Watersport aquarellen van Alexander Luigjes Sr. GROTE KLEURWEDSTRIJD VEILIG VERKEER LEUSDEN IIIT IK MIEKSFOOKT Doe elke maand mee! BEELDENDE KUNSTTHEATER,MM plaatselijk nieuws DONDERDAG 7 FEBRUAR11980 „Schoenen met hoge hakken vindt u op de bovenste etage.1' een geheel andere gemoeds stemming verkeert. Het is een uitdaging voor hem om daar op in te haken, om daarmee een heid te bereiken. De kleur, die hij dan pakt. luidt nieuwe mo gelijkheden in, vastgelegd als hij zichzelf al had in de eerste periode dat hij met het schilderij bezig was. Een fout bestaat voor hem niet, omdat hij zich niet had vastgelegd. Het schilderij is voor hem de neerslag van alles wat hij meemaakt en doorvoelt Het avontuur van het kreatieve van de menselijke geest Met het kijken naar het schilderij is het nèt zo gesteld. De toeschouwer moet zich los kunnen maken van dat wat hij, verwacht te zien: de eigen sla venmanier van kijken moet worden verlaten! De uitdaging van de schilde rijen van Ton van Dieën is. dat de toeschouwer er met dezelf de intensiteit mee moet dóór gaan, En niet meer leunen op bestaande aktiviteiten Kleur is voor Ton van Dieën onontbeerlijk. Zijn kleuren ge tuigen van een opgewekte, le vensblije visie en van poëtische en gelukkige stemmingen. Lijsten maken hoort voor hem bij het ambacht van het schilderen. Dat inkaderen be hoort bij hem tot het schilder kundige proces zelf Restvormen zijn voor hem net zo belangrijk als dat wat hij schildert. Hij wil door de dingen héén blijven werken en de di verse lagen blijven zien. Hij schildert graag op hout, want dat qeeft weerstand Als hij met het plamuur- of paletmes bezig is, wil hij dat bezig zijn ook graag hóren' Met lichaam en geest is hij met het lenige materiaal verf (van de redactie) Vandaag de negende tekening, tevens kleurplaat in de serie van twaalf, waarmee Veilig Verkeer Nederland, afdeling Leusden een wedstrijd houdt. Naast iedere maand drie prijzen voor de best gekleurde plaat en de minste fouten bij de oplossing van de vragen ook nog kans op de prachtige Leusder krant beker. Wie aan het eind van de twaalf wedstrijden de meeste punten tekening Naam: :99de Adres Woonplaats: Tel Leeftijd heeft gekregen, krijgt de beker. Jullie doen nu ook weer allemaal mee. Nogmaals wordt onder de aandacht gebracht, dat de kin deren die aan deze wedstrijd meedoen zijn ondergebracht in groepen, te weten 6-7 jaar, 8-10 jaar en 11-12 jaar. De tekeningen kunnen voor Leusden-Zuid en Leusden-Centrum worden ge zonden naar mevrouw B. Arts, Amiant 19 te Leusden en voor Stoutenburg en Achterveld naar D. Bijl, Van Oldenbarneveltstraat 18, 3791 AK Achterveld. De ge plaatste tekening moet voor 10 februari binnen zijn. Bij het beantwoorden van de vragen mogen vaders, moeders, broers en zusters helpen. De tekening is ditmaal in een echte winterse sfeer. De beide verkeersborden moeten natuurlijk wel in de origi nele kleur gekleurd worden. De prijswinnaars van de vorige wed strijd zijn Yvonne v.d. Pol, Zon- nedauwhof 16 Leusden, Sander Schimmel, Dashorst 2 Leusden en Erian Blom, Hcrsterweg 26 te Stoutenburg. De vragen bij deze tekening zijn: 1. wat betekent het bord met de twee pijlen? 2. wat staat er op het bord aan de andere zijde van de brug? 3. op de tekening is men met de slee op straat aan het spelen, mag er op straat gespeeld worden? 4. als dit nu niet mag, zijn er dan toch mogelijkheden waar men wel op straat mag spelen? 5. moeten fietsers en bromfiet sers bij zware sneeuwval ook licht voeren? „Het eten was voortreffelijk, Erna. Heeft moeder je gehol pen?" AMERSFOORT - Bij Gale rie Consept is tot woensdag 27 februari het werk te zien van de debutant Ton van Dieën. Ton van Dieëns werk zou het beste aanqeduid kunnen wor den als het bezig zijn in mooi afgestemde kleuren en een va riëteit van toetsen met het menselijk avontuur van het driftleven, de gemoedsstem mingen. Ton van Dieën laat zich niets gelegen liggen aan de vorm, zoals iedereen die kan waar nemen. Het schilderen van zulk soort vormen is hem niet boei end genoeg Legt hem ook te veel aan banden. Hij zoekt naar eigenheid De belangrijkste vorm voor hem is het kader, dat typisch schilderachtig moet zijn Hij wil graag een mooi schilderij maken, waarin verf en kleur tot hun recht kunnen ko men. Hij benut het proces van het drogen en het half drogen, en van het onontkoombare gege ven dat hij na verloop van tijd wanneer hij (aan een groot doek) verder gaat werken, in Galerie Consept bezig. Met hart en hoofd wil hij in overeenstemming komen met het materiaal, middels handen en ogen Ingevingen en korrekties volgen elkaar op Vaak, als de schilder een manier(tje) heeft gevonden, galoppeert hij daarmee door. Maar dat verveelt Ton van Dieën gauw, en daar wordt hij verdrietig en somber van. Hij blijft aktief, en laat zich ook door een manier(tje) niet vastleg gen Boeiend schilder- en pen- tekenwerk, waarmee de toe schouwer zélf aan de gang kan Galerie Consept is geves tigd aan de Bisschopsweg 129, en is geopend op vrijdag en zaterdag van 10 00 tot 17.00 uur. Galerie Consept AMERSFOORT - In de hoofd straat van De Flint kunt u tot en met zondag 17 februari ak- warellen van Alexander Luigjes sr. zien. Het zijn akwarellen. die de Amersfoortse Leusdenaar ge schilderd heeft tijdens zijn veelvul dig verblijf in het zuidelijk meren gebied van Friesland De akwarellen zijn vlotte notities van een typisch Nederlands wa tergebied, waar wordt gezeild, ge vist en gesurft. Veelvuldig gebruikt Luigjes sr. de watersport als on derwerp van deze akwarellense- rie Ragatta's, surfers, bootjes wachtend op sportvissers „U maakt zich heel kwaad over". pauzerende theaterbezoeker een blik verschaft op een genoegelijke vorm van rekreatie sfeervolle Friese landschap Inge houden van toon en kleurstelling. Probleemloos werk, dat de Geboeid door het watersportge- beuren geeft Luigjes zijn beleving weer. Met als achtergrond het

Leusder Krant | 1980 | | pagina 10