BB Eerste deel Hamershof niet operationeel vóór 1 mei Toch een gegadigde warenhuis Apotheker laat het afweten ik m; Begin volgende week meer duidelijk over woonwagens IP Li r Spanjersberg (Delta Lloyd) kan toezegging niet nakomen VANIIAAI» LËIISDKR KRANT BDU J L Verkeersavond gaat niet door Leusder Krant Reimus&Snel Politieke stokpaardjes vergeten x. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden RAAD LEUSDEN KOMT BIJEEN Geen krant ontvangen? FOTOKOPIE NODIG? Verantwoordelijk reda kleur. BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 110,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DINSDAG 29 JANUARI 11e JAARGANG NCL59 1980 •fHD' •tb (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Begin volgende week is er meer duidelijkheid te verwachten over het aantal woonwagencentra dat de raad in deze gemeente wil gaan inrichten en op welke plaats ot plaatsen zij dat wil doen. Maandagavond (4 februari) vergadert namelijk de raadscom missie „Welzijn" die wederom gaat praten over de beide delen van de Woonwagennota. De volgende punten worden daarbij aan de orde gesteld: aantal centra, lokatie(s), de begeleidingsgroep voor het woonwagencentrum en informatie over de aanwijzing van de toekom stige bewoners. Dinsdagavond is het de beurt aan de leden van de raadscommissie Ruimtelijke Ordening, alwaar hetzelfde op de agenda staat. Zoals bekend is de gemeente druk doende om een beslissing te nemen over de plaats waar en de wijze waarop de tien woonwagens, die Leusden door middel van het provinciaal Woonwagenplan zijn toebedeeld, moeten komen te staan. In de discussies heeft het er lange tijd op geleken dat de voorkeur zou uitgaan naar meerdere kleine kampen. Maar onlangs gaf Evelien Blom, fractievoorziter van het CDA, te kennen dat haar fractie tot de overtuiging is gekomen dat één groot kamp in het belang van de toekomstige bewoners te verkiezen is. De fractie van Progressief Leusden denkl daar al langere tijd zo over, zodat er in de raad in ieder geval een meerderheid te vinden zal zijn voor één kamp. De belangrijke resterende vraag is echter nog, waar dat woonwa gencentrum dan zal moeten komen. De ieden van de commissies kunnen zich daarover uitspreken aan de hand van het B-gedeelte van de Woonwagennota en de daaraan later toegevoegde aanvulling. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Aanstaande donder dag (31 januari) vergadert de ge meenteraad. De aanvang van deze maandelijkse vergadering is om 19.30 uur. De agenda ziet er als volgt uit: 1 Opening 2. Mededelingen 3. Notulen 4 Ingekomen stukken 5. Onderzoek geloofsbrief van de heer H. W Bor 6 a. Benoeming ambtenaren van de burgerlijke stand; b. vaststelling verordening, regelende de verdeling van de werkzaamheden tussen de verschillende ambtena ren van de burgerlijke stand en de uren waarop het bu reau van de burgerlijke stand voor het publiek ge opend is; c wijziging van de verorde ning op de heffing en invor dering van leges en begra fenisrechten 7 Aanwijzing leden voor het Ge west Eemland 8. Benoeming bestuursleden Stichting SOCCLE 9 Wijziging Algemene Politie Ver ordening (sluitingstijden) 10 Verordening geldelijke voorzie ningen raads- en commissiele den 11 Notitie ..Wijkorganen in de ge meente Leusden" 12 Vaststelling bedrag per leerling bedoeld in artikel 55 bis der Lager-onderwijswet 1920 voor 1980 13. Vaststelling verordening tege moetkoming godsdienst- en vormingsonderwijs openbare la gere scholen 14 Aanvullende subsidiemaatrege- len over 1979 15. Beschikbaarstelling gebouwtje t.b.v. de jongerengroep ,,De Rockers" 16 Vaststelling krediet in rekening courant voor 1980 17 Rondvraag 18 Sluiting Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur) Tel. 033-40691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr 03420-6141, na vijf uur 03420-4679 BOU! Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het eerste gedeel te van hel Leusdense hoofdwin kelcentrum „De Hamershof" zal niet vóór 1 mei aanstaande ope rationeel zijn. Dit in tegenstelling tot wat de heer Spanjersberg, bij realisator Delta Lloyd belast met de leiding van het project „Ha mershof", in november van het vorig jaar toezegde. De woord voerder van Delta Lloyd had toen de gemeente en de betrokken ondernemers de verzekering ge geven, dat het eerste gedeelte van het hoofdwinkelcentrum op 1 april aanstaande operationeel zou zijn. In de vergadering van de werkgroep Midden- en Kleinbe drijf van afgelopen donderdag moest de heer Spanjersberg toe geven zijn toezegging van des tijds niet te kunnen nakomen. Spanjersberg: „De gegevens waar ik toen over beschikte gaven me de vrijheid om die toezegging te doen. Maar ik kan het helaas niet waarmaken. Ik heb alle tech nische complicaties in november niet overzien en die waren toen ook niet te overzien. Het gaat hier om een zeer gecompliceerd hoogwaardig kwaliteitswerk." Het wordt nu op z'n vroegst 1 mei voor het eerste gedeelte van het win kelcentrum operationeel - dat wil zeggen dat de winkels open zijn - zal kunnen zijn. Iedere niet werkbare dag - bijvoorbeeld veroorzaakt door vorst - betekent echter telkens een dag vertraging Er werd door de leden van genoemde werkgroep over het algemeen opval lend coulant gereageerd op deze me dedeling van de heer Spanjersberg. die een en ander liet weten als reactie op een door een woordvoerder van de winkeliersbelangenvereniging ,,De Hamershof" vanaf de publieke tribune gemaakte opmerking Met name Gerrit van Tiel (raadslid VVD) wenste toch vooral ook de positieve geluiden, die vanuit De Hamershof komen te benadrukken Ook wethou der Jan Mandemaker, voorzitter van de werkgroep, ging op die toer Dit alles tot verbazing van Harm Offe reins (raadslid GPV/SGP) die zich Spanjersberg „technische complicaties afvroeg, waar de werkgroep eigenlijk wel mee bezig was. Offereins toonde zich duidelijk ontstemd over het feit dat gedane toezeggingen niet nage komen zouden worden Offereins „Ik heb veel moeite met de woorden van de heer Spanjersberg ledereen wist welk belang er aan zijn woorden gehecht werd en hij had dus met goede informatie moeten komen Nu (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Er is op dit moment één gegadigde voor het in het hoofd centrum „De Hamershof" te realise ren warenhuis. De betreffende firma heeft de gemeente Leusden een voorstel gedaan, dat momenteel via de geëigende kan elen zijn behande ling krijgt op het gemeentehuis. Wel licht dat er in de vergadering van de werkgroep „Midden- en Kleinbedrijf" in februari nadere mededelingen hierover gedaan kunnen worden. Aldus wethouder Jan Mandemaker (Progressief Leusden) jongstleden donderdagavond in de door hem voorgezeten vergadering van de werkgroep „Midden- en Kleinbe drijf" De agenda van deze werkgroep vermeldde onder meer mededelin gen over het warenhuis en de wet houder moest melden dat „de zaak een beetje was vastgelopen" Vol gens Mandemaker is het niet eenvou- (Van de redaktie) LEUSDEN De door de gemeente toegezegd tweede verkeersavond, waarop de resultaten, opmerkingen, wensen en commentaren daarop van de gemeente zouden worden behan deld, gaat - als we wethouder Wage naar goed hebben begrepen, niet door. De wethouder zei dit als voor zitter van de werkgroep Verkeersaan- gelegenheden, dinsdagavond aan de Zwarteweg. Hij is van mening, dat de tijdens de verkeersavond naar voren gekomen zaken het beste via de werkgroep aan de orde kunnen worden gesteld Een tweede evaluatie-avond achtte hij daarom niet alleen overbodig, maar ook het kostenaspekt speelde hierbij een rol De werkgroep Verkeersaangele- genheden krijgt zo spoedig mogelijk een volledige inventaris van de pro blemen. wensen, verlangens en sug gesties, die tot nu toe bij het gemeen tebestuur zijn binnengekomen (al dan niet via de verkeersavond) Van de zijde van de werkgroep werd er bij de voorzitter op aange drongen om daar niet te lang mee te wachten, omdat anders bij de bevol king al snel de indruk gaat bestaan (voor zover dat niet nu reeds het geval is), dat aan hun problemen en wensen geen aandacht wordt be steed. De voorzitter was het daar volko men mee eens en stelde voor om te trachten zoveel mogelijk afgeronde zaken te behandelen, inplaats van steeds kleine onderdelen van een groter geheel. Als voorbeeld noemde hij o m het schoolroute-onderzoek, dat al in 1978 werd afgerond en nog steeds op behandeling door de ge meente wacht Rozendaallaan 9 Leusden-C dig om een geschikte gegadigde voor het warenhuis, dat in 1982 er moet zijn, te vinden Maar de wethouder had nu goede hoop dat een en ander in orde zal komen. Werkgroepslid Gerrit van Tiel (raadslid, VVD) merkte op dat „één in ieder geval meer dan helemaal niks is", maar sprak toch zijn bezorgdheid uit ten aanzien van de datum waarop het warenhuis er uiteindelijk zal staan Van Tiel: „Wanneer dat 1982 is, dan kunnen we ons in feite niet permitteren dat deze kandidaat nu weer af zou haken." De heer C Ph Spaans (voorzitter winkeliersvereniging Leusden-cen trum) vroeg de voorzitter of er op dit moment nog steeds aan een waren huis wordt gedacht van de oorspron kelijke geplande omvang. Mandema ker liet daarop weten dat het oor spronkelijke ruimtebeslag nog on aangetast is. Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids bv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden. tel 033-44569 baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-43880. heb ik het gevoel, dat we met een kluitje in het riet gestuurd zijn.' Ook Henk Hendriks (ondernemer) uitte gevoelens van die aard. Volgens Hendriks wisten collega's van de heer Spanjersberg evenmin als uit voerders van aannemer UBA iets van een toegezegde versnelling van de bouw Spanjersberg bleef er bij dat hij zijn toezegging van november niet te lichtvaardig had gedaan en wees op nieuw op „technische complicaties" De woordvoerder van Delta Lloyd wees er bovendien op dat ook de planning zoals die er nu uit ziet ruim schoots binnen het werkschema van de overeenkomst blijft Het opleveringsschema dat nu ge hanteerd wordt en dat afhankelijk is van het weer, ziet er als volgt uit 18 januari oplevering units 1 tot en met 5 en 9 tot en met 12; 22 februari oplevering units 6 tot en met 8. 13 tot en met 15 en 28 tot en met 31; 14 maart oplevering units 16 tot en met 18. 1 april oplevering units 20 tot en met 25 en 33 tot en met 35 Van de overige untis is nog geen opleveringsdatum bekend (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De apotheker Op- wierda, die een apotheek zou begin nen in het hoofdcentrum Hamershof, heeft het af laten weten. Hij zal zich toch niet vestigen in het nieuwe win kelcentrum. Ook de ondernemer, die de naast de unit apotheek zou betrek ken, heeft laten weten uiteindelijk van vestiging af te zien. Beide units zijn reeds opgeleverd. Aldus liet wethouder Jan Mande maker (Progressief Leusden) don derdagavond weten in de werkgroep Midden- en Kleinbedrijf De wethou der voegde er aan toe dat men spoor slags op zoek is gegaan naar een andere geïnteresseerde apotheker Ook zal er gezocht worden naar een andere textielverkoper. zodat de an dere vrijgekomen unit ook met de oorspronkelijke branche opgevuld kan worden. Voorts zijn vier units nog steeds niet verkocht of verhuurd Mandema ker deelde echter mee er op te ver trouwen dat bij de uiteindelijke ope ning van het winkelcentrum alle units bezet zullen zijn. Notulen wijzen uit: CDA-motie werd niet aangenomen Pag. 3 Succesvolle optredens Culdoto Pag. 3 „Woonwagenbewoners, wat willen ze?", eerste aflevering van een serie gesprekken door Anco Man... Pag. 5 Overig nieuwsPag. 7 Sport Pag. 9 Loep op Leusden, Mens in z'n werk, ingezonden en agenda Pag. 11 DE LEUSDER KRANT: ...zadelt u nooit met stokpaardjes op (Van de redaktie) LEUSDEN Voorzitter Wa genaar van de Werkgroep Ver- keersaangelegenheden hield vorige week dinsdag de leden van de werkgroep voor. dat er naar gestreefd moet worden het berijden van stokpaardjes te voorkomen. Vooral de politieke vertegenwoordigers in de werk groep (de raadsleden) werd op het hart gedrukt om de politiek achterwege te laten bij het be oordelen van een voorstel. „De politiek gaat pas een woord meespreken in de commissie Openbare Werken en Ruimtelij ke Ordening èn in de raad." Hij wees de werkgroep er op, dat de mogelijkheid bestaat dat niet al le adviezen van de werkgroep ook door b en w en/of de raad worden aanvaard. „Als een voorstel politiek/financieel niet haalbaar is, hoe goed het voor stel ook Is, dan moet de werk groep er rekening mee houden, dat het niet doorgaat", aldus de heer Wagenaar, die aan de ande re kant de werkgroepleden erop wees, dat hij elk met meerder heid van stemmen goedgekeurd advies van de werkgroep zo goed mogelijk zal verdedigen bij b en w en raad.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1