De voorkeuren van raad en PPD H V II 'üLT-,? v M O10 "Ö15 y 2® 9d O14 Tijdelijke parkeerplaatsen bij De Hamershof Woensdag 13 februari zeepkistenrace in De Rozendaal" V Vergadering ABZ gaat niet door ,®13% BRUINHORST DONDERDAG 7 FEBRUAR11980 plaatselijk nieuws vervolg van pagina 1 aangewezen ..Aan de andere kant", stelde wethouder Wagenaar resoluut, .dienen we het als commissie niet te accepteren, dat. wanneer wij een plaats vaststellen en de PPD en het woonwa genschap (met alle andere gespreks partners) gaan hier niet mee akkoord, dat wij hierover dan opnieuw gaan dis- kussiéren Als dat het geval zou zijn. dat geloof ik. dat wij de provincie het zelf maar moeten laten uitzoeken De heer Voormolen (CDA) en ook de andere commissieleden, waren dat niet met hun voorzitter eens. De heer Voor molen ..Dat is sterk afhankelijk van d» argumenten van de PPD"' VOORKEUR VOOR BA- VOORTSEWEG Uit de opgesomde lijstjes voor plaat sen voor een woonwagenkamp bleek, dat het CDA (bij monde van de heer Voormolen) gekozen had voor de Ba- voortseweg. met op de tweede plaats de Middenweg (tegenover Midden- Krakhorst) en als reserve (voor vijf standplaatsen) Claeverenblad bij de Centrumweg en Groene Zoom. Mevrouw Defares (PL) had dezelfde volgorde, terwijl de heer Offereins (GPV/SGP), hoewel hij de Middenweg beter vond dan de Bavoortseweg. voor dezelfde volgorde koos Hij koos voor de Bavoortseweg als nummer 1omdat dit ook een wens is van de woonwa genbewoners. zoals werd gesteld. De heer Van Tiel (VVD) deelde die mening niet. Hij vond de Middenweg de beste plaats, omdat de Bavoortseweg vol gens hem onaanvaardbaar was uit het oogpunt van ruimtelijke ordening. ..Geen enkele burger mag daar een woning neer zetten aldus de heer Van Tiel. ,,en daarom ben ik van mening, dat wat voor de burgers geldt ook voor woonwagenbewoners moet gel den'. Hij vond het overigens jammer, dat er geen woonwagenbewoners aanwezig waren om hun mening te ge ven GEEN KLEINERE KAMP JES Tijdens de diskussie met het publiek werd nog naar voren gebracht, dat kleinere kampjes beter zouden zijn, maar wethouder Wagenaar kapte te recht deze diskussie af. omdat de leden kleinere kampen hadden afgewezen. Zoals bekend geven ook de woonwa genbewoners de voorkeur aan grotere kampen (zij vinden zelfs vijftien stand plaatsen te weinig). ONZINDELIJK Een ..dissonant" in de diskussie was de nogal felle woordenwisseling die ontstond tussen een vertegenwoordi ger van de tennisvereniging LTV Leus den. de heer Wolfert, en de voorzitter De heer Wolfert maakte het verwijt, dat de direkt betrokkenen niet van tevoren waren ingelicht Hij vond dat minder elegant Voorzitter Wagenaar begreep deze opmerking niet en stelde, dat iedere Leusdenaar vanaf het moment Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag Redaktie: Bert Vos. Marnix Kreijns en Peter van Meenen Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Abonnementsgeld: 40- per jaar, 20 50 per half jaar, 10.50 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel 033-40691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging. overdag 03420-6141. na vijf uur 03420-4679 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbe taling van 5 - per exemplaar (for maat 13 x 18 cm) op giro 871441 t n v de BDU b v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9. Leus den/centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom- binatie te Barneveld. ff- ,',-T0,- Vwleusden-CENTRV r/7. -N - I I I ^13'V- -Z""-// £)11 li c T V 4 -V - ■T "i N r. f •- - I .v. LEUSDEN - In bovenstaand kaartje hebben wij getracht de voorkeur van de raadscommissie en de Provinciale Planologische Dienst (PPD) aan te geven. Die voorkeur ziet er als volgt uit: Lokaties nummer 3 en nummer 7 (met een kadertje omgeven): res pectievelijk voorkeur nummer 1 en nummer 2 van de meerderheid van de raadscommissie. Lokaties nummer 1, 2 en 8 (linker helft cirkel zwart): eerste voorkeur PPD. 'J Lokaties nummer 6,7 en 9 (rechter helft cirkel zwart): tweede voorkeur PPD. Lokaties nummer 3, 4 en 5 (bovenste helft cirkel zwart): derde keus PPD. Lokatie nummer 13 (met daarin letter R): door de raadscommissie aangegeven als reserveplaats voor vijf woonwagens, wanneer de voor 1986 te realiseren uitbreiding niet bij het dan reeds bestaande kamp wenselijk zou zijn. Commentaren/ iWeiiiiijjen Het is misschien nog te vroeg om er nu al op in te gaan (hoewel men in dit soort zaken nooit te vroeg zal kunnen zijn), maar er zitten toch wel enkele fikse vraagtekens aan het plan Bruinhorst. In de commissie Ruimtelijke Ordening en Publieke Werken werd gesteld, dat drie agrari ërs langs de Hamersveldse- weg, grensend aan dat gebied, hun beroep mogen blijven uit oefenen. Dat klinkt erg posi tief, hoewel over de rest van de agrariërs in Bruinhorst met geen woord werd gerept. Maar is het ook zo positief? Verschillende agrariërs, zo bleek ook in de wandelgan gen, denken er toch wat an ders over. Want ook de boe ren, die mogen blijven, omdat ze tot hun geluk hun land el ders hebben, geloven niet zo erg in de vrijheid van bedrijfs voering, zoals men dat laat voorkomen. Die agrariërs stellen, dat een boer in zijn bedrijfsvoering wordt beperkt op het moment, dat hij bebouwing in zijn buurt krijgt. De hinderwet laat daar over geen enkele twijfel be staan. Vandaar dat deze boe ren het wel wat simplistisch gesteld vinden, als de ge meente zegt, dat deze boeren hun beroep kunnen blijven uitoefenen. Het lijkt ons toe dat de ver schillende commissies, met name ook welzijn, zich goed in deze materie zal moeten ver diepen. Over dit soort moeilij ke problemen moet niet al te gemakkelijk worden heenge stapt. Er zal een goede belan genafweging moeten plaats vinden, alvorens definitief wordt besloten tot realisering van dit plan. V. LEUSDEN - De vergadering van de commissie algemene bestuurszaken welke was gepland voor maandag 11 februari, zal niet doorgaan. Reden van dit niet doorgaan is het feit dat er onvoldoende punten op de agenda voor die avond staan. dat de diskussie op gang is gekomen (vanaf vorig jaar november, december) volop mee heeft kunnen praten over de voor- en nadelen van iedere genoemde plaats. Ook LTV Leusden De vertegenwoordiger van de ten nisvereniging was het daar duidelijk niet mee eens en begon over de vraag of je niet inspraak moest hebben bij het be slissen over wie je buurman werd. Dat schoot Martin Kok, opbouwwerker van de m.d.e. (en nauw betrokken bij het woonwagenwerk) in het verkeerde keelgat: ..Niemand in Nederland krijgt inspraak ten aanzien van het krijgen van buren, waarom u dan wel?" Voorzitter Wagenaar ,.U hebt op alle mogelijke manieren uw inbreng kunnen hebben en het gaat op dit moment al leen nog maar om de plaatsbepaling. Alle andere aspekten zijn reeds aan de orde geweest in de verschillende openbare vergaderingen van de Com missie Welzijn en ook van de werk groep R O van het CML Zodra wij de plaats hebben bepaald en de provincie en andere instanties gaan hiermee ak koord. dan gaan we praten over de in vulling en realisering van het plan en dèèrbij worden alle omwonenden uiter aard direkt betrokken". Toen de LTV Leusden-vertegen woordiger nogmaals het niet als vereni ging betrokken zijn bij deze materie en de aard der woonwagenbewoners ter diskussie wilde stellen, werd het Marion Defares (PL) teveel. Zij vond de diskus sie ontzettend onzindelijk worden „Het doet er niet toe of we over woonwagen bewoners praten of ove< negers of over Leusdenaren De LTV Leusden is óók een groep. U doet net alsof woonwa genbewoners iets aparts zijn". Evenals - Deze plaats aan de Middenweg - of misschien iets noordelijker - lijkt een goede kans te maken als lokatie voor het woonwagenkamp. Het is de eerste keus van de WD en staat bij de andere partijen als tweede mogelijkheid genoteerd. Daar de eerste keus van die partijen - plaats nummer 3 aan de oude Bavoortseweg - op nogal wat planologische bezwaren lijkt te stuiten, moet deze lokatie aan de Middenweg als een zeer serieuze mogelijkheid beschouwd worden. Temeer daar deze ook tot de tweede keus van de PPD behoort. zij was ook de heer Van Tiel (VVD) van mening, dat iedere Leusdenaar vol doende kennis heeft kunnen nemen van alle aspekten van deze zaak De heer Van Tiel: „Kijk maar naar de heer Van 't Klooster, die hier namens de Hamersveldsewegbewoners is. Hij is een goede bekende van ons geworden. Vanaf het moment, dat de realisering van een woonwagenkamp aan de orde kwam heeft hij alle openbare vergade ringen van de gemeente bijgewoond om op de hoogte te blijven en zijn be zwaren tegen een bepaalde plaats be- - Drukte in het gemeentelijk voorlichtingscentrum aan de Zwarteweg, waar dinsdagavond de plaats voor een woonwagenkamp bepaald werd. Keno te maken. Ook hij wist Oe oetini- tieve plaats niet van tevoren De LTV Leusden heeft dezelfde inspraak-mo gelijkheden gehad Daar had u dan ge bruik van moeten maken" GEEN SLOOPAUTO'S Het is met de bedoeling, dat zich in Leusden woonwagenbewoners vesti gen. die beroepshalve bezig zijn met sloopauto's en de handel daarin Voor zitter Wagenaar: ..Dat is afgesproken met het woonwagenschap Er zijn ook tal van andere beroepen Zoals - ik zal hier een bijzondere noemen - man- demaker. Wij hebben in onze gemeente reeds twee autosloperijen en willen geen derde erbij Het te realiseren woonwagenkamp is uitsluitend voor bewoning" De eindkonklusie van de diskussie was - zo vatte voorzitter Wagenaar het geheel samen - dat de plaats aan de Bavoortseweg de voorkeur van de commissie heeft (met uitzonde ring van de VVD die zonder meer te gen deze plaats is), met de Midden weg tegenover Midden-Krakhorst als tweede plaats. Als reserve wordt (voor een uitloop van vijf standplaat sen) Claeverenblad aangewezen na bij het kruispunt Centrumweg- Groene Zoom. Het wachten is nu op het oordeel van provinciale instanties. (Van de redaktie) LEUSDEN - Er zal naar worden ge streefd om de bestrating van het nieuwe winkelcentrum De Hamers hof gelijktijdig klaar te hebben met de opening van de winkels. Verder zullen enkele tijdelijke parkeerplaat sen worden aangelegd, omdat de definitieve plaatsen voor het parke ren nu nog worden bezet door de bouwmaatschappij (bouwketen e.d.). In de commissie Ruimtelijke Ordening en Publieke Werken gaf de heer Roggenkamp een uiteenzetting van de verwachte planning. Harm Offereins (GPV/SGP) „Ik proef nog steeds een stuk onder schatting van het werk Ik ben nog niet tevreden over de planning, er zullen nog heel wat sprongen gemaakt moe ten worden om alles tijdig te realiseren Op het vlak van organisatie is dit projekt duidelijk onderschat en zijn er méér problemen bovengekomen, dan was aangegeven." Voorzitter Wgenaar was dit niet ge heel met hem eens. omdat verschillen de factoren hebben bijgedragen aan de ontstane vertraging, niet alleen de strenge winter van vorig jaar. maar ook de lange periode met regendagen aan het begin van de bouw. toen er beton gestort moest worden Bovendien heb ben de desbetreffende diensten èn de commissie-voorzitters van Midden- en Kleinbedrijf één belangrijk punt over het hoofd gezien er was afgesproken, dat de winkeliers van de Rozendaal het eerst aan de beurt zouden komen en de aannemer heeft dat ook begrepen Tien units hebben voorrang gekregen bij de afbouw, alleen de commissie Bran cheverdeling heeft de units aanvanke lijk over het hele complex verspreid en daarin is een grote vertraging ontstaan. Dat is ook het gevolg van een kortslui ting tussen de beide portefeuille houders tijdens de wisseling van het voorzittersschap van de commissies, aldus de heer Wagenaar Offereins vond het niet zo overtui gend. „Als men het wel zou hebben geweten, dan nóg is het de vraag of het sneller zou zijn gegaan LEUSDEN - Onder het motto „De Rozendaal pakt in" hebben de win keliers van dit winkelcentrum gedu rende de afgelopen weken al een aantal aktiviteiten georganiseerd naar aanleiding van hun vertrek naar de Hamershof. Een wekelijkse loterij en de aktie „spelen als een straatar tiest" zijn enkele van de gehouden akties. Woensdagmiddag 13 februari staat een waar spektakel op het pro gramma, dan zal een zeepkistenrace worden georganiseerd in het win kelcentrum. Een koppel deelnemers, bestaande uit een bestuurder en een duwer. zal met een zelfgebouwde zeepkistwagen zo snel mogelijk een vastgesteld par cours dienen af te leggen Om ook de jongsten een kans te geven, wordt er gereden in twee leeftijdsgroepen, na melijk van 7 tot en met 11 jaar en van 12 tot en met 15 jaar Uiteraard zijn er voor de winnaars mooie prijzen beschikbaar in twee categorieën, voor de snelste èn voor de mooiste wagen Deelnemers hebben nog een kleine week de tijd een zeepkistwagen te bouwen. Inschrijven kan men nog tot en met morgen, vrijdag 8 februari. In schrijfformulieren zijn te verkrijgen op het kantoor van de Amro-bank aan de Torenakkerweg. Er is nog volop gelegenheid voor inschrijving, het aantal deelnemers is niet aan een maximum verbonden!

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3