STOKT ecreatieve Haaien eer goed op dreef B.V. '75 won biljart derby van B.V. Leusden leusder krant VOETBAL v-. Afwachten VOOItSI'EL Clubhuis DONDERDAG 7 FEBRUAR11980 9 lijke ontmoeting. De resultaten waren; pnt moy. J. van Kooy 1 6.47 S. de Jonge 1 8 23 C. Kisteman 0 2.81 W. Morsink 2 3.94 F. Wisman 2 20.00 F. de Bruin 0 9.87 EUSDEN - De Haaien-ploeg telde deelnemers(sters) toen zij zater- 2 februari 1980 aantraden voor 4e deel van de „onder toppers wedstrijd in het 12-baans bad op KNVB-sportcomplex te Zeist. De enstanders waren AZ&PC uit ersfoort, Laga uit Zeist, Z.C. st, VZC Ritmeester uit Veenen- en Larsheim uit Leersum. Hechts 6 van de 12 banen werden deze wedstrijd gebruikt zodat ar aan één zijde van het bad de nprechters hun werk konden doen, geen al moeilijk genoeg is als je de omslagen moet beoordelen van and die in baan 6 nog altijd zo'n 15 Ier vanaf de kant gemeten, zich rtbeweegt. De stemming was er doch door de omvang van het bad fi de aanmoedigingen niet zo goed te komen Het bad doet wat emd aan met zijn breedte van 30 er en zijn lengte van 25 meter De leren hebben er echter niet minder d om gezwommen. )p de 25 meter vrije slag jongens Ier 10 jaar kwam Arnold Ploeg tot tijd van 26.3 sec (was 25.9) en fi- ite Richard van Pinxteren in een tijd 25.6 (was 26.0). Gerda van Dijk, elle Bogaard en Jante Brongers 'men aan de start voor de 50 meter slag meisjes onder 12 jaar. De tijden en resp 62.3 sec (64 8), 61 3 sec. 6) en 51 5 sec De jongens deden op dezelde afstand voor onder 12- len eveneens niet slecht. Theo V noteerde 69 5 sec en Paul Bis- ops 60.3 sec (65.0) Bij deze tijden si in aanmerking worden genomen veel kinderen na 1 januari 1980 in andere leeftijdsgroep zwemmen vorig jaar. hetgeen ook in vele ge- sn een grotere afstand inhoudt En •s wennen!!! 50 m. schoolslag sjes boven 12 jaar. Marleen Blaas in (62.9) en Barbara Meenks in 55.1 De jongens boven 12 jaar deden het op de schoolslag iets beter Michiel Jansen liet 40 6 (43 4) afdrukken en Ivar Steketee 52.5. Op de 25 m schoolslag kwamen zo wel bij de meisjes als bij de jongens slechts 1 Haai aan de start Nadja van Heijgen bij de meisjes, tijd 34 4 sec (33 0) en Robert Mahu bij de jongens, tijd 35 4 sec. (35.4) Op de 25 m. rugslag meisjes onder 10 jaar eindigde Yvonne Meenks in een tijd van 25.6 sec Annelieke Jacobs in een tijd van 23.6 sec (25.1en Irene van Kalleveen in een tijd van 30 7 sec (31.9). De jongens kwamen tot onge veer gelijke tijden op deze afstand n.l Thomas Hoelen 30.3 sec en Karei van de Pijpekamp 23 9 sec hetgeen goed was voor een derde plaats. Jeanette Holtvluwer kwam met een tijd van 44 7 sec op de 2e plaats op de 50 m schoolslag voor meisjes onder 12 jaar. Nicole van Wettum met 58 2 sec en Majene Bogaard met 56 i sec moesten op vrij grote afstand blijven Paul Bisschops en Theo Kooy kwa men op de 50 meter schoolslag tot een tijd van resp. 56.9 sec. en 66 1 sec. en moesten dus de dames voor laten gaan. De meisjes en jongens op de 50 me ter vrije slag voor boven de 12-jarigen kregen als tijd: Myrtle Brongers 48.1 sec. Marleen Blaas 55.9 sec Derek van Went 39.1 sec en Iver Steketee 56 2 sec. De Haaien-ploeg met Karei v d Pijpekamp, Richard van Pinxteren, Thomas Hoelen en Arnold Ploeg be machtigde een 3e plaats in 1 46.3 sec. op de 4x25 meter vrije slag estafette voor jongens onder de 10 jaar. De meisjesploeg op de 4x50 meter schoolslag estafette (onder 12 jaar) met Gerda van Dijk, Jante Brongers, Nicole van Wettum, en Jeanette Holtvluwer tikte aan in een tijd van 3.54.2 sec. Zij werden echter in de rangschikking niet opgenomen, aangezien zij door een slordige overname (te vroeg weggaan) gediskwalificeerd moesten worden. De gecombineerde jongens- en meisjesploeg voor boven 12-jarigen deed het op de 4x50 meter vrije slag estafette beter en behaalde een 3e plaats Voor de uiteendelijke tijd van 2 45 6 sec waren Barbara Meenks. Myrthle Brongers, Michiel Jansen en Derek van Went verantwoordelijk LEUSDEN/ACHTERVELD - Nog steeds is de begin december onder broken voetbalcompetitie van de KNVB-afdeling Utrecht niet hervat en het is zelfs de vraag of in het ko mende weekeinde weer kan worden gespeeld. Met ons zijn velen inmid dels benieuwd hoe de clubs de lange winterstop conditioneel zijn doorge komen. Verrassende uitslagen lig gen zeker in het verschiet. Het programma voor zaterdag in de 1 e klasse B luidt als volgt: VVJ-Sperwer (0-3) Puem-Roda '46 (3-3) JSV-Brederodes (0-0) Griftboys-Vitesse (1—1 Eminent Boys-Benschop (1—2) Lopik is vrij. Voor de zondagse 1 e klasse staan op het programma: Nederhorst-Achterveld (4-2) Laren-K WA (1-2) VVZA-Roda '46 (0-1 Naarden-Amsvorde (1-0) Maluku Muda-Lelystad (2—2) Veensche Boys-DWSM (0—3) LEUSDEN/CENTRUM - De jaren vliegen voorbij en het is al weer een tijdje geleden, dat een binnen de biljartvereniging Leusden gegroeide tweespalt geleid heeft tot het op stappen van omtrent een dozijn (veelal jeugdige) leden. Deze minderheid met prestatief biljarten als doelstelling voelde zich niet lan ger thuis bij de overwegend op re creatieve basis spelende Leusdense biljartclub. De onderlinge verhou dingen zijn ondertussen genorma liseerd, maar de stap van toen was een zeer ongewisse onderneming en dat typeerde de toestand. Men liet een uitstekend geoutilleerd club home achter en moest helemaal op nieuw beginnen. Nergens stond in Leusden een leuk lokaal met een paar biljarts op de „rebellen" te wachten. De nieuwe club was, behalve toe gankelijk voor ouderen, vooral een toe vluchtsoord voor de jeugd en in Leus den blijken heel wat jongelui belang stelling en talent voor het spel met de keu en drie ivoren ballen te hebben. Door toedoen van de heren F. Korzelius en W. Delwel kreeg het nieuwe clubje speelgelegenheid in d'Oranjeboom, het rijbewijscafé" te Amersfoort. Wim van den Berg, toen al heel aardig op stoot, instrueerde een aantal aankomende talentjes en de heel Delwel hier de rest van de jongelui aan het werk. Voor jeugdige biljarters is echter een hore- ca-bedrijf niet de meest geëigende plaats om sport te beoefenen en dolgelukkig was de toen nog kleine BV '75 (opgericht op 12 februari 1975) met de medewerking van het Leusdense gemeentebestuur. IN LEUSDEN De achterruimte van de verwaar loosde boerderij ,,de Rosmolen" aan de Hamersveldseweg 118 werd ter be schikking gesteld en met een gemeen telijk aanloopcredietje en zeer veel zelfwerkzaamheid hebben de biljarters van de oude veestalling een clubhuis gemaakt, dat er zijn mag Het gehele jaar 1976 leek daar eerder een aannemersbedrijfje aan het werk dan een biljartclub, maar toen de klus een maal geklaard was, was ook alle leed geleden. Met veel enthousiasme ging BV '75 aan de slag. Het eerste succes kwam in 1977. De toen 17-jarige Wim v.d. Berg kreeg de vererende uitnodi ging om op kosten van het sportfonds Leo v.d Kar op Papendal een cursus te volgen o.l.v. het Belgische biljart fenomeen Schrauwen. Dat werkte ui teraard zeer stimulerend op de overige jeugdleden en de gevolgen bleven niet uit. Fake Schonewille was het tweede lid van BV '75, dat zijn „vakbekwaam heid" kon uitbreiden via het v.d. Kar- fonds en de heer Schrauwen. Zowel Wim v.d. Berg als Fake Schonewille - beiden ook leerlingen van de Amster dammer Gerard Klinkert - spelen nu in de ereklasse, op één na de hoogste klasse van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond Dit jaar staat John Kramer als derde lid van de jonge Leusdense club op de nominatie om bij Schrauwen „op herhaling" te gaan. Een uniek ge beuren in de Nederlandse biljartwereld en dat voor een clubje, dat nauwelijks 5 jaar bestaat! Met o m. Jos van Kooy en Frank Wisman heeft BV '75 nog een paar potjes op het vuur. BV '75 NU Met voorzitter Wim v.d. Berg, secre taris Frank Wisman penningmeester Fake Schonewille, competitieleider Joop Kramer en algemeen commis saris Ben van Dijk als bestuur telt BV '75 thans 27 actieve leden. Voor de huis- competitie zijn de spelers naar sterkte in drie groepen ingedeeld Nog steeds nadrukkelijk gericht op wedstrijd biljarten (en dat zal wel zo blijven) vormt de spelsoort libre de basis van de club, ook voor de competitie van het KNBB- district Eemland. Daarin heeft BV '75 teams in de klassen C1 en C5 In de toekomst komen ook de andere spel- soorten (kader, bandstoten, enz.) aan de orde. Daarop vooruitlopend is het optreden te zien van het Eemland-ka- derteam met Eep Veer (Princesse, Nij- kerk) en de spelers van BV '75 Wim v.d Berg en Fake Schonewille als vaste deelnemers en John Kramer (BV '75) en Ferdi de Bruin (BV Leusden) als re serves De kadercompetitie begon vo rig seizoen met 10 teams en is dit jaar uitgegroeid tot 40 formaties. Eemland handhaaft zich daaronder voortreffelijk. De thuiswedstrijden van het team (zeer de moeite waard om naar te gaan kij ken) worden gespeeld bij BV '75, waar men naast de twee „kleine" biljarts (1.15x2.30 m) een grote tafel van 1.42x2.84 voorhanden heeft. De club avonden zijn op maandag en vrijdag van 19.30 tot circa 24.00 uur. Op de andere dagen van de week worden competitie- en/of toernooiwedstrijden gespeeld TOCH ZORGEN Hoe goed en plezierig het ook gaat in het huidige leven van BV '75, toch zijn er nog zorgen en vooral voor de toe komst. De Rosmolen is namelijk maar een voorlopige behuizing Er zijn al wel plannen bed: hal, maar daar is de jongste Leusdense biljartclub niet erg gelukkig mee. aldus voorzitter v.d. Berg De club blijft het liefst zelfstandig (als u voelt, wat be doeld wordt) Op 12 februari wordt, ter herdenking van het eerste lustrum, een bescheiden feestje gebouwd in het clubhuis voor leden en oud-leden. Dan wordt zeker nog eens teruggeblikt op de afgelopen periode, waarin het dozijn van het eerste uur uitgegroeid is tot een sportclub, die. ,de goede naam van Leusden regelmatig hoog houdt. Ook in de naaste toekomst zal BV '75 in het nieuws blijven. Vanaf juni a.s. doet een jeugdteam mee aan de landelijke „top- team" competitie. Er zijn nog wel een paar problemen te overwinnen, zoals bijvoorbeeld de hoge vervoerskosten van het team Wellicht geldt ook hier: hoe hoger de nood, des te nader de redding en iedere hulp is natuurlijk wel kom. De heer W. Delwel, mede oprichter van B.V. '75 (en destijds ook van B.V. Leusden) reeds leuk gevulde prijzenkast van de jonge vereniging. sterke troeven van de club. LEUSDEN/CENTRUM - Voor ver enigingsleden en hun gasten is een clubhuis in principe enerzijds een ge legenheid tot verkleden en/of douchen en anderzijds voor een praatje onder het genot van een kopje koffie of een pilsje. Voorts is het sociale contactele ment belangrijk en daarom behoeft zo'n verenigingsmiddelpunt beslist niet beperkt te blijven tot een keetje van planken met een dak van aslaltpapier Toch moeten ontwerpers van clubhui zen met beide voeten op de grond blij ven staan, zonder de realiteit uit het oog te verliezen, al is dat wel eens las tig. Een mooi eigen home is niet het enige visitekaartje van de club. Een maand of vier geleden kwam een Leusdense tennisclub met een plan voor een nieuw clubhuis van circa 8 ton - in geld en niet in gewicht - op de nrnnnen. Daarvan zou de gemeente f 350.000- (ca. 44%) en de club f 450.000,- (ong. 56%) moeten beta len. Het betrof bovendien nog maar de eerste fase van het project. Het ten laste van de gemeenschap komende natte" deel van het gebouw besloeg 36% van het vloeroppervlak en het restant ad 64% - ten opzichte van de kosten al een scheve verhouding - be trof het verenigingsgedeelte. De kritiek op het plan en op de vage wijze van voorlichting - met ongeveer 36% nee-schudders tegenover 64% ja-knikkers aangenomen - werd al lengs groter en groter en heeft o.m. geleid tot nogal wat opzeggingen van het lidmaatschap. Ook de pen ningmeester zag het niet meer zo zitten en trad uit het bestuur Het inclusief andere oorzaken tot 352 teruggelopen seniorenbestand kan uit de wachtlijst weer op 450 worden gebracht en dat van de jeugd van 92 op 120. Weliswaar een leuk voordeel" van f 4.410,-(126 x f 35,-) aan entreegeld, maar een groot ledenverloop wijst gewoonlijk niet op een goed bestuursbeleid. Bovendien bleek al spoedig via-via, dat de gemeente niet direct zit te springen om de haar toegedachte f 350 000,-in het clubhuis te steken. De bouwcom missie heeft toen maar een nieuw plan bedacht - 25% kleiner en 20% goedkoper - dat zonder tegenstem men door de leden aanvaard werd Of de gemeente dat ook doet, zal t.z.t. blijken. Opvallend detail - en blijk van goede wil aan verenigingszijde - is de nu wel gelijke gemeente/club-verhou ding van circa 42 tot 58% voor zowel de kosten als de vloeroppervlakte. Buiten de ten laste van de tennisclub vallende inrichtingskosten (destijds begroot op f 50.000,-) gaat het pavil joen voor wat de eerste fase betreft rond de f 630 000,- kosten, waarvan f 260.000,- voor rekening van de ge meente. Nog steeds forse bedragen voor een slechts ruim 4 jaar bestaande sport club (opgericht 15-12-1975), maar wie het breed heeft, mag het natuurlijk breed laten hangen. Toch vraag ik mij af, uit pure bezorgdheid, of de /ongste Leusdense tennisclub - mogelijk door haar jeugd nog wat onervaren - de bal niet wat al te hoog over het net slaat De collega's aan de Bavoortseweg (die 16 jaar bestaan) en in Achterveld (anno 1971) houden de handjes beter op de knip. Onlangs nam de Eemelaar voor (heel wat) minder dan de helft een des ondanks zeer acceptabel clubhome in gebruik. P. C. LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag werd in de Rosmolen de biljartderby BV '75-BV Leusden gespeeld voor de C1-klasse van de Eemland- competitie. Dat was het tweede plaatselijke treffen in dit seizoen. Aan de Zwarteweg heeft enige maanden geleden BV '75 met 2-5 de beste stoot gehad. De „Leusdena- ren" hadden nu duidelijk de bedoe ling om revanche te nemen. BV Leusden huist in de top van de rang lijst en BV '75 heeft zich net wat los gemaakt van de rode lantaarn. Allemaal omstandigheden om een spannende wedstrijd te verwachten. Dat werd het ook wel. maar erg vlot ging het niet. Vooral in tweede partij - tussen Cor Kisteman en Wim Morsink - verliep zeer moeizaam. Kisteman moest 120 caramboles maken en Morsink was goed bevonden voor 150 Zeer lang bleef de stand in balans Kisteman nam met een serie van 25 in de tweede beurt de leiding maar langzaamaan kwam - mede door een inzinking van de BV '75- speler - Morsink naderbij. Na de 22e beurt stond 86-86 op het scorebord Toen begon de linkshandige „Leusde- naar" uit te lopen Na de 27e beurt had Morsink zijn handicap van 30 caram boles goedgemaakt (90-125). Toch had hij nog 11 beurten nodig om zijn 150 treffers te voltooien. Kisteman sleepte zich moeizaam naar het einde, Hij kwam 13 caramboles, tekort. De eerste partij - tussen Jos van Kooy (tl0 car) en Sjoerd de Jonge (140) vergde slechts 17 beurten Hier werkte de Jong zijn handicap van meet af aan weg Met een machtige laatste serie van 25 was van Kooy weliswaar het eerst aan de eindstreep, maar in de na- beurt kwam de Jonge nog langszij, zo dat .remise" bereikt werd Reeds vanaf half acht aanwezig begonnen rond half elf Frank Wisman 160 libre) en Ferdi de Bruin (220 kader) aan hun partij Biljar ten vraagt van de „aan tafel zijnde spelers vaak veel geduld, maar ook van hen, die op het beginnen van hun partij moeten wachten Deze derde partij moest de beslissing brengen en die viel inde8ebeurt.4 Met een magistrale serie van 132 bracht Wisman het tot de voor hem verplichte 160 caramboles. Daar mee gaf hij Ferdi de Bruin, die 220 ka der moest maken, nauwelijks kans om in zijn spel te komen De Bruin kreeg, inclusief een serie van 25, niet meer dan 79 caramboles uit zijn keu en e.e.a. betekende, dat zowel BV '75 als BV Leusden 3 wedstrijdpuntjes pakten Met het bonuspunt voor het beste ge middelde per team won BV '75 met 4-3 de toch nog zeer spannende plaatse- Jos v. Kooy, Cor Kisteman en Frank Wisman (links) van BV '75 en Wim Morsink, Sjoerd de Jonge en Ferdi de Bruin van B.V.L.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 9