Een goed onthaal in de sfeer van Napoleon musical NCVB Zuid vierde zilveren jubileum met Ruim 50 jaar Waterloo Woensdag leden vergadering D.W.S. plaatselijk nieuws DINSDAG 22 JANUAR11980 I leustfsar krimi: REALITEIT Wij moeten weer terug naar de realiteit. Die bestaat uit méér dan het Napoleonmuseum De schoorsteen van Waterloo moet immers blijven roken Daarvoor zorgen de heer en mevrouw Verrijp en hun kleine groep vast personeel het restaurant heeft in het ruim 50-jarig bestaan een zeer goede reputatie gekregen. U kunt er. onder de van alle kanten toeziende blik van Napoleon, voortreffelijk eten. Uiteraard niet alleen ..Napole ontische" gerechten, hoewel o m een filet de pore Elba, een tournedos marèchal Marmont en nog een paar van die specialiteiten, het beste van het beste beloven Een opvallend succes - naast de normale gang van zaken - was het ..probeersel" om ook in december (gewoonlijk een wat slappere tijd in de Horecawereld om dat veel mensen de in die maand vallende feestdagen in de huiselijke kring doorbrengen) voldoende gas ten aan tafel te krijgen Ook een dienstverlenend bedrijf is met enkele bezoekers economsich niet lonend. Ter gelegenheid van het ..gouden lustrum werd voor een ..koperen" prijs een speciaal wildmenu geïntro duceerd en/of een brunch Een wild- menu spreekt voorzichzelf. maareen brunch is (voor Leusden) iets nieuws: een combinatie van breakfast en lunch in de vorm van een koud/warm buffet.Hoewel u een ontbijt of een middagmaal uitspaart, bepaald niet bedoeld als een soort bezuiniging in de geest van Van Agt/Wiegel U tast. zolang u wilt toe en het idee haakt in op de recente met-onaangename ge woonte om op zondag wat langer onder de wol te blijven De oorspronkelijk alleen voor de cember bedoelde actie is vanwege het enorme succes geprolongeerd. Het wildmenu (op vrijdag van 17.00 tot 21.00 uur) in verband met het einde van het jachtseizoen t/m 1 februari en de brunch (op zondag van 11.30 tot 14.30 uur) in ieder geval t/m 3 februari en zolang er voldoende vraag naar is, mogelijk tot een latere datum. Door de liefhebberij van zijn eigenaar is restaurant-bistro Water loo nogal Frans georiënteerd - zelfs de sigarettenautomaat levert Gaulo- ises - maar werken met de Franse slag is er beslist niet bij en de bedie ning is zeer voorkomend. Dat kunt u zelf constateren. Bij dag- of bij sfeer- licht. name de aannemerij was bepaald geen goudmijn Om zijn werkvolk bezig te houden en met een knipoog naar een lonende exploitatie, bouw de Verrijp de oorsprong van het hui dige bedrijf als hotel-pension met - kenmerkend voor de buurtschap - Waterloo als naam. Zeer ..strate gisch" gelegen aan de rand van de toen nog veel toeristen trekkende Leusderheide, liepen de zaken niet slecht en weldra bemoeide Verrijp sr. zich niet meer alleen op zondag (en zijn vrouw door de week) met de gasten Het bouwbedrijf werd een aflopende zaak en al spoedig opge heven. NAPOLEONMUSEUM Toch heeft de crisistijd Waterloo niet onberoerd gelaten, maar noeste (en vooral langdurige) arbeid en een groeiende vakbekwaamheid hielp al le problemen vroeger of later over winnen. Zoon Adri trad in de voet sporen van zijn vader en vanaf 1958 (ook al weer dik 20 jaar gleden) in de directie Deze Verrijp - met A.A.G van voren - as intussen helemaal ..bezeten" geraakt van Napoleon. Hij begon een verzameling van letterlijk alles met betrekking tot de keizerlijke vechtersbaas, maar wat meer zegt is. dat de een van simpel suikerzakje met een afbeelding van zijn idool tot een in aantal en kwaliteit royaal uit gebreide interessante collecte niet weggestopt is in albums, dozen, kis ten en kasten Wie dat wenst, kan er volop van genieten Het tot speciali- teitenrestaurant geëvolueerde Wa terloo (de hotelsector heeft vrijwel geen betekenis meer) kunt U naast die hoedanigheid zien als een soort Napoleonmuseum Niets let ons U een opsomming te geven van de platen en prenten, de etsen, gravures, schilderijen en teke ningen, de voorwerpen van hout, me taal porcelijn en textiel, de boeken en (vergeelde) kranteknipsels, de wa pens en wandborden en nog veel meer herinneringen aan Napoleon I en zijn tijd. maar dat lijkt ons door de massa weinig zinvol. Veel beter is het om zelf eens een kijkje te komen nemen. Niet ver van huis en met het prachtige landgoed Den Treek min of meer als achtertuin is Waterloo een zeer geschikt uitgangs- of eindpunt van een natuurwandeling. Het me rendeel van de in pakweg 20 jaar bijeengebrachte collectie is her en der gekocht, maar ook veel objecten - en bepaald niet alleen kleinigheid jes - kreeg de heer Verrijp ten ge schenke. Van collega-verzamelaars, van cliënten en gewoon van mensen, die hem daarmee een plezier wilden doen. Ter vermijding van het risico anderen ongewild te vergeten, noe men wij liever geen namen Nog een facet van de verzameling verdient een vermelding en dat is een als staftent van het Franse keizerlijke leger nagebouwd bovenzaaltje van het restaurant. Uiteraard ook rijkelijk voorzien van Napoleon-attributen LEUSDEN - Aan de Doornseweg, Leusdens grondgebied, ligt de buurt- tutsen Amersfoort en Maarn op schap Waterloo. Met het nabijgele gen wegenkrulspunt Quatre Bras en de pyramide van Austerlitz herinne ringen aan de Napoleontische tijd In het begin van de 19e eeuw. De Leus- derheide als militair oefenterrein is geen verschijnsel van de laatste ja ren. Waar U nu Austerlitz (gemeente Zeist) vindt, had de Franse generaal Marmont In 1805 en 1806 een groot legerkamp. De verwaarloosde maar nog altijd bekende pyramide, o.m. einddoel van talrijke schoolreisjes, liet hij in die periode doorzijn solda ten bouwen als een soort bezigheids therapie. Tot meerdere eer en glorie van zijn keizer Napoleon I. Een veel recenter blijk van bewon dering voor de in 1769 geboren Na poleon Bonaparte, die zichzelf in 1804 tot keizer van Frankrijk kroonde en in 1815 na het verliezen van de Slag van Waterloo verbannen werd naar Sint Helena, waar hij 6 jaar later overleed, is vandaag de dag te vinden in restaurant-rötisserie Waterloo aan de Doornseweg 18 Op dat stukje Leusdense grond woonde ruim 50 jaar geleden aannemer S. Verrijp met zijn vrouw. 2 zoons en 2 dochters Net als nu was het toen voor ons land economisch een moeilijke tijd en met afsluiting een gezellig uitstapje geor ganiseerd Het afgelopen jaar zijn de volgende sprekers en onderwerpen aan de or de geweest januari Jaarvergadering, met jaar verslagen en leuke gezelschapsspe len in eigen kring gevierd, februari: Mevrouw Slomp uit Leus den sprak over: ..De vrouw in de wereld van de Islam" april: Ds Willemse uit Leusden. on derwerp ..Geestelijk verzorging aan gevangenen". mei: Afsluiting van het seizoen door creatief bezig zijn met Staphorster stipwerk september Dr Halewijn uit Amers foort, zijn onderwerp „Relatie arts/- patiënt". oktober: Met de gezamenlijke vrou wenverenigingen een bijeenkomst in ,.'t Ros Beyaart" Mevrouw Uijldert sprak over ..Natuurgeneeswijze" november ds Wiegeraad uit Amers foort. onderwerp: Heeft bidden nog wel zin? december: Adventswijding. met de clamatie van mevrouw de Ridder- Hofman. Veel is er gebeurd en veel is er veran derd de afgelopen 25 jaar; dat kan ook niet anders. Maar teruziende op 25 jaar Bondswerk is er veel reden tot dankbaarheid. FINANCIEEL VERSLAG Na het verslag van 25 jaar NCVB werd het financieel verslag voorgele zen en goedgekeurd De feestavond was namelijk tevens de jaarvergade ring. De dames Holz, van der Burg. van Beek en van der Lagemaat wer den wegens hun 25-jarig lidmaat schap in de bloemetjes gezet Me vrouw lepenburg. helaas ziek, maar ook 25 jaar lid kreeg haar bloemetjes thuisgebracht. Na de pauze waarin koffie met cake geserveerd werd en lootjes gekocht konden worden was het tijd voor de musical „Ditjes en datjes", gebracht door leden van de NCVB De rode draad tijdens het stuk was de bezorgdheid van moeder (me vrouw Op 't Hof) wat betreft haar verjaardag die een week later plaats zou vinden. Zij hoopte vurig dat haar beide dochters (mevrouw Jager en mevrouw Schreuder) haar verjaar dag niet zouden vergeten, zoals het vorige jaar. De musical was een weergave van een dag huishouden met alle beslom meringen die daarbij kunnen horen Het koortje (10 dames) trad nu eens op als vaatwasters dan weer als huis schoonmaaksters of prille moeders Bij ieder lied dat ten gehore werd gebracht droegen zij weer andere attributen en kledingstukken Het ge heel was erg vermakelijk en zoals later nog even verteld werd. hebben de dames menig vrolijk uurtje tijdens het repeteren gehad Tot slot werden de prijzen getrokken Opvallend was de grote hoeveelheid en verscheidenheid aan presentjes, bij elkaar gebracht door de winke liers in Leusden en omgeving. Na een drankje en hapje en wat gezellig napraten kan de NCVB-Zuid terugzien op een zeer geslaagde avond LEUSDEN - Dinsdag 15 Januari bestond de NCVB (Nederlands Christelijke Vrouwen Bond) Leus den-Zuid 25 jaar. ACHTERVELD Woensdag avond 23 januari zal de muziekver eniging D.W.S. haar algemene leden vergadering houden. De vergadering die zal worden gehouden in Ons I Gebouw zal aanvangen om precies 20.15 uur. Vanaf 19.45 uur Is er gele genheid voor het inzien van de notu lering van de vergadering welke werd gehouden in 1979. De agenda bevat 16 punten t.w. 1. opening 2. jaarverslag secretaris 3. jaarverslag penningmeester 4. verslag kleine kapel 5. verslag majorettes en drumband 6. bestuurverkiezing 7. binnengekomen stukken 8. verkiezing bibliothekaris 9. wisselen kascomissie 10. verslag activiteiten commissie 11. uitvoering zomeravond concert 12. jaarwedstrijd zaterdag 7 juni te Scherpenzeel 13. concours 23 november 1980 14. solistenconcours te Barneveld 15. contributieverhoging 16. rondvraag en sluiting. De heren W. Wouters en H. Janssen zijn aftredend als bestuurslid. Beiden stellen zich weer herkiesbaar. Tegen kandidaten kunnen worden inge diend tot 48 uur voor de aanvang van de vergadering. Leden, oud-leden en genodigden vaak met echt genoten waren om acht uur aanwezig in de Mof om de feestelijke avond mee te vieren. De zaal was tot de laatste stoel bezet. Mevrouw Abbring, presidente van de NCVB-Zuid heette iedereen welkom, waarna de avond geopend werd met het zingen van een psalm, het bonds lied en gebed. Felicitaties en kado's van afgevaar digden van de Hervormde Vrouwen bond. het hoofdbestuur van de NCVB, het gewest, van de oud presi denten en bestuursleden en van Try- fosa waren het volgende onderdeel van het programma Duidelijk kwam naar voren dat de NCVB in de loop der jaren niet stil heeft gezeten. 25 jaar geleden een vrouwenbond in leusden oprichten is niet alleen iets bijzonders, het is ook erg bevorder lijk geweest voor het sociale kontakt op het platteland. Op maatschappelijk en sociaal ge bied werden toen al diverse onder werpen besproken. Als NCVB keek men toen al over de kerkmuren heen. zoals dat in ver schillende speeches naar voren kwam. Door mevrouw van Bentum werd er verslag gedaan over de afgelopen 25 jaar. hetgeen verkort hieronder wordt weergegeven. OPRICHTING De oprichting vond 21 september 1954 bij mevrouw Westveer aan de Wilhelminalaan plaats Ongeveer 15 dames waren aanwezig en werden tevens lid. Het eerste bestuur werd gevormd door mevrouw Westveer. presidente, mevrouw Lagemaat. secretaresse, mevrouw Hilgeman penningmeester en zr Prins algemeen adjunkte Na de tweede vergadering aan huis kreeg men de beschikking over een vergaderruimte in het jeugdgebouw aan de Ooievaarshorsterweg In een jaar tijd groeide het aantal leden uit tot 44 en in de loop der jaren bleef het ook geleidelijk stijgen. Van het begin af aan werden sprekers en spreeksters uitgenodigd van een sprekerslijst De onderwerpen wer den door het bestuur met zorg uitge kozen. Dit waren onderwerpen op het gebied van kerk en maatschappij, op het terrein van opvoeding en gezin, jeugdproblemen, reisimpressies vaak met diavertoningen, boekbe sprekingen en declamaties SPLITSING In ongeveer 1962 komt het tot een splitsing tussen leden van Zuid en Centrum (het toenmalige Hamers- veld) Er ontstaan strubbelingen en men weet elkaar niet meer te vinden. Het resultaat is dat deHamersveldse leden bedanken en zelf een afdeling op gaan richten Zuid gaat verder met plm. 40 leden Dit groeit in de loop der jaren uit tot 75 leden In maart 1967 bestaat de NCVB 12% jaar Een extra traktatie en een uitgebreid verslag in de notu len omlijsten dit heuglijke feit In maart 1973 verhuist de NCVB van de Ooievaarshorsterweg naar het Trefpunt bij de Dorpskerk De eerste vergadering in het Tref punt wordt niet gauw vergeten Dit betrof namelijk de kerstviering In 1975 werd het 20-jarig bestaan ge vierd in de vorm van een broodmaal tijd waarop aansluitend een feest avond In de loop der 25 jaar hebben veel leden zich ingezet voorzieke leden in de vorm van ziekenbezoek leder jaar werd en wordt er nog steeds ter

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7