l l f IN 4 S4 I I II I Kantlijn Gespreksgroep Humanisme Uitslagen jeugdvolleybal WT HET MMJTfE-RAPPO&T 7 maal in de sloot RAADSELTJE ZEBRAPAD loep op Leusden DONDERDAG 31 JANUAR11980 GESLIPT FIETS ONTVREEMD Maandag 28 januari werd de fiets van mevrouw A W. S. uit Leusden-Centrum ontvreemd Het rijwiel stond voor haar woning toen het verdween De politie heeft deze zaak in onderzoek. BALDADIGE JEUGD Maandagavond kwamen bij de politie van Leusden-Zuid en Centrum nogal wat klachten binnen van jeugd die met sneeuwballen aan het gooien was o a haar passerende auto's De politie nam zo hier en daar een kijkje, maar het >leek allemaal nogal mee te vallen Door de plotseling sneeuwval op maandagmiddag 28 januari werden ook in de omgeving van Leusden de wegen op sommige plaatsen erg glad. Op de Arnhemseweg slipte ten gevolge van die gladheid de heer L S uit Soest Hierdoor kwam hij dwars over de weg tot stilstand De hem tegemoetkomen de G S. uit Amersfoort trachtte de ge slipte auto te ontwijken, raakte daarbij van de weg en kwam tegen een boom tot stilstand. De auto van de Amers- foorter werd beschadigd, persoonlijke ongelukken deden zich niet voor fiets, merk Mercury; bruine portemon nee met Eurocheques en -pas op naam van B M. de Vries AAN KOMEN LOPEN Cyperse kater met witte snoet en daarin twee zwarte vlekken ACHTERVELD Bij de politie te Achterveld, tel. 03425-1607, zijn als verloren en ge vonden opgegeven: GEVONDEN VERLOREN Een sleutel; een groene herenfiets, merk Peugeot. GEVONDEN Dameshorloge; blokfluit, zwarte handschoenen. 2 bankbiljetten van f 10 - en 5.-; houten slee, dames- Bruine jongensportemonnee met 1.-; groene lederen handtas met bij passende kleur handschoenen, fiets- sleutel; verzekeringsplaatje HBJ 265; zwarte portemonnee met oa. 300- rijbewijs en rekeningen, garagesleutel in étui, bankbiljet van 25.-; gouden ring met paars-blauwe steen; regi stratiebewijs van caravan nr. 07-06- WJ, blauwe kinderhandschoen VERLOREN Een zwarte damesfiets; een gouden oorringetje STOUTENBURG/ACHTERVELD - De plotselinge sneeuwval in het be gin van de week heeft diverse auto mobilisten een onprettige verras sing bezorgd. Op de Hessenweg in de buurt van Stoutenburg en Achter veld belandden zeven automobilis ten met hun voertuig in de langs de weg gelegen sloot. Vermoedelijk door het rijden met een te hoge snelheid in bochten, konden zij hun voertuig niet meer op de weg hou den. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor Er was alleen lichte ma teriële schade aan de voertuigen. AMERSFOORT - Een aantal men sen in Amersfoort wil graag een open kontaktgroep starten onder de titel: „Humanisme in je dagelijks le ven". Zij willen ervaringen en in zichten uitwisselen vanuit de start- vraag: Welke problemen kom je te- sche uitgangspunten je leven pro beert vorm te geven? De verwachting is dat vooral zij, die belangstelling hebben die aktief in hun werk met andere mensen te maken hebben, dus ook huisvrouwen. Ook nieuwe leden en geïnteresseerden zijn van harte welkom. Dit eerste half jaar willen de organisatoren 5 tot 8 bijeen komsten organiseren. Eerste bijeen komst: zondagmiddag 3 februari om 14 uur. In het gebouw van het M D E. in Amersfoort. Inlichtingen worden ver strekt door Will de Groot. tel. 033- 45910 Zebrapad Middenweg ter hoogte van Geode en Oolomietendreef. Zebrapad Middenweg kruising Noorderinslag Voor de gemeentelijke verkeersdeskundigen hebben we trouwens nog een aardig raadseltje Fotograaf Janus Visser trof deze aardige kombinatie aan op de Hamersveldseweg Hebt u de oplossing9 U kunt er geen prijs mee winnen, maar we willen het toch wel graag van u horen Schrijft u dan even een briefje? Amb tenaren van de dienst Gemeentewerken zijn uitgesloten van deelname Zebrapad op de Noorderinslag-kruising Centrumweg Asschatterweg bij de Wetering en Alandsbeek Zebrapad op de Hamersveldseweg bij Asschatterweg. Verderop heeft er eentje gelegen bij de Biezenkamp en kruispunt Burg. de Beaufortweg, maar die is om één of andere mysterieuze reden weggehaald. Veel mensen hebben zich in de afgelopen maanden verbaasd over het feit, dat het zebrapad op de Asschatterweg vóór de kruising met de Middenweg na de rekonstruktie verdwenen was ledereen vroeg zich af waarom en niemand wist daar tot nu toe blijkbaar een afdoend antwoord op te geven. We moesten met z'n allen wachten op de eerste openbare vergadering van de Werkgroep Verkeersaangelegenheden voor het verlossende woord U hebt die uitspraak nog niet in de krant gelezen, want we wilden dat natuurlijk een beetje uitgebreider doen dan met één zinnetje. Want wat was het antwoord op die alom klemmende vraag? Eén van de ambtenaren uit de werkgroep verklaarde het ontbreken van het zebrapad als volgt. ,,Dat is logisch, want een zebrapad hoort niet op een voorrangsweg thuis Een automobilist heeft voorrang op een voorrangsweg en een voetganger op een zebrapad Je krijgt dan een konflikt of woorden van deze strekking Het klonk allemaal erg logisch in de oren van de talrijke aanwezigen, want niemand reageerde er op. Wij hebben eens voor u uitgezocht of die regel ook daadwerkelijk wordt toegepast in Leusden en we zijn een beetje teleurgesteld. In de eerste plaats is de Asschatterweg geen voorrangsweg meer op de plaats, waar het zebrapad bij de Middenweg is weggehaald. Dat is een klein foutje, maar toen wij onze fotograaf Janus Visser op pad stuurden om alle zebrapaden op voorrangswegen in de gemeente Leusden te fotograferen, kregen wij de schrik in de benen Want hij kwam met maar liefst twaalf foto's terug en daar waren dan nog niet eens zebrapaden bij, die gekombineerd waren met een verkeerslicht U hebt het al begrepen: voor ons wordt het er allemaal niet duidelijker op Als men bij de gemeente gelijk heeft, dat er geen zebrapad op een voorrangsweg hoort te liggen, dan wordt dat straks hard krabben geblazen om al die nuttige witte strepen weg te halen Hebben ze ongelijk wat dit betreft, dan dient met de meeste spoed het zebrapad op de Asschatterweg bij de Middenweg opnieuw te worden aangebracht Wij denken, dat dit laatste het goedkoopste is, zodat vast voor die oplossing gekozen gaat worden Want zo gaat dat toch in Leusden9 Zebrapad op de Hamersveldeweg bij De Til Zebrapad op de Hessenweg te Achterveld Zebrapad op de Noorderinslag kruising Torenakkerweg Zebrapad op de Middenweg bij de Asschatterweg Zebrapad Asschatterweg bij de kruising met de Hamersveldseweg Zebrapad Asschatterweg nabij de Wegwijzer en de Biezenkamp Verdnetige bloembak op de Ge- meentewerf: „Bloemen houden van mensen'' In maart gaat de rekonstruktie van de rekonstruktie van het kruispunt Asschatterweg-Middenweg van start 1981De Eikenlaan wordt in twee ën gesplitst. De ene helft blijft Eikenlaan, de andere helft wordt „Eikensteeg Aankondiging van een gemeente lijke bestuurder; ,,Er komt een tweede brug over het Valleikanaal, het is rond. alleen de handtekenin gen moeten nog worden gezet." Scheef paaltje in de Biezenkamp tegen fier rechtop staand paaltje; „Gelukkig ben ik niet kontakt- arm" De gemeente Leusden verander de het woord „alleenstaanden" in „alleenwonenden". Want het is natuurlijk stom te veronderstellen, dat alleenstaanden niet zouden zitten of liggen. Konijntje in De Wetering „Ik heb last van mijn rikketik. Zouden ze dat horen?" De paaltjeszetter van de ge meente blijft verdrietig; nemen ze al die klachten nog serieus ook! Gisteren ging bij mij de telefoon over. Eerste gedachte nu gaat de VVD zelf maar haar burgers bel len Het CML als platform: de optre dende groepen moeten nog wel iets aan hun toonzetting doen Volgens de Kamer van Koophan del doet Leusden nu ineens aan over-bewinkeling. Zeker veel Amersfoortse middenstanders in het bestuur De one-man-show „Wagen maar" wordt wegens overstelpend suc ces geprolongeerd. CDA de „Vrienden van de Ka- naalweg-club". Grapje Als achter vliegen vliegen vliegen vliegen vliegen vliegen na. Bij de CDA zit u snor! Stelling „Een zebrapad is pas een zebra pad als er een zebra op staat." Langenbeekse stelling „Door de bank genomen moet je een bank nemen, die jou niet wil nemen, als je je tenminste niet ge nomen wilt voelen" Nationaal Hypotheekbezit. Les; Een stopbord is een bord waar je vóór moet stoppen, niet er tegen aan Direkteur Spanjersberg van Delta Lloyd: „Op basis van de huidige planning kan ik u verzekeren, dat de opleveringen in ieder geval zullen plaatsvinden tussen 1 jupril en 15 augtober." Hevig belazerde, modale, zware pijprokende Groenhouter: „Ik heb er tabak van, is me dat een spul". Met die motie over onroerend goedbelasting zat het dan toch niet zo snor Spanjersberg: „Maar hadden jullie dan niet begrepen, dat dat van 1 april een grap was?" „Ik wilde je niet aan 't schrik ken maken, Paulussen, alleen maar wakker". LEUSDEN - De uitslagen van het leugdvolleybal luiden Meisjes A: Leos 3 - Limvio 0-2 Surf 1 - Leos 3 2-0 Jongens B: Leos b - Woudenberg a 1-1 Leos b - BG&SV b 2-0 SVH a - Leos a 1-1 Leos a - BG&SV a 2-0

Leusder Krant | 1980 | | pagina 9