Enorme belangstelling voor start Rally Monte Carlo Plusminus Bestuur Geen revanche voor Impala handballers Max Muller TTGL-club- kampioen Uitslagen klaverjasclub Leusden Troef Kaarten bij Roda I LEUSDEN/CENTRUM Het dagelijks bestuur van een sportclub bestaat normaliter uit een voorzitter, een penningmeester en een secreta ris. Voor zover mij bekend heeft nog geen enkele Leusdense sportonder neming een vrouw als kopman. In de penningmeesterij is een feministi sche inbreng lichtelijk merkbaar en alleen bij het secretariaatswerk is de man-vrouw verhouding bijna kiele- kiele. Besturen blijft duidelijk een mannelijke zaak, al weet niemand waarom. Ik werd tenminste niets wij zer bij mijn vragen in die richting. Een voorzitter is gewoonlijk een levensgenieter Hij staat graag op een voetstuk, in het middelpunt van de belangstelling en geeft doorgaans het grootste deel van zijn werk uit handen Intern haantje-de-voorste en extern speelt hij namens en voor rekening van de club het goede hertje op uiteenlopende, maar meestal ple zierige activiteiten. Een penningmeester is duidelijk anders Dikwijls een zuurpruim en de zuinigheid in persoon, die gewoon lijk ook doet. alsof uw al dan niet betaalde contributie tot zijn privé- vermogen behoort Een secretaris of -esse lijkt beschei den op de achtergrond te blijven, maar pas op bij een ledenvergade ring Dat laat hij of zij via de notulen en jaarverslagen glashelder merken, dat het secretariaat de allerbelang rijkste clubfunctie is.. Gelukkig zijn niet alle sportclubbestuurders gelijk. Er zijn uitzonderingen en gelukkig - maar dat is natuurlijk niet toevallig - zijn die juist in Leusden te vinden Peter LEUSDEN/CENTRUM Slechts zljdelins „werkelijk" betrokken bij topautomobielsport als de Rally van Monte Carlo, maar desondanks be halve zeer verrast ook uitermate te vreden was Leusdens burgemeester J. W. M. Rademaker over de enorme belangstelling bij de start van de 48e monsterrace naar het prinsdom aan de Middellandse Zee. Zaterdagmor gen - koud maar zonnig - waren naar schatting ruim vierduizend mensen getuige van de start van 6 deelnemers aan de „Rally M.C." Die vond plaats bij Pons's Automo bielhandel en alsof hij nooit anders gedaan had, gaf de heer Rademaker vla een ferme zwaai met de nationale driekleur de auto-avonturiers het te ken van vertrek. De omgeving van het markante witte VW-Audi-Porsche-gebouw leek op klein-Zandvoort met vlaggen en spandoeken, weilanden vol gepar keerde auto's, naast de bolides van de coureurs en de met van alles en nog wat volgepakte volgwagens (wat er niet in kon, had een plaatsje gekre gen op de imperials). Tientallen druk doende officials en duizende toe schouwers - filmend, fotograferend of alleen maar luisterend en kijkend - completeerden het uitstekend geor ganiseerde schouwspel. Verkeersre gelaars van politie en Amac, maar ook brandweermannen, EHBO-ers, Pon-personeel (er was o.m. gratis koffie voor iedereen, waarvan i.v.m. de lage temperatuur gretig gebruik werd gemaakt) en nog vele anderen deden geruisloos, wat van hen werd verwacht. TV-, radio-en persverte genwoordigers zorgden ervoor, dat Leusden weer eens goed in het mid delpunt van de belangstelling werd gebracht. Evenals de duidelijk plaatsnaam op de zijkant van de Pon wagens. Terwijl de laatste, eigenlijk overbo dige, zorg aan de auto's van de deel nemers - 4 Nederlandse en 2 Belgi sche éuipes - werd besteed, gaf de Amac-ralyfanaat Cees Stoel als een deskundige spraakwaterval via de luidsprekers het publiek allerhande informatie in de formule ..techniek, gelardeerd met wat grapjes", want al blijft de rally een bloedernstige zaak. gelachen wordt er ook en soms zelfs als de bekende boer met de dito kiespijn Na een laatste interview met rally nestor M Gatsonides werd burge meester Rademaker aan het werk gezet Met de rood-wit-blauwe start- vlag gaf hij Gijs van Lennep en zijn navigator Ferry van der Geest (equi pe nummer 32) om precies 10,17 uur de vrijheid om hun weg te zoeken naar Woudenberg (en verder). Met telkens 1 minuut tijdsverschil gingen Ben Pon en zijn co-equipier jooks Klein (wagen no 36). de Limburgers Henk Vossen en kaartlezer pie Theu- nissen (no. 63) en de Belgen Lucien Meers/Eddy Borremans (no 174) het avontuur tegemoet. Koos van Boven en Hans Brinkman (no. 191) en de Belgen Paul van Beggelaar/Marek Glowacki (no. 236) werden als laat- sten veel succes gewenst. En toen werd het langzaamaan weer stil rond het VW-bastion. Volkswagen was sterk vertegenwoordigd in Leusden. Van Lennep en Pon proberen een Golf GTI groep II zo vlug en onbe schadigd mogelijk n Monte Carlo te krijgen en Van Boven doet dat met een dito wagen groep I. Van Begge- laar bestuurt een VWScirocco en de beide overige coureurs hebben hun vertrouwen gesteld in een Ford Es cort RS. PERSCONFERENTIE zond. was eveneens op de persconfe rentie en natuurlijk de volgende dag ook bij de start. Deze rally-veteraan heeft 23 maal meegedaan aan het ritjhe naar monte Carlo Daarvan werd hij eenmaal 1e (zoals gezegd in 1953 met de Brit Worledge), eenmaal 2e (in 1949 met Barendrecht) en achtmaal klasserde hij zich bij de eerste 10. Vooral zijn (onverwachte) zege doet hem nog steeds deugd. Vol nosta;lgie haalde hij het succes met de Ford Zephyr 27 jaar terug uit de geschiedenis.Ook de rit van 4 jaar eerder met meer een tank dan een race-mobiel (hij had slechts de op dracht om de Humber Super Snipe héél naar Monaco te brengen) her leefde in volle glorie. Het gebeurde in die jaren - zonder assistentie van buitenaf - wel anders dan tegen woordig. De aanlooproute heeft de Nederland se deelnemers geen problemen op- gelverd. Met wat ijzel en sneeuw onderwg arriveerden zij In Serre Che valier, waar op een Ijsbaan de eerste klasementsproef over 3 km werd ge houden. Van onze landgenoten wa ren Van Lennep/v. d. Geest met 2,20 min, het snelst. Daarna volgden pon- /Kleln (2,27), Van Boven/Brinkman (2,31) en Vossen/Thenissen (2,45). Op de vooravond van de start werd in het Volkswagengebouw een druk bezochte persconferentie gehouden met pon's Automobielhandel alszeer gulle gastheer. P R -chef Ed Serfaas heette iedereen van harte welkom. Hij was zeer verheugd, dat Nederland na bijna 20 jaar weer een startpositie had gekregen De KNAC en Pon waren het er snel over een, dat die in Leusden zou komen KNAC-verte- genwoordigers Van Rosmalen en Berkhof deelden mede, dat de rally organisatoren zes „oude" startplaat sen hadden gehandhaalf Londen (3 deelnemers). Rome (24). Frankfort (26). Lausanne (47), Monte Carlo (67) en Parijs (76). De drioe nieuwe vertrekplaatsen zijn Leusden (6), Za- ragossa (5) en Warschau (3). Via een aanlooproute van 1200 km (vorig jaar tweemaal zoveel) komen de deelnemers in het zuid-Franse Serre-Chevalier bijeen Daar begin nen. grotendeels in de ruige Franse Alpen met ijzel- sneeuw wegen, de vele klassementsproeven Van de 260 delnemende qequipes mogen de 200 snelste na de eerste etappe verderen de finalerit op 24 januari is voorbe houden aan de 100 hoogstgeklasser- de combinaties. De rally eingit op vrijdag 25 januari n Monte Carlo. In het algemeen klassement van de rally 1980 mag niet gerekend worden op hoge plaatsen voor de Nederlanders (gesponsord, ervaren en goedwil lend, maar niet meer dan amateur) want de professiuonele fabrieksrij- ders zijn daartoe teveel in het voor deel. Toch hebben Nederlanders in het verleden uitstekende prestaties verricht De equipe Sprenger/Van Eyck werd in 1929 winnaar, Bakker Schut werd dat in 1938 en Ton en Gatsonides /Worledge in 1953 Maus Gatsonides, thans 72 en na alle rally-avonduren nog steeds zeer ge- Leusden betwist door 28 deelnemers. Door de grotere speelruimte is de vereniging het afgelopen jaar met circa 50% gegroeid tot 60 senioren en 30 jeugdspelers. Zondag j.l. werd het jaarlijkse evenement georganiseerd - door R. ten Hoeve met „hulp" van P. v.d. Bree - en wel met 42 deelnemers, waaronder 6 dames. Op 6 tafels (vorig jaar 4) kon wor den gespeeld Uit de voorronde kwa men 12 leden direct en 6 via de herkansing voor de verdere strijd in aanmerking De 24 overigen werden in de verliezersronde aan het werk qezet Verrassend was. dat o m Frans Rave en Ruud Drager daarin terechtkwamen Rave herstelde zch uitstekend. In de kwartfinaleschakel- de hij Drager definitief uiten met hem kwamen D letswaard, T. Allier en S. Knoppers (door van A Bloemhof. W. Verhoeven en J Veen te winnen) in de halve eindstrijd Allier versloeg letswaard en Rave gaf Knoppers geen kans. om vervolgens ook Allier terug te wijzen. In de winnaarsronde werden de mini-senioren W Klumper (door A. Klompenburg) en D. de Haan (door titelhouder A. v.d. Broek) in de kwartfinale tot capitulatie ge dwongen Eerder moesten candida- ten als P v.d Bree en R. Unkraut al afhaken. J. Caspers (door een zege opR Mouw) en M Muller (geplaatst) bereikten met Klompenburg en vd Broek de halve finale. Van den Broek gaf Caspers geen kans en Muller bereikte de finale door Klompenburg te verslaan Hij versloeg tenslotteook de bekerhouder en werd clubkampi oen 1980. De wedstrijden, de gehele dag door opvallend veel toeschou ders gade geslagen, hadden een zeer plezierig en vaak zeer spannend ver loop. UTRECHT - De twaall Leusdense doelpunten van Daan Bluel, Theo Prinsen, Jos de Valk en Ed Zwakman In de te Utrecht gespeelde handbal- wedstrijd UHV-lmpala, bleken ult- LEUSDEN De uitslagen van de opdonderdag 17 januari door Klaver jasclub Leusden Troef gespeelde wedstrijden luiden als volgt punten 1 Hr. Plattel 5608 2 Mevr v Waterschoot 5523 3. Hr Dijker 5062 4 Hr. v Egdom 5052 5 Hr Grimberg 5048 klassement per 17-1-'80 1 Hr Dijker 19915 2. Hr. Plattel 19646 3 Hr Kleefstra 19563 4 Mevr Hondorp 19192 5. Hr. Knol 18902 6 Mevr. de Ridder 18847 7 Hr v Egdom 18598 Secr. M. C. Knol tel 44289 LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdag werd Roda's 5e kaartavond gehou den en het was met 64 klaver-en 12 schutjassers weer gezellig druk in de voetbalkantine op het Buiningpark. De resultaten waren Klaverjassen J Wendel 5799 pnt., T Kaspers 5455, H de Jong 5240, R. v d Berg 5234, J Zantinga 5170. J de Smalen 5149. W Osnabrugge 5077, Bea Kaspers 5072, C. Veenendaal sr. 5066. P. Steenbergen 5041. G Veer 4981. mevr v Egdom 4978, J van Helder 4962. G. Oudshoorn 4931. W Oskam 4930. J ter Hoeve 4920. F de Smalen 4907. J van Ginkel 4883, B. Wittenberg sr 4858. J Epskamp jr. 4789 en mevr. Kleefstra 4780 De vier beste schutjassers waren H van Egdom 4939, J. Visser 4888. J. Hout veen 4636 en J. Tiggelaven 4506. LEUSDEN/CENTRUM - De uit breiding van de sportkantine op het Buiningpark voorziet In een duidelij ke behoefte. Vorig jaar bijvoorbeeld werden de clubkampioenschappen voor senioren van de tafeltennisclub eindelijk nog niet voldoende. De gastheren hadden vijftienmaal suc ces en hielden de winstpuntjes in de domstad. Geen revanche derhalve van de Leusdenaren voor de in de eerste helft van de competitie geleden 6-13 nederlaag, maar het nu veel betere spel van Impala geeft toch hoop op meer succes in de nog komende wedstrijden Bij de rust was de tus senstand 9-6 en het verschil in aantal treffers bleef 3 in de tweede helft. UHV won de wedstrijd met 15-12

Leusder Krant | 1980 | | pagina 9