Raad Amersfoort akkoord met rekonstruktie kruispunt Druk programma prins Gijs Puup in Puupenkoppenland Zuster Alcantara werd zaterdag 99 jaar K.P.O. viert donderdag 45-jarig bestaan Oud papier actie De Til Oudste inwoonster van Leusden DINSDAG 5 FEBRUAR11980 Achtervelds nieuws (Van de redaktie) ACHTERVELD/AMERSFOORT - Vorige week heeft de raad van Amersfoort besloten een krediet van 130.000,- beschikbaar te stellen voor de tijdelijke rekonstruktie van het kruispunt Hogeweg-Barneveld- seweg (Tweede Steeg). Uit de rich ting Achterveld zal het fietspad vóór het wegcafé rechtsaf achter het café langs worden geleid om daar op de Hogeweg uit te komen. Wij citeren het raadsvoorstel: ,,Als uitgangspunt hiervoor hebben wij de suggestie genomen die ons door bezorgde ouders is gedaan. Het voor stel omvat het aanleggen van een tijde lijk fietspad over het parkeerterrein van het chauffeurscafé op de hoek van de Barneveldseweg en de Hogeweg Hierdoor kruisen de fietsers de Hoge weg niet meer bij het kruispunt maar ca. 100 m oostelijk hiervan, waar het ver keer met verkeerslichten (d.m.v. een zogenaamde drukknopinstallatie) zal worden geregeld Het fietspad wordt van het parkeerterrein afgescheiden door een rij palen met planken In het voorstel van de ouders zou deze af scheiding door moeten lopen tot de brug over de Barneveldsebeek om te voorkomen, dat automobilisten al vanaf deze brug van het fietspad gebruik ma ken om zo - al sluipend - via het par keerterrein de Hogeweg te bereiken. Naar de mening van de ouders zouden de fietsers ook op de terugrit deze voor ziening moeten gebruiken. Bij enkele punten van dit voorstel willen wij toch wat kanttekeningen plaatsen De bedoelde voorziening geldt uiteraard voor 24 uur. dus ook ge durende de uren waarin het verkeers aanbod gering is en dan de noodzaak van de voorziening niet aanwezig is. Wij verwachten dan ook dat de fietsers, ze ker in de rustige uren, ongeveer 110 m vóór het kruispunt op de rijbaan voor het gemotirseerd verkeer zullen gaan rijden om de eenvoudige reden dat daar een inrit van een boerderij is. zodat de af scheiding ter plaatse wel onderbroken moet worden. Als gevolg hiervan is de gevraagde afscheiding tot aan de brug zonder zin geworden en derhalve ook niet in ons voorstel opgenomen Even tueel sluipverkeer van de auto's over het fietspad zal naar ons idee alleen plaatsvinden in de spits en zal zichzelf wel straffen Immers, of de automobilist rijdt zich vast in de bocht waar het fiets pad het parkeerterrein opdraait, ofwel men komt in de problemen omdat er aan het eind van het fietspad in de file op de Hogeweg ingevoegd moet wor den. En het lijkt ons niet erg waarschijn lijk. dat de daar staande automobilisten erg veel begrip zullen tonen voor de pogingen tot invoegen Naar onze mening zal het teveel ge vraagd zijn om ook staduitwaarts over het fietspad over het parkeerterrein te rijden, omdat er na ca 100 m bij de inrit bij de boerderij steeds een toegang tot het pad is. Bovendien bereikt deze fietsersstroom zijn hoogste intensiviteit op een ander moment, dan de auto- stroom, terwijl beide 's ochtends onge veer gelijk lopen van 7.30 tot 8 30 uur Daarom achten wij het noodzakelijk, dat voor de fietsers richting Achterveld de fietsvoorziening aan de westzijde van de Barneveldseweg wordt verbeterd en doorgetrokken tot de aan de overzijde gelegen inrit Er is evenwel één ,,maar" verbonden aan dit voorstel. Het tijdelijke fietspad over het parkeerterrein moet geheel gerealiseerd worden op privê-eigen- dom. Overeenstemming met de beiden eigenaren is dus een voorwaarde voor de fietselijke aanleg Onderhandelin gen hierover vinden inmiddels reeds plaats. De kosten van bovenvermelde voor zieningen worden geraamd of 130 000,-. Dit bedrag zal worden op genomen in de kredietaanvrage voor de reconstructie van het kruispunt Hoge- weg/Barneveldseweg die wij u in een later stadium in een apart voorstel zul len voorleggen", aldus b en w van Amersfoort. ACHTERVELD Nog een week en dan zal het Carnavalsgebeuren in alle hevigheid inhet puupkoppenland losbarsten. Prins Gijsbert Puup de zesde, zijn adjudant en de Raad van Elf zijn zich nu reeds volop aan het voorbereiden op de drukke dagen die hen te wachten staan. Woensdag avond 13 februari zal het eerste Car navalsfeest plaatsvinden in Huize St. Joseph, tijdens de Carnavalsfeesten omgedoopt in Huize Pruumtabak. Deze avond zal de Prins met zijn Raad van Elf een bezoek brengen aan de bejaarden, die deze avond in het huis hun Carnaval zullen vieren Vrij dagmiddag zal er aan diverse Achter- veldse scholen een bezoek worden gebracht door de Prins, zijn adjudant en enkele leden van de Raad Vrijdagavond 15 februari is het dan de beurt aan alle Puupkoppen Die avond zal dan het groot Carnaval worden gevierd in het 100 gram ge bouw De muziek zal deze avond worden verzorgd door de band Fix Fox en het midland Kwintet en uiter aard ook door de hofkapel Toegangskaarten voor deze avond zijn vanaf 9 februari in de voorver koop- verkrijgbaar bij boekhandel Vos, 't Hoekje. Indien niet alle kaarten in de voorver koop worden verkocht, zullen de res terende kaarten verkrijgbaar zijn op de avond zelf aan de zaal Er is slechts een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar zodat, om teleurstelling te voorkomen, wel wordt aangeraden zich tijdig van een toegangskaart te voorzien De zaal zal vrijdagavond open gaan om 20 30 uur Zaterdag 16 februari zal een heel vermoeiende dag voor de Prins en zijn adjudant zijn Die dag zullen zij de zieken zowel in de ziekenhuizen als thuis bezoeken. Zaterdagavond zal de prins met zijn gevolg aanwezig zijn in café Buitenlust bij Rien Coen- ders Zondag 17 februari is het aantreden voor de grote Carnavalsoptocht. Zo- De route zal nog nader bekend wor den gemaakt. Na afloop van de op tocht zal in het 100 gram gebouw het kindercanaval worden gehouden. De kinderen die niet aan de optocht zullen deelnemen kunnen voor het eind van de optocht reeds naar het gebouw gaan waar zij door de dames van de raad van elf zullen worden opgevangen en bezig gehouden De toegangsprijs is f 1 50 per kind Om ongeveer 16 50 uur zal dit kindercar naval zijn afqelopen Zondagavond 17 februari zal de Prins en zijn gevolg dan aanwezig zijn in Hotel de Roskam bij Piet van Uhm Maandagavond 18 februari zal het tienercarnaval worden gehouden voor de jeugd in de leeftijd van 13 t/'m 17 jaar De zaal gaat open om 19 30 uur De muziek zal deze avond wor den verzorgd door de Fix Fox. Kaar ten voor deze avond zijn vanaf 13 februari in de voorverkoop verkrijg baar bij boekhandel Vos het Hoekje en daarna ook nog aan de zaal. Als sluitstuk zal dan dinsdagavond 19 februari het bejaardencarnaval wor den gehouden ook dit zal plaatsvin den inhet 100 gram gebouw Deze avond zal de zaal reeds om 19.30 uur open zijn. De bejaarden die deze avond met vervoersproblemen zitten kunnen dit opgeven voor 15 februari bij de secretaris van de puupkoppen, mevr G. Hilverts-Potze, Walter van Amersfoortstraat 2, tel. 03425-1990 De Prins en zijn Raad zullen er dan zorg voor dragen dat men wordt af gehaald doch ook weer netjes wordt thuisgebracht Tijdens de optocht zal de jury te herkennen zijn aan een oranje armband, terwijl de opstellers en begeleiders van de optocht zullen herkenbaar zijn aan een rode arm band Behalve de te winnen bekers voor de optocht zal er dit jaar ook nog een prijs beschikbaar zijn voor de actueelste uitbeelding ACHTERVELD - Donderdagavond zal in een feestelijke bijeenkomst het feit worden gevierd dat de Achter- veldse K.P.O. afdeling 45 jaar gele den werd opgericht. De leden van de afdeling worden deze avond om 20.00 verwacht in d'Ouwe Peerde- stal. Ook de echtgenoten van de leden zijn deze avond van harte welk om. Er zal deze avond een optreden zijn van de bij vele Achtervelders beken de Peter van den Ancker. Ter gele genheid van dit 45-jarig bestaan zal er op woensdagavond 6 februari om 19.30 uur een miszijn in de R K. kerk te Achterveld. Door bijzondere om standigheden kon deze mis niet plaatsvinden op donderdagavond Het bestuur hoopt dat er zowel bij de kerkdienst als bij de feestavond eeh groot aantal leden aanwezig zullen zijn. ACHTERVELDZaterdag 2 fe bruari vierde zuster Alcantara haar 99ste verjaardag. Zij is hiermee niet alleen de oudste inwoonster van Hui ze St. Joseph, maar ook de oudste inwoonster van de gemeente Leus den. Zij werd 99 iaar geleden geboren in Hengeveld. Na haar volgden er nog vijf zusjes en drie broertjes. Daar haar moeder veel ziek was heeft zij als kind reeds heel wat huiswerk moeten ver richten. Het was in die tijd zo dat bij ziekte van de moeder alles op de nek van het oudste kind terecht kwam. Daar zij zich geroepen voelde tot het kloosterleven, trad zij op 9 juni 1910 in bij de zusters van St. Joseph te Amersfoort. In 1913 is zij als zuster naar Achterveld gekomen en er niet meer weggeweest. 67 jaar van haar leven heeft zij in Achterveld doorgebracht Zij heeft tot haar 80ste jaar gewerkt Zij het de laatste jaren in de keuken waar zij zich bezig hield met het pitten van aardappelen enz. Na haar komst in Achterveld verzorgde zij daar de groentetuin, verwerkte de melk die elke dag aan het huis werd bezorgd en verzorgde ook nog de bewoners van het huis. ook was zij een goede steun in veel gezinnen waar moeilijke ogenblikken waren. Dit vooral tijdens een sterfbed en de dagen na het overlijden. Doordat zij de geleverde melk ver werkte waardoor boter en karnemelk werden verkregen en zij veel karne- Burgemeester Rademaker feliciteert de 99-jarige zuster Alcantara melk voor enkele centen verkocht, kreeg zij de naam van ..de karmemelk zuster" Dat dit alles door veel Ach tervelders niet vergeten is. is op haar 99ste verjaardag wel gebleken Tij dens het gezellig koffiedrinken in de huiskamer van de zusters in de voor middag kwamen velen haar geluk wensen. Deze wensen gingen gep aard met geschenken Van de bewo ners mocht zij een prachtige mand fruit in ontvangst nemen Terwijl men gezellig bij elkaar zat kwam er een vertegenwoordiging binnen van het personeel Behalve de gelukwensen die zij van dit personeel in ontvangst mocht nemen kreeg zij van het gezamenlijk personeel een prachtige pul aangeboden waarin 99 rode rozen en 1 roze roos waren geschikt. Voor elk jaar een rode roos en de roze roos met de wens dat zij haar 100ste verjaardag ook nog zou mogen vieren. Tot ieders grote vreugde verscheen tijdens het koffie drinken ook burgemeester Radema ker. Uit naam van zich zelf en het gemeentebestuur kwam ook hij zijn gelukwensen aanbieden En die ge lukwensen gingen gepaard met een prachtig bloemstukje. Na het rustuur kwamen nog velen hun gelukwensen aanbieden, waaronder het bestuur en de directie van HuizeSt. Joseph Ook Prins Carnaval. Prins Gijsbert Puup de zesde en zijn adjudant kwamen namens de carnavalsvereniging. Bei den waren in vol ornaat. Een geste die ook zeer op prijs werd gesteld Ook zijn vele Achtervelders geweest Velen hiervan waren als kind bij de zuster vele malen om een emmertje karnemelk geweest De meesten van hen waren nu ook 70 jaar en ouder Een leuke geste was er nog van een van de dochters van de familie Boer- sen, eenzustervan zuster Gaudentia, die in september 1922. toen zij in ondertrouw was. van zuster Alcanta ra namens de zusters van huis een taart in ontvangst mocht nemen. Zij was dit nog met vergeten Zij kwam nu persoonlijk de zuster in verband met haar verjaardag verras sen met een heerlijke taart Het is voor zuster Alcantara een onvergete lijke dag geworden Ook nog veel zusters zowel uit het moederhuis te Amersfoort als uit andere plaatsen kwamen haar persoonlijk gelukwen sen Zuster Alcantara, oudste inwoonster van Leusden. LEUSDEN Vrijdag 8 februari wordt door de Hobbyclub een inza- melingsaktie van oud papier gehou den. Tussen 18 30 en 20 00 uur is er op hetvoorplein van De Til gelegen heid het oud paDier in te leveren, waar dan mensen en vrachtauto ge reed zijn het in ontvangst te nemen, ook lompen zijn van harte welkom Graag zien de organisatoren dat het even gebracht wordt Als het maar droog weer is mag het gerust in de namiddag reeds op het plein worden neergezet. Voor mensen die onmo gelijk kunnen brengen wil men trach ten het op te halen Een telefoontje naar De Til 033-41826 en er wordt getracht het uit te voeren Bellen kan deze week iedere avond. wel wagens, groepen als individuelen kunnen aan deze optocht deelne men De deelnemers met een wagen worden verzocht om zich via de Jan van Arkelweg en de Klettersteeg naar de opstelplaats bij het sportpark te begeven. Er behoeft dan niet gekeerd te worden en de opstelling van de optocht zal dan veel vlotter kunnen verlopen Er zal om 13.00 uur worden gestart. De start zal wel stipt op tijd plaatsvinden

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7