a k br >4 SB Inspraak woningwetwoningen Zwanenburg gaat van start Oranjevereniging Leusden ontvouwt nieuwe plannen in mi leisbbr HKAXT nu: 2 keer per wk w XAXMAti ./Sou- i B. en w. willen schooltand- verzorging beëindigen 8B Vrijdagmarkt naar westzijde Biezenkamp Werkgroep vergadert o.a. Braderie, 6-kamp en autocross Commissie R.O. komt bijeen Leusder Krant Reimus&Snel Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? Talenpraktikum Amersfoort Kursussen spreekvaardigheid FOTO-KOPIE NODIG? Verantwoordelijk redakteur. BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaaliaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.fl.fl. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 31 JANUARI - 11e JAARGANG NO. 61 -1980 LEUSDEN - Volgende week wordt een nieuwe stap gezet op de weg naar realisering van het plan Zwa nenburg; dan wordt namelijk een begin gemaakt met de inspraak op het ontwerp voor de ruim 200 in dat plan te bouwen woningwetwonin gen. Het plan Zwanenburg is het vierde deelplan van de tweede fase. Het is gesitueerd aan de zuidoost kant van het in aanbouw zijnde hoofdcentrum „De Hamershof". Naast een aantal premie-koop- en vrije sectorwoningen worden in het plan 222 woningwetwoningen ge bouwd die door de Woningstichting „Leusden" gerealiseerd worden, en als volgt zijn onderverdeeld: - 79 eengezinswoningen met 3 slaapkamers; - 85 woningen met 1 en 2 slaapka mers voor bejaarden en allenstaan- den; - 22 „van Dam-eenheden" met 1 slaapkamer voor studenten en wer kende jongeren; - 36 „van Dam-eenheden" met twee slaapkamers. „Van Dam-eenheden" zijn kleinere woningen, die worden gerealiseerd op basis van een speciale subsidie regeling. Als gevolg van deze rege ling kunnen de woningen worden verhuurd tegen lagere huurprijzen, dan normaal het geval geweest zou zijn. Naar verwachting zal de bouw van het project in het derde kwartaal van 1981 starten. Ongeveer een jaar later zal de eerste woning worden opgele verd Voordat met de bouw van de wonin gen gestart wordt, zal er een aantal in spraakavonden gehouden worden. Voor deze inspraakavonden wordt een zoqenaamde referentiegroep uitgeno digd. dit is een groep mensen die repre sentatief geacht mag worden voor de toekomstige bewoners en die wordt aangevuld met een vertegenwoordi ging uit de werkgroep Ruimtelijke Or dening van het CML en de Vrouwen Advies Commissie voor de woning bouw. Voor de samenstelling van de referentiegroep is uitgenodigd een: 10- tot 15-tal toekomstige bewoners van de eensgezinswoningen, een student van de Hogere School voor Gezondheidszorg. vertegenwoordiging van de werkgroep studentenhuisvesting; vertegenwoordiging uit het bestuur van de Stichting Bejaardenzorg Leusden; vertegenwoordiging uit de bewoners commissie van de bejaardenwoningen in Groenhouten. vertegenwoordiging van de Provinciale Utrechtse Revalidatiestichting. vertegenwoordiging van Lisidunahof; vertegenwoordiging van de werkgroep Ruimteliike Ordenina van het CML en vertegenwoordiging van de Vrouwen adviescommissie De inspraakavonden worden georganiseerd door de Woningstichting ..Leusden' in samenwerking met de gemeente. De thans gekozen in spraakprocedure wijkt af van de tot nu toe gebruikelijke, die erop was gericht om alle toekomstige bewoners van de woningen bij de uitwerking van het wo ningontwerp te betrekken Voor wat de 220 te bouwen woningwetwoningen in Zwanenburg levert deze procedure echter nogal wat problemen op. Enerzijds vormen de bejaarden, al leenstaanden en studenten een groep gegadigden waarvan de samenstelling nogal eens wisselt, anderzijds heeft een groot deel van de gegadigden voor een eensgezinswoning zich zowel voor een huur- als voor een premie-koop woning laten inschrijven Op de vraag wie de toekomstige bewoners zullen zijn. kan dus maar zeer ten dele ant woord worden gegeven, reden waarom de Woningstichting Leusden en de ge meente gezamenlijk hebben gekozen voor de instelling van een referentie groep. Voorafgaande aan de eerste in spraakavond bestaat er op woensdag 6 februari van 19.00 tot 21 30 uur voor belangstellenden gelegenheid om in het gemeentelijk expositiecentrum. Zwarteweg 16A van de plannen kennis te nemen sa Het nu nog maagdelijke deelplan Zwanenburg Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant met hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur) Tel 033-40691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-6141 na vijf uur: 03420-4679 LEUSDEN - B. en w. zullen de raad voorstellen om met ingang van 1 augustus 1981 niet meer deel te ne men in de „Stichting ter bevordering van de jeugdtandverzorging in de Valleigemeenten", kortweg aange duid als schooltandverzorging. Een besluit tot uittreding dient voor 1 ap ril te worden genomen, wil het met ingang van 1 augustus 1981 geëffectueerd kunnen worden. Reden voor het voorstel is het feit dat in het schooljaar '78-79 nog maar 200 van de 3300 kleuter- en lager school- leerlingen aan de schooltandverzorging hebben deelgenomen. Mede gelet op de kosten en de aanwezigheid van een voldoende aantal tandartsen achten b. en w. het niet verantwoord de school tandverzorging voort te zetten. Ten aanzien van de voorlichting over mond hygiëne die thans een onderdeel is van de schooltandverzorging zijn b. en w van plan om in overleg met de scholen, plaatselijke tandartsen en de vereni ging Het Ivoren Kruis te bekijken in hoeverre voorlichting gecontinueerd dient te worden. LEUSDEN-C - Toen voorzitter v.d. Hengel de jaarvergadering van de Oranjevereniging Leusden op maandag 28 januari opende was de zaal in De Til bij lange na niet gevuld. De voorzitter memoreerde, dat het jaar 1979 voor de vereniging qua festiviteiten een zeer goed jaar ge weest is, temeer daar extra werk was verricht in verband met de 70e ver jaardag van Koningin Juliana. De penningmeester kon eveneens een optimistisch geluid laten horen en kwam met indrukwekkende cijfers naar voren, waaruit men kan concluderen, dat de Oranjevereniging Leusden kern gezond is en een fikse verkoudheid, in dien onverhoopt bepaalde evenemen ten in het water zouden vallen, heel goed te boven kan komen. Het bestuur zou enige wijziging ondergaan door het aftreden van de heren Herder en Vaar kamp. In zijn afscheidswoord appeleer de de heer v.d. Hengel aan het vele werk. dat de heer Herder de afgelopen 15 jaar heeft verricht Een bloemetje en een asbak waren de stoffelijke blijken van waardering, terwijl het bestuur de vergadering voorstelde de heer Herder te benoemen als erelid van de Oranjevereniging Dit voorstel werd met algemene stemmen aangenomen Het bestuur zal voor het komende jaar wor den aangevuld met de heren B Lage- rwey, G. Hoogland en J Th de Jong De heer v.d. Hengel ontvouwde voorts de plannen van het bestuur voor de viering van Koninginnedag en de 5e mei Vaststaat, dat op vrijdag 25 april Avro's TopPop weer acte de présence zal geven Gezien het geweldige suc ces van vorig jaar heeft het bestuur voor prolongatie van dit evenement geko zen. Als de gedachten van het bestuur definitief gestalten krijgen dan gaat het feestprogramma er alsvolgt uitzien Zaterdag 26 april, dansavond of to neelstuk. zondag 27 en maandag 28 april geen activiteiten. Ook dit jaar cross aan de Smoussesteeg dinsdag 29 april, 's avonds kinder vossenjacht in Leusden Z voor alle Leusdense kinderen Woensdag 30 april, traditioneel reveille met aansluitend een kinderoptocht en bij het gemeentehuis de aubade 's Middags, autocross op het terrein rechts van de Smoussesteeg (het ter rein waar vorig jaar de auto's gepar keerd stonden) en 's avonds Oranje bal Toneelvereniging Eendracht zal naar alle waarschijnlijkheid voor de kinderen een sprookje spelen. Datum en uur zijn nog niet vastgesteld. Een kleutervoor stelling wordt gegeven door clown Huppie en Zusje Nel. Vrijdag 2 mei zal de opening plaats vinden van de kermis. Zaterdag 3 mei. 's morgens wellicht kindervoorstelling, verder is er die dag 6-kamp o.l.v. NOS mensen Maandag 5 mei. is er een optocht, 's Middags eventueel een braderie en 's avonds een groot vuurwerk. De kermis zal tot en met 7 mei zijn ten ten opslaan Ten aanzien van de auto-cross gin gen stemmen op. om rijders uit Leus den voorrang te geven, door eventueel met gewone auto's te starten. Volgens de cross-commissie heeft men vorig jaar de Leusdense rijders ruimschoots in de gelegenheid gesteld in te schrij ven Toen dat was geschied, stelde men de inschrijving open voor rijders uit andere plaatsen. Volgens een woord voerder van de cross-commissie is het rijden met gewone auto's theoretisch wel mogelijk, doch praktisch en tech nisch zeer moeilijk, dan wel geheel niet uitvoerbaar. De keuring zou zeer veel tijd in beslag nemen, terwijl ook de wed strijd zeer lang zou gaan duren. Het keuren van de aangeboden auto's neemt nu reeds enige uren in beslag De keurmeesters gaan niet over een nacht ijs Scherpe controle vindt plaats ten aanzien van de veiligheid van de coureur, ten aanzien van de remmen, terwijl de wagens een van te voren vastgesteld aantal liters benzine mogen meevoeren. Voorts is het niet toege staan te rijden met 6 cylinder auto's en met auto's met ..4 wheel drive" (aan drijving op alle 4 wielen). Zou dat nieuwe element toch vaste voet krijgen, dan dringt de vraag zich op, of de huidige cross-formule, een zeer succesvolle, (vorig jaar ruim 12.000 bezoekers) omgebogen moét worden, waarbij dan een onzekere factor de kop opsteekt. De auto-cross belooft ook dit jaar weer een spektakel te worden. (Van de redaktie) LEUSDEN - De commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening komt op dinsdag 5 februari i a.s. bijeen. Deze openbare vergade ring wordt gehouden in het ge- meentelijke voorlichtingscentrum I aan de Zwarteweg en begint om 20 uur. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: 1. Opening 2 Inventariseren vragenstellers/ woordvoerders 3 Verslag vergadering 8 januari 1980 4. Informatie betreffende a stand van zaken woningbouw Achterveld; b stand van zaken realisatie even- ementenhal/tennishal 5. Woonrijpmaken Hamershof" 6. Plan ..Bruinhorst" 7 Plaatsbepaling standplaats(en) woonwagens 8 Rondvraag Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes t 1,02 per regel (34 cent per mm,. Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaaliaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Het instituut voor effektieve talenstudie. Engels, Duits, Frans, Spaans, Italiaans, Nederlands. Individuele talenpraktikumkursussen (10,40,60 of 100 uur) voor - beginners - gevorderden - vergevorderden Algemeen toeristisch, commercieel, economisch en technisch taalgebruik. Iedere morgen, middag en avond lessen. GESPECIALISEERDE KURSUSSEN INTENSIEVE SPOEDKURSUSSEN BEDRIJFSKURSUSSEN Inlichtingen: 033-729097. (Van één onzer verslaggevers). LEUSDEN - De vrijdagmarkt wordt weer verplaatst naar de westzijde van de Biezenkamp. De werkgroep Midden- en Kleinbedrijf heeft zich zonder veel moeite met een college voorstel van deze strekking kunnen verenigen. De kramen en verkoop wagens komen te staan aan de en tree van het winkelcentrum aan de kant van de grote parkeerplaats, tus sen de firma's Van de Hengel en Van Hel. Als enige werkgroepslid maakte Ger- rit van Tiel (raadslid VVD) over dit on derwerp een opmerking. Hij attendeer de voorzitter Jan Mandemaker (wet houder. Progressief Leusden) erop dat de visverkoopwagens vrijdagavond nogal lang bij <fe Biezenkamp blijven staan. In verband met de hoeveelheid parkeerruimte, die deze wagens juist op de wekelijkse koopavond in beslag ne men, lijkt het het raadslid wenselijk dat de visverkoopwagens uiterlijk om 19.00 uur bij de Biezenkamp vertrokken zijn (Van de redaktie) LEUSDEN - De werkgroep Onder wijs komt op woensdag 6 februari a.s. in het openbaar bijeen in de raadzaal van het gemeentehuis. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: 1. Opening. 2. Notulen Vaststellen van het ver slag van de vergadering van 20 november 1979. 3. Mededelingen 4 Planning vergaderschema 1980 werkgroep onderwijs met de op deze data te behandelen onder werpen. Bespreking van bijge voegde brief d.d. 21 december 1979 van de heer Buisman. 5. Vaststelling verordening inzake de toekenning van gemeentelijke studiebeurzen. 6. Schooltandverzorging 7. Leerlingenwerving. 8 Aanwijzing bestuurslid O A D. uit het R.K. onderwijs. De commissie Onderwijs heeft besloten de bestuursleden van de O.A.D. zo nodig voorlopig als adviseurs aan de werkgroep onderwijs toe te voegen. 9. Voortgezet onderwijs 10. Onderwijsnota Leusden 1979. Het is de bedoeling dat dit agendapunt in algemene zin aan de orde komt. Zodra de schriftelijke reacties van alle schoolbesturen en de school raad binnen zijn. ligt het in de be doeling in een volgende vergade ring van de werkgroep hierop terug te komen. 11 Rondvraag. 12. Sluiting. Paragnost trek volle zaal Pag. 3 Achtervelds nieuws Pag. 3 Direkteur PVWC in Leusden Pag. 5 Pim van Es in functie Pag. 5 Weggooien of bewaren Pag. 6 SportPag. 7 En tenslotte Pag. 8 Agenda Pag. 8 Medische diensten Pag. 8 Klein ongeriefPag. 9 Kanti.jnPag. 9 FilmPag. 11 DOKTERSDIENST: 033-43300 bv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-44569 De leU! bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1