3D Maandag schrijven voor gevangenen Spaanse ontboezemingen Kantlijn Jeugddienst in Dorpskerk Lezing Geref. Bond KOOKHOEKJE >EP OP )P-STAART BOTSING )p de Arnheijise weg ter hoogte van Trekerweg deed zich woensdag- itend een kop-staart botsing voor arbij waren betrokken de heren J. D. Amersfoort en A. L. uit Leusden. De irijding ontstind doordat A. L. de irgesorteerd staande J D niet tijdig nerkte en achter tegen zijn auto bot- Beide wagens werden beschadigd, soonlijke ongelukken deden zich DONDERDAG 7 FEBRUAR11980 loep op Leusden •RLOREN !warte leren herenhandschoen, op- e tel. 43852, bruine portemonnee, idschoen, blokfluit, bruin kin- wantje. sleutelbos met 4 sleutels, eren armband, zilveren horloge, arte herenhandschoen, agenda in S en etui, bruine portemonnee met in- id. bruine portemonnee met giro- ques. geel regenpak, zilveren ild. giro en bankpas. EGGELOPEN lood-witte kater. •VONDEN utelbos, groene damesfiets INKOMEN LOPEN warte hond (zwerver). ERKDIENSTEN USDEN-CENTRUM Kerk: voorganger en predikant itor A. Goes, 19.00 uur Dameskoor, 09.00 uur herenkoor, 11.00 uur ge meenschapszang m.m v dwarsfluittrio Herv./Geref. Marcuskerk: 09 00 u.; geref. woorddienst, ds. J. S Ridderbos; 10.30 uur her woorddienst, ds. J J. Kooman, 19.00 uur: geref/herv woorddienst, ds J. S Ridderbos LEUSDEN-ZUID Don Bosco-kapel: voorganger en pre dikant pastor B ter Bekke. 19.15 uur euch; 10.00 uur euch met gemeen schapszang Dorpskerk: 09 00 uur geref/herv woorddienst, ds J. J Tissink te Amersfoort; 10.30 uur: geref /herv woorddienst, ds. J. Weernekers; 18.30 uur geref/herv jeugddienst, ds. B C Jukema te Amersfoort Geref. Kerk (vrijgem.:): 8 30 uur ds M Nap, kerkgebouw De Kandelaar. Amersfoort; 16 30 uur ds M Nap. Dorpskerk Leusden-zuid ACHTERVELD Ned. Herv. Kerk: zondag 10 februari aanvang 9.00 uur de heer J. Vos uit Nijkerk. R.K. Kerk: zaterdag 9 februari aanvang 19.00 uur H. Mis, zondag 10 februari aanvang 8 30 uur H Mis; aanvang 10.30 uur Hoog Mis MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN HUISARTSEN Voor de huisartsen in de gemeente Leus den. voor de praktijken van de artsen Van den Berg. Binkhorst/Du Boeuff. Boersema/ Koch. Lantink/Verhagen. Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar J. Boersema en L. Koch, Kon. Julianaweg 5, Achterveld, tel. 03425-1222. Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag en zondagmiddag om 14 00 uur Visites graag voor 10.00 uur 's morgens aanvragen APOTHEEK Apotheek Leusden. Winkelcentrum De Biezenkamp, geoopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 18 00 uur en uit sluitend voor spoedeisende gevallen van 19 30 tot 20 00 uur Op zaterdag en zondag geopend van 14 00 tot 14 30 uur en van 17 30 tot 18 00 uur WIJKVERPLEGING Dit weekeinde heeft zr M A Bos, Burg de Beaufortweg 4. Leusden, tel 42081dienst Bovendien heeft deze zuster avonddienst van donderdagavond 7-2 t/m woensdag avond 13/2. 50 jaar bij elkaar vragen, wat wil je hebben, dan zeg ik altijd, geef mij maar een puzzelboek Twee keer in de week ga ik naar de soos en ik houd de hele tuin bij. Wij houden niet zo van televisiekij ken Bijna iedere avond zijn we aan het klaverjassen of schutjassen Komt u uit Leusden? „Ik ben geboren in Rijsenburg. Toen ik 16 jaar was. kwam ik hier bij mijn oom werken Na drie jaar ging ik in dienst. Na mijn diensttijd heb ik bij een boer in Alandsbeek gewerkt." Mevrouw de Bruijn. ..Ik ben geboren in Hoogland Bij diezelfde oom waar mijn tante werkte, was ik in betrek king. In die tijd kon dat eigenlijk niet, maar mijn man ging in dienst en daarna ergens anders werken In 1930 zijn we getrouwd en is mijn man voor zichzelf begonnen. Het was een ar moedige boel in die tijd Je zat in de crisisjaren met daarna de oorlog Mijn man werd opgeroepen en ik moest vluchten met de drie kinde ren". Meneer De Bruijn. „Ach, dat is allemaal weer goed gekomen" U heeft drie kinderen9 „Nee vier, de jongste is daarna geboren Wij hebben twee zoons en twee dochters Henk. de oudste zit al 27 jaar in Canada. Hij komt voor het feest over. Een dochter woont in de buurt en een zoon in Harderwijk. Mijn tweede dochter zit al 27 jaar in het klooster Wij zijn al twee keer naar Canada geweest Mijn zoon heeft vijf kinde ren, maar het is zo moeilijk met die taal De kleinkinderen verstaan wel Nederlands, maar kunnen het niet spreken. Hier in Holland hebben we 6 kleinkinderen." Heeft u veel moeten organiseren voor het feest? Mevrouw De Bruijn „Nee, onze kinderen verzorgen alles Wij weten wel zo'n beetje wat er gaat komen, maar de voorbereidingen worden helemaal door hun ver zorgd" VERLOSKUNDIGE Mevr. Thuis-Paulussen, Kon. Wllhelmi- nalaan 18, Amersfoort, tel. 10886, b.g.g. 722000. TANDARTS Voor noodgevallen in het weekeinde Dok terscentrale Amersfoort, tel. 033-722000. DIERENARTSEN Dierenartsen: dierenkliniek dierenarts M J. S C Tijmensen-van de Kamp. Landweg 321Leusden. tel 033-44488 Dierenartsenpraktijk Henegouwen 11 Leusden-C dierenartsen P J Werkman en K Schipper Voor noodzakelijke behandelingen en spoedgevallen van kleine huisdieren (gezel schapsdieren) eerst bellen 033-721827 Dierentehuis: Laan 1914 nr 29. Amersfoort, tel 033-16665 Alle dagen ook feestdagen geopend van 8 00-12 00 en van 13.00- 17 00 uur Voor noodgevallen tussen 17 00- 8 00 uur kunt u zich wenden tot de hulppost familie De Winter. Willibrordusstraat 30. tel 18409 Maatschappelijk werk en Gezinsverzorging De spreekuren van de gezamenlijke dienstverlenmgsinstellingen in Leusden en Achterveld zijn als volgt Leusden-Centrum: in de boerderij Groot Krakhorst. Bolderikhof 18. tel 45618 Maatschappelijke werk woensdag 10.00- 11 00 uur Gem Leusden; donderdag 14 00- 15 00 uur Protest Sociaal Centrum (PSC) Gezinsverzorging en bejaardenhulp maan dag 14 00-1500 uur Maatschappelijke Dienstverleninn Femland (MDFV riin<;riaq 14 00-15 00 uur Gezamenlijke Kruisvereni gingen (AIMD). donderdag 14 00-15 00 uur PSC Leusden-Zuid: In kruisgebouw, Roo van Aldewereltlaan 13, tel 40818 Maat schappelijk werk maandag 10 00-11 00 uur Gem Leusden, vrijdag 14 00-15 00 uur PSC Gezinsverzorging en bejaardenhulp maan dag 13 30-14 30 uur AIMD. vrijdag 14 00- 15.00 uur PSC Achterveld: Kruisgebouw, Walter van Amersfoortstraat 30. tel 03425-1333 Maat schappelijk werk vrijdag 9 00-10 00 uur Gem Leusden. gezinsverzorging en bejaar denhulp vnjdag 9 00-10 00 MDE Tijdens het weekeind kan men zich in drin gende gevallen dag en nacht wenden tot de telefonische hulpdienst voor Vechtstreek, Gooi en Eemland. tel 035-45555 MOEDERS VOOR MOEDERS Moeders voor moeders: mevrouw M L. Rozendaal-Doucet. Jan van Arkelweg 47, Achterveld, tel 03425-1853 WERKGROEP LAAT LEVEN Werkgroep „Laat Leven" te Leusden. hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwan gerschap, tel 033-44151 en 033-40541 (Leusden). 033-12627 (bureau ..Laat Le ven." Amersfoort) TEL. HULPDIENST WHAM Tel Hulpdienst: Werkgroep Homosexuali- teit Amersfoort (WHAM) Iedere vrijdag avond van 20.00-24 00 uur. tel. 03495- 5672 ACHTERVELD - Maandag 11 fe bruari zal in Achterveld de maande lijkse schrijfavond van Amnesty In ternational worden gehouden. De genen die aan deze schrijfavond willen deelnemen, zijn van harte wel kom bij Nel Schwagerman, van Ol- denbarneveltstraat 84. Het doel van deze schrijfavond is dat er brieven geschreven worden ten gunste van gewetensgevangenen. Dit zijn men sen die gevangen worden gehouden op grond van hun geloof, politieke overtuiging, ras, sexe of taal. Amnesty International verzet zich te gen de onrechtmatige gevangenhou- LEUSDEN - Zondag 10 februari wordt in de Dorpskerk in Leusden- Zuid een jeugddienst gehouden met als thema: „Waarom zou ik naar de kerk gaan?" Voorganger in de dienst die om 18.30 uur aanvangt is ds. Jukema uit Amers foort. de muzikale begeleiding wordt verzorgd door The Living Song. o.l.v Albert in der Maur uit Leersum Na de dienst is er gelegenheid na te praten over het behandelde thema in Het Tref punt. LEUSDEN - Op donderdag 14 februari zal drs. J. Westland uit Amersfoort voor de afdeling van de Geref. Bond te Leusden in het Jeugdgebouw aan de Ooievaarshor- sterweg een lezing houden. Onderwerp van deze lezing is „De gemeente van Sardes, nog ernstig ziek, maar nog te genezen", n a v Openba ringen 3:1-7 Aanvang van deze avond is om 20 00 uur en iedereen is hartelijk welkom TUSSEN LAOS EN LEUSDEN 1 Een dezer dagen kregen we weer eens bericht uit Laos waar een on zer kinderen samen met zijn vrouw bezig is met hulp aan vluchtelingen. Hoewel ze daar niet in de grote stroom Cambodjanen zitten die achtervolgd door de Vietnamezen bun redding trachten te vinden in Thailand, hebben zij meer te maken vet Lao's die het straffe communis- bsche regiem in hun land proberen 'e ontvluchten. Er worden m dat (fee/ van de wereld zo zachtjes aan veer mensen vermoord in naam *an Karl Marx dan ooit in de naam tan God is gedaan. Onze kinderen wonen in wat eens de residentie was van de Franse vachthebbers, een nu vervallen stadje aan de oevers van de mach te Mekong rivier. Ze worden door de Lao's als het ware opgenomen in bun gemeenschap, hebben zelfs bet nieuwjaar mee mogen vieren. at gepaard gaat met allerlei cere moniën. Het is een bijzonder vruchtbaar land. als je op het juiste moment en op een geschikt stukje grond een bananenschil laat vallen staat er over veertien dagen een bananen boom. Desondanks zijn de moge lijkheden voor de Lao's door het strenge regiem zeer beperkt, par ticulier initiatief wordt niet geduld Vandaar de vlucht naar het vrijere Thailand, een vlucht die met de dood kan worden gestraft. Als onze kinderen voor hun werk het stadje uit moeten hebben ze al lerlei formaliteiten te vervullen voor het zo ver is. Ze waren met nog enkele officials in een gammele Russische heli copter die drie keer moest starten voor die van de grond kwam, naar de beruchte Vlakte der Kruiken ge weest Een uitgestrekt zeer vrucht baar gebied, waar, voor dat de Amerikanen het tussen 1964 en 1969 ausradierden-, honderden dorpen waren. We hebben prach tige foto's gekregen van die vlakte, vol met kleine cirkeltjes die zwarte randjes hebben; dat zijn de bom- kraters die het vruchtbare land to taal vernietigd hebben. De grote bossen zijn de gevolgen van de ontbladerinqsacties der Amerika nen nog niet te boven. In een dorpje waar de bevolking probeert het normale leven weer opgang te krij gen het een klein kereltje vol trots een stel niet ontplofte 500 kg. bom men zien Af en toe moeten onze kinders naar Bangkok, dat gaat ook weer merkwaardig Met oude Russische vliegtuigen, die worden zo vol gela den dat ze ter nauwernood kunnen stijgen. Bangkok, een miljoenen stad. waar te midden van wol kenkrabbers en paleizen een onbe schrijfelijke armoe heerst. Veel Lao's en Thaise meisjes proberen met prostitutie het brood voor hun familie te verdienen. Een steeds wassende stroom vluchtelingen doet de ellende nog meer toene men. Bangkok wordt m de vakantiefol- ders aangeprezen als een prachtig toeristenoord, vooral een zekere meneer Neckermann, und so weiter, weet daar raad mee; het is ook heerlijk als zo'n arme donder voor een Mark of een Dollar naar het ander eind van de wereld wil lopen. Dan ken je lachen! Maar dit verhaal hoeft eigenlijk niet in de Leusder krant; elke avond weer zie je op onze nationale treurbuis die afschuwelijke tafere len, en die worden dan afgewisseld met net zo trieste onnozele kwissen, waarbi/ de intelligentie niet op een te zware proef wordt gesteld. Als je op een zo directe manier met het leven in die delen van de wereld te maken krijgt, via brieven en foto's ziet het er soms toch weer anders uit We hebben een paar ui tingen van de ongelooflijke kunst zinnigheid van de Lao's en Thaise bevolking gekregen, ragfijn naald werk dat samen een wonder van kleuren werd op een soort wand kleed. En dat te midden van al dat geweld dat daar plaats vindt. Als ik dan die brieven nog eens doorlees en de foto's bekijk, dan denk ik, wat maken we ons toch druk in ons te dicht bevolkte landje. Wat maken we ons toch druk in ons zo brave dorp, wat hebben we een moeite met tien woonwagens, ze mogen overal staan, maar niet in mijn buurt, wat hebben we moeite met een fietspad, overal, maar niet langs mijn deur. Vanzelf hebben we moeite met het alsmaar toenemen van de be volking, neemt het de buitenlanders en landgenoten uit de west maar kwalijk dat ze hier het sociale para dijs vinden waarvan ze ooit hebben gedroomd. We kunnen het ongere geld goed dat hier ook een straf rechtelijk paradijs vindt toch niet kwali/k nemen dat ze binnenstro men. Je bent na een veroordeling voor overval of bankroof gauw een jaar of tien voordeliger uit. Als iemand met z'n dronken kop men sen doet verongelukken is ie er met een voorwaardelijke veroordeling af. Mn liefje, m'n liefje wat wil je nog meer? Hoor ik ooit een Kamerlid over zulk soort zaken, welnee die heb ben geen tijd, zitten terwille van de stemmetjes te klooien over een kwart procent minder Ik geloof dat ik niet geëngageerd genoeg ben in deze maatschappij, ik denk nog te veelaan, Schulden Boete, dat boek had ik ook nooit moeten lezen. En dan zie ik weer die foto van de Vlakte der Kruiken" met de bom- trechters en die bomen zonder blad; en dan denk ik, waar maak ik me druk over? Sp. Onze redaktionele mede werksters: Frits van Breda, Asschatterweg 63. Leusden-centrum, tel 033-41757 (alg Dick en Aline Bijl, Oldenbarnevelt- straat 18. Achterveld tel 03425- 2090 (Achtervelds nieuws) Peter Op den Camp, Finnmark 32. Leusden-centrum, tel 033-41380 (sport) Alex Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden-centrum, tel 033-42553 (alg Anco de Knijff-Mali, v Har- denbroek v Lockhorstlaan 30. Leusden-zuid. tel 033-40273 (kunst, algemeen) Tea Middelkoop, Waarden 20, Leusden-centrum, tel. 033-43724 (alg Verder werken regelmatig mee: C Ph Spaans en W Boelhouwer PASTORALE HULP PASTORALE HULP: Van 8 febr tot 15 febr is bereikbaar: pastor B. ter Bekke. tel 41261 DEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD Donderdag 7 februari, 20.00 uur: feestavond KPO, D'Ouwe Peerdestal. Vrijdag 8 februari, 20.00 uur: SJJA. creatieve avond. De Moespot, leeftijd vanaf 12 jaar Zaterdag 9 februari: SJJA-KPJ. 20.00 uur. disco-avond, De Moespot, vanaf 14 jaar Maandag 11 februari, 19.30 uur: schrijfavond Amnesty International, v. Oldenbarneveltstraat 84 Dinsdag 12 februari, 9.00 uur: Wel fare club. Zonnebloem, Ons Gebouw. Dinsdag 12 februari, 19.45 uur: jaar vergadering ABTB, Ons Gebouw Dinsdag 12 februari, 20.00 uur: EH BO Ons Gebouw Woensdag 13 februari, 20.00 uur: KPJ Soos de Moespot LEUSDEN CENTRUM EN ZUID Donderdag 7 februari, 20.15 uur: ver gadering wijkorgaan Groenhouten Donderdag 7 februari, 19.30 uur: bij eenkomst kruisvereniging Leusden in gebouw Rozengaarde 33 Donderdag 7 februari. 20.00 uur: slotbijeenkomst van de aktie „Leusden voor het kind" in Ros Beyaart, Ha- mersveldseweg 55 Vrijdag 8 februari, 20.30 uur: jaarver gadering de Haaien, in de Roda-kan- tine Maandag 11 februari, 20.00 uur: bij eenkomst leden NCVB in het diensten centrum, Burgemeester De Beaufort weg Dinsdag 12 februari, 19.00 uur: ar- chitektenwinkel in de openbare biblio theek. Hamersveldseweg 77. tel 40519 j of 44098 ding van mensen en de toepassing van martelingen Maandag 11 februari zal geschreven worden naar de autoritei ten van de volgende landen: De volks republiek China, voor een jonge elec- trotechnicus die veroordeeld is tot 15 jaar gevangenisstraf wegens het uit oefenen van activiteiten, die volgens de grondwet zijn toegestaan Er wordt om vrijlating gevraagd. Swasiland, waar sinds oktober 1978 een ervaren politi cus zonder vorm van proces wordt vastgehouden in een gevangenis waar de toestand verslechtert Onmiddelijke vrijlating wordt verzocht Maleisié Daar werd tien jaar geleden een thans 42-ja- rige man gearrestreerd onder Maleisi sche geheime veiligheiswet. Het is niet bekend waarom de man. die een slechte gezondheid heeft, gevangen zit Ook hier zal om vrijlating worden verzocht. Uruguay, waar sinds mei 1977 een jong gezin met een dochtertje van 3 jaar na een wandeling in een park is verdwenen Pogingen van familiele den om opheldering te krijgen faalden Er zal worden gevraagd om zeker stelling van hun lichamelijke vrijheid USSR waar sinds april 1979 een 43-ja- rige journalist in een psychiatrisch ziekenhuis verblijft. Gevraagd wordt om herziening van zijn zaak Tijdens de schrijfavond liggen pen. papier en postzegels klaar Het is niet nodig dat iedereen een hele avond zit te schrijven Al is het maar één brief Voorbeeldbrieven liggen ook klaar De schrijfavond op maandag 11 februari duurt van 19 30-21 30 uur. Max Muller toch geen tafeltennis- kampioen Wat sneu nou. Gelukkig dat wij het niet eerder wisten Kwam zijn naam tóch in de krant. Rekensom: G J J J B W. Dat bord „Opgelet, situatie gewij zigd" kunnen ze dit jaar nog wel la ten staan bij de Asschatterweg- Middenweg Misschien het woordje „opnieuw' erbij om misverstanden te voorkomen. Moet je nou voorrang aan voorrang geven aan voetgangers op een voorrang-gevend zebrapad op een voorrangsweg of heb je zelf voor rang? Laten die voetgangers maar oppassen, anders wordt het; er voor en róéng Tennishal(t) Fietscrossbaan in Leusden Mis schien te kombineren met de ijs baan. de skate-boardbaan en de re creatievijver? Politieke stokpaardjes moeten op stal blijven. Anders moet Wagenaar ook nog ruiterpaden aan gaan leg gen En hoe moeten al die cowboys uit de raad zich dan verplaatsen9 „Ruimte voor jezelf vragen" zegt de Vrouwenraad Dat wordt een kost bare geschiedenis met die dure vierkante meterprijs in Leusden Carnaval in Leusden: prinsheerlijk een pilsje vatten Visite aan de Biezenkamp. op de koffie komen? Gerard Croiset kwam toch niet naar Leusden: had z'n eigen ziekte, niet voorzien Konijntje in de Wetering: „Ik mag wel uitkijken, straks ben ik 't haasje' Visueel onmondig; is dat net zo erg als kleurendoof? Van Dam-eenheiden Mar-cellen Aleenstaande studerende bejaar den. hebben die recht op twee Van Dam-eenheden9 YORKSHIRE CHEESE CAKE U hebt nodig: Voor het deeg 240 gram bloem. 120 gram boter, zout, 3 eetlepels ijskoud water Voor de vulling 240 gram cottage cheese, 30 gram zachte boter en 1 geklopt ei. 1 eetlepel basterdsuiker, 1 eetlepel gouden stroop. 1 eetlepel rum. 30 gram bessen Zeef de bloem in een kom. en maak met twee messen de boter fijn in de bloem Doe er 3 eetlepels ijs koud water bij en maak een bol Leg het deeg 20 minuten in de koelkast Zeef de kaas en doe de rest van de ingrediënten er bij, roer alles goed door elkaar Rol het deeg uit en doe het in een vorm, prik er met een vork wat gaatjes in. Giet de vulling in de deegbak Bak hem in het midden van oven op 200 °C on geveer 30 minuten U kunt hem warm eten. Eet smakelijk. Japieja nog nooit verveeld. Mevrouw R de Bruijn-Koller, 75 jaar „Ik ga vaak met een clubje dames fietsen en ik zit op gym Dat moet ik thuis ook doen, want zo'n half uurtje in de week helpt niet". Meneer P. de Bruijn. bijna 74jaar „Ik puzzel erg veel. Wanneer ze aan mij erg, bovendien hebben zij de winkels in de toekomst fijn dichtbij, voorheen woonden de familie De Bruijn 42 jaar op de boerderij op nummer 131. Om gezondheidsredenen moest de heer De Bruijn stoppen met werken, het echtpaar heeft zich daarna echter - Het echtpaar De wonend aan de Ha- rsveldseweg 87 Is dinsdag 5 febru- 50 jaar getrouwd. Acht jaar gele- is de familie De Bruijn in dit hus wonen. Alleen wanneer zij in de tuin zitten, zien zij het Zij vinden dit niet

Leusder Krant | 1980 | | pagina 11