Werkgroep CML/R0 en de haalbaarheid Lid worden van CML/RO toch niet zo gemakkelijk? DE HAMERSHCE I CEII Houtskeletbouw-woning f 1724.- duurder Donderdag vergadering Midden- en Kleinbedrijf „De Rozendaal pakt in": Zaterdag 26 januari spelen als straatartiest Verkeerssituatie Biezenkamp wordt opnieuw bekeken BUURTSTEUNPUNT ALANDSBEEK DISKUSSIE ROND BRIEF: Zondag jeugddienst 21 januari informatie- avond vrouwencafé Vóórdat u uw keukenkeus. maakt DONDERDAG 17 JANUAR11980 plaatselijk nieuws Met ingang van vandaag starten wij een regelmatig verschijnende rubriek, geheel gericht op de Hamershof, het nieuwe hoofdwinkelcentrum, dat in het eerste halfjaar van 1980 geheel gerea liseerd zal zijn. Deze rubriek is bedoeld om de konsument in de komende pe riode wegwijs te maken in dat nieuwe winkelcentrum. Dat is vooral belangrijk, omdat het centrum niet in haar geheel zal worden opgeleverd, maar in ge deelten, zodat het voor u nuttig is om te weten op welk tijdstip welke winkel in De Hamershof definitief is neerge streken en wóór u de winkel kunt vin den. Wij hopen u met deze rubriek van dienst te kunnen zijn. De rubriek wordt gepresenteerd onder het eigen vignet van het winkelcentrum. VIGNET Dit vignet is niet zo maar ontworpen, maar weerspiegelt de Hamershof. Het witte hart geeft de vorm aan van De Hamershof en is opgebouwd uit vier groene h's, de h van Hamershof. Dit vignet is het visite-kaartje van de Ha mershof en zal straks in de vorm van vlaggen, lichtbakken e.d. het nieuwe winkelcentrum sieren. BEZETTING WINKELCEN TRUM Voor zover nu bekend, zal de bezet ting van De Hamershof er als volgt uit gaan zien. Ter oriëntatie plaatsen we een plattegrond van het centrum, zodat u kunt zien, waar u straks de ver schillende winkels zult kunnen vinden. Nog niet alle namen zijn bekend. De Branche-Commissie binnen de ge meente Leusden is op dit moment bezig om voor de winkel-units 5,19 en 43 een gebruiks-bestemming vast te stellen, waarna de selektie-kommissie, het adviesorgaan van het gemeente bestuur, de ondernemers zullen gaan voordragen. Deze selektie-kommissie hoopt op korte termijn voor de winkel units 8 en 16 ondernemers te kunnen voordragen 1Apotheek Opwierda 2: Woningtextiel Steenkamp 3: Diskount-Supermarkt Boni/A O 4. Aard., groente en fruit Hols 5: Oorspronkelijke bestemming stoffenzaak 6: Herenmode Bootsman 7: Sportzaak Berghuizen .8: Horeca 9: Radio/TV-zaak Jensma 10: Damesmode De Koning 11Gram. Platenzaak Jensma 12: Boekhandel Bookstores/De Vo gel 13: Speelgoedzaak Kohlman 14: Damesmode Hilhorst 15: Makelaardij Schoeman 16: Herenmode 17: Textiel-Supermarkt Brons 18: Centra-Supermarkt Wahle Brood en Banket v.d. Hoven 19: Nog geen bestemming 20: Dameskapsalon Salon Pierre/ Kroon 21Foto/Film-zaak Verwey 22/23: Rookwaren/Slijterij Gall Gall 24: Opticien Bokma 25: Bloemenzaak Eurofleur/Hendriks 26: Bibopmode Ritsma 27: Curiosa De Groot 28: Juwelier Rosenboom 29: Chocolaterie Jamin 30: Slagerij De Schakel/van Kooten 31: Brood en Banket v.d. Hengel 32: Damesmode Lieshout 33: Schoenenzaak-Hakkenbar Sik- king 34: Reisburo Kuipers 35: Huish. Artikelen Blokker 36: Handwerkzaak Roof 37: Herenkapsalon van Someren 38: Bankkantoor Amrobank 39: Drogist Kniep 40: Makelaardij Reimus Snel 41: Stomerij Aktief 42: Delikatessen Spithoven 43: Nog geen bestemming 44: Bankkantoor Bondsspaarbank 45: Snackbar Verhage'i 101: Bankkantoor NMF 102: Bankkantoor ABN Gedeelte unit 102: ,nog in te vullen kantoorbestemming arntzsvc/c/se we# De Hamershof wordt aan de boven- De Hamershof aan de Hamers- BIJ HET KAART IF zj'de begrensd door de veldseweg zullen het eerst in gebruik Hn luc Hamersveldseweg. (zie ter oriënte- genomen worden. Het zijn de num- ring de bibliotheek). De winkels van mers 1, 2, 3, 4, 5, 9, 10, 11 en 12. URMEQS VELDSEWEG EERSTE OPLEVERING De eerste ruw-bouw oplevering door Delta Lloyd aan de ondernemers in De Hamershof zal plaatsvinden op vrijdag (morgen) 18 januari a.s. Dan zullen de units opgeleverd worden voor: - Apotheek Opwierda (1) - Woningtextiel Steenkamp (2) - Discount-supermarkt Boni (3) - Aardappelen/groente en fruit Hols (4) - Winkelunit 5 - nog geen ondernemer bekend - Radio/TV Jensma (9) - Damesmode De Koning (10) - Grammofoonplaten Jensma (11) - Boekhandel Bookstores (12) Vanaf dat moment kunnen boven staande ondernemers beginnen met de afbouw (de afwerking, inrichting e.d.) van hun winkels. Naar verwachting zullen de eerste ondernemers van De Hamershof in de tweede helft van fe bruari hun deuren kunnen openen. Het feit. dat reeds nu deze winkel units kunnen worden opgeleverd vindt zijn oorzaak in de versnelde bouw van bepaalde units door de bouwer, UBA. Deze heeft daarvoor dubbele werk ploegen ingezet. Naar verwachting zal het laatste opleverings-schema met een maand vervroegd kunnen worden. OP SCHEMA Ondanks alle berichten, ziet het er naar uit, dat het gehele komplex binnen de geplande 310 werkbare dagen ge realiseerd gaat worden. IJs en weder dienende zal dan ook medio februari opnieuw voor een tiental ondernemers units in ruwbouw worden opgeleverd De verwachting is, dat voor 1 april een groot deel van de winkels voor het pu bliek geopend zal zijn. (Van de redaktie) LEUSDEN - De vraag of het buurtsteunpunt Alandsbeek wel of niet haalbaar zou zijn stond centraal tijdens een diskussie in de werk groep Ruimtelijke Ordening van het CML, dinsdagavond in de raadzaal. Zoals bekend - en wij schreven daar vorige week ook reeds over - wil de gemeente dit buurtsteunpunt reali seren in 1982, ondanks negatieve adviezen van de commissie Midden- en kleinbedrijf, het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) en de Kamer van Koophandel en fabrieken regio Eemland. De be zwaren tegen het buurtsteunpunt gaan voornamelijk over de „haal baarheid" ervan. Bovendien zijn de middenstandsgroeperingen van mening, dat de Hamershof een ruime „inbeddingsperiode" dient te krijgen om in te burgeren. Een ander nieuw winkelcentrum(pjé) zou een derge lijke inbedding moeilijker maken, zo is het standpunt van de midden stand. Voorzitter Ten Berge opende de dis kussie met de opmerking, dat hij de sterke verdenking koesterde, dat de winkeliers van Leusden elke kon- kurrentie uit wilden sluiten. ,,Maar," zo stelde hij, „het gaat om een buurtwin kelcentrum, dat kwalitatief en kwantita tief op geen enkele wijze te vergelijken is met de Hamershof." Hij vond de op stelling van het CIMK wat merkwaardig, omdat dit instituut in eerste instantie positief oordeelde over realisering van dit buurtsteunpunt in Alandsbeek, maar daar sinds kort op terug is gekomen." De heer Spaans (lid van de werk groep namens de middenstand) was het hier duidelijk niet mee eens. ,,De commissie midden- en kleinbedrijf heeft gezegd: wacht er nog even mee. Wij hebben ernstige twijfels over de haalbaarheid in dat dunbevolkte ge bied. Geef de Hamershof een kans om in te bedden. Het is, zoals de Kamer van Koophandel reeds heeft gesteld: Leus den is bezig zich over te bewinkelen." Voorzitter Ten Berge: „Als alles vol gens plan gaat, dan krijgt de Hamershof een inbeddingsperiode van meer dan een jaar. Als het zich dan nog niet be wezen heeft, dan is het duidelijk, dat andere factoren de oorzaak zi|n." Raadslid Marion Defares (PL) die al enige tijd met verbazing de diskussie had aangehoord, vroeg toen het woord „Ik geloof, dat de diskussie toch over iets anders zou moeten gaan. U zit hier als werkgroep niet om te oordelen over de haalbaarheid van een winkelprojekt U zit hier namens de burgers te praten U zou andere aspekten moeten bekij ken, zoals de leefbaarheid van een wijk, wat betekent een dergelijk winkelcen trum bijvoorbeeld voor de bejaarden, kinderen e.d U vertegenwoordigt de burgers en niet het midden- en kleinbe drijf. Die zijn best in staat om voor zich zelf op te komen Voorzitter Ten Berge beaamde dit, maar niemand van de leden ging verder op deze opmerking in en de diskussie werd abrupt afgesloten. (Van de redaktie) LEUSDEN - Binnen de werkgroep R.O. van het CML heerste dinsdag avond nogal wat verwarring over de brief van de heer G. de Weerdt, waarin hij o.m. de knuppel in het CML-hoenderhok wierp ten aanzien van het lidmaatschap van de werk groep. Een dergelijk lidmaatschap had hij in het verleden geambieerd, maar die wens was niet in vervulling gegaan, terwijl anderen intussen wel vrolijk zitting namen in dezelfde werkgroep. Voorzitter Ten Berge had duidelijk problemen met deze vraag. Hij gaf toe, dat de werkgroep gediend is met kundige, geïnteresseerde en betrokken leden, maar dat het aan de andere kant ook zaak is om de werk groep niet te groot, dus onhandel baar, te maken. Zijn voorkeur ging (en gaat) uit naar nieuwe leden uit bijvoorbeeld Achterveld, Stouten- burg, Leusden-zuid, Schutter- hoeflaan, Waterloo etc. „Leusden- centrum is toch al over vertegen woordigd," vond hij. Overigens voelde de voorzitter zich niet geroe pen om verantwoording af te leggen ten aanzien van de desbetreffende brief van de heer De Weerdt. Hij liet de inhoud dan ook voor diens verantwoording. „De werkgroep zal hierover moeten diskussiëren," stelde hij, „u moet beslissen. Als u vindt, dat de heer De Weerdt lid moet worden, dan leg ik mij daar bij neer." Hierna ontstond een diskussie rond de vraag, wat nu de maatstaven zijn voor een lidmaatschap. De heer Van der Scheer (ENFB): „Het is de taak van de werkgroep om de grootte te bepalen, niet van de voorzitter Er zullen duidelij ke afspraken over moeten worden ge maakt." Ten Berge: „Het is gebruikelijk, dat de voorzitter het initiatief neemt om een voordracht te doen Dat recht wil ik graag zelf houden, maar uiteindelijk ligt de beslissing bij de werkgroep Mevrouw Rozendaal: „Ik heb het ge voel, dat deze werkgroep betrokken wordt door één persoon. Het zou verfrissend kunnen werken, indien er mensen bij zouden komen, die ook zo'n trekfunctie zouden kunnen vervullen." Zij begreep daarom niet de bezwaren, die de voorzitter aanvoerde tegen uit breiding van de werkgroep. De heer De Weerdt: „Ik verbaas me over de diskussie. Ik heb in mijn brief drie punten aangehaald, terwijl u de laatste en minst onbelangrijke behan delt. Wat ik heb gedaan is vragen stel len. Ik probeer daardoor deze werk groep kritisch te volgen." Hij liet blijken, dat zijn bnef niet als een sollicitatie ge zien moest worden. Voorzitter Ten Berge had het laatste woord: „U hebt van mij geen voordracht te verwachten. Dat zult u als werkgroep zelf moeten doen." Aangezien niemand hierop reageer de, werd het agendapunt zonder verdere aanvulling of konklusie af gesloten. (Van de redaktie) LEUSDEN - In de vergadering van de raadscommissie Ruimtelijke Orde ning was - naar aanleiding van een vraag in de rondvraag - uitgebreid ge sproken over de houtskeletbouw. Zoals bekend bouwt de gemeente Leusden in het plan Langenbeek 58 van deze wo ningen. die voor een belangrijk deel in hout uitgevoerd zullen worden. Hoewel altijd werd beweerd, dat HSB-woningen goedkoper kunnen worden gebouwd dan standaardwoningen, is gebleken, dat de 58 houtskeletbouwwoningen in Langenbeek duurder uit zullen vallen dan vergelijkbare „normale" woningen in het plan. Hierover is nogal enige on gerustheid ontstaan. In de praktijk komt het er op neer, dat de HSB-woningen per stuk 1724,- duurder uit zullen vallen dan de vergelijkbare woningen elders in Langenbeek De oorzaak in dit „duurder zijn" moet gezocht worden in een zwaardere fundering, dan aanvan kelijk de bedoelinq was. In het alge meen zijn de houtskeletbouwwoningen niet sneller in prijs gestegen dan welke andere woningen ook, aldus een me dedeling tijdens de werkgroep- vergadering van het CML-ruimtelijke Ordening. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Volgende week don derdag (24 januari) vergadert de werkgroep Midden- en Kleinbedrijf. De bijeenkomst vangt om 19.30 uur aan en wordt gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis, Hamersveldseweg 2. De agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening 2. Mededelingen 3. Verslag vorige vergadering (22 no vember 1979) 4 Informatie betreffende - kostenopzet markt; -problematiek ondernemer in de Biezenkamp -warenhuis; - totaalstudie verkeerssituatie Biezenkamp; - marktsituatie vrijdags nabij de Biezenkamp 5 Voorgang Hamershof: aan de orde komt ondermeer: - de stand van zaken, de heer Spanjersberg van Delta Lloyd zal ter vergadering aanwezig zijn om ter zake toelichting te geven - draaiboek oplevering/bestraging, - parkeerplaats personeel en be woners; Tijdens de vergadering zal de heer Roggenkamp deze punten nader toelichten 6. Rondvraag 7. Sluiting LEUSDEN - In het kader van de aktie ,De Rozendaal pakt in"naar aanleiding van het vertrek van de Rozendaal- winkeliers, staan de komende weken weer enkele aktiviteiten op het pro gramma. Op zaterdag 26 januari kun nen straatartiesten optreden in het winkelcentrum. De winkeliersvereni- (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - In hun vergadering van jongstleden dinsdag hebben burgemeester en wethouders be sloten de verkeerssituatie rond de Biezenkamp opnieuw te bekijken. Zoals bekend - zie de rubriek „Klein Ongerief" in de Leusder Krant van vorige week donderdag - zijn om wonenden en winkeliers van het winkelcentrum niet bijster gelukkig met de nu aanwezige situatie. Deze ging roept daarom het Leusdens muzi kaal talent op zich hiervoor op te geven. Zaterdag 19 januari treedt het muziek korps Lisiduna op in het winkelcentrum de Rozendaal. Het optreden zal duren van 10.30 tot 11.30 uur. Op 2 februari ten slotte staat er op het winkelcentrum een draaiorgel. geluiden hebben ook het college bereikt en daarom is besloten om de situatie aan de orde te stellen in de werkgroepen Midden- en Kleinbe drijf en Verkeersaangelegenheden. Het gaat hierbij hoofdzakelijk om het al dan niet voor doorgaand verkeer af sluiten van de omliggende straten en de bereikbaar van de Biezenkamp. Alvo rens hieromtrent met concrete voor stellen te komen, is het de bedoeling ter plaatse met de betrokkenen de situatie in ogenschouw te nemen en mogelijke oplossingen door te praten. LEUSDEN - In de Marcuskerk in Leusden-Centrum wordt zondag 20 ja nuari een jeugddienst gehouden, welke aanvangt om 10.30 uur. Voorganger in deze dienst is ds Mofokeng en mede werking zal worden verleend door de groep Reformation, o.l.v Jacqueline Vera Na de dienst is er gelegenheid tot napraten over het thema gebed. LEUSDEN - Maandagavond 21 ja nuari is er een informatie-avond in het vrouwencafé over de onderwer pen VOS-groep, praatgroep, asserti- viteitsgroep en gortgroep; huil- baaldag, emancipatie in het onder wijs, geloof, echtscheiding en taak verdeling binnen het gezin. leder die interesse heeft voor een groep of onderwerp kan zich deze avond daarvoor opgeven Suggesties voor films, toneel en andere onderwer pen zijn van harte welkom. Het vrouwencafé is om 20.00 uur open en de informatie-avond begint rond 21.00 uur. Informatie wordt verstrekt door Riet van Heerewaarden, Melafier 7, tel. 43689 Miciil'llll'/HfW.TTTT? Kom keukens kijken, zowel in kunststof als in massief hout en profiteer van onze premie voor gratis inbouwapparatuur 5 topmerken 50 modellen 500 mJ showroom bij de-makkelijk bereikbare- keukenspecialist van mid^en^Jederland keuken beurs budenberg Voorslr 39-41 Tef*O3498^?024~* Maandags gesloten wi-awri IV'm m

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5