Blue Voice in De Hakhorst Dit jaar muziekconcours Ingezonden Met kip in taxi naar Vaassen Taxichauffeur Willem Buitenhuis Rabobank Uitslagen Rozendaal loterij i KiiiilVKIHL" „ipc Ainkio in 't Gaat snel..! Rabobank Lausdan: ACHTERVELD: DINSDAG 29 JANUAR11980 plaatselijk nieuws 11 KOOR ZOEKT MANNEN Het Amersfoortse koor „Toon kunst" heeft dringend behoefte aan mannen Het nu 10 jaar oude koor. dat op „functionele sterkte" is. wan neer het bestaat uit 100 dames en 50 heren, kampt al geruime tijd met een gebrek aan zangers. En dat brengt het voortbestaan van het koor in gevaar Tot nog toe heeft men een aantal keren zangers kunnen lenen van andere koren, maar de enige echte oplossing voor het probleem van het koor, dat onder leiding staat van dirigent Cees Stolwijk, is natuur lijk een aantal nieuwe mannelijke leden. Daarom doet „Toonkunst" nu een beroep op belangstellenden uit de regio, bijvoorbeeld uit Leusden. Wie eens een kijkje wil nemen bij het koor, kan op maandagavond tussen 20 en 22 uur terecht in de Amers foortse Grachtkerk (tegenover de Sint Joristoren). waar het koor repe teert. Nadere informatie is verkrijg baar bij de heer E. Jansen, tel 43419. „LEUSDEN VOOR HET KIND" SLUIT AF Volgende week donderdag (7 fe bruari) wordt de aktie Leusden voor het kind" afgesloten. Op die dag wordt om 20 uur het bedrag dat de aktie heeft opgebracht (ongeveer f40.000,—) overhandigd aan de di- rekteur van de stichting „Nederlands Kinderhulpplan", de heer Van Suilig- hem. Zoals bekend werd de aktie, in het kader waarvan onder meer een rommelmarkt, een collecte, een bra derie en een spetterfestival werden georganiseerd, in het internationaal jaar van het kind voor genoemde stichting gehouden. De overhandiging van het geldbe drag vindt volgende week donderdag plaats in het achterzaaltje van restau rant „Ros Beyaart", Hamersveldse- weg 55. ledereen die zich voor het welslagen van de aktie heeft ingezet wordt uitgenodigd om de overhandi ging van het eindbedrag bij te wonen. Vorige week vrijdagavond trad de jazz-groep Blue Voice op in eetcafé-ga lerie De Hakhorst aan de Noorderinslag. Bijgaande foto's geven een impres sie van het deze avond gegeven optreden. ACHTERVELD - Woensdagavond 23 januari hield de muziekvereniging D.W.S. haar jaarlijkse ledenvergade ring. De voorzitter opende vrijwel op het geplande tijdstip de vergadering met een hartelijk welkom aan de aanwezigen. Hij hoopte de agenda op een vlotte manier af te kunnen werken en dat iedereen na deze ver gadering tevreden naar huis zou gaan. Na enkele ingekomen stukken te hebben behandeld werd het jaarver slag door de secretaris voorgelezen Hieruit bleek dat de vereniqina een DOORGEREDEN NA AAN RIJDING Vrijdagochtend 25 januari deed zich "~feen aanrijding voor op de Dissel, waar tij de auto van S uit Amersfoort werd ►eschadigd. M.. eveneens uit Amers- oort. die de aanrijding veroorzaakte, jing er vandoor maar kon later worden langehouden. Een tweede geval van loorrijden na een aanrijding deed zich :ondagochtend voor op de Hamers- 'eldseweg. Benadeelde was hier de leer K uit Soest, wie de aanrijding ver- torzaakte is nog niet bekend üOEDEREN UIT AUTO GE STOLEN Uit de op de parkeerplaats bij win- elcentrum De Biezenkamp gepar eerde auto van de heer W uit Leusden eerden zaterdag enkele goederen ont- reemd. Bij onderzoek bleek dat de luto niet was afgesloten BUITEN VERNIELD Van gebouw 't Claeverenblad wer- len zaterdag enkele ruiten vernield )ok bleek er ongeveer 500 liter huis brandolie te zijn verdwenen. De politie eeft deze zaak nog in onderzoek CONTAINERBRANDJE Woensdagavond rond kwart over 9 kwam bij de politie van Leusden-Zuid de melding binnen dat een hoeveel heid afval in een container in de Waverwijk in brand stond Bij contro le bleek het een klein brandje te zijn en er hoefde dan ook niet te worden ingegrepen. AUTO OMVER GEGOOID Zonder bekende redenen werd zon dag in Leusden-Centrum de auto van de heer J. uit Amersfoort door onbe kende op zijn kant gerold. De wagen werd aan een zijkant licht beschadigd. ONDER INVLOED Zondagochtend werd D. uit Voorthui zen in Leusden-Centrum aangehouden op verdenking van overmatig alcohol gebruik Een blaasproef bevestigde dit vermoeden en D werd een ri|verbod opgelegd AUTO TEGEN BROMMER Maandagochtend deed zich een aanrijding voor op de Hamersveldse- weg toen automobilist V uit Leusden zonder voldoende op te letten van het terrein van een tankstation de rijweg op reed. Hierdoor raakte hij bromfietser M uit Stoutenburg die ten val kwam en een pols kneusde. actief jaar achter de rug had Er werd 20 maal opgetreden. Ook werd er na een aantal jaren weer eens deelgeno men aan een marsconcours waarop de eerste prijs werd behaald. Jammer was dat door vertrek naar elders en werkzaamheden van de leden van de drumband deze niet meer optreedt Wel is men bezig leerlingen voor de drumband op te leiden Ook zijn er nieuwe leden in opleiding die in het korps zullen gaan optreden. Uit het jaarverslag van de kleine kapel (Boe ren- en Tiroler kapel) bleek dat er een zeer actief jaar achter de rug was In totaal was er 31 maal opgetreden. De Boerenkapel trad 9 maal op en de Tiroler kapel 15 maal, zes maal was een Fruhschoppen verzorgd en een maal een Heimatavond. Door de instructrice van de majo rettes en de mimrettes werd verslag uitgebracht De minirettes bleken vooruit te gaan Daar er enkele majo rettes hadden bedankt moesten deze worden vervangen uit de minirettes Bij de vertrokken majorettes was ook de hoofdmajorette, wat een verlies was De optredens waren niet zo heel goed omdat er steeds te weinig mei sjes aanwezig waren, maar ze doen allemaal flink hun best en er zal dit jaar alles aan gedaan worden om de optredens helemaal in orde te krij gen. NIEUWE BESTUURSLEDEN De heren W Wouters en H Jans sen waren periodiek als bestuurslid aftredend Daar er geen tegenkandi daten waren in gebracht werden bei den herkozen. Voorzitter Wouters deelde mee. dat hij het wel jammer vond dat er geen tegenkandidaten waren ingebracht „Ik ben nu reeds 13 jaar voorzitter en zou dit zo niet volgend jaar dan toch zeker over twee jaar wel willen overgeven aan een jongere kracht Ik doe het echt niet tegen mijn zin maar zie toch wel graag een verjonging in het bestuur Daar Leo Hilverts niet voldoende tijd meer had om zijn functie als bibliothecaris naar behoren te kun nen vervullen bedankte hij voor deze functie In zijn plaats stelden zich de leden H. v.d Hengel en B. Huppel- schoten beschikbaar Daar de heer W Wouters periodiek aftredend was als lid van de kascontrolecommissie, moest ook hier een nieuw lid gekozen worden Ko Huppelschoten stelde zich beschikbaar, wat de instemming van de gehele vergadering had Deze kascontrolecommissie bestaat nu uit de heren Wim van Bekkum en Ko Huppelschoten Uit het verslag van de activiteiten commissie bleek dat er in het afgelo pen jaar een aantal geslaagde activi teiten waren georganiseerd Na een kleine discussie werd besloten de jaarlijkse uitvoering te houden op 12 april Het tijdstip voor het zomer avond concert zal nog nader worden vastgesteld Aan de marswedstrijd die op 7 juni in Scherpenzeel wordt gehouden zal ook dit jaar worden deelgenomen Het muziekconcours wordt dit jaar gehouden op 23 no vember De organisatie hiervan is aan Achterveld toegewezen. Hierna volg de een discussie of de vereniging zelf wel of niet aan dit concours zou deelnemen Daar de vereniging het concours moet organiseren is dit vrij wel onmogelijk Er kan wel in overwe ging worden genomen of deelgeno men wordt aan een concours georga niseerd door een andere bond Voor het solisten-concours dat op 12 april in Barneveld wordt gehouden, gaven zich enkele leden op Het punt contri butie verhoging maakte wel enkele tongen los Gezien de contributie die betaald wordt bij andere verenigin gen in de omgeving is de contributie in Achterveld laag Uiteindelijk werd besloten deze toch met f 10,per jaar te verhogen Van de rondvraag werd door vrij wel alle leden gebruik gemaakt Tij dens deze rondvraag kwamen er en kele actuele punten naar voren waar over nog uitvoerig werd gediscusie- erd De voorzitter sloot de vergade ring met dank aan allen, zeker voor hun inbreng deze avond waardoor de vergadering zeer nuttig was geweest. Ook het bestuur werd weer op sterkte gebracht en bestaat thans uit voorzit ter Jos van Marissing. secretaresse Margit Stekelenburg (Marterhoeve 31. Leusden-C Telf 43970), pen ningmeester Wim Koetsveld, alsme de Ed ten Voorde (bouwcommissie) Sjaak Klave (kantinecommissie), Job Heneweer (T C Rein Scheper (con tacten). Annemarie Otten (jeugd) en Jan van Wijngaarden (accommoda tie). Om 23 15 uur sloot voorzitter Van Marissing de vergadering L««f u ipfhndfntlli U| «W persoonlijk* bankt Voor u bet goed en wel weet zijn ze groot, en sneller den we ons kunnen voorstellen gann ze hun eigen weg. Het ie den goed als ze weten wat ■peren ia. det komt immers altijd ven pee. De Rabobank heeft voor kinderen allerlei ■paarvormen in huia Open een spaarrekening voor uw jongste. Wij kunnen u dan meteen wat meer vertellen over de mogelijkheden om zoon en dochter spelenderwijs te leren sparen, bij de pereooolijke bank! Elke nieuwe spaarder krijgt een extra spaar- premie van 7.50 bij een minimuminleg van 25.- ge«eo goede raad Kantoor: De Biezenkamp 3, Leusden-C. Kantoor: Pr. Irenelaan 21, Leusden-Z. Kantoor: Hamersveldseweg 72, Leusden-C. Tel. (033) 42814 (voor alle kantoren). Jan van Arkelweg Si- Je!. 03425-1203. BURGERLIJKE STAND UIT HET BEVOLKINGSREGISTER VAN LEUSDEN BLIJKT DAT IN DE PERIODE TOT EN MET 17 JANUARI 1980 ZIJN: GEBOREN: 11 dec. 1979 Menno Alexander Nico- laas, z.v. W. H Spijkeren T M.M.van Westerlaak 24 dec. 1979 Jeroen Pieter, z.v P. J. Lunter en M. T. A. Vermeulen 26 dec 1979 Claudia Eveliene. d.v C J. Geitenbeek en H. E M. van Dijk OVERLEDEN: 15 dec. 1979 Zoutendijk,. Elisabeth Lodewica, geh. m E A van Doren, oud 81 jaar 27 dec. 1979 Nieraeth, Albert Harry Otto, oud 52 jaar 6 jan 1980 van Deuveren, Jannes, oud 80 jaar. GEHUWD: 11 jan. 1980 L K. Staarman en G Oldhoff LEUSDEN - De eerste trekking van de loterij in het kader van de aktie „de Rozendaal pakt in" heeft de volgende winnende lotnummers opgeleverd: 0016816, 0039984, 11944, 7223 en 12968. De inhoud van de prijzen alsmede hoe deze te verkrijgen wordt kenbaar gemaakt via een affiche op het raam van de voormalige Spar-vestiging in het winkelcentrum De Rozendaal. De vol gende trekking vindt plaats vrijdag 1 februari. Zaak is wel dat een ieder zijn loten bewaart, daar deze meeloten voor de hoofdprijs, het zg. Rozendaal-pak- ket, welke trekking plaats gaat vinden op 15 februari DEZE WEEK IN DE GEMEENTE Onze redaktionele mede- werk(st)ers: Frits van Breda, Asschatterweg 63, Leusden-centrum, tel 033-41757 (alg.). Dick en Aline Bijl, Oldenbarnevelt- straat 18. Achterveld, tel 03425- 2090 (Achtervelds nieuws) Peter Op den Camp, Finnmark 32, Leusden-centrum, tel. 033-41380 (sport). Alex Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden-centrum, tel 033-42553 (alg). Anco de Knijff-Mall, v Har- denbroek v Lockhorstlaan 30. Leusden-zuid. tel. 033-40273 (kunst, algemeen) Tea Middelkoop, Waarden 20. Leusden-centrum, tel 033-43724 (alg Verder werken regelmatig mee: C Ph Spaans en W Boelhouwer ACHTERVELD Woensdag 30 januari, 9.00 uur: handwerkhobbydub Ons Gebouw. Donderdag 31 januari, 13.30 uur: be- jaardensoos Ons Gebouw. LEUSDEN-CENTRUM EN ZUID Dinsdag 29 januari, 20.00 uur: infor matie-avond alternatieve geneeswijze in De Hakhorst, Waarden 25a Woensdag 30 januari. 20.00 uur: ver gadering werkgroep welzijn/CML in de kantine van het gemeentehuis. Zwar- teweg 16. Woensdag 30 januari, 20.00 uur: bij eenkomst Interkerkelijke vrouwen in de Marcuskerk. Woensdag 30 januari, 20.00 uur: ge zamenlijke avond van A8TB en KPO Donderdag 31 januari. 20.00 uur: vergadering raad Leusden in de raadszaal van het gemeentehuis. Ha mersveldseweg 2 Vrijdag 1 februari, 19.00 uur: tiener- avond in De Til, Hamersveldseweg 30 KARNAVAL 1980 In Leusden daar is het goed leven de Kunst is daar heel hoog verheven naast sport en vertier - ook leut en plezier dat laatste heeft de Gouden Klomp ons gegeven Een van adel. Jan den Hartog geheten was Prins Janus, dat heeft hij geweten was 2 jaar de klos - de hel brak los élk werd toen van hossen bezeten Nummer 2 had wat mindere pens-en had ook weer heel andere wens-en bekwaam en voornaam - zijn naam werd een faam Prins Hanno stond boven de mensen. Daarna kwam er Pam aanmarcheren om ons voor 2 jaar te regeren met de nodige zwier - en veel glaasjes bier deelde kusjes uit talloze keren Van de volgende wil ik verklappen dat hij ons naar adem liet happen Prins Ajakkus ach jee - heet nu weer Aldenzee omdat hij de klup uitt ging stappen Eén ging het toen weer eens proberen tot vermaak van de dames en heren Prins Janus kwam terug - alle zorg op zijn rug heel knap om zo iets te presteren Eén die vaak in de grond zat te wroeten goed bekend was met hoe het zou moeten nam eerst een pot bier - zei toen „ik als Prins Pier zal de zotten en zottinnen begroeten" Daarna werd een „plee" aangedragen en de zotten en zottinnen maar vragen wat is dat voor gein - wie zal het nu zijn? dolle pret toen zij Prins Heerlijk zagen De Raad van Elf die mag er ook wezen fijn gekleed goed gemutst uitgelezen zij maken plezier - maar lusten geen bier daarom zij ook zij geloofd en geprezen Dit moet je van karnaval weten 't is hossen en dansen en zweten maar de stemming is best - ook 't bier en de rest 't is heerlijk om nooit te vergeten. Al heb je van alles genoten en ben je totaal in de kroten zit niet in de put - karnaval geeft je fut en zet je weer flink op je poten. Als senior wil ik verklappen wij staan soms naar adem te happen maar. hossen is fijn - en goed voor de lijn daarna mag ik weer worteltjes schrappen Ik hoop dat de Hemel ons spare voor gezeur en chagrijn zal bewaren dus. leve de lol - schenk de glazen maar vol jij een pils en voor mij ouwe klare P A Waals Leusden-C Iéji AWülSS in i wjtjH li LEUSDEN - In zijn kantoor aan de Prins Frederlk Hendriklaan In Leusden-Zuid ontmoeten we ga rage-eigenaar Willem Buitenhuis, een nogal druk bezet man met als een van zijn beroepen taxichauf feur. Hij is echter geen chauffeur van het oude stempel, die bij nacht en ontij de weg op moet om ergens een paar verlate stamgas ten op te halen. „95 procent van het vervoer dat wij met 3 taxi's verrichten bestaat uit wat wij noemen „ziekenfonds- rijden." Het van bejaarden- en ver zorgingstehuizen naar het zieken huis of polikliniek brengen van bejaarden en het vervoer van pa tiënten voor regelmatig onder zoek naar ziekenhuizen. De overi ge 5 procent is inderdaad het ongeregelde vervoer van losse klanten. Dat vervoer is hierzo laag omdat Leusden een gemeente is met een betrekkelijk groot aantal autobezitters Daarom is het hier ook niet nodig om 's avonds en in het weekend paraat te zijn. Dat zou trouwens ook veel te duur worden Als je op gaat tellen wat het arbeidsloon bedraagt, de ben zine en de afschruvino aan de wagen, dan moet er in de onren dabele uren zeker geld bij." U heeft een tamelijk vaste kring van ziekenhuispatiënten „Ja. dat zijn dan ook mensen waar je soms jaren mee optrekt en ze ker niet alleen ouderen. Zo rijd ik nu al vijf jaar met een klein meisje - vanaf de tijd dat ze vier maanden oud was - regelmatig naar een ziekenhuis in Utrecht Als het met zo'n kind dan weer eens beter, dan weer slechter gaat leef je daar echt wel mee mee. Er ontstaat op de duur een band met veel klan ten Mensen sturen je zelfs kaar ten met kerst of je verjaardag Veel taxibedrijven zi/n ontstaan in de tijd dat er nog vrijwel geen auto's reden, dat Is bij u anders gelopen „Ja, wij zijn in 1974, midden in de oliecrisis begonnen met een taxi bedrijf. Onze - en daarin waren we toen zeker geen uitzondering - garage liep toen heel erg slecht. Er werden bijna geen nieuwe auto's gekocht, de benzinever koop en het onderhoud van auto's liepen een eind terug Om te voor komen dat er personeel moest worden ontslagen en ook omdat de ziekenfondsen voor hun pa tiënten ons daarom al eens had den gevraagd, heb ik toen een vergunning voor een taxi aange vraagd en die ook gekregen Al vrij snel is het aantal auto's toen uit gebreid tot 3 en zoveel rijden er nu bij ons nog steeds." Wat zi/n de eisen waaraan een taxichauffeur moet voldoen? „Dat verschilt deels van gemeente tot gemeente In Leusden moet een taxichauffeur naast - uiter aard - zijn rijbewijs een medische verklaring hebben en moet de auto ieder half jaar worden ge keurd." Zijn er pieken op een dag, of in een week of iaar, waarin de men sen meer aanspraak op taxiver voer maken dan normaal? „Die zijn er wel. maar van pieken als je bijvoorbeeld met carnaval hebt, merken wij niets, wel heb ben we het de vorige winter druk ker gehad dan normaal, maar die tijd zijn we gelukkig zonder brok ken doorgekomen. Het gebeurde toen wel. dat we er anderhalf uur over reden naar het Academisch ziekenhuis in Utrecht Dat is na tuurlijk wel heel vervelend als je iemand in je auto hebt die snel naar een ziekenhuis moet." Is dat dan eigenlijk geen werk voor een ambulance? „Niet altijd, zo herinner ik me dat ik eens een telefoontje kreeg dat een vrouw voor een bevalling naar De Lichtenberg in Amersfoort moest worden gebracht. Toen ik bij de patiënte arriveerde, bleek dat ze op het punt van bevallen stond Met razende snelheid ben ik toen naar Amersfoort gereden, waar de baby tien minuten na aankomst werd geboren Veel verzekermgsmaatschap- pi/en zijn er de laatste jaren toe overgegaan hun klanten na een aanrijding gratis taxivervoer naar de plaats van bestemming aan te bieden, U rijdt ook met kraanwa gens en zult dus weieens met hypernerveuze mensen net na een aanrijding in uw taxi op pad moe ten. „Zeker, met die vorm van dienst verlening word ik de laatste jaren meer en meer geconfronteerd. Vaak zijn die mensen op van de zenuwen en neem ik ze eerst maar even mee naar huis voor een paar koppen sterke koffie, dan knap pen ze meestal wel weer een beetje op. Dergelijke zaken bezor gen je vaak wel erg lange ritten Ik heb wel mensen die hier een aan rijding kregen naar Zwolle, Gro ningen of nog verder moeten brengen." Zuster Greet Buitenuis die het gesprek heeft gevolgd - zij rijdt zelf ook in een van de taxi's - herinnert zich een wel heel vreemd geval waar haar broer eens bij betrokken is geweest „Willem had eens het gezin van een gepensioneerde veehouder uit Vaassen, dat op de kruising Quatrebras een aanrijding had gehad mee naar huis gebracht voor een kop koffie, om de men sen wat bij te laten komen voor hij ze naar huis zou brengen Toen ze aan de koffie zaten, sprong de vrouw plotseling overeind en riep „de kip de kip" Het bleek dat er in de kofferruimte van de totaal vernielde auto nog een kip moest zitten, die die dag kennelijk mee op reis was geweest. Willem is toen naar het wrak gegaan en heeft het dier uit de kofferruimte gehaald. We hebben het beest op een beetje stro gezet en langzaam kwam het toen weer bij zijn posi tieven Later die dag zijn de man. vrouw en kinderen mét de kip door Willem naar Vaassen ge bracht." door Peter van Meenen Taxichauffeur Willem Buitenhuis.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 11