G.S. keurde krediet schietproeven goed Leusden bij G.S. sportief in aanval Plusminus Uit de Leusdense clubbladen Struiwig en Schouten redden eer Uitslagen klaverjasclub Leusden Troef Handbaldames nog op kop iiljartderbyBV'75 BV Leusden De Haaien wonnen in Hoorn Karnaval in De Til Boycot Korfballers weer aan de leiding IcUsdEP Bcvn DINSDAG 5 FEBRUAR11980 9 T Maquette van de te realiseren schietaccommodatie. LEUSDEN/CENTRUM - Een oud en op zichzelf uitstekend gebruik in het verenigingsleven is, zoals dat fraai wordt omschreven, het houden van jaarlijkse algemene ledenverga deringen. Helaas komt echter van dat algemene In de praktijk weinig te recht. Dat was verleden week woens dag ook het geval bij de jaarvergade ring van de schietvereniging Leus den met 10 van de 11 bestuursleden achter en slechts een 20-tal leden vóór de (daar toevallig niet) groene tafel. Het totale verenigingsbestand omvat 156 gewone en 2 buitengewo ne leden, 1 erelid en 3 leden van verdienste, maar een schutter is nu eenmaal een Individualist en hij staat, knielt of ligt kennelijk liever in zijn eentje met een geweer In de aanslag dan dat hij een collectieve praat avond bezoekt. Toevallig stonden voor de verga dering van woensdag in de Achter- veldse Oude Peerdestal geen specta culaire punten op de agenda De gebruikelijke jaarverslagen vormden geen problemen en vanzelfsprekend had de vergadering weinig moeite met het bestuursvoorstel om de con tributie en het entreegeld niet te ver hogen De erkentelijkheid daarover kreeg uiting bij de bestuursverkie zing: de voor periodieke aftreding aan de beurt zijnde bestuursleden J de Vries en D Meerveld mochten hun zetels behouden en tegen de van bestuurswege naar voren gebrachte candidaat D Rezelman had niemand bezwaar. Een vast agendapunt sinds 1976, toen b. w een locatie in de-Wete ring aanwezen voor de realisatie van een schietcomplex. ontbrak ook nu niet Omtrent de accommodatieplan- nen werd alleen medegedeeld, dat G.S. van Utrecht haar goedkeuring had verleend (op 8 januari) voor het door de gemeente te verstrekken cre- diet van f.10.000,—voor het laten houden van nieuwe geluidsproeven. Wanneer, waar en hoe dat gebeurt, is nog niet bekend De vlot verlopen vergadering werd om 22 15 uur (pre cies twee uur na de aanvang) door voorzitter J de Vries gesloten LEUSDEN/CENTRUM Voor de SGS-competitle kreeg Leusdens der de tiental een enorme nederlaag te slikken van HSG 4. Met 81/2-11/2 kwa men de Leusdenaren terug van het reisje naar Hilversum. De eer werd gered door de winst van Struiwig (aan bord 1) en de remise van Schou ten De met 41/2-11/2 afgebroken wed strijd Amersfoort 5-Leusden 2 kwam Inmiddels ook tot een einde. 5-5 werd het resultaat. Voor de huiscompetitie waren de uitslagen bij de senioren J. v d Weijden - A Valkenburg 1-0 A. H. v. Kuipers - H Struiwig 1/2-1/2 H. van Egdom - P Karis 0-1 J. v Santen - B Uneken 0-1 N. Loning - J. Boemaars 1/2-1/2 R. Helmers - A. Rietveld 1-0 W v d Harst - A. Leclercq 1-0 O. Harlaar - W. van Moosel 1-0 R. Zelle - R Sieswerda 1-0 H Kroes - J Agterberg 1-0 D. van Ooik - W. Schouten 1-0 H. Reurslag - L Buurlage 0-1 C. Veenendaal - Tj. Zijlstra 0-1 J. v. d. Tang - R. Helmers 1-0 L. Boogaard - W. v d. Wetering 0-1 A. Tonneman - A. Bunt -1-0 G. Kuiter - A Lieshout 1/2-1/2 K. Linse - A Rietveld afg S. van Dokkum - J van de Moer 1-0 P. Sonder - E Jansen 1-0 Bij de jeugd waren de resultaten T Bloemhof - M. Baron 0-1 E. van Klaveren - H Vossebeld 0-1 R. Staal - R. Stuiver 1/2-1/2 E Hoogreef - B Warmenhoven 0-1 P. Esko - V Gautier 1/2-1/2 Straver - B. Kruseman 0-1 M Defares - Jer Roseboom 1/2-1/2 L. Defares - Onbekend 1-0 J. Binkhorst - M Oosthoek 1-0 H. Woudstra - B. Borgman 1/2-1/2 R. Stienen - R Kuijpers 1/2/2 J. Tuininga - F. van Dalen 1/2-1/2 R. Berg - B Smit 1-0 T. van Heijgen - R Willemsen 0-1 J. Beukers - R Boersma 1/2-1/2 S. Berg - F de Wit 0-1 E. Staal - T v d Poll 0-1 P. Stemerding - R de Wit 0-1 J. v. Hamersveld - B. van Dalen 0-1 G. Geerders - G Fróberg 0-1 I de Valk - B. van Bekkum 1/2-1/2 A. van der Tol - S Binkhorst 0-1 R. Bontekoe - T. van Dalen 1-0 E. Berg - R. Kempe 1/2-1/2 E. Straver - P Dijker 0-1 C. Diderich - G. Nyessen 1-0 R Louwen - Thijs Wuts 1/2-1/2 J. de Jager - R van Beek 1-0 R. Schmitz - R v. d Moer 1/2-1/2 LEUSDEN - De uitslagen van de vorige week donderdag 31 januari door Klaverjasclub Leusden Troef gespeelde wedstrijden luiden als volgt: pnt Mevr. v.d. Berg 5689 Hr. v. Waterschoot Hr. Plattel Mevr. v.d Heiden Hr. de Ridder Stand per 31-1-'80 Hr. Plattel Hr. Dijker Hr. Kleefstra Mevr. de Ridder Hr. Knol Hr v. Waterschoot Mevr. Knol Hr. de Ridder Hr v Egdom Mevr. v.d. Berg 5093 5050 4989 4988 29748 28855 28382 28300 28180 27959 27821 27497 27490 27228 LEUSDEN/CENTRUM - Wij gaan een in het vergeet geraakt rubriekje in ere herstellen. „Uit de Leusdense clubbladen" was een weerspiegeling van het rijke sportleven in onze van dorp naar stad groeiende gemeen schap met toch wel leuke dingen voor de mensen, die een bredere bekendheid behoeven dan de be perktheid van de clubbladen. Overi gens stelt ook de Sportstichting prijs op toezending van de clubbladen. RODA-SPORT (het januarinum mer ontvingen wie op de 31e van die maand) verscheen in een nieuwe en vlottere omslag Naast de wat „pinni ge" opmerking aan het adres van de gemeente, bevatte het blad o m een leuk nieuwtje op 31 mei zal als laat ste activiteit van het seizoen weerom de ..De Gans-bokaal" worden ge speeld tussen de standaardteams van de afdelingen zondag en zater dag DOELTREFFEND van de handbal club Impala (wij ontvangen het febru arinummer reeds op de eerste dag van die maand) twijfelt toch weereen (heel klein) beetje aan het tijdig ge reed komen van het verharde veld. De werkzaamheden worden uitgevoerd tijdens de tweede helft van de veld- competitie. zodat Impala weer moet uitwijken naar elders. Goede buren als de HV Amersfoort en HV Fedelitas hebben gelukkig weer tijdelijk onder dak aangeboden Sportiviteit in opti ma forma Overigens is het honderd ste lid van Impala nog niet genoteerd Wellicht is het wachten op het ko mende Leijenhorstje? De (rode) PRIKKEL van de Anti lopen kondigt een „bijzondere" le denvergadering aan op 8 februari. De eerste in het bijna 15-jarige bestaan van de korfbalclub, maar niet alleen daarom bijzonder. Alles draait vol gende week vrijdag om 1 agenda punt de financiële positie van de vereniging. Alle plusjes en minnetjes bijeen hebben het bestuur grijze ha ren bezorgd. Er wordt zelfs op aftre den gezinspeeld Niet als dreiging, maar als stok achter de deur en dat is wat anders Samen moet toch wel tot een oplossing van de problemen zijn te komen, voordat men naar de ge meente moet om bijstand. Ondanks alles noteerden de bal-door-een- mandje-gooiers deze maand 2 nieu we leden In het LOODSMANNETJE van de Haaien wordt, eveneens op 8 fe bruari, een algemene ledenvergade ring aangekondigd Bij gebrek aan een eigen clubhuis geschiedt e.e.a. in de kantine van buurman Roda Inclu sief openen en sluiten (het lijkt wel een zwemslag) staan 14 punten op de agenda Ook daar zal duchtig over de centjes worden gesproken OPEN HAND van TTCL knijpt de handjes dicht rpet het begin van de voorjaarscompetitie De tafeltennis sers willen ernstig proberen de in de tweede helft van 1979 verloren posi ties terug te winnen Dankzij de „Van Santenkraam" op het BB-park kon het ledental met 50% toenemen, maar ondertussen wordt al weer flink ge bouwd aan een nieuwe wachtlijst. Weer werk voor Joop c.s.? Het STICKERTJE van de hoc keyclub (in de huidige stille tijd bijna meer omslag dan inhoud) etaleerde een flinke versterking van het vrou welijke deel van het ledenbestand met 13 nieuwe en 2 vertrokken hoc- keysters Voorts komt heel voorzich tig de stick weer uit de paraplubak LEUSDEN/CENTRUM - De da- mesploeg van Impala-handbal heeft bij Shot in Nieuwegein een moeilijke klip omzeild en daarmee, nog altijd ongeslagen, de koppositie op de ranglijst behouden. De thuiswed- LEUSDEN/CENTRUM - Van- ivond (aanvang 19.30 uur) wordt foor de Eemlandcompetitie in de klasse C1 de derby BV 75-BV Leus den gespeeld in het clubhuis van BV '75, Hamersveldseweg 118. In Nijkerk is Frank Wisman (BV '75) kampioen geworden van de Eem- land-hoofdklasse De per partij te maken 220 caramboles voltooide hij in resp 22. 6 1 en 10 beurten met een algemeen gemiddelde van ruim 20. Hij promoveerde daarmee naar de overgangsklasse LEUSDEN/CENTRUM - Wij ont vingen een vrijwel onleesbaar verslag van de waterpolo-wedstrijd Hoorn- De Haaien, die zaterdagavond ge speeld werd. In de eerste helft kon de LEUSDEN - Zoals reeds vele jaren wordt ook dit jaar door de Jeugdbe weging weer carnaval gevierd. Dit vindt plaats op zaterdag 16 februari in „De Til". De carnavalsmuziek wordt verzorgd door de band „De Favorieten" welke ook in 1979 de muziek verzorgde Uiteraard wordt De Til ook in carna valsstemming versierd. De aanvang V.l.n.r.: B. W. Peddemors, G. v. Woudenberg, S. Lakeman, G. Stein, H. Hulzinga, G. Leyenaar en N. Laheij. LEUSDEN/CENTRUM - De ele mentaire bedoeling van de Olympi sche Spelen - verbroedering van alle volkeren door middel van sport - is de laatste jaren steeds minder uit de verf gekomen. Natuurlijk toevallig, maar opmerkelijk is, dat juist waar de plaatsnaam van handeling begint met een M, het mis ging of gaat. Ik ben niet bijgelovig, maar de M is wel de 13e letter van ons alfabet. De Spelen van Melbourne (1956) kenmerkten zich door het wegblijven van Nederland en nog een paar na ties i.v.m. de inval van Rusland in Tsjechoslowakije en die van Mexico- city (1968) door massale studenten rellen. De moord op bijna de gehele Israëlische ploeg door Palestijnse commando's stond in Munchen (1972) centraal en de boycot door 22 Afrikaanse landen devalueerde Mon treal (1976) Moskou begint - ook in het Russisch - eveneens met een M en het gedonder in de glazen is niet van de lucht. Buiten kijf staat, dat de Sovjet Unie (door o m de inval in Afghanistan en de verbanning van Andrei Sacharof) zelf schuld heeft aan de dreigende en zeer omvangrijke boycot van de Spe len in Moskou. Het is niet ondenk baar. dat dit het begin van het einde kan zijn van de Olympische bewe ging. Ik weet niet, of dat erg is. Wij zijn dan meteen verlost van het ver schil van opvatting over het (staats)a- mateurisme en nog een aantal du bieuze zaken. Niemand maakt mij wijs, dat een sportman of -vrouw alleen en uitsluitend traint voor en toeleeft naar de Olympische Spelen Er zijn immers ook nog nationale, europese en wereldkampioenschap pen. De meeste landen nemen een af wachtende houding aan i.z de plan nen van USA-president Carter. Al leen Engeland, Nederland. Australië en nog enkele landen bepaalden po litiek een duidelijk standpunt. De uit eindelijke beslissing wordt overgela ten aan de Olympische comité s Het I.O.C. (de internationale overkoepe lende organisatie) heeft zich tot nu toe tegen boycot uitgesproken. Nati onaal wordt afgewacht, wat de meer derheid doet. Met de wetenschap, dat er van zo'n meerderheid niets terecht komt als iedereen blijft wachten op het besluit van een ander Peter slag van de moeilijke uitwedstrijd, maar ondanks het hevige aandringen van de bezoekers hield G S met zeer afwachtend spel de zaken goed on der contróle Het treffen eindigde voorlopig onbeslist. Of het Leusden se team alsnog op punten zal winnen, wordt later bekend Zo lang er leven is (en dat was er), bestaat hoop Overigens is de wijze van ontvangst te Utrecht niet door alle leusdenaren even positief ervaren. Antilopen-Woudenberg, spelmoment van dit gebeuren is 20.00 uur en het einde komt wel vanzelf maar staat nog niet vast. maar wel uiterlijk 01 30 uur Toegangsbewijzen f.4.zijn vanaf zondag 10 februari verkrijgbaar aan de zaal. Ook voor de kinderen wordt weer carnaval gehouden en wel op maan dag 18 februari tussen 19 00 en 21 30 uur eveneens in „De Til" Hierbij wordt de muziek verzorgd door Bart en Nic. Kaartjes voor dit festijn zijn verkrijg baar vrijdag 15 februari eveneens aan j de zaal tegen betaling van f.1 LEUSDEN/CENTRUM - Het stui vertje-wisselen aan de top van de ranglijst van de korfbalcompetitie gaat voort. De dit jaar zeer Interes sante wedstrijdenreeks toont nu An tilopen, dat zelf medekoploper Wou denberg terug wees, weer aan de leiding. Mede doordat DVS verras send verloor van OVVO. De Leusde naren staan nu met 12 uit 8 op de eerste plaats. Met evenveel punten, maar een wedstrijd meer gespeeld, volgt OVVO en daaronder komen DVS (11) en Woudenberg (10). Op driekwart van de competitie een Inte ressante ontwikkeling. Daarbij komt nog, dat OVVO a.s. zaterdag Antilo pen ontvangt. Woudenberg opende in sporthal Schuilenburg tegen Antilopen de score, maar Anita van Buren en Frans ter Maten draaiden de kansen om. De Woudenbergers kwamen weliswaar nog langszij, doch verder niet In tegendeel: Antilopen nam het heft volledig in handen en kwam met afstandstreffers van Yolanda Ver steeg en Rob Geutjes nog voor de rust op 4-2. Ook in de tweede helft dicteerden de leusdenaren het spel. Een doelpunt van Frans ter Maten, werd nog wel beantwoord met een Woudenberger treffer, maar Rob Geutjes en Derk Hueting brachten de wedstrijd voor Antilopen tot een defi nitief goed einde (7-3). Antilopen 2 kwam met de 10-6 zege op Vlug en Vaardig uit de degradatiezorgen en de overige uitslagen waren Antilopen 3 - Odik 2 5-7 Antilopen 5 - Viking 1 5-5 Antilopen 6 - Dindoa 7 0-4 Unitas J3 - Antilopen J2 6-1 Antilopen A2 - Exakwa A2 6-0 Antilopen C1 - Soesterkwr.t. C1 2-1 strijd tegen Shot eindigde destijds in een royale 12-3 zege, maar al spoedig bleek, dat het treffen ditmaal heel anders zou verlopen. Shot nam reso luut met 2-0 voorsprong. Die werd weliswaar via Wil v.d Burgwal, Hetty Boom en Jenny Me- ijerink (2x) omgezet in 2-4 in het voordeel van Impala, maar nog gaven de gastvrouwen zich niet gewonnen Ondanks uitstekend werk van Nel Rijnders in het Leusdense doel kwam de Nieuwegeinse ploeg weer langs zij Wil v.d. Burgwal zorgde voor 4-5 bij de rust Ook na de hervatting bleef het een zeer gelijkopgaande strijd. Nadat Hetty Boom nogmaals voor de Leusdenaren scoorde, bracht de thuisclub de balans opnieuw in even- wicht, maar Impala had toch het laat- ste woord Via de derde treffer van Wil v.d. Burgwal kwamen de bezoek sters met 6-7 aan de volle winst Antilopen-Woudenberg, spelmoment LEUSDEN/CENTRUM - Gemeen telijke molens zijn niet van die akelig snelle draaiers, maar gezien de af hankelijkheid van hogere machten niet altijd door eigen schuld. Een provinciale molen als G.S. draalt wel een klasse hoger, maar zeker niet sneller en daarom kan af en toe een extra duwtje wellicht helpen. Inzake de reeds behoorlijk vergeelde uit breidingsplannen van het Burge meester Buiningpark kregen de Ge deputeerden uit Leusden zo'n duw tje. Beter gezegd: een flinke por! Een negen man sterke équipe uit de Leusdense sportwereld stond vrij dag al vroeg bij G.S op de stoep Een zeer sterke formatie met sportwet houder G van Woudenberg als aan valsleider. de gemeente-ambtenaren S. Lakeman en G Stein als vleugel spitsen, de sportclubafgevaardigden J. H. Lantink (Zwanenburg). M de Boer (Lockhorst), N. Laheij (Antilo pen) en G Leijenaar (Roda) als dege lijke middenlinie, H Huizenga (Sportstichting) als laatste man en B W Peddemors (eveneens Sportstich ting) klemvast in het doel Resoluut ging het Leusdense team in de aan val. Het uitstekende weer op vrijdag morgen gaf hoop op een goede uit- thuisclub nog goed tegenspel bie den. Het werd ons niet duidelijk wie voor de Leusdenaren de enige treffer In die periode scoorde. In het derde kwart van het treffen verhoogde Jan van de Grootevheen de voorsprong Vervolgens werd het 0-4, maar door wie, kwam niet boven water. In de slotperiode kwam Hoorn nog even terug, maar Teun vanSpriel maakte aan elke verdere illusie een einde. Met de 1-5 overwinning hand haafden de Leusdenaren zich in de 5e positie op de ranglijst

Leusder Krant | 1980 | | pagina 9