Boerenkielenbal opende carnavalsseizoen 1980 Achterveldse schooljeugd opdeschaats Goed weer, prima ijs en veel schaatsers Achterveld derde op E.H.B.0. wedstrijden I Zwanenburg had alles mee K.P.O. leden donderdag bijeen Uitslagen Bridge Club Leusden DINSDAG 22 JANUAR11980 Achtervelds nieuws 11 ACHTERVELD Zaterdagavond werd met het boerenkielenbal een aanvang gemaakt met de carnavals feesten voor het seizoen 1980 In het Puupenkoppenland. Om 20.30 uur waren de deuren van het 100 gram gebouw open gegaan. Op dat mo ment stond men echt nog niet te dringen om naar binnen te kunnen gaan. Om ongeveer 21.00 uur betrad Prins Gijsbert Puup de Zesde, vooraf gegaan door de dansmariekes en de hofkapel en vergezeld van zijn adju dant en de raad van elf de zaal. Op dat moment was de opkomst van het pubkllek nog steeds niet denderend, doch de stemming kwam er bij de aanwezigen wel in. Na een kleine polonaise te hebben gelopen opende de Prins deze avond. Hij verwelkomde de aanwezigen en hoopte dat het een gezellige avond zou worden Er zijn er nog niet zo heel veel aanwezig, doch dat komt wel In het bijzonder verwelkomde hij de hofkapel, die ook nu weer present was om mee te helpen de stemming er in te brengen, de band The Valleys die deze avond de muziek verzorgde, de heren die aan de entree zaten en de beide dames die hun avond be schikbaar hadden gesteld om de consumptiebonnen te verkopen. Laten we er een heel gezellige avond van maken. Aan ons zal het niet liggen. Ik wens jullie allen verder een heel gezellig carnaval 1980 toe", zei hij Hierna werd er een polonaise gelopen waaraan alle aanwezigen meededen. Na de polonaise beklom de Prins met zijn raad en De Hofkapel opnieuw het podium. Hij richtte het woord tot de hofkapel In gloedvolle bewoordingen dankte hij de leden van deze kapel voor al de jaren dat zij met de Carnavalsevenementen steeds present waren. ,,We hebben steeds op jullie kunnen rekenen en hopen dat dit ook zo zal blijven". Alle leden van de kapel werden hierna door de Prins onderscheiden. Inmid dels was de zaal goed volgelopen. De Prins vroeg de Valleys te beginnen met hun muziek en wilde daarna het podium verlaten Dit lukte hem ech ter niet. Een van de dames van de raad van elf ontbood de Prins, zijn adjudant en de raad van elf bij haar. Dit was mevr. Herder, de moeder van degene die tijdens de telebmgo avond in Amersfoort de zak oliebol len kwam brengen Zij was hiermeeal dikwijls geplaagd, zo ook door de heren die nu voor haar stonden Jul lie denken zeker nu dat ik hiet het recept van mijn oliebollen ga bekend maken Dit is beslist niet zo. Ik wil jullie wel een onderscheiding geven Tot grote verbazing en verrassing van de Prins, zijn adjudanten de raad van Elf werden zij allen onderschei den met een oliebol, verpakt in een mooi plastic zakje en omgedoopt als telebingo-bol. Dit alles geschiedde onder grote hilariteit van de aanwezigen in de zaal. Na de uitreiking zei mevrouw Herder dat zij hoopte dat deze onder scheiding met ere zou worden gedra gen en dat er niet mee gedaan zou worden wat Jos Brink op die bewuste avond gedaan had De Prins dankte mevrouw Herder namens allen voor deze leuke geste. Hier was helemaal niet op gerekend, maar het werd wel zeer op prijs gesteld. Daarna was het de beurt aan The Valleys Met hun muziek hadden zij in korte tijd veel aanwezigen op de vloer. De stem ming steeg steeds en ook steeg nu binnen korte tijd het publiek tot ruim 200 man. Het werd een gezellige avond, waarbij het plezier zeker hoogtij vierde. Het was in de kleine uurtjes toen de Prins afscheid van Allen nam. Hij dankte iedereen voor zijn aanwezigheid en de medewer king om er een zo een fijne, gezellige avond van te maken Hij vroeg ieder een ook zo mee te willen werken aan de nog komende carnavalsfestivitei ten zodat het ook dit jaar weer gran dioos carnaval in Puupenkoppen land zou worden ACHTERVELD De leerlingen van de Achterveldse basisscholen bebben volop kunnen genieten van de Ijspret. Nadat de leerlingen van de Christelijke school reeds eerder een onderlinge wedstrijd had gehouden op de Ijsbaan aan De Glind was het vrijdag de beurt aan de leerlingen van de basisscholen St. Joseph en Onze Wereld. In de voormiddag was het de beurt aan de leerlingen van Onze Wereld. Vergezeld door het onder wijzend personeel trokken zij naar de vijver, waar klassegewijze de strijd tegen elkaar werd aangebonden. Het was mooi zonnig weer en de baan lag er mooi bij. Dit was te danken aan een aantal inwoners die de avond te vo ren de baan onder water hadden gezet, zodat alle scheuren die nacht waren dicht gevroren. Vol enthousiasme reden de leerlin gen hun baantje Er werd fel gevoch ten om het eerst aan de eindstreep te komen, hierbij aangemoedigd door de andere leerlingen en de aanwezi ge ouders. Na afloop konden de win naars een prijs in ontvangst nemen dat door de leerkrachten zelf was vervaardigd In de namiddag was het de beurt aan de leerlingen van de St Jozef school Ook zij togen naar de vijver onder leiding van hun onder wijzers en onderwijzeressen Het was nog steeds mooi weer en de baan was nog goed te berijden. Onder aanmoediging van opnieuw een aantal ouders en de overige leer lingen werd vol moed aan de wed strijden begonnen Fel werd er ge vochten om in de voorste gelederen te eindigen Dit soms onder grote hilariteit van de omstanders als er een valpartij was Vooral de leerlin gen die niet al te best mee konden werden geweldig aangemoedigd Nadat de winnaars bekend waren werd er nog een wedstrijd verreden door diegenen die als 1e en 2e van hun klas waren geëindigd Ook hier konden de winnaars een medaille in ontvangst nemen die door de leer krachten zelf was gemaakt Tijdens de rustpauzes werden deze leerlin gen getracteerd op chocolademelk die door een aantal enthousiaste moeders was gemaakt Het werd een fijne middag Van de openbare basisschool Het Starblok hebben de leerlingen ook volop van de ijspret kunnen genieten De kleuters en de leerlingen van de 1e en 2e klas zijn met hun leidsters een fijne middag gaan schaatsen en glijden op de ijsbaan op de plaats waar voorheen de noodschool heeft gestaan Hier hebben zij zich heerlijk kunnen uitleven onder mooie weers omstandigheden De leerlingen van de overige klassen zijn met hun leer krachten gaan schaatsen op de ijs baan in De Glind Wedstrijden wer den er door hen niet gehouden Zij hebben zich fijn kunnen uitleven in het vrij rijden. Een gymles die zeker in de smaak is gevallen Met het zaterdagavond In het 100-gram gebouw gehouden „Boerenkielenbal" Is In Achterveld het carnavalsseizoen 1980 van start gegaan. ACHTERVELD Vrijdagavond werden in Zeist de Rayonwedstrijden gehouden van de Katholieke natio nale bond voor E.H.B.O. Aan deze wedstrijd werd door zeven ploegen deelgenomen. Ook Achterveld was hier vertegenwoordigd met twee ploegen: Achterveld I en Achterveld II. De opgaaf van deze avond was als volgt: In de klas zijn de concierge en zijn echtgenote bezig om versierin gen aan te brengen vooreen verjaar dag van de schooljuf. De man is bezig met het ophangen van de slingers die zijn vrouw hem aangeeft. Plots be geeft de gammele trap het en de man stort naar beneden. Hij loopt hierbij een lichte hersenschudding op, uiterlijk krijgt hij ook een flinke buil op zijn hoofd. De vrouw krijgt de trap op haar enkel die daardoor breekt. De vallende trap veroorzaakt tevens een wondje aan de enkel. De rol van slachtoffer werd door de beide lotus-patienten weer voortref felijk gespeeld. Na afloop van de wedstrijden werd voordat de uitslag bekend werd gemaakt door een van de juryleden de te behandelen geval len besproken waarbij tevens werd gewezen op de gemaakte fouten. Hierna werd de uitslag bekend ge maakt waarbij bleek dat Achterveld I als zesde was geëindigd en Achter- I veld twee als derde De totale uitslag was 1 Ludgerus uit Utrecht met 194 punten. 2 Martinus I uit Utrecht met 188 punten. 3. Achterveld II met 182 punten. 4. Martinus II uit Utrecht met 177 punten. 5 Leusden II met 164 punten, 6 Achterveld II met 160 pun ten en 7 Leusden I met 149 punten I De deelnemende ploegen uit Ach terveld bestonden uit Achterveld I mevr R van Westerlaak-Kerkhof, i tevens leidster, mevr G. Janssen- Reinders en mevr M van Dijk-van Halteren Achterveld II mevr. T Kor- tes-van Els. tevens leidster, mevr. Van Houten-de Swart en mej M van Esveld Bij het bekendmaken van het be haalde aantal punten door de lei ders/leidsters bleek dat de leidster van Achterveld I de eerste plaats had behaald met 71 punten De leidster van Achterveld II behaalde de vierde plaats met 63 punten. Voor beide leidsters zeker een heel mooi resultaat daar zij voor de eerste maal als leidster bij een dergelijke wedstrijd optraden Het totaal te be halen aantal punten voor de ploegen was 280, terwijl het totaal te behalen aantal punten voor de leiders/leid sters 90 punten was. LEUSDEN/CENTRUM - Na een hele reeks jaren gesukkeld te hebben met allerlei problemen, waardoor het maken en behouden van een goede Ijsvloer voor het schaatsclubbestuur bijna onbegonnen werk was, heeft Zwanenburg nu eindelijk ook een9 geluk gehad. Goed voorbereid op alles, wat komen kon, kreeg men vrijdag een week geleden toch nog onverwacht hulp van de plotseling Ingevallen hevige vorst. Het vroor toen zo hard, dat de watervlakte aan de Noorderinslag In één enkele nacht een goede ijsbaan kon worden. Het ging zo snel, dat zelfs de „proberen de" jeugd geen kans kreeg het spie gelgladde oppervlak in de vernieling te heipen. Dankbaar gebruik makend van de „medewerking van boven" hebben de Zwanenburgbestuurders alles in het werk gesteld om de Ijs baan In een uitstekende conditie te houden en bepaald niet zonder suc ces. Al meer dan een week wordt mas saal geschaatst en wat méér zegt ook veilig, hetgeen niet altijd gezegd kan worden van diverse dichtgevroren diepe waterpartijen elders in de ge meente. Naar schatting bonden dagelijks 2000 en meer schaatslief hebbers aan de Noorderinslag de jzers onder Overdag merendeels de jeugd en 's avonds "(met een goede verlichtng) de ouderen Extra meege nomen in de afgelopen dagen waren de weersomstandigheden met wei nig of geen wind en regelmatig een aangenaam zonnetje 's Middags staat een fritestent langs de baan en in de avonduren een koek-en-zopie Daarnaast steekt het bestuur ook flink de handen uit de mouwen. Dagelijks wordt 2 tot 3 uur lang water met pompen uit de Grift onder het ijsoppervlak gebracht - de onder grond van de noodijsbaan is verre van ideaal - en 's nachts worden de onvermijdelijke scheuren gedicht en eventuele oneffenheden wegge werkt, terwijl niet bezuinigd wordt op het gebruik van de motorbezem. Heel wat (belangeloze) uren zitten in het werk, dat nu met plezier wordt ge daan. WEDSTRIJDEN Zaterdag werden voor de Leusden- se schooljeugd wedstrijden georga niseerd Sportwethouder G van Woudenberg verrichtte het officiële startschot onder het toeziende oog van o m mevrouw E. Blom van de gemeentelijke welzijnscommissie, die de laatste tijd opvallend actief is op sportgebied De eerste groep wedstrijden trok een honderdtal deelnemers, waarvoor per leeftijds groep gouden, zilveren en bronzen medaljes beschikbaar waren, terwijl de deelnemerskaartjes later ingewis seld konden worden voor een reep „nieuwe energie" (uit Veghel). De uitslagen waren Meisjes 10 en 11 jaar: 1. Hélène van Leeuwen 2. Sjoukje Wisman 3 Petra Streppel Jongens 10 en 11 jaar: 1 Remon van Beek 2 Maarten Verhoeven 3. Sven Rrik Hofman Meisjes 12 en 13 jaar: 1 Astrid Buurman 2. José Hak 3 Zwanette de Boer Jongens 12 en 13 jaar: 1. Marcel Kippersluis 2. Joep Roseboom 3 Luck Kemps Later op de dag - en weer met ruim honder deelnemers - kwam de jonge re jeugd in actie. Ook daar werd verwoed gestreden alsof het ging om echt edelmetaal en met als resultaat Meisjes 6 en 7 jaar: 1. Lisette Kippersluis 2. Judith Streppel 3 Aronde Clave Jongens 6 en 7 jaar: 1 Mark Zwerus 2. Renso Pronk 3. Frank de Roo Meisjes 8 en 9 jaar: 1 Jolanda Koopman 2 Anke de Boer 3 Marlène Galema Jongens 8 en 9 jaar: 1 Daniel Opsteegh 2 Mark Miedema 3. Edwin v.d Tweel Tenslotte werd - een mooi initiatief van het schaatsclubestuur - gestre den om de Wim Renkers' wisselbe ker. Marcel Kippersluis werd de grote winnaar met vlak achter hem Derk Wisman als 2e en Robbert Schimmel op de 3e plaats De schooljeugd schaatste op Zwanenburg. De foto's tonen beelden van de wedstrijden en van enkele van de kampioenen. ACHTERVELD Donderdag avond om 20.00 uur komen de dames van de K.P.O. weer bijeen in D'Ouwe Peerdestal. Het belooft ook nu een heel interessante avond te worden. De heer Hendriks uit Kortenhoef zal de avond verzorgen met zijn dia-serie „Lente, zomer, herfst en winter". Het is een mooie serie die zeker het bekijken waard is De serie is al eens vertoond in Achterveld en degenen die deze toen gezien hebben waren er heel tevreden over. Er zijn beelden bij waarvan men zich afvraagt hoe het mogelijk is om een dergelijke opna me te kunnen maken Voordat echter de heer Hendriks het woord zal krij gen is er eerst nog een bestuursver kiezing Als kandidaten zijn gesteld mevr. J. Boersen-van Rooyen en mevr. J Hoogland-Wouters Gezien de beide onderwerpen die deze avond aan de orde zijn hoopt het bestuur op een zeer grote opkomst van de leden. LEUSDEN Op donderdag 17 januari organiseerde Bridge Club Leusden een bridge drive, waaraan werd deelgenomen door 32 paren in 2 groepen De uitslagen en standen zijn als volgt Groep A (16 paren) I Echtpaar Elsackers 64.17% 2. Echtpaar Kruseman 59.58% 3/4 Dijkgraaf jr - de Jonge 55 83% 3/4 Echtpaar Hofman 55.83% 5. Echtpaar de Roode 53 33% 6 Echtpaar de Jong 52 08% 7. Echtpaar Zevenboom 50 42% Stand na 4 competitie drives in groep A: 1Dijkgraaf jr - de Jonge 252.86% 2. Echtpaar Kruseman 223.33% 3. Dames Verhey-v Rooyen 219.70% 4. Echtpaar Elsackers 215,24% 5. Echtpaar Hofman 205,23% 6. Albers-Vos 202,38% 7. Lablans-Ten Raa 198.75% 8. Dames Donker-Gont 196.55% 9 Echtpaar de Jong 194,94% 10 Echtpaar de Roode 194,22% II Dekker-Kroon 189.11% 12. Witte-v d Poll 186.30% 13. Echtpaar Zevenboom 183,34% 14 Echtpaar Luyendijk 180,72% 15 Echtpaar Schutrups 180.47% 16 Dames v d Hoogen-Schokking 179.94% De nrs 13 t/m 16 degraderen naar groep B Groep B (16 paren) 1 Bloemendal-Koster 60,00% 2/3 Dames Baede-Salomons 58,57% 2/3 Echtpaar van Schaik 58.57% 4. Echtpaar Hinsbergen 57.14% 5 Echtpaar v Rooyen 55,36% 6. Echtpaar Smink 54,64% 7. Dijkgraaf sr-Diepenbroek 53,57% 8. Echtpaar Boermans 50,71% Stand na 4 competitie drives in groep B: 1. Bloemendal-Koster 238,99% 2. Echtpaar Hinsbergen 221,01% 3 Dames Salomons-Baede 218,51% 4. Echtpaar Smink 216,07% 5. Echtpaar v. Schaik 211,43% 6 v. d Kallen-Schuil 210,36% 7. Bennink-Verhey 204,82% 8. Reynen-Sweep 203,03% 9. Dijkgraaf sr-Diepenbroer 201,67% 10. Echtpaar Velthuis 201,43% 11. Echtpaar Boermans 201,31% 12. Echtpaar v Rooyen 193,16% 13. Echtpaar Beintema 186,19% 14. Dames Tholen-Stets 169,00% 15 Dames v. Leur-Blasé 154.87% 16 Echtpaar Versluit 144,22% De nrs 1 t/m 4 promoveren naar groep A.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 11