KPO/ABTB avond over paragnostika gevangenen Stichts Landschapsbeheer gaat achterstallig onderhoud houtwallen in Achterveld inhalen Technical Art Centre houdt open dag Ledenvergadering AMBC matig bezocht Dinsdag 5 februari schrijfavond voor Ons Genoegen verloor van Hoevelaken 3 februari opnieuw uitvoering Culdoto Avanti dames wonnen in Dronten Oud papier D.W.S. Vrijdag 8 februari DONDERDAG 31 JANUAR11980 IfMB^StfCF* IWffflfc plaatselijk nieuws 3 LEUSOEN - Zoals verwacht had de gezamenlijke avond van de KPO en de ABTB, dinsdag 29 januari, waar de paragnost Gerard Croiset zou komen een meer dan grote opkomst. Helaas was Gerard Croiset ziek, zijn collega Warner Tholen was wel aan wezig. Samen met de heer West, secretaris van Croiset en Tholen bracht Tholen toch een goede informatieve avond. De heer West gaf een inleiding over paragnostika met daarbij diverse voor beelden uit de praktijk, zowel uit de praktijk van Croiset als uit die van Tho len De paragnostika. men spreekt ook wel van buitenzintuigelijke waar LEUSDEN/ACHTERVELD - Het landschap van de Utrechtse en Gelder se Vallei wordt voor een groot gedeelte bepaald door de aanwezigheid van houtwallen en singels. Dergelijke houtwallen komen ook voor in het ge bied rond Achterveld en met name tus sen Leusden-Centrum en Achterveld en in de driehoek Achterveld- Scherpenzeel-Woudenberg. Het be treft in dit gebied voornamelijk elze- wallen. Deze houtwallen dienden vroeger als grensafscheiding. grief hout enz. Tot aan 1880 zijn-er veel houtwal len aangelegd. Iedere 10 a 12 jaar werd al het houtopslag gekapt, zodat de stobben'' telkens opnieuw aan de grond uitliepen Hierdoor ontstond een dichte begroeiing, geschikt voor vele vogelsoorten Ook ontwikkelde zich bij deze vorm van beheer een specifieke flora Bovendien waren deze hagen landschappelijk zeer fraai AFTAKELING Na 1930 verminderde de belang stelling voor het onderhoud. Het hout leverde nog maar weinig op en - wat vooral van belang was - er werd geen tijd meer besteed aan het onderhoud. Die aftakeling heeft zich na 1945 in ver sneld tempo doorgezet Provinciale Waterstaat afdeling eco logie heeft onlangs een inventarisatie verricht naar het voorkomen van ACHTERVELD - Op vrijdag 8 fe bruari houdtTechnical Art Centre van 16.00 tot 19.00 uur „open huis" aan de Kerkdijk 6a te Achterveld. Op zich en zeker daar ter plaatse een plezie rige aangelegenheid, maar gezien de zeer complexe aard van het sinds kort in Achterveld gevestigde be drijf, lijkt ons niet overbodig u vooraf iets te vertellen over waar het TAC zich mee bezig houdt. Dat is in vier woorden „technische illustratie en communicatie". Wellicht weet u nu net zoveel (of weinig?) als wij, vóór ons bezoek van enkele dagen gele den aan de heer W. H. Elzinga, di recteur/eigenaar van de onderne ming, maar dat wordt straks wel be ter. Technische illustratie en communi catie is een twee-eenheid met zeer veel perspectieven Bij de meeste vormen van informatie-overdracht speelt „il lustratie" een voorname en vaak be slissende rol. De illustratie-mogelijkhe den beperken zich tot fotografische of getekende beelden, waarbij de foto grafie (ongeacht de toepassing van montage en/of trucage) niet verder gaat dan het weergeven van exacte objec ten En die zijn lang niet altijd voorhan den Vaak moet bij een illustratie uitge gaan worden van (nog) niet bestaande onderwerpen, zoals bijvoorbeeld een nog te realiseren project en dan kunnen alleen tekeningen uitkomst brengen Door de vele technieken en manieren van tekenen biedt deze vorm van il lustratie ontelbare mogelijkheden Op dit terrein heeft het TAC zich zo danig gespecialiseerd, dat men in Ne derland een unieke positie inneemt en inmiddels ook daarbuiten een goede nemingen bevat als voornaamste ele ment ten telepathie en helderziendheid, in ruimte en tijd Wat ruimte betreft, in Nederland kan een paragnost aan de hand van een voorwerp of foto van een bepaalde persoon, de kleinste details van een plaatsje in bijvoorbeeld de Ver enigde Staten of Japan, wat daar duidelijk iets mee te maken heeft, zien Wat betreft tijd, een paragnost kan nu al dingen zien die misschien over een week of over enkele weken plaats zul len vinden of wat zelfs eeuwen geleden plaats heeft gevonden Bij deze vormen van paragnostika gaf de heer West voorbeelden van Croiset en Tholen waar hij zelf bij is naam heeft gekregen De grote voor delen van een en ander hebben geleid tot een zeer interessante relatiekring. Een compleet overzicht van de moge lijkheden is in kort bestek niet te geven, maar daar kunt u op de open dag een goed beeld van krijgen. Het bedrijf is dan ingericht als een informele vak tentoonstelling en personeelsleden verstrekken de nodige inlichtingen De middag is natuurlijk vooral interessant voor deskundigen, hetgeen niet inhoudt dat anderen minder welkom zullen zijn WAAROM ACHTERVELD? Hoe het bedrijf in Achterveld terecht ACHTERVELD - Maandagavond hield de Auto-, Motor- en Bromfiets club Achterveld haar jaarlijkse al gemene ledenvergadering. De op komst was deze avond zeer matig. De voorzitter opende de vergadering met een kort woord, waarna de se cretaris de gelegenheid kreeg om de notulen van de vorige ledenverga dering voor te lezen. De notulen werden onder dank zegging en zonder op of aanmerkingen goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek geweest, zoals dat plaatsje in Japan, door Tholen in Nederland beschreven en werkelijk in Japan gevonden De beide paragnosten hebben ook geneeskrachtige gaven, waarvan ook enkele voorbeelden werden genoemd Warner Tholen, die na deze inleiding aan het woord kwam, vertelde hoe hij paragnost werd. Croiset had hem in '49 verteld dat hij deze gave had. maar zelf geloofde hij hier niets van Op een dag kwam er een vriend met verschrikkelijke pijn in zijn knie. NONSENS Voor de lol, omdat Croiset gezegd had. dat hij deze gave bezat, liet hij zijn vriend plaatsnemen en streek waar schijnlijk wat over zijn knie en de pijn verdween Van het een kwam het an der. maar Tholen vond het nog steeds nonsens, allemaal suggestie Pas toen hij een kindje, dat door de doktoren op gegeven was. had genezen, begreep hij dat hij toch meer kon als dat hij aan vankelijk gedacht had Hoe, daar kan zelfs de wetenschap op dit moment nog geen antwoord op geven Warner Tholen pleitte, zoals hij zei niet voor patiënten, want hij zit overvol Het doel van deze avonden is men sen positief tegenover deze paranor male krachten te leren staan Wat hij wel jammer vond. is dat 75% van de gevallen zoals genezing, vermissing enzovoort opgelost wordt, de 25% die niet opgelost wordt, wordt hem kwalijk genomen Waarom het ene geval wel en het kwam. is een verhaal op zich. De heer Elzinga was reeds een 20-tal jaren in de industriële tekenbranche werkzaam toen hij een jaar of vier geleden voor eigen rekening en risico begon aan de Stadsring in Amersfoort. Het risico viel nogal mee en voor het flink groeiende bedrijf werd het desbetreffende pand al spoedig te klein. Bovendien waren de parkeermogelijkheden in de omgeving bar slecht Waar vind je echter zo een- twee-drie wat anders? Zoals dikwijls gebeurt, speelde ook hier het toeval een grote rol De heer Elzinga liet in zijn woonhuis dubbele beglazing aanleg- aen Dat werd qedaan door de Achter dat de vereniging een sportief jaar achter de rug had. Men had bedankt als lid van de K N.M.V. en had dit jaar de ritten gereden onder een eigen re glement. Dit was heel goed bevallen Er werden zes ritten verreden zowel in de Tour- als Sportklasse. Er bleken 12 deelnemers meer geweest te zijn dan voorgaand jaar. In totaal werden er in beide klassen zes ritten gereden en de vereniging telt momenteel 70 leden Ook dit jaarverslag werd zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Uit het fi- andere niet opgelost wordt, daar kon hij niets zinnigs opzeggen Afstand, tijd. het wel of niet in paragnostika geloven, het heeft er allemaal niet mee te maken. Het volgende onderdeel van het pro gramma waren dia's van Warner Tho len. Aan de hand van deze dia's vertelde Warner over genezingen, die duidelijk te zien waren, over vermissingen en over een kruispunt in Japan, waar veel dodelijke ongevallen gebeurden Croiset en Tholen vonden op dat kruispunt een plek. waarvan de krach ten niet goed functioneerden Samen hebben zij die krachten gestroomlijnd en het schijnt dat de ongelukken 60% minder geworden zijn Na de dia's konden er vragen gesteld worden Uiteraard vroeg iemand of Tholen wist waar een gouden kettinkje, wat de da me in kwestie verloren had. moest lig gen. SPEURHONDENWERK De heer West vertelde de dame, dat er op dit soort avonden uitdrukkelijk geen experimenten worden uitgevoerd en geen reklame wordt gemaakt Bo vendien zou dit voor de heer Tholen veel te vermoeiend worden. Of een paragnost aan iemand kan zien of hij de dader is. moest door de heer Tholen ontkennend worden beantwoord omdat hij dit nooit bij de hand had gehad. Er worden wel persoonsbeschrijvingen gegeven, maar het werk van een pa ragnost moet in dit geval meer gezien worden als speurhondenwerk veldse schilder Blom en laat die nu toe vallig aan de Kerkdijk een soort van landbouwschuur beschikbaar hebben, waarvan het Technical Art Centre het voorste gedeelte kon huren. De mede- werking van de gemeente Leusden - i tuk op „schone industrie" - was groot en zo ontstond de centrale werkruimte van de circa 200 m; grote „tekenboer- derijzoals het bedrijf in de volksmond j al snel werd genoemd Thans zijn daar 4 (binnenkort 5) tekenaars werkzaam - j naast een aantal free-lancers - en me- vrouw Elzinga verzorgt de boekhouding en zo nodig het kopje koffie In de toe komst is nog wel enige personeels uitbreiding te verwachten. nancieel verslag van de pen ningmeester bleek dat er dit jaar een klein batig saldo was De leden van de kascontrolecommissie hadden de boe ken van de penningmeester gecon troleerd en in orde bevonden Voordat de bestuursverkiezing plaatsvond, deelde de voorzitter mee dat de heer H W de Ridder had be dankt als lid van de vereniging en dus ook was afgetreden als bestuurslid. Daarom moest eerst het bestuur aan gevuld worden Voorgedragen werd de heer J. Renkema. Hij werd met alge mene stemmen gekozen. Periodiek af tredend was de heer H Lemaire. Deze had zich herkiesbaar gesteld. Daar er geen tegenkandidaten waren inge bracht werd hij herkozên. Daar de heer Schopping af».edend was als lid van de kascontrolecommissie, moest ook voor hem een plaatsvervanger worden ge kozen. In ziin plaats werd gekozen de Hoe een paragnost tegenover een gebedsgenezer staat werd door de heer West beantwoord. Een gebedsgenezer gebruikt een heel andere vorm van genezen. Beide heren houtwallen en singels. De uitkomsten van dit onderzoek zijn samengevat in een rapport. Een van de conclusies is, dat als er nu niet snel maatregelen wor den genomen om de laatste restanten houtwal te sparen, er binnen afzienbare tijd nog maar weinig over is Valt het beheer van de houtwallen weg. dan is de begroeiing vaak ten dode opge schreven Schiet het hout te ver door, dan bestaat de kans op uitscheuren Ook verdwijnt er veel houtopslag door „veevraat". VRIJWILLIGERSGROEPEN Op dit moment zijn er verschillende vrijwilligersgroepen aan het werk om LEUSDEN-CENTRUM - Dinsdag 5 februari geeft Amnesty International een ieder die zich wil inzetten voor het leven van politieke gevangenen, de kans dit te doen door middel van het schrijven van brieven. De schrijf- avond wordt gehouden in de Johanneshoeve, Hamersveldseweg 40, van 19.30 tot 22.00 uur. Amnesty International verzet zich te gen de onrechtmatige gevangen houding van mensen en de toepassing van marteling Dinsdag 5 februari wordt geschreven naar de autoriteiten van de volgende landen: 1 De Volksrepubliek China, voor een jonge elektrotechnicus, die veroor deeld is tot 15 jaar gevangenisstraf wegens het uitoefenen van aktivi- teiten, die volgens de grondwet toe gestaan zijn Er wordt om vrijlating gevraagd. 2. Swaziland, waar sinds oktober 1978 een ervaren politicus zonder vorm van proces wordt vast gehou den in een gevangenis waar de toe stand ernstig verslechtert. Onmid dellijke vrijlating wordt verzocht. 3. Maleisië, tien jaar geleden werd een thans 42-jarige man gearre steerd onder de Maleisische ge heime veiligheidswet. Het is niet be kend waarom de man, die een slechte gezondheid heeft, qevan- heer D Bijl. zodat deze commissie be staat uit C. v. 't Klooster, W. Meinten en D Bill Tijdens de behandeling van het agendapunt mededelingen deelde de voorzitter mede dat de vaste rit dit jaar door zou gaan. Er zijn een aantal toeris tische ritten uitgezet welke allen gere den kunnen worden Deze ritten zijn over een aantal maanden verdeeld Men kan de ritten rijden wanneer men dat zelf wil. De eerste rit zal kunnen worden gereden op eerste pinksterdag. De start en de finish zullen zijn bij hotel De Roskam Van de rondvraag werd slechts door twee leden gebruik ge maakt. Daar de agenda vlot kon worden afgewerkt werd de vergadering om streeks 21 30 uur door de voorzitter ge sloten Hij dankte de aanwezigen voor hun komst en wenste allen een sportief en succesvol toerjaar toe (Tholen en West) geloven ook daar wel degelijk in f^oe de medische wereld tegenover de paragnostika staat kon positief worden beantwoord Steeds meer artsen en specialisten sturen mensen door naar de paragnost. Ook mensen die vanuit de medische wetenschap niet meer ge holpen kunnen worden, worden doorgestuurd Op wetenschappelijk gebied, met name de naraDSVchnloqip Rneelt buiten het het achterstallig onderhoud weg te wer ken Veelal wordt er op zaterdagen ge werkt en iedere groep heeft zijn „eigen" objecten. In Achterveld en omgeving is op dit moment een inventarisatie van uit te voeren onderhoud aan de gang. Hierbij wordt nauw overleg gepleegd met boeren die dergelijke wallen op hun grond hebben Ook door de vrijwilligers worden uiteraard contacten met deze boeren onderhouden Voor de in Ach terveld te starten projecten - die wel licht enkele jaren zullen duren omdat er alleen in de wintermaanden gekapt kan worden - kunnen vrijwilligers en belangstellenden zich nog melden ledereen die er wat voor voelt af en toe buiten bezig te zijn, is van harte welkom. Een en ander wordt georganiseerd door Stichts Land schapsbeheer. Hier kan men ook terecht voor verdere informatie en opgave voor deelname aan een vrijwilligersgroep. Het adres luidt: Stichts Landschapbeheer, postbus 121, 3730 AC De Bilt, telefoon 030- 765555. Informatie is eveneens verkrijgbaar bij de gemeentelijke plantsoenendienst te Leusden, Ha mersveldseweg 2. telefoon 033- 41247. gen zit. Vrijlating wordt verzocht. 4 Uruguay*, waar sinds mei 1977 een jong gezin met een dochtertje van 3 jaar na een wandeling in een park is verdwenen. Pogingen van familieleden die om opheldering vroegen, faalden Er wordt ge vraagd om zekerstelling van hun li chamelijke veiligheid. 5 U.S.S R waar sinds april 1979 een 43-jarige journalist in een psy chiatrisch ziekenhuis verblijft. Ge vraagd wordt om herziening van zijn zaak Tijdens de schrijfavond zijn voor beeldbrieven aanwezig Ook postze gels, pen en postpapier liggen klaar om gebruikt te worden. Helaas kwam de laatste tijd slechts een klein aantal mensen de schrijfavonden bezoeken De schrijfgroep van Amnesty Inter national hoopt dat de belangstelling zal toenemen. Het is niet nodig dat ieder een een hele avond komt schrijven; één brief schrijven kost hooguit één kwar tier En wat is één kwartier vrije tijd af staan in vergelijk met bijvoorbeeld 10 jaar gevangenisstraf? Daarom nodigt de schrijfgroep van Amnesty Inter national iedereen van harte uit om te komen schrijven voor de politieke ge vangenen op dinsdag 5 februari in de Johanneshoeve. Hamersveldseweg 40. ACHTERVELD - In verband met de cupwedstrijden om de cup van de Schietkring Gelderse Vallei werd donderdag 24 en vrijdag 25 januari door een aantal schutters van Ons Genoegen de strijd aangebonden tegen de schutters uit Hoevelaken. Donderdag werd de thuiswedstrijd gespeeld en vrijdag de uitwedstrijd. Het was beide avonden een span nend gebeuren daar de schutters van beide verenigingen elkaar niets toega ven. Na afloop bleek dat de Achten/el ders beide avonden slechts met 1 punt hadden verloren. Donderdagavond be- verzamelen van spontane gevallen van paragnostika. de observatie onder ex perimentele omstandigheden een belangrijke rol Croiset en Tholen zijn paragnosten die aan deze. wetenschappelijke experi menten hun medewerking verlenen. De heer West eindigde met de woor den. „Ergens bezit iedereen de moge lijkheid door positief ten opzichte van de naaste te staan een betere maat schappij te creëeren ACHTERVELD - Na afloop van de toneeluitvoering zondagavond door de toneelvereniging Culdoto. werd besloten om op zondag 3 februari nog een derde uitvoering te geven. Deze avond zal voor de bejaarden uit Achterveld en Stoutenburg een aantal plaatsen worden gereser veerd. De bejaarden die in het bezit zijn van een bejaardenpas krijgen deze avond korting op de toegangs prijs. Ook zullen de bejaarden die niet in de gelegenheid zijn om op ei gen gelegenheid naar Ons Gebouw te komen worden afgehaald en weer worden thuisgebracht. Degenen die van deze gelegenheid gebruik willen maken, kunnen dit opge ven bij Henk Smit. tel 03425-2038 Ook degenen die zaterdag en zondagavond niet in de gelegenheid waren om de toneeluitvoering bij te wonen, zijn deze avond van harte welkom. Men hoopt dat van deze gelegenheid zowel door de bejaarden als door anderen gebruik zal worden gemaakt om de toneeluitvoe ring alsnog te komen zien. ACHTERVELD - Verleden week donderdag speelden de dames van Avanti (volleybal) in Dronten de wedstrijd tegen ASVD 2. De Achter- veldse ploeg begon, tegen de ge woonte in, zeer zwak en verloor de eerste set kansloos met 15-1. Daardoor wakker geschud herstel den de Avanti-ladies zich goed. We tend. dat er nog drie sets konden vol gen, ging men er weer als vanouds te genaan. De tweede set werd een vlotte zege en ook de derde, maar wel moei zaam, werd gewonnen door de Achter- veldse formatie Het gebruikelijke en thousiasme was weer volledig terug en daarmee werd gemakkelijk ook de slot- set in winst omgezet De wedstrijdpun tjes gingen meer naar Achterveld en Avanti doet nog volop mee in de top van de ranglijst ACHTERVELD - In verband met de oud papieraktie van de muziekver eniging D.W.S. zal zaterdag 2 fe bruari de container op de bekende plaats op het Coóperatieplein staan. Iedereen die oud papier heeft op te ruimen kan het die dag in de container deponeren Om ongeveer 14.00 uur Zal de container worden weggehaald. De genen die door bijzondere omstan digheden zelf niet in de gelegenheid zijn om het oud papier te komen brengen, kunnen contact opnemen met de vol gende nummers: 033-41197 en 03425- 1688. Het verzoek om het papier te ko men halen moet wel worden gedaan voor vrijdagavond 19.00 uur haalde Hoevelaken 463 punten tegen Achterveld 462 en vrijdagavond ver wierf Hoevelaken 469 punten en Ons Genoegen 468. De uitslag was Donderdagavond. Achterveld W. Voskuilen 97. B. Voskuilen 96. P van Nimwegen 94. W. J. Lagerweij 92 en J. van Rossum 83. Hoevelaken: E P Hansen 93. T Bralts 88. M Hehenkamp 94. A. M de Greef 88 en V M D Zwakman 100. Vrijdagavond, hoevelaken: E P Hansen 97. J. Kok 94. M Hehenkamp 93. A M de Greef 91. en V M D Zwakman 94 Achterveld: W. Voskuilen 93. B. Vos kuilen 99, P van Nimwegen 92. J van Rossum 87 en W.J Lagerweij 97 De volle zaal luistert en kijkt aandachtig toe. Een voorbeeld van een net gekapte elzewal.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3