Enorme belangstelling voor fietscrossclub LTV Leusden loste veel problemen op Van Lennep de beste liplomazwemmen Bavoort Plusminus Successen Leusdense RTCA-renners Jeugdschaak Waterpolo-Haaien slecht van start Biljart nieuws andbal- ames even igeslagen Verhoord gebed kaartwedstrijd St. Joseph-A.B.T.B. Schakers massaal in aktie Uitslagen klaverjasclub geen tegenstemmers werd de nieuwe opzet door de leden aanvaard De bouwcommissie hoopt het clubhuis begin 1981 (een jaar later dan oor spronkelijk de bedoeling was) te kun nen opleveren Een ander heet hangijzer voor het LTVL-bestuur is de voorgenomen bouw van een tennishal in Leusden Op dat front is het overigens al gerui me tijd stil, maar ..Leusden" en de gemeente zitten nog steeds op een verschillende golflengte inzake de exploitatie van die voorziening Zo mogelijk nog feller gekant is de ten nisclub tegen de aanleg van buiten banen naast die tennishal, terwijl op nieuw twee aan de LTV Leusden toegezegde banen van de begroting werden afgevoerd De voorstellen tot contributieverho ging (f140,— voor senbioren en f 85,— voor jeugdleden) werden aan genomen Het door allerlei oorzaken tot 352 terughgelopen aantal senior leden wordt uit de wachtlijst aange vuld tot 450 en het aantal jeugdleden komt van ruim 90 op 120 remise L Defares-M Defares 0-1, R. Bontekoe-J Binkhorst 0-1, R. de Wit- P. Stemerding 0-1, F van Dalen-E. Staal remise. Jeroen Roseboom-E Meijer remise, R Kuijpers-H. Woud stra remise, G Nyessen-E. Straver remise, J Brongers-P Dijker 1-0, R. Stuiver-R. Willemsen 1-0, B. Borg man-F de Wit 1—0, R Schimmel- Thijs Wuts remise. J. Beukers-S. Berg remise. R van Beek-Ch Dide- rich remise. J de Jager-B Krikke remise. R Louwen-R v d. Moer remi se, R Boersma-J van Hamersveld 1-0, Thom Wuts-B. Smit 1-0, J Tui- ninga-A v. d. Vlist 1-0, A.v d Tol-B van Dalen 0-1, R. van Maanen-E Berg remise. V Gautier-T van Heij- gen 1-0, E van Klaveren-M Baron remise, T Bloemhof-H Vossebeld remise. P de Jager-G Froberg1-0en H Parson-R Berg 0-1 LEUSDEN/CENTRUM - Woens dag een week geleden stond op de eerste sportpagina van een grote Bel gische krant niets meer maar ook niets minder dan een smeekbede met over de volle breedte de alleszeggen de kop: „Verlos ons van Oranje!" Bedoeld werd, dat de Witte Duivels in de strijd om het Europese voetbal kampioenschap in Italië niet graag - of nog liever helemaal niet - tegen het Oranje-elftal willen uitkomen. De angst om opnieuw door Nederland te worden uitgeschakeld is daaraan niet vreemd. In 1974 versperde ons nationale team de Belgen de weg naar de finales van het wereldkampioen schap in Duitsland, in 1976 hield Oranje onze zuiderburen uit de eind strijden in Joegoslavië om de Euro pese titel en in 1978 werd België door Krol co. uit het wereldtournooi in Argentinië gehouden. De begrijpelij ke ,,bede" van de Belgen werd tot nu toe verhoord De teams van beide Lage Landen hebben zich geplaatst voor het eindtournooi, dat dit jaar in Italië de nieuwe Europese kampioen moet opleveren Nederland is inge deeld in een poule met West Duits land. Griekenland en Tsjechoslo- wakije en de Belgen met Engeland, Spanje en Italië Dat ze in de Neder landse" groep meer overlevingskan sen zouden hebben, is zonder meer duidelijk Ook bestaat nog altijd de (overigens kleine) kans, dat de riva len elkaar in de strijd om de 3e en 4e plaats of in de finale het voetballeven alsnog zuur kunnen maken. Peter De equipe Van Lennep - v.d. Geest voor de start. LEUSDEN/CENTRUM In een zeer koude Hakhorst hield de LTV Leusden op 22 januari haar 8e alge mene ledenvergadering. Het belang rijkste agendapunt - nadat voorzitter Jos van Marissing de ruim 50 aanwe zigen welkom had geheten - was de presentatie van een gewijzigd ont werp voor het definitieve clubhuis. Een eerder plan (groter en duurder) was in de vorige vergadering op 25 september 1979 met 34 tegen 19 I stemmen aangenomen, maar de kri tiek daarop werd allengs groter. Ook werd langs omwegen duidelijk, dat de gemeente haar aandeel in het oorspronkelijke ontwerp (veel) te kostbaar zou vinden, om de clubhuis- bouw zoveel mogelijk te bespoedi gen werd gezocht naar een voor alle partijen aanvaardbaar alternatief. Dat meent de bouwcommissie te hebben gevonden in een ruim 100 m? (circa 25%) kleiner clubhuis, dat als gevolg daarvan ook goedkoper zal uitvallen. Bedragen zullen wij U voor lopig besparen Er kan immers nog heel wat gebeuren. Belangrijker is, dat de tegenstand in eigen gelederen verdwenen is. Met 1 onthouding en LEUSDEN Vorige week zater- g werd er in zwembad Bavoort zwommen voor de diploma's A, B zwemvaardigheid I Na afloop van t diplomazwemmen werden maar 1st 50 diploma's uitgereikt aan de !gende zwemmers, ploma A: igdel Markus. Esther Wagensveld, ula Zondevang, Elja Keyzer, Jurn- i van der Bremen, Mariëlle Kemp, ink Benus, sven van Riet, Manon Groot. Michiel Schep. Mariska van lanen, Janneke van de Brugge, iriska Sassen. Philip van Heem- a, Floris Ran, Pjort Quelle. Vincent rtogsveld, Dolf van de Brink, Floor i de Wildenburg. Daniella Valen- i. Marieke Kuipers. Richart Sche- rs. Esther Klok, Wouter Bosman, rev Douglas, Robert Kraan, Maria Bannink Ermers en Mourijntje Pekel haring v. d Weg. Diploma B: Karen Dronkert, Ingeborg Dijkema, Ellen Boersma. Kim van Ginkel. Cin dy Vonk, Michael Schoeman, Lucas Arends, Olan de Valk, Mariska Berg man, Ivo Out, Maaike Vos, Ghislaine LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag werd de laatste ronde gespeeld van het SGS-kampioenschap voor scho len. In de categorie VWO/HAVO be- Evers, Colette Elmas, Paul van de Kaaden, Wendy van Roekei, Rozan- neke Niekerk, Marco Overbeek en Cornelia Wagensveld Westerhuis. Zwemvaardigheid I Edwin van Veenendaal, Viola van Daalen, Arina Mannee en Arie Jan van den Hoogen. haalde Corderius I uit Amersfoort (maar met de Leusdenaren Rogier Zelle en Harry Vossebeld) onbe dreigd de 1e plaats In de categorie MAVO/LBO werd Corderius 2 kampi oen met een uit 5 Leusdenaren(l) bestaande formatie (Radboud Berg. Erwin van Klaveren, Take-Jan Bloemhof. Rudy Kempe en Bernard Krikke) Beide teams gaan nu hun krachten meten op landelijk niveau. Bij de basisscholen reikte de Bon gerd. volgens de verwachtingen, niet zo hoog met 2 overwinningen en 4 nederlagen bleven de Leusdenaren net onder de middenmoot. De deel nemers aan de individuele kampi oenschappen hebben nu 3 van de 7 /onden gespeeld Voor Gert-Jan Fró- berg en Gerard te Winkel wilde de zon nog niet schijnen zij noteerden driemaal een 0. Thom Wuts scoorde 11/2 punt en Erwin Zijlstra boekte na twee ongelukkige verliespartijen de eerste winst Voor beiden is een goed eindresultaat nog mogelijk LEUSDEN/CENTRUM - Een in twee opzichten slechte start heeft het Leusdense waterpoloteam gehono reerd gezien met een stevige neder laag. Het was de eerste wedstrijd na de winterstop en kennelijk waren de Leusdenaren nog niet door hun win terslaap heen. Pas in het tweede deel van de wedstrijd - toen het te laat was - werd goed tegenspel geboden aan het Amsterdamse ZAR, nummer 2 op de ranglijst. ZAR kwam al snel op voorsprong en na de gelijkmaker van Jan van de Grootevheen opnieuw, waarna v d Grootevheen de bal op de lat knalde. Toch scoorde Teun van Spriel even later 2-2, maar slecht plaatsen kostte de Leusdense ploeg nog een twee tegentreffers. Weliswaar bracht Wim Burger de Haaien tot 4-3 terug, maar toen was het ineens en snel gebeurd met de Leusdenaren Halverwege de wedstrijd stond ZAR reeds met 8-3 voor. In het derde kwart begonnen de Haaien eindelijk van zich af te bijten en dat leverde via Harry Abbing een Haaiendoelpunt op ZAR bleef ook in het laatste kwart sterker en stelde 2 treffers tegenover 1 van Jan v d Grootevheen. zodat met 10-5 de ont moeting werd afgesloten. A s. zater dag moeten de Haaien naar Hoorn om tegen de staartclub met dezelfde naam trachten zich te herstellen. Maar dan moet door de Leusdenaren wel beter en met meer overleg wor den gespeeld om niet nogmaals met een nederlaag naar huis te worden gestuurd ACHTERVELD Op dinsdag 5 februari zal er een kaartwedstrijd worden georganiseerd tussen de be woners van Huize St. Joseph en de leden van de A.B.T.B. Ook de dames van de A.B.T.B.-leden kunnen hier aan meedoen. De wedstrijd zal worden gehouden in de recreatiezaal van St Joseph en zal aanvangen om 19 30 uur Er zal deze avond zowel geschut- als gekla verjast kunnen worden. De dames en heren van de A B T.B. die aan deze avond willen deelnemen kunnen zich tot 3 februari opgeven bij de secreta ris Het inleggeld is f 3,00 per persoon en zal geheel worden besteed aan prijzen A. H. v. Kuipers - J Th Zaal 1-0 J. van Santen - A W. Wisman 0-1 D. van Ooik - L. Boogaard 1-0 G van Beek - G J Kuiter 0-1 Tj K Zijlstra - H Kroes 1/2-1/2 J. de Jager - E J Halkes 0-1 J. v d. Weijden - H. H Mus 1-0 A. Leclercq - W A v. d. Wetering 1-0 A. Bunt - R A Sieswerda 1-0 H Reurslag - K A. Linse 1-0 Niet minder dan 70 (zeventig!) jeugd leden kwamen in hun huiscompetitie tot de navolgende uitslagen Joep Roseboom-B v. Bekkum 1-0, R. Schmitz-I de Valk 1-0, F. Sonder-P. Lips remise, E Zijlstra-G. Geerders 1-0, E. Hooggreef-E. Vogelaar remi se, T. van Dalen-S Binkhorst 1-0, R Stienen-M Oosthoek 1-0, R Staal-v Gautier remise. P. Esko-B Warmen- hoven 0-1, M de Looze-C Straver LEUSDEN/CENTRUM De 12 rit van de Midden-Nederland-competi tie werd vanwege ijzel afgelast. In de eindstanden na 11 ritten staat Dick Willigenburg 5e bij de amateurs, Hans Vierdag 3e en Frank van Beek 7e bij de junioren, Gerard van 't Klooster 10e en Henk van 't Klooster 14e bij de liefhebbers. De eindstand van het Biesboschklassement (9 amateurwedstrijden In West Bra bant) was: 1. Ad Prinsen (Ooster hout), 2. Dick Willigenburg (Leus den) en 3. Arie Versluis (Ameide). LEUSDEN/CENTRUM - De voor- lichtngsmiddag op zondag in De Til, waaruit een Leusdense fietscross club moet voortkomen, werd een zeer groot succes. Een stampvolle zaal - jongens, meisjes en vele ou ders - was de hoge beloning voor de In de afgelopen weken zeer actieve initiatiefnemers. De heer A. W. Kre- ber en zijn medewerkers waren dui delijk verrast door de bijzonder grote belangstelling en de definitieve op richting van een club in Leusden op dit gebied is zeer binnenkort te ver wachten. Reeds circa 35 jongens en meisjes gaven zich op als candidaat- lid en diverse ouders willen zitting nemen in het te vormen bestuur, dat de zaken verder zal regelen. De 1e fase (besprekingen met o.m. de ge meente) lijken te leiden naar de aan leg van een baantje in de 2e fase (van Leusden). Op de propagandamiddaq waren ook actief voorzitter Does en secreta ris Vrijdag van de Stichting Fiets- cross Nederland (SFN). de overkoe pelende organisatie in deze tak van sport. U kunt fietscross zien als een ongevaarlijk en milieu-vriendelijk spel met een ingebouwd wedstrijd element voor kinderen van pakweg 6 tot 16 jaar. Deze bezigheid houdt, zoals elders in het land reeds is bewe zen, heel wat jongens en meisjes sportief en aangenaam bezig op een (door de eenvoud van de voorzienin gen) vrij goedkoop baantje. Het be nodigde stukje grond kan zonder bezwaar ook voor andere doeleinden worden gebruikt (openbaar speelter rein in een woonwijk, onderdeel van een parkje en dergelijken). Fietscross ontstond in het begin van de jaren zeventig spontaan in de USA en waaide o.m over naar Neder land Vooral beneden de qrote rivie ren werd het spel razendsnel popu lair en langzamerhand sloeg de be langstelling ook over naar de rest van het land Gisteren (28 januari) werd in Baarn een fietscrossclub opge richt en in Amersfoort, Rhenen, Vee nendaal en meer plaatsen hier in de buurt bestaan plannen in die richting. Een drietal propagandafilms liet dui delijk zien, wat fietscross is en in de pauze maakte de jeugd gretig ge bruik van de mogelijkheid om echte crossfietsen te proberen. In de Til waren ook aanwezig Marco Verhoe ven (kampioen van Nederland 9 jaar) en Nico Does (idem 8 jaar), die Ne derland vertegenwoordigden in de jongste wereldkampioenschappen in Amerika. De Tros heeft met deze jongens een gesprekje gehad over de fietscrosserij Zaterdag a s om 15.00 uur wordt dat uitgezonden in het programma ..Sport na sport" In Amerika bestaat ernorme belangstelling voot fietocroBs. LEUSDEN/CENTRUM - De 48e autorally naar het prinsdom Monaco aan de Middellandse Zee - ruim 4000 km - behoort weer tot het verleden. De West-Duitser Walter Röhrl werd winnaar vóór Bernard Dernicke (F) die In 1970 zegevierde. Van de vier zaterdag een week geleden in Leusden gestarte Neder landse equipes vielen Ben Pon en Jooks Klein (toen nog in een zeer kansrijke 20e positie) uit toen hun Golfje van de weg geraakte en niet meer op tijd op het goede spoor teruggebracht kon worden. Koos van Boven en Hans Brinkman kwamen wel in Monte Carlo, maar niet bij de eerste honderd, zodat de fmalerit aan hen voorbij ging. Gijs van Lennep en Ferry v.d. Geest maakten noq heel wat goed van hun 80e positie na de eerste Alpenrit. Scheurend en sleu rend werkten zij zich nog op tot de 36e plaats in het eindklassement om daarmee de beste Nederlandse equi pe te worden, terwijl Henk Vossen en Pie Theunissen uit een bijna kanslo ze positie voor deelname aan deslot- proeven nog opklommen en als 46e j de finish bereikten LEUSDEN/CENTRUM De resul taten bij de senioren in de huiscom petitie van de schaakvereniging Leusden - met verrassingen van o m. R. Zelle en A. Wisman - waren: J. A. M. Boemaars - R. Zelle 0-1 B Uneken - P. W. Karis 0-1 P. Sonder - L. F. W Buurlage 1-0 R A. Helmers - W. J v d Harst 1-0 A Valkenburg - C. Veenendaal 1-0 O. A Harlaar - J. A. v. d Tang 1/2-1/2 J. M Agterberg - W. F. van Moosel 1-0 LEUSDEN De uitslagen van de op donderdag 24 januari door klaver jasclub Leusden Troef gespeelde wedstrijden luiden als volgt: punten 1. Mevr. Knol 5706 2. Hr Arns 5284 3 Hr. Dijker 5234 4. Mevr Pouli 5122 5. Hr. Plattel 5052 Klassement per 24-1-'80 1. Hr Dijker 25149 2. Hr. Plattel 24698 3. Hr. Kleefstra 23620 4. Mevr. de Ridder 23395 5. Hr Arns 23391 6 Mevr. Knol 23337 7. Hr Bolt 23289 8. Hr. Knol 23286 9. Hr. v. Egdom 23167 10. Hr. Kool 23105 LEUSDEN/CENTRUM - Bij de het afgelopen weekeinde in het clublo kaal van BV '75 gehouden voorwed- strijden 1e klasse jeugd promoveer den de „thuisspelers" Jos van Kooy en Cor Kisteman. Zij werden het 6e en 7e lid van BV '75, die een moyenne van 7.00 kunnen spelen. Op 12 febru ari viert deze Leusdense biljartclub haar eerste lustrum. Leden en oud leden zijn allemaal welkom. Eindstand van bovenbedoeld jeugd- tournooi: Jos van Kooy* 6 12 19,20 Frans van Leeden' 6 8 7,83 Cor Kisteman* 6 4 7.60 Wilfried van Beek* 6 4 7,30 Bart Klei 6 2 5,63 Deze spelers promoveerden naar de hoofdklasse. LEUSDEN/CENTRUM - Het da- eshandbalteam bleef ook na de edstrijd tegen Atilla 4 ongeslagen in lopende competitie. Hetty Boom elp haar team vlot naar 4-0, waarna bezoeksters tegenscoorden. Nog tor de rust zorgde Jenny Meyerink or 5-1. In de tweede helft plaatste ipala via Jenny Meyerink, Ina Tol- lom, Wil v.d. Burgwal en Hetty iom 7 treffers tegenover de 2 doel- inten van de visite, zodat de Leus- nse dames de wedstrijd met 12-3 yaal wonnen. Tegen het sterke DSO nam het renteam van Impala via Theo Prin- n en Herman Brouwer verrassend een 3-0 voorsprong De bezoekers kwamen echter al weer spoedig terug en liepen uit tot 4-6. Door treffers van o.m. Theo Prinsen. Herman Brouwer en Gerard Voskuilen werd met 8-7 in het voordeel van de Leusdenaren gerust In de tweede helft bleef het een gelijkopgaande strijd en met tus senstanden van eerst 15-12 en later 17-15 leek Impala de wedstrijd te zullen winnen, maar het geluk zat zondag bij de tegenpartij, die uit eindelijk met 17-18 aan het langste eind trok. Impala was het overigens niet eens met diverse beslissingen van de scheidsrechter.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 9