I Achterveld/De Glind krijgt eigen CDA-afdeling Jan van Dijk: „Exploitatie niet haalbaar meer" Programma SVA afd. jeugdvoetbal Avanti-dames in problemen ABTB houdt dinsdag jaarvergadering SJJA heet nu „De Klont" Woningbouw Achterveld Bewoners St. Joseph kaartten tegen ABTB 20 schutters op onderlinge wedstrijden Ons Genoegen Ossendrijver- brug komt er... I DONDERDAG 7 FEBRUAR11980 LEUSDER KRANT vervolg van de voorpagina De toekomstige echtgenote van Henry heeft haar diploma apotheker assistentie plus nog enkele diploma's op dat gebied, inmiddels behaald. En dat is heel belangrijk omdat men op dat gebied toch ook goede voorlichting moet kunnen geven ..Mijn vrouw en ik vervolgt hij, ..hebben al het mogelijke gedaan om te kunnen blijven bestaan, het is jammer genoeg niet gelukt. De winkel is inmiddels verhuurd en wij blij ven hier wonen Achterveld gaan wij beslist niet verlaten. We zijn de bewo ners van het dorp heel dankbaar voor het vertrouwen dat ze ons steeds heb ben gegeven". ACHTERVELD - Het CDA verband in de gemeente Barneveld is bezig met de organisatorische voorberei dingen voor de definitieve fusie van de drie basisgroeperingen AR, CHU en KVP. Als struktuur daarvoor is in de gemeente Achterveld gekozen voor een opzet met dorpsafdelingen, met daarboven een gemeentelijk be stuur. Een van de vragen die dan ontstaan is waar die dorpsafdelin gen moeten komen. Om na te gaan of een zelfstandige afdeling ook in Achterveld haalbaar is, werd een avond belegd voor belang stellenden uit het gebied Achterveld- De Glind Tijdens deze avond, gehou den in het Ontspanningsgebouw van de Rudolphstichting. werd door de heer G W Tijmensen een toelichting gegeven op het initiatief Enkele van de door hem aangedragen argumenten waren het eigen, landelijke, karakter van het ge bied. de gerichtheid voor wat betreft de Achtervelds nieuws basisvoorzieningen in de kernen Ach terveld en De Glind en de voordelen van een kleinschalige organisatievorm die de betrokkenheid van veel mensen met de politiek vergroot. Na deze toelichting gaf de heer H. van Doorn, voorzitter van het gemeentelijk CDA verband, een uit eenzetting over het funktioneren van het CDA in Barneveld. Uit een na deze toespraken gehou den bespreking werd duidelijk dat de aanwezigen unaniem achter het voor stel stonden een eigen afdeling Achter veld-De Glind op te richten. Een die avond gekozen voorlopig bestuur werd belast met de organisatorische voor bereiding van een in april te houden ledenvergadering. Dit bestuur bestaat uit: Mevrouw A Smink-v. d. Wolfshaar, W van Esveld, J. Eylders en G. W. Tij mensen. Aan dit bestuur zal nog een vijfde persoon worden toegevoegd. Jan van Dijk voor zijn zaak. Als Pietje een broertje of zusje gekregen heeft dan kan de familie en dan kunnen alle kennissen snel op de hoogte zijn van deze blijde gebeurtenis. Want u kunt uw geboorte kaartjes vlug en gemakkelijk bestellen bij de Rozendaallaan9, Leusden-C. Tel. 41495. U mag onze modellen boeken thuis rustig eens doorkijken. ACHTERvtLU - Het programma voor zaterdag 9 februari van de SVA jeugd luidt: Junioren SEC A2 - Achteveld A115 00 uur Achterveld A2 - Cobu Boys A1. 16.15 Achterveld B1 - Amf. Boys B1. 15.00 uur Achterveld B2 - CJW B3. 15.00 uur Achterveld C1 vrij Hees C1 - Achterveld C2, 15.00 uur Pupillen Achterveld D1 - Hoogland D1, 13 00 uur Achterveld D2 - SOVA D1, 12.00 uur Amf Boys D4 - Achterveld D3. 13.00 uur Achterveld E1 - Hees E1, 13 00 uur Achterveld E2 - SEC E3, 12.00 uur Achterveld E3 - KVVA E5. 11 00 uur SEC F2 - Achterveld F1. 12 00 uur ACHTERVELD - Het lijkt er veel op. dat de Achterveldse handbaldames, na een voortreffelijke eerste competitiehelft, met een inzinking hebben te kampen. De voorlaatste wedstrijd werd al moeizaam gewon nen. maar afgelopen zaterdag ging het helemaal mis. Het team was incompleet, zodat de coach geen mogelijkheid had om wisselspeelsters in te zetten. Dat brak de ploeg op tegen middenmoter HSC uit Hierden Weliswaar gingen de drie sets maar met 14-16 verloren, maar dat betekende toch een 0-3 nederlaag voor Avanti en dat zijn wij van de Achter veldse dames niet gewend Hopelijk vindt de formatie weer spoedig het juiste wedstrijdritme terug ACHTERVELD - Dinsdag 12 fe bruari zal in de koffiekamer van Ons Gebouw de jaarvergadering van de ABTB worden gehouden. Ook de da mes van de leden zijn deze avond van harte welkom. De aanvang van de vergadering is om 19.45 uur. Voor deze avond is uitgenodigd de pastorale medewerker voor Achterveld de heer Van nanum. mij zal oeze avond spreken over de beweging in de kerk, in 't verleden, het heden en de toekomstverwachtingen Tevens zal de heer Van Rooyen, S E V.'er van de ABTB kennis komen maken en een korte toelichting geven op zijn werk. In de pauze zal de jaarlijkse verloting plaatsvinden De agenda bevat de vol gende 11 punten Iopening 2 notulen vergadering 13-11-1979 3 mededelingen 4 jaarverslag secretaris 5. jaarverslag penningmeester 6 verslag kascontrole-commissie 7. benoeming nieuw lid kascommissie 8. kennismaking hr. Van Rooyen 9 gesprek met de heer Van Hattum 10 rondvraag IIsluiting ACHTERVELD - Zaterdagavond werd er door de SJJA in De Moespot een Rock disco avond verzorgd. De muziek voor deze avond werd ver zorgd door Blackpower. Voorgesteld was dat de bezoekers ook zelf platen zouden kunnen meebrengen. Dit werd ook gedaan, maar tijdens de avond bleek dat dit helemaal niet no dig was geweest. Blackpower bleek zelf ruimschoots van platen te zijn voorzien. Zaterdagavond 9 februari zal door de SJJA en de KPJ weer een disco-avond worden georganiseerd Ook deze avond zal de muziek worden verzorgd door Blackpower. Deze avond is alleen toegankelijk voor de Achterveldse jeugd boven de 14 jaar. een introducé mag worden meegebracht. De aanvang is om 20.00 uur en de entree is drie gulden. Ook deze avond zal weer wor den qehouden in De Moespot In verband met enkele ongeregeld heden in het vorige weekend, is De Moespot zondagmiddag 10 februari gesloten In verband met carnaval zal De Moespot op zondag 17 februari ook gesloten zijn. Maandagavond waren de SJJA-ers ook weer bijeen in de Moespot Geruime tijd geleden was er een prijsvraag uitgeschreven voor het bedenken van een leuke orginele naam van de SJJA. De winnaar van deze prijsvraag zou 25,- in ontvangst mogen nemen Tot grote teleurstellina van het SJJA-bestuur waren er slechts enkele inzendingen binnen gekomen. Slechts negen personen hadden de moeite genomen om een nieuwe naam te bedenken. De negen inzendingen werden maandagavond bekeken en na de namen goed te hebben bestudeerd kwam de naam ,.De Klont" als or- gineelste uit de bus De inzender hier van en tevens prijswinnaar was Hans Dunnewijk De SJJA zal dus voortaan onder de naam De Klont, door het leven gaan. ACHTERVELD - Zoals het er nu uitziet, zal het bestemmingsplan Achterveld volgens planning ge realiseerd kunnen worden. Het plan ligt nu bij de Provinciale Planologi sche Commissie ter beoordeling. Wethouder Wagenaar is erg opti mistisch. „We hebben vorige week een gesprek met de PPC gehad en het plan is daar goed ontvangen. Over één twee maanden zal het plan, ai dan niet met geadviseerde veranderingen, terug kunnen zijn.'' Het bestemmingsplan Achterveld bevat t5 vrije sectorwoningen, 35 woningwetwoningen en 35 pre miewoningen. ACHTERVELD - Dinsdagavond werd er in de recreatiezaal van huize St. Joseph een kaartavond gehou den tussen de bewoners van het huis en de bewoners van Sinecura en de leden van de A.B.T.B. Deze avond was door de A.B.T.B. georganiseerd. De avond werd door de directeur van St. Joseph geopend. Hij verwelkom de alle aanwezigen en was blij dat er zoveel deelnemers waren: „Ik vind het leuk ditmaal ook eens een aantal andere gezichten hier te zien, want voor je toekomstige klanten moet je ook eens wat doen". Hij wenste allen een prettige en sportieve avond toe. Er kon deze avond zowel geschut- als geklaverjast worden. Nadat alle wedstrijden waren gespeeld en de eindstand was opgemaakt bleek dat de A.B.T.B. met ruime meerderheid ge wonnen had. St. Joseph had 73.305 punten behaald met een gemiddelde van 4072 terwijl de A.B.T B. 158.663 punten had behaald met een gemiddel de van 4175. Er waren voor deze avond een aantal heel mooie prijzen beschik baar. De gelukkige winnaars waren: 1 dhr P. Smink 5086.2. mevr. Voskui len-van Rossum 5001, 3 mevr. Kok- Verhoef 4938, 4. mevr. Wouters-Hak ACHTERVELD - Door 20 schutters werd ditmaal deelgenomen aan de onderlinge schietwedstrijd van de schietvereniging Ons Genoegen. Ditmaal waren er vier schutters die het maximaal aantal te behalen punten van 50 wist te schieten. De uitslag was: 1. P. Smlnk 50, 2. P. van Nlmwegen 50, 3. W. Voskuilen 50. 4. B. Voskui len 50,5. W. J. Lagerwelj 49,6. A. van Daatselaar 47, 7. J. E. van Hamers- veld 46,8. G. Tolboom 45,9. J. Voor burg Gz. 45,10. A. Vlug 45,11T. Vos 43, 12. J. van Nimwegen 43, 13. J. Kommer 42,14. J. J. van Hamersveld 41,15. W. Hols 40,16. W. Wittebrood 40,17. J. Blom 39,18. F. Koenen 38, 19. J. Voskuilen 37 en 20. W. v.d. Kletersteeg 36 punten. 4883, 5. mevr T. Boersen 4857. 6. mevr Burgers 4825,7. dhr. van Ruiten beek 4804.8. dhr M Smit 4774, 9. dhr. G Berendsen 4769, 10 dhr. C. Voor burg 4756, 11 dhr. W Kok 4744, 12. mevr. v.d. Hengel-de Ridder 4690.13. mevr D. Blom 4675, 13. mevr. van Ruitenbeek 4675, 15 mevr. Horst-Vos 4662.16. J. Ei|sing4599,17. mevr. van Rossum 4557,18. mevr. A. Niels 4544, 19. P. Kok 4526, 20. J. van Rossum 4509, 21G. van Burgsteden 4472, 22. C. Kooloos 4444, 23. P van Dijk 4385. 24. mevr van Burgsteden 4354, 25. mevr Voorburg 4343 en 26. mevr. Kok 4342 punten. De poedelprijs was voor mevr. Tij mensen met 2793 punten Er waren in totaal 56 deelnemers Na afloop dankte de heer Kooloos de bewoners van het huis en het bestuur met directie voor de genoten gastvrijheid. Ook het be dienend personeel dat zich belange loos beschikbaar had gesteld voor de bediening, Ton v.d. Hengel, Ria Ver hoef en Jaap Eijsing, werden hartelijk bedankt De bewoners kregen nog een extra bedankje voor de sportiviteit waarmee zij deze avond hebben ge speeld (Van de redaktie) LEUSDEN/ACHTERVELD - Ver heugend nieuws voor de wandelgrage Achtervelders. De inmiddels befaamd geworden brug over de Barneveldse Beek (in de wandelgangen reeds de Ossendrijver-brug genoemd) zal bin nen afzienbare tijd kunnen worden ge realiseerd Nadat Henk Ossendrijver (CDA) zo n 2*/2 jaar geleden het pro bleem aanhangig maakte, kon wethou der Wagenaar meedelen, dat bin nenkort een voorstel in commissie en raad is te verwachten. vervolg van pagina 5 uitleg) en Mikkers (hoofd bestuurlijke zaken) vertrokken naar elders. En ge meentesecretaris Brouwer kondigde zijn vertrek aan, dat in het tweede kwartaal van volgend jaar zal plaatsvin den Desgevraagd noemt Rademaker dat alles bij elkaar ,,een hele grote aanleiding om de organisatie van het apparaat nog eens te bekijken De ver schillende functies worden tijdelijk waargenomen door anderen en we zijn bezig om met name de top van het be stel te bekijken Blijf je het zo doen als het was of ga je de structuur verande ren'? Dat is de vraag". Waarbij meespeelt dat het huidige ambtelijk apparaat, qua structuur en omvang, eigenlijk gebaseerd is op een veel groter inwonertal dan Leus den nu uiteindelijk lijkt te gaan krij gen? Rademaker „Je kunt inderdaad wel zeggen dat we voor wat betreft het ap paraat in de nadagen van een grotere gemeente zitten. Daar had je dit ap paraat voor nodig, daar was het op geént Dus bij het bekijken van het be stel hebben we voortdurend in het ach terhoofd wat na 19859 ledereen heeft daar wel zijn eigen zwaardere of lich tere vermoedens over, maar je zit toch met een aantal onzekere factoren. Je kunt een paar dingen nog niet overzien. Als je spreekt van een stabiele situatie na 1985, wat heb je dan nodig? Op wel zijnsterrein bijvoorbeeld En we weten toch ook nóg te weinig wat er nou voor '85 en later precies verantwoord is om te doen. Heeft iemand bijvoorbeeld al eens precies uitgerekend wat die na tuurlijke groei per jaa^aan huizen gaat betekenen? En als extra frustrerende factor dan nog hoe .'gaat het met de VVT". AFSTANDELIJK De vijf provinciale vingers zullen later in het gesprek nog een keer boven tafel komen, maar eerst informeren we nog naar de belangrijkste taak van een bur gemeester: die van voorzitter van de gemeenteraad Rademaker beaamt dat dat de primaire taak is van de eerste burger en geeft spontaan een omschrij ving van hoe hij die taak ziet; ..kijk", zegt de burgemeester, ..alles kan natuurlijk anders en er zijn natuurlijk best andere mogelijkheden die ook goed zijn. Maar in onze omstandigheden geloof ik toch dat het goed is dat de burgemeester iemand is die van buitenaf in een ge meente gedropt wordt. De bur gemeester is iemand die het schip in het midden van het kanaal moet zien te houden Ik vind dat hij daarom niet di- rekt in allerlei zaken geïnvolveerd moet zijn. Hij moet er een ietsje afstandelijk tegen aan kunnen kijken" ,,Je moet tegelijk een objectieve en een subjectieve figuur zijn. Je moet natuurlijk wel eens namens het college iets verdedigen, maar je hoeft nooit iets er echt door te drammen. Ik heb er dan ook 100% vrede mee als iets anders afloopt dan ik gewild zoü hebben De raad is het bestuur van de gemeente. De voorzitter doet toch niet meer dan iets nederig aanbieden" Vragen wij de-voorzitter wat hij nog irt zijn nederigheid aan zou willen bieden. Wat de in zijn ogen belang rijke te realiseren zaken in Leusden zijn. Rademaker; ..Ik denk cftt het nauwe lijks nieuwe zaken zijn Als eerste denk ik bijvoorbeeld aan het structuurplan. Dat dat er, in alle redelijkheid van alle betrokkenen, mag komen. Dat hoop ik in het algemeen dat we met z'n allen in staat zullen zijn om allerlei dingen rede lijk zakelijk te benaderen Om iets te noemen: dat de nieuwkomers - als het effe kan - zich zullen bedenken dat zij hier met veel genoegen zijn komen wo nen. maar dat het nu niet hun belang rijkste zorg moet zijn om het eigen erfje vrij en veilig te houden Dat men er voor waakt anderen niet te gunnen wat men zelf gekregen heeft' EMOTIONEEL ,,Er zou over het algemeen eens wat minder emotioneel gereageerd moeten worden op wat de gemeente doet In iets mindere mate zou men er de ge meente van moeten verdenken altijd alleen maar het kwade op het oog te hebben. Het klinkt wat zwaar, maar we zijn er om dienstbaar te zijn en dat willen we ook zijn Het gemeentelijk apparaat wordt gevormd door hardwerkende lie den, die, waar mogelijk, op wensen in spelen Maar als dan een of ander wensje niet vervuld wordt, owee, dan moet je ze eens horen Dan komen ze hijgerig op je af, op het beledigende af. Waarbij er soms ook zo bij voorbaat van wordt uitgegaan, dat je de zaken niet integer benaderd hebt" De burgemeester vervolgt zijn ver haal over nog te realiseren wensen en interview waar het dan over voorzieningen gaat. spreekt hij naar eigen woorden schoolmeesterachtig". Rademaker: „Ja. zo klinkt het. maar ik meen het wel. Dat we toch ook moeten beseften in welk een ongelooflijke rijkdom, ook aan voorzienifgen we eigenlijk leven Na tuurlijk onbreekt het nog aan het een en ander Als je met 500 leden maar twee velden tot je beschikking hebt, dan is dat vervelend Maar als je het macro over de hele plaats heen bekijkt, dan heeft men hier, in een ongelooflijk goe de gemeenschapszin, toch een hele boel voor elkaar gekregen Ja, en dan vind ik ook hier weer - en het begint op een vreselijke preek te lijken -: moet er nou altijd zo vanuit wantrouwen geke ken worden naar wat we doen. Kan je dan niet begrijpen dat niet alles tegelijk kan?" Nog een hot item van het verlang lijstje van de burgemeester: ,,ik hoop dat ze zeer snel afraken van dat geémmer met de VVT, Ik heb goede hoop dat we spoedig wat lucht krijgen wat dit betreft. Het gaat ons om die ei gen bewoners Natuurlijk moet er ver deeld worden. Maar daarbij mag niet voorbij gegaan worden aan die mensen met een sociale binding. Overigens geloof ik toch dat de hele kwestie eigen lijk een vrij academische is. Ik schat dat 90% van de toewijzingen zoals de ge meente die nu doet past inde VVT Dan vraag je toch wat zeur je nu eigenlijk over iedere individuele burger. Moet er nou potverhierendaar over een oude 'Leusdenaar. die hier al jaren woont maar toevallig niet werkt, zo moeilijk gedaan worden' Er komt zo langza merhand een voorstelling van zaken alsof het ethisch zou zijn als iemand zelf uitzoekt waar hij wil wonen. Waarbij je dan ook nog moet zeggen dat wat hier gebeurt de randverschijnselen zijn van wat elders niet deugt Want waarom willen die mensen eigenlijk weg uit de steden in de Randstad' Omdat die ste den niet leuk meer zijn, omdat al die stadssaneringen tientallen jaren te laat op gang zijn gekomen Ik heb zelden de neiging om iemand de schuld ergens van te geven, ook nu niet Maar je moet het wel constateren" HORDJE EERDER De burgemeester beseft dat hij nog maar heel even door hoeft te gaan om zo ongeveer aan de hele rits verlangens die In de meerjaren begroting staat opgesomd, te ko men. Waar hij dan ook nog eens meer particuliere verlangens als het van de grond komen van een plaat selijke scoutinggroep naast zou willen zetten. En dan is daar nog een sluimerend verlangen om iets meer aan Leus- den-promotie te gaan doen. Een wat aktievere VVV, daar zou Leusden baat bij hebben. En als je hier dan toch een evenmentenhal gaat bou wen, dan zou je wel gek zijn om daar niet meteen afmetingen aan te ge ven, die internationale sport- en an dere manifestaties mogelijk maken. Rademaker: „Het gaat er niet om om Leusden onevenredig hard op te stoten In de vaart der volkeren. Maar de ligging Is goed. we hebben tal van mogelijkheden. Dan moet je dat allee niet bulten de deur willen houden uit knusheidsoverwegingen of Iets der gelijks". Maar als geen ander weet de bur gemeester dat niet alles van vandaag op morgen voor elkaar Is. „Er zijn zo van die onderwerpen, die je veel sneller In of uit de wereld zou willen helpen. Maar dan blijken ze toch te ingewikkeld om het heel snel te kun nen doen. Hoewel er toch ook weer een hoop dingen zijn waarvan je achteraf zegt: 't is toch een hordje eerder klaar gekomen dan Ik gedacht had".

Leusder Krant | 1980 | | pagina 6