X Voorlopig een woonwagenkamp Vanavond in cie R.O. wordt plaats bepaald Kuypers nam afscheid van de raad KRANT XAXmMi IK IIE LEIISIIEIt Meerderheid raad achter CDA-voorstel SB fÉti n r Minibus: 't wachten is op handtekeningen Wijziging telefoon-nrs. per 12 febr. Leusder Krant WhJ w Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden ee Drie is teveel Trapveldje. Troonafstand in de raad Reimus&Snel het oudste nieuwsblad in de gemeente FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 10,50 per kwartaal. Uitgave B.O.U. B.V. DINSDAG 5 FEBRUARI 11e JAARGANG NO. 62 1980 SB EK (Van de redaktie) LEUSDEN - Alle frakties wa- ■en vol lof voor de wijze, waarop de commissie ABZ onder leiding van voorzitter Rademaker het voorstel inzake de wijkvereni- gingen heeft behandeld. Het feit, dat de boze wijkvertegenwoor- digers uiteindelijk toch in ge sprek kwamen met de commis sie en de rimpels werden glad gestreken" tot wederzijds be grip, riep bi/ de frakties tal van lovende woorden op. Toen Harm Offereins aan de beurt //as, had iedereen de loftrompet al geblazen. Offereins: ,,Eén kompliment, dat is aardig, twee komplimenten, dat is heel fijn, maar drie, dat is te veelBur gemeester Rademaker: ,,Dank u /oor het compliment" (Van de redaktie) LEUSDEN - Het inmiddels be taamde trapveldje aan de Van Hardenbroek van Lockhorstlaan m Leusden-Zuid blijft de gemoe deren bezig houden, ook al denkt wethouder Wagenaar, dat alles naar ieders tevredenheid is opgelost De heer voormolen (CDA) deelde mee, dat sommige omwonenden toch niet datgene hadden gekregen, wat ze had den verwacht. Wethouder Wa genaar kon zich dat best inden ken. Weet u wat het grote pro bleem is9 Toen de kinderen nog klein waren, was er niets aan de hand. Want als kleine kindertjes voetballen doen ze dat meestal met kleine balletjes. Maar kinde ren worden groot en als grote kinderen voetballen, dan zijn dat hkse ballenHij deelde overi gens mee, dat binnenkort een voorstel is te verwachten voor de aanleg van trapvelden op een plaats waar niemand er last van kan hebben. (Van de redaktie) LEUSDEN Precies om acht uur donderdagavond ging in de raadzaal van Leusden de radio aan en werden de beraadsk gin gen geschorst. De troon* .'stand van koningin Juliana werd ge volgd met het Wilhelmus, door de aanwezigen staande aange hoord, waarna burgemeester Rademaker een korte toespraak hield. „Dit Is een moment dat ons op de één of andere manier beroert. WIJ wensen hare majes teit koningin Juliana veel geluk in haar verdere leven enhopen, dat wij koningin Beatrix zullen aanvaarden en in hoge mate zul len waarderen". De heer Bergsma stelde In de rondvraag voor om een adhesle- telegram te zenden naar konin gin Juliana. De raad na dit voor stel over. Het telegram werd vrij dagmorgen verzonden. hamersvaldsewag 26 leusden. tel. 033-44569 Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids tv makelaardij og (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Zoals te verwach ten viel, blijkt een meerderheid in de gemeenteraad voorstander te zijn van inrichting van één woonwagenkamp in Leusden. Dat kamp moet voorlopig tien standplaatsen omvatten, maar de mogelijkheid hebben om met nog eens vijf standplaatsen te worden uitgebreid. Of die uit breiding - In 1986 moet Leusden plaats hebben voor vijftien woonwagens - inderdaad komt bij het kamp van tien wagens of elders, zal tezijnertijd worden bekeken. Het aldus geformuleerde voor stel is afkomstig van het CDA. Progressief Leusden en SGP/ GPV steunen het voorstel, terwijl de fractie van „Gemeentebelan gen" bij monde van de heer J. C. T. Kuijpers verklaarde zich niet tegen het voorstel te zullen ver zetten. Duidelijk is dus, dat het standpunt van de VVD, die voor stander is van enkele kampjes van twee drie wagens, het In de raad niet zal halen. Eén en ander bleek gisteravond tij dens de vergadering van de raadscommissie „Welzijn". Daar ston den opnieuw de beide delen van de gemeentelijke Woonwagennota op de agenda. Maar bij aanvang van de ver gadering liet wethouder Gijs van Woudenberg weten dat het niet de be doeling was dat zijn commissie zich over de plaats van het woonwagencen trum zou uitspreken Die beslissing wordt overgelaten aan de collega's, die zich vanavond in de commissie „Ruimtelijke Ordening" ook weer over de woonwagennota gaan buigen. Die commissie vergadert vanavond vanaf 20 uur in het gemeentelijk voorlich tingscentrum aan de Zwarteweg. onder leiding van wethouder Jan Wagenaar. VERVOLGVERHAAL Gisteravond dus nog niet het laatste deel van het „vervolgverhaal", zoals Evelien Blom (CDA) het uitdrukte. De fractieleidster van het CDA motiveerde de keuze van haar fractie voor één kamp vooral door te wijzen op de wen sen van de woonwagenbewoners zelf in deze. Die gaan. dat is bekend, uit naar een zo groot mogelijk kamp in Leusden, dus nu tien en later vijftien wagens Evelien Blom sprak van „een moeilijke stap voor de gemeente en haar bewoners. Het zal een langzaam proces zijn, waarin we elkaar moeten leren accepteren. Spelregels zullen door iedereen moeten worden nage leefd". over de plaats van het woonwagencen trum werd gesproken, deed Corrie Ver duin wel een suggestie, „vanuit wel- zijnsoogpunt moeten we er op wijzen dat de voorkeur van de woonwagenbe woners uitgaat van een lokatie aan de rand van de bebouwing. De plaats zou dicht bij een uitvalsweg naar Amers foort moeten liggen; er moet een speel- gelegenheid voor kinderen op het kamp zijn en een sportterrein in de buurt", aldus Corrie Verduin rrefwoord in het betoog van Lilly van Amerom (WD) was ..integratie" Zij wees er op dat het decentralisatiebeleid van CRM juist op die integratie is gericht en dat gemeenten dus alles moeten doen om dat te bevorderen Daartoe moeten volgens de WD-visie de woonwagenbewoners vooral niet in te grote concentraties geplaatst worden Lilly van Amerom ,,Via kleine kampjes kan het isolement doorbroken worden, de wederzijdse angst weggenomen worden Wij vinden het ook van belang dat de woonwagenjeugd niet als één grote groep naar één school toe gaat Dan blijven ze toch aan elkaar hangen en gaat ze niet met vriendjes uit het dorp naar huis". Het standpunt van Corrie Verduin (Progressief Leusden) stond daar haaks op: ,,het is juist erg belangrijk dat die kinderen naar een school kunnen gaan Daardoor is de school beter in staat op hen in te spelen en bovendien is het voor de kinderen een minder grote bedreiging". Wethouder Gijs van Woudenberg toonde zich verheugd met het stand punt van de meerderheid van de com missie Te meer daar ook vanuit het woonwagenschap Amersfoort regel matig is aangedrongen op een kamp voor tenminste tien wagens in Leusden. SUGGESTIE Hoewel er gisteravond dus nog niet BEGELEIDINGSCOMMISSIE Vanaf de publieke tribune maakte een vertegenwoordiger van het Wel- zijnsteam van het woonwagenschap Amersfoort een opmerking over het in te stellen begeleidingsteam voor het kamp in Leusden Dat uit zestien men sen bestaande begeleidingsteam werd door de heer Hollee aangeduid als.een log dinq waar niet mee te werken valt" Bovendien zijn de verhoudingen vol gens het welzijnsteam enigszins zoek. wanneer er in de commissie twee woonwagenbewoners zitten en vee rtien anderen. Wethouder Van Woudenberg stelde de commissiele den voor dit nog eens even in de fracties te bespreken. TOEWIJZING Wethouder Van Woudenberg deelde ook nog mee dat toewijzing van de Leusdense standplaatsen aan de woonwagenbewoners zal geschieden door het schap Amersfoort. Bewoners van het Amersfoortse kamp kunnen zich melden als gegadigde voor een standplaats in Leusden. Uit de aanmel dingen zoekt het schap dat een aantal woonwagenbewoners. ,,die goed bij el kaar passen en gezellig bij elkaar willen wonen", aldus Van Woudenberg (Van de redaktie) LEUSDEN - Vorige week don derdagavond nam de raad afscheid van collega J. C. Th. Kuijpers, frak- tievoorzitter van de partij Gemeentebelangen, die na 21 en een half jaar het raadslidmaatschap beëindigde. Eerder tijdens de verga dering waren de geloofsbrieven van opvolger Wim Bor onderzocht en In orde bevonden. Burgemeester Ra demaker memoreerde de lange raadsperiode en karakteriseerde de heer Kuijpers als een „man vol be langstelling. aktiviteiten en ijver voor Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. net goede in deze gemeenschap. En echte plaatselijke figuur." Met dank aan het vele verrichte werk voor het belang van de bevolking overhan digde voorzitter Rademaker het scheidende raadslid het wapen van de gemeente Leusden in glas. Hij gaf daarna het woord aan de nieuwe nestor van de raad (een funktie die Kuijpers jarenlang bekleedde na het afscheid van raadslid Van Maanen). Kersverse nestor Piet Voormolen (CDA) vroeg zich af wat iemand nou beweegt om maar liefst 21 jaar raadslid te zijn. Om 21 jaar lang in de gemeente lijke etalage te staan, bloot te staan aan kritiek ..Soms kan dat wel leuk zijn," aldus de heer Voormolen. ..maar soms is het ook minder leuk. Je lette in het verleden niet op wat je verdiende, maar op wat je diende Je hebt een derde deel van je leven voor het grootste deel in dienst gesteld van de gemeenschap en dat is onze dank te volle waard." Hij memoreerde enkele belangrijke zaken, waarbij de heer Kuijpers was betrokken (zoals de aanleg van het B B. park) en wenste de heer Kuijpers tenslotte het allerbeste. Namens de raad overhan digde hij de scheidende nestor van de raad een enveloppe met inhoud Jan Kuijpers tenslotte: ..Al die com plimenten verdien ik eigenlijk niet Ik heb geprobeerd alles zo goed mogelijk te doen en ik heb dat met veel plezier gedaan. Ik verlaat nu de raad met enige weemoed, maar ook wel met enige op luchting. Ik heb gekonstateerd, datje na zoveel jaar dit werk te hebben gedaan, niet meer zo goed overkomt en dan kun je beter het werk aan jongeren over la ten. En wat die kritiek betreft, die soms terecht, som niet terecht was. acht, dat is niet zo erg. want je krijgt langzaam maar zeker eelt op je ziel." Hij bedankte zowel het college, raad als het amb tenarenkorps voor de prettige ver standhouding en hij hoopte, dat zijn op volger, de heer Bor. dezelfde mede werking en steun zal krijgen als hij in de afgelopen periode heeft gekregen. Na afloop van de raadsvergadering namen raad en gemeentebestuur op informele wijze afscheid van Jan Kuijpers in de Johanneshoeve DE EERSTE EN DE ENIGE Zie hier twee kinderen van de familie Verwelj van de Arnhems eweg nummer 9 In Leusden-Zuid. En zie wat zij In hun handen heben: twee geitjes die vorige week geboren werden. Tussen de beide kinderen in staat moeder geit. Welhaast traditiegetrouw publiceren we zo'n foto van de eerste geitjes of lammetjes van het nieuwe jaar. En kondigen daarbij meteen aan, dat we het hierbij zullen laten voor dit jaar. Dus niet meer bellen voor geitjes, lammetjes of anderszins. Ook niet voor twee- of drielingen van de een of andere soort. Hoewel wij ons aanbevolen blijven houden voor een schaap met vijf poten. (Van de redaktie) LEUSDEN De vreugde van CDA-fraktievoorzitster Evelien Blom werd tijdens de rondvraag vorige week donderdagavond in de raad enigszins getemperd door de achter af toch niet definitieve mededelingen van wethouder Mandemaker inzake de minibus tussen centrum en zuid Mevrouw Blom „We waren zeer ver heugd. toen wij tijdens Leusdense Kringen van u vernamen dat het vrij wel rond was. Hoe zit her er nu mee?" Wethouder Mandemaker ..Als ben w hebben we de wens van de raad overgenomen en zijn nu met een onderzoek bezig. Daar gaan we mee verder. Het is nu nog niet de tijd voor een afgerond voorstel. Er zijn nogal wat handtekeningen nodig om toe stemming te krijgen voor dit lijntje En dat is op dit moment ons pro bleem." LEUSDEN - In het gebied dat valt onder de telefooncentrale Amersfoort- Leusden zullen op dinsdag 12 februari a s. om 06.00 uur de telefoonnummers gewijzigd worden. Het gaat hierbij om de nummers die beginnen met een 4 (vier) Deze num mers zullen er op deze datum een 9 (negen) voor krijgen Het nieuwe num mer bestaat dan uit zes cijfers Storingen, die door deze nummerwij zing ontstaan, kunnen via het normale nummer 007 worden doorgegeven. Wijkorganen moeten 25% leden hebben, vindt raad Pag. 3 Henk Lansaat promoveerde Pag. 3 Commentaren/Meningen: „Percentages Pag. 3 Voortgezet Onderwijs in Amersfoort (1) een serie Pag. 5 De mens in z'n werk M. Hamers, wegenwachterPag. 5 Raad Amersfoort akkoord met tijdelijke rekonstruktie kruispunt Hogeweg- Tweedesteeg Pag. 7 Zuster Alcantara werd 99 jaar Pag. 7 Sport Pag. 9 Loep op Leusden Pag. 11 DE LEUSDER KRANT: baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-43880. bi) u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag Rozendaallaan 9 Leusden-C Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) Tel 033-40691 Wanneer hij - om wal voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekleur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-6141, na vijf uur. 03420-4679

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1