tn r X krijgt met voorrang stoplichten Kruispunt Asschatterweg- Middenweg WEL OF GEEN BLOEMBAK Nog geen beslissing over afsluiting Eikenlaan NU rbr J L BDU Eerste vergadering Werkgroep Verkeer VANDAAG IN IIE LEIISDED KRANT Iffi Overeenstemming 245 premie koopwoningen Munnikhove/ Bosveld Leusder Krant Reimus&Snel w w Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? Da let» 2 keer per week DONDERDAG 24 JANUARI -11e JAARGANG NO. 59 1980 o 'flh SB Verantwoordelijk reda kleur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA leusden-Centrum Telefoon (033) 41495 b.g.fl. (03420)6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 10,50 per kwartaal. (Van de redaktie) LEUSDEN - De eerste openbare vergadering van de pas ingestelde werkgroep Ver- keersaangelegenheden mocht zich dinsdagavond in een bij zonder grote belangstelling verheugen. Voorzitter Jan Wa genaar konkludeerde dat tot zijn genoegen en konstateerde, dat de verkeersproblematiek bij de burgers leeft. Dat was dan ook niet zo n groot wonder, gezien de agendapunten: wel of niet af sluiten van de Eikenlaan (met de inmiddels berucht geworden bloembak uit 1972) en het kruispunt Asschatterweg-Mid- denweg. Hoewel het allemaal nog wennen is, kan de werk groep terug zien op een vrij vruchtbare vergadering, on danks de aanvankelijk felle schermutseling tussen enkele leden van de werkgroep en voorzitter Wagenaar over het ontbreken van een verkeersbe- leidsvlsle, die zoals achteraf bleek - in de besloten ken nismakingsvergadering was beloofd. Het zal niet de laatste keer zijn, dat over dit onderwerp zal zijn gepraat. Overigens duurde de vergadering tot half twaalf en dat was ver voorbij het tijdstip, dat voorzitter Wagenaar zich in de regel als sluitingstijd heeft gesteld. Maar ook dat zal moeten wennen. (Van de redaktie) LEUSDEN - Als alles meewerkt krijgt het inmiddels berucht geworden kruispunt Asschatterweg-Middenweg binnen afzienbare tijd een verkeers lichtinstallatie. Dit was de eind-konklusie, die werd getrokken tijdens de behandeling van dit verkeersprobleem in de werkgroep Verkeersaangele- genheden, dinsdagavond in het gemeentelijke voorlichtingscentrum aan de Zwarteweg. Voorzitter Wagenaar was het met de verontruste briefschrijvers eens, dat het kruispunt onveilig is en dat een snelle, definitieve oplossing noodzakelijk zal zijn. Vooruitlopend op het zogenaamde stoplichtenplan'' zal binnen een aantal maanden een dergelijk verkeerslichtinstallatie te ver wachten zijn. Bovendien zal het kruispunt dan eindelijk definitief worden gerekonstrueerd. Zoals bekend is het nu nog maar gedeeltelijk herzien. Men is met de werkzaamheden gestopt, omdat er problemen waren ten aanzien van de nabijgelegen bushalte op de Middenweg. Aangezien die problemen met bewoners van Henegouwen inmiddels zijn opgelost, kan in maart de rekonstruktie worden voltooid, waarbij op de Asschatterweg een aanzienlijke versmalling zal worden toegepast met vluchtheuvels en het fietspad op een logischer wijze over de Middenweg en Asschatterweg zal worden geleid. (Dichter bij de rijbaan, zodat het duidelijk één geheel wordt met de weg). Ook de ruimte voor overstekende voetgangers zal hierbij worden betrokken. Overigens wordt in de volgende vergadering van de werkgroep verder over dit punt gepraat. denweg voorlopig nog verkeersarm is. Als er irriratie ontstaat door te lange rood-licht-wachttijden, dan zullen de lichten worden genegeerd, omdat de noodzaak ervan niet wordt ingezien." Hij wees als treffend voorbeeld op de verkeerslichten bij de Hertekop. Met voorrang wordt dit kruispunt van stoplichten voorzien. Banken in de slag om gunst van kopers woningen in Langenbeek pag. 3 Boeren willen geen woonwagenspag. 3 Commentaar van Bert Vospag. 3 Interview met mevrouw Van Melle over de problematiek van alleenstaanden pag. 5 Juwelier Van Hell in nieuw pandpag. 7 Weekenddiensten etc. pag. 9 Klein ongeriefpag. 9 En tenslotte en Kantlijn pag. 9 Poppenexposltie In galerie Leusden pag. 10 Uit In Amersfoort pag. 10 Films In Amersfoortpag. 11 ONLOGISCH Werkgroeplid J Venema (Veilig Over) was niet direkt tegen het plaatsen van een verkeerslichtinstallatie, maar wees de werkgroep er toch op, dat er vooral gestreefd moet worden naar voor de weggebruikers logische maat regelen. ,,Op het moment dat de weg gebruiker een maatregel als onlogisch aanvaardt, zal het worden genegeerd. Wat dat betreft wordt de voorrangsweg Asschatterweg op een onlogische wijze onderbroken, temeer omdat de Mid- AANGEPAST Voorzitter Wagenaar onderkende dit gevaar, maar wees er op, dat het ver keerslicht op het kruispunt Asschatter- weg-Midenweg (evenals alle nieuwe toekomstige verkeerslicht-installaties) op moderne leest zijn geschoeid, wat betekent, dat de verkeerslichten zich aan zullen passen aan het verkeers aanbod. De betekent bijvoorbeeld dat indien er een lange rij fietsers 's mor gens de Middenweg moeten overste ken richting Amersfoort, dat zij dan zonder meer groen licht krijgen. Op die manier wordt de irratie voor de ver keersdeelnemers zoveel mogelijk ver meden. LEVERTIJDEN De levertijd van een dergelijke ver keerslichtinstallatie is ongeveer drie maanden. Als de installatie nu wordt besteld, terwijl intussen de daarvoor benodigde kredieten door de raad be schikbaar worden gesteld, dan hoeft er niet veel tijd verloren te gaan. Dat zou wel het geval zijn, indien eerst de be slissing van de raad èn daarna de goedkeuring van GS wordt afgewacht Omdat het mogelijk is, dat het et telijke maanden zal duren, stelde de heer Bokhorst (ambtelijk lid van de werkgroep) voor om in de tussenlig gende tijd op de Middenweg ver- keersdruppels (wlt-geverfde stro ken) neer te leggen, zodat het over stekende voetgangersverkeer toch een rustpunt heeft op de brede Mid denweg. Een andere suggestie was het aanleggen van vluchtheuvels (permanent) op de Middenweg, maar daarvoor is misschien de weg niet breed genoeg. De verschillende voorstellen zullen door de gemeen telijke diensten worden bekeken en ook dit onderwerp zal in de volgende vergadering oonieuw aan de orde worden gesteld. Doktersdienst: 033-41210 De Leusder Krant: ...geeft de lezer altijd voorrang... (Van de redaktie) LEUSDEN - Ten behoeve van de werkzaamheden aan de Zwarteweg en het winkelcentrum De Biezenkamp werd de afsluitende bloemenbak op de Eikenlaan tijdelijk weggehaald. De bewoners hebben daar in september per soonlijk bericht van gekregen. In de dinsdagavond gehouden vergadering van de werkgroep Verkeersaangelegenheden kwam dit punt aan de orde. Tot nu toe is de bak niet weer herplaatst, omdat het gemeentebestuur werd gekonfronteerd met reakties van bewoners, die daar tegen zijn èn met bewo ners, die daar voor zijn. Voorzitter Wagenaar legde dit dilemma aan de werkgroep voor, terwijl talrijke bewoners van de Eikenlaan op de tribune aanwezig waren, om hun meningen met argumenten kracht bij te zetten. De werkgroep kwam er uiteindelijk niet uit en zal op de volgende vergadering dit punt opnieuw aan de orde stellen. Het voorstel van de gemeente was om de bak tijdelijk weer te plaatsen tot het moment, dat de aansluiting Middenweg- Noorderrandweg gerealiseerd zou zijn. (over enkele jaren, naar verwachting). Daarmee was echter een ander probleem nog niet opgelost: op met name het eerste deel van de Eikenlaan vanaf de Zwarteweg wordt in het algemeen, mét of zonder bloembak, te hard gereden. Verschillende bewoners waren van mening, dat snelheidsbeperkende maatregelen daar noodzakelijk zijn. Zij vinden een verkeersdrempel een oplossing. Ook hierover zal de werkgroep in de volgende vergadering diskussiëren. ZEVEN JAAR GELEDEN De situatie met de bloembak op de Eikenlaan, waardoor deze weg in twee delen werd gesplitst, ontstond zeven jaar geleden tijdens de beroering rond de voorgenomen uitbreiding van het winkelcentrum De Biezenkamp. Om wonenden, onder meer van Eikenlaan en Lijsterbeslaan waren van mening, dat door die uitbreiding het verkeer op hun wegen zou toenemen, richting Biezenkamp. Om te voorkomen, dat bewoners van De Wetering de Eiken laan als sluiproute zouden gebruiken, kwam de bak er Het was trouwens een compromis, door de raad genomen, want eerdere voorstellen gingen ver der doortrekking van het plantsoen van Onafhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente leusden I BDU Verschijnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. het Acaciaplein tot op de Eikenlaan, zo dat het verkeer van de Eikenlaan óm het plein heen zou moeten rijden IN DE KUIF GEPIKT Verschillende bewoners van de Eikenlaan voelen zich overigens „in de kuif gepikt", zoals dinsdagavond duide lijk te kennen werd gegeven. Eén van de bewoners hierover: ,,ln een brief van 12 september werd ons gezegd, dat het weghalen van de bloembak tijdelijk zou zijn Inmiddels zijn de werkzaamheden achter de rug en nog steeds staat die bloembak niet op z'n plaats. Integen deel, er wordt nu zelfs over gepraat om het maar te laten zoals het nu is. Wij voelen ons door deze zaak niet zo zuinig in onze kuif gepikt We vinden dat een onbehoorlijk optreden van het ge meentebestuur." Deze bewoners zijn van mening, dat die bak er direkt weer neergezet moet worden en dat de werkgroep daarna maar moet beslis sen, wat de beste oplossing is. Wethouder Wagenaar gaf toe. dat het misschien lijkt, alsof er met de be woners van de Eikenlaan geen reke ning wordt gehouden, maar het ge meentebestuur zit nu met twee tegen strijdige meningen van de Eikenlaan bewoners en daarom is het zaak om alle belangen, alle voor- en' nadelen af te wegen Omdat de werkgroep nu pas voor het eerst bijeen kwam (en daarom werd gewacht), is er enige vertraging opgetreden VERSCHILLENDE SUG GESTIES Er werden verschillende sugges ties gedaan om tot een oplossing te komen. Hel instellen van éénrich tingsverkeer. het verplaatsen van de bloembak naar een gunstiger plek. het oorspronkelijke plan: doortrek- LEUSDEN - De gemeente Leusden heeft met bouwgemeenschap Bohan uit Utrecht overeenstemming bereikt over de bouw van 245 premiekoop woningen in het deeiplan Munnikho- ve/Bosveld. Dit gedeelte wordt be grensd door de Smoussesteeg aan de noordzijde, de Schoolsteegbos jes in het zuiden, het Valleikanaal in het oosten en het deeiplan Zwanen burg in het westen. De op de bouw betrekking hebbende samen werkingsovereenkomst tussen ge meente Bohan zal binnenkort wor den ondertekend. Het ligt in de bedoeling in het tweede kwartaal van 1981 met de bouw van de 245 woningen te starten. Wanneer dit inderdaad gebeurt, zullen de eerste woningen nog voor het eind van 1981 kunnen worden opgeleverd De bloembak in de Eikenlaan staat er op dit moment niet meer. ken van het plantsoen, zodat het ver keer via het Acaciaplein zal moeten rijden, de Eikenlaan open laten, maar wel snelheidsbeperkende maatre gelen treffen of gewoon de bloembak weer plaatsen. In de volgende vergadering komt het probleem opnieuw aan de orde. i' Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur) Tel 033-40691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr 03420-6141, na vijf uur. 03420-4679. SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-40928. bij u In de brievenbus, op dinsdag en donderdag. Ik wil graag abonnee worden op de Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids tv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden. tel. 033-44569 •n ontvang de krant 1 maand gratis. (Het abonnemenlsgeld voor een heel jaar bedraagl I 40.-). Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordspel Naam: Adres: Plaats: U Kunt deze bon In een open envelop (zonder postzegel) zenden naar: Administratie Leusder Krant, Antwoordnummer 211,3800 XA Leusden. Of afgeven bij de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9, Leusden-C Tel. 033-41495 (Dit aanbod geldt alleen voor hen, die gedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren.)

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1