ocA1 Planologische bezwaren tegen plaats aan Bavoortseweg LEIISIIER KRANT Achterveld raakt kruidenierszaak kwijt „We moeten van geëmmer met VVT af" SB w J LW Us- XAXliAAii m ih: Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Burgemeester Rademaker in interview: Reimus&Snel Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE NODIG? DONDERDAG 7 FEBRUARI 11e JAARGANG NO. 63 -1980 SB Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-)41495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 110,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. Woonwagenkamp bij voorkeur aan Bavoortseweg of aan Middenweg (door Bert Vos) LEUSDEN - De leden van de Commissie Ruimtelijke Ordening en Publieke werken hebben dinsdagavond hun voorkeur uitgesproken voor een woonwagenkamp aan de (oude) Bavoortseweg in een hoek aan de Groene Zoom en Noorderinslag of (en dat is de tweede keus van de meerderheid) aan de Middenweg tegenover De Wetering (of sportpark). Als reserve bleken de meeste leden van de werkgroep te kiezen voor een plaats in het toekomstige woongebied Claeveren- blad nabij de kruising Centrumweg-Groene Zoom. Overigens zijn er tegen de plaats aan de Bavoortseweg nogal wat planologische be zwaren aan te voeren, ook al gaat de voorkeur van woonwagenbewo ners uit Amersfoort naar deze plaats uit. De Groene Zoom zal op deze plaats na aansluiting van de Noorderrandweg op Rijksweg 28 hoogst waarschijnlijk een dubbele rijbaan krijgen (met alle problemen die daar voor de bewoners van het kamp aan verbonden zijn), terwijl de snelle verbinding met Amersfoort via de Heiligenbergerweg in de toekomst voor het autoverkeer zal verdwijnen. Zoals nu blijkt is Rijkswaterstaat van plan om na aansluiting van de Noorderinslag op rijksweg 28 en Amersfoort, het huidige viadukt van de Heiligenber gerweg over Rijksweg 28 te vervangen door een (smallere) fietsbrug. Ook het openbaar vervoer zal dan wellicht via de Noorderrandweg naar Amersfoort worden geleid. Deze factoren zullen er wellicht toe leiden, dat straks de voorkeur zal worden uitgesproken voor plaats nummer 7, aan de Middenweg. Temeer omdat de Provinciale Plano logische Dienst (PPD), die een grote stem in het kapittel heeft, die plaats weliswaar niet als nummer 1 heeft genoteerd, maar de plaats aan de Bavoortseweg minder goed vindt voldoen aan de gestelde eisen. De PPD heeft zelf een voorkeur voor de twee plaatsen aan de Hamersveldseweg en ten noorden van de Wetering, tussen deze wijk en het sportpark (op de plaats van Midden-Krakhorst). De tegenover deze plaats liggende voorkeursplaats van de leden van de commis sie, staat bij de PPD op de tweede plaats, samen met een plaats aan de Zwarteweg (6) en in Munnikhove/Bosveld (9). De reserveplaats van de commissie (in het plan Claeverenblad) komt op het lijstje van de PPD niet voor. VOOR 100 PROCENT In zijn inleiding tot de diskussie stelde voorzitter Jan Wagenaar (VVD), dat .als Leusden een woonwagenkamp gaat bouwen (en dat is zeker), dat Leusden dat dan voor honderd procent goed moet doen. We willen ons niet aan de verantwoordelijkheid onttrekken en dan blijft alleen de vraag over waar? Hij wees de commissieleden er op, dat (Van onze verslaggevers) LEUSDEN - Burgemeester J. W. M. Rademaker hoopt dat deze gemeente gauw af is van „dat geëmmer met de VVT". Aldus verklaart hij in een in terview dat Leusder Krant-re- dakteuren Bert Vos en Marnix Kreijns begin deze week met hem hadden. We spraken met de bur gemeester, nu ruim twee jaar in Leusden werkzaam, over een breed scala van onder werpen: zijn representatieve optredens, zijn voorzitter schap van de gemeenteraad, de werkgelegenheid in Leus den, het ambtelijk apparaat, het collegiale college en zovoort. Ook vroegen we Rademaker wat er in zijn ogen nog tot stand moet komen in Leus den. Naast een aantal „mate riële" verlangens bleek de burgemeester vooral te wen sen dat de handel en wandel van het gemeentebestuur wat zakelijker bekeken wordt. „Waarom moet alles wat we doen altijd zo vanuit wan trouwen bekeken worden", vraagt Rademaker zich af in het interview dat staat afge drukt op bladzijde Onafhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Voorkeur van raad en PPD'ten aanzien van de lokatie van het woonwagenkamp Pag 3 - Commentaar Vos over Bruinhorst Pag. 3 Burgemeester J.W.M. Rademaker uitvoerig aan het woord Pag. 5 - Achtervelds nieuws Pag. 6 - Werkgroep onderwijs akkoord met afschaffen schooltandverzorging Pag. 7 - Sportnieuws uit het Leusdense Pag. 9 - Kleurplaat Veilig Verkeer Pag. 10 Loep op Leusden Pag. 11 - Medische en maatschappelijke diensten Pag. 11 - Spaanse ontboezemingen Pag. 11 - KantlijnPag. 11 - Film in Amersfoortse bioscopen Pag. 13 DOKTERSDIENST: Tel. 03425-1222 De Leusder Krant: ...die hebben ze gelukkig nog wel in Achterveld. indien de commissie deze avond niet tot een definitieve aanwijzing van een plaats zou komen, dat dan het college een plaats aan zou wijzen en dat dan het standpunt van het college (kleinere kampjes van 2 tot 5 plaatsen) weer ter diskussie zou worden gesteld. Boven dien zou de kans dan groot zijn, dat van provinciezijde tenslotte de plaats wordt - Oe commissie R.O. dinsdagavond bijeen. Achter de middelste tafel in het midden wethouder Jan Wagenaar (WD), terzijde gestaan door vier ambtelijke medewerkers. Aan de tafel rechts de CDA'ers Piet Voormolen (r.) en Henk Ossendrijver. Tegenover hen van links naar rechts Gerrit van Tiel (WD), Marion De Fares (PL) en Harm Offereins (SGP/GPV). ACHTERVELD - Binnenkort zal Achterveld een kruidenierszaak ar mer zijn. De Paraatwinkel van Jan van Dijk zal voorgoed gesloten wor den. De heer Van Dijk zal er na 42 jaar het bijltje er bij neer moeten leggen. In 1938 begon zijn vader Wout van Dijk op de hoek, waar de huidige zaak nu staat, een bakkerij annex kruidenierszaak. Het werd een zaak die steeds in de belangstelling van de Achterveldse bevolking heeft ge staan en waarin steeds een goede boterham kon worden verdiend. De zaak werd drie jaar geleden door zoon Jan overgenomen. Na het ver laten van de lagere school is de huidige eigenaar eerst twee jaar naar de bakkersschool geweest. Daarna werkte hij bij zijn vader in de zaak. „Ik ben nu zo ongeveer 25 jaar in deze zaak werkzaam", aldus Jan van Dijk. ..In die tijd heb ik veel aan werk- studie gedaan en heb zo een aantal diploma's weten te behalen". GEEN UITBREIDING ..Dat ik nu de zaak moet gaan sluiten heeft diverse oorzaken Doordat er in Achterveld sinds jaren geen uitbreiding is geweest en geen woningbouw plaatsvond, is het inwonertal niet toe genomen De gezinnen worden steeds kleiner Dan in hoofdzaak is het de con currentie van de zaken zoals super markten. Doordat ook steeds meer huisvrouwen hun rijbewijs halen is het voor hen makkelijker geworden om el ders te gaan winkelen Als klein bedrijf kan ik natuurlijk nooit tegen zulke din gen op Een kleine zaak moet een ho gere winstmarge hebben dan de su permarkten. Ik heb er zelf ook nog over gedacht om van deze zaak een cash en carry bedrijf te maken. Gezien het ge ringe aantal inwoners van dit dorp was het niet haalbaar. En in een bedrijf zoals het onze is de service in de winkel, het thuis bezorgen, ook een factor die meespreekt Het is wel mogelijk om de zaak nog een of twee jaar draaiende te houden, maar dan is het toch defnitief afgelopen. Het schip is nu reeds zin kende en waarom zou ik het niet verla ten voordat het helemaal zinkt? Nu er mee stoppen leek mij de juiste weg Het is natuurlijk jammer voor mijn vader en moeder die deze zaak zo hebben weten op te bouwen, maar toch staan zij er achter Bij het opmaken van de jaarba lans kwamen we steeds tot de ontdek king dat de zaken achteruit gingen. Ik heb een jong gezin en daar moet je ook nog terdege rekening mee houden Ook voor mij en mijn vrouw is het heel jam mer dat dit moet gaan gebeuren Als de winkel leeg is. is het de bedoe ling om 16 februari definitief te sluiten. Is alles nog niet weg, nu dan zullen we mogelijk nog wel even door draaien Dank zij mijn avondstudie, heb ik inmid dels ander werk gekregen Ik gan nu in Centra-verband werken bij de firma Schuitema Ergens is het begrijpelijk dat de mensen op de centen gaan let ten. We krijgen een tijd dat de buikriem aangehaald moet worden, waar ook ik nu als kleinze zelfstandige de dupe van ben" DROGISTERIJ BLIJFT ..Ik ben voor een ding erg blij. name lijk dat de drogisterij in het dorp blijft Die drogisterij zal worden verplaatst naar de winkel van bakker Schouten. Ik ga die zaak zelf helemaal inrichten Het is mogelijk de drogisterij hier in het dorp te houden Dit geeft voor mij ook nog de voldoening dat ik de bevolking toch niet helemaal in de steek heb gelaten" Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids bn/maketaardijog hamersveldseweg 26 leusden. tel 033 44569 Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Kranl niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) 033-40691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141, na vijf uur 03420-4679 SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-40928. Rozendaallaan 9 Leusden-C.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1