br X I rbr VAKIIAAI ik m; IJ3IISM3K VAIAXT Woonrijpmaken Hamershof kost ruim drie miljoen Ansfridushuis verkocht Eerste inspraakavond woningwetwoningen in Zwanenburg had plezierig verloop nu: 2 keer per week i Krant: BDU JL Reimus&Snel Leusder Krant Commissie Financiën vergadert morgenavond Gereformeerd/ Hervormde jeugdclubs kunnen nieuwe leden gebruiken Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE NODIG? VERKEER SB Verantwoordelijk reda kleur BERT VOS Redaktie en administratie-. Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.g.fl. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 110,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DINSDAG 12 FEBRUARI -11e JAARGANG NO. 64 1980 «fr'fr (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Waarom zitten er bij de Van Dam-eenheden geen tuin tjes? Kunnen de schuurtjes bij de eensgezinswoningen niet wat gro ter? Hoe gaan de ramen van de wo ningen voor bejaarden open? Kan die deur niet recht tegenover die deur komen te liggen? Gaan die platte daken niet erg gauw lekken? Enzovoort, enzovoort. Een ware stortvloed van dit soort vragen kreeg Aat van Tilburg vorige week donder dagavond over zich heen. En dat was ook de bedoeling. Vorige week don derdag vond namelijk de eerste in spraakavond over de te bouwen wo ningwetwoningen in het deelplan Zwanenburg plaats en Van Tilburg is de ontwerper van de 222 woningen. Donderdagavond werd hij gecon fronteerd met een zogeheten „refe rentiegroep". De Woningstichting Leusden (WSL) nodigde vertegen woordigers uit van groepen toekom stige gebruikers van de woningen. Zo waren er in het informatiecentrum onder meer vertegenwoordigers van studenten en werkende jongeren (voor wie de WSL In Zwanenburg zogeheten Van Dam-eenheden gaat bouwen afgevaardigden van de Leusdense bejaarden, een aantal toekomstige bewoners van de eens gezinswoningen, vertegenwoordi gers van de Vrouwenadviescommis sie en het CML. Zij alle waren in de gelegenheid om voor de eerste maal commentaar te leveren op de ontwer pen van Van Tilburg, op wiens ver zoek zij ook een vragenlijst over de woningen en hun omgeving invul den. Deze manier van werken met een referentiegroep is nieuw voor de woningstichting. WSL-voorzitter Van der Weijden, die de avond open de. herinnerde er aan dat de WSL tot% nog toe alleen woningen heeft ge-' bouwd. die het predikaat ..Goed en Goedkoop" verkregen Dat beteken de niet alleen een extra bedrag aan subsidie, maar ook stringente eisen ten aanzien van de te volgen in spraakprocedure met de toekomsti ge bewoners. Nu de stichting wat vrijer kan kiezen voor een procedure geeft men devookeuraan het werken met een referentiegroep De achter liggende gedachte daarbij is dat het met name bij de jongeren moeilijk is om toekomstige bewoners in te laten spraken De insprekers van nu zijn naar alle waarschijnlijkheid niet meer de bewoners van straks Dus moeten een aantal vrijwilligers maar namens de groep waar zij uit voort komen, spreken In zijn inleiding wees Van der Weij den er dat onwennigheid er ongetwij feld de oorzaak van zal zijn dat ervan weerskanten fouten worden ge maakt ..Wij springen, net als u. in het diepe en we moeten met elkaar de overkant zien te bereiken", aldus de woningstichtingsvoorziter. De heer Van der Weijden vestigde er voorts de aandacht op dat nieuwbouwplannen voor woningwetwoningen gemaakt worden vanuit wat hij noemde ..een minimumpositie" Daarbij doelde hij met name op de financiële mogelijk heden. die niet bijster groot zijn De architect krijgt de opdracht om wo ningen te ontwerpen die ongeveer vervolg op pagina 5 Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141 na vijf uur: 03420-4679 Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids bv makelaardij og hamersveldseweg 26 'ensden, tel. 033-44569 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOUl Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes I 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Rozendaallaan 9 Leusden-C baars woningen bi/. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-43880. - Aktie „Leusden voor het kind" officieel afgesloten Pag. 3 m - Wat meneer Wolfert eigenlijk bedoeldePag. 3 - Acht typen woningwetwoningen Pag. 5 -Carnavalsoptocht langer dan ooitPag. 5 - Groenhouten wil veiligheid In de wijkPag. 5 -Achtervelds nieuws Pag. 6 - Voortgezet onderwijs (2): Katholieke opleidingsschool voor kleuterleidsters Pag. 7 - Sport, met onder meer bobsleeër Bert van Hamersveld uit Achterveld Pag. 9 - Loep op Leusden. agenda, klein ongerief, burgelijke stand Pag. 11 - Mens Inz'n werk: PSYCHOTHERAPEUT Pag. 11 De Leusder Krant: heeft uitstekende referenties. Attentie: met ingang van vandaag zijn de telefoonnummers van Leusden gewijzigd. Voor de vijf-cijferige nummers, beginnend met een 4 is nu het cijfer 9 gekomen. Het nummer van de Leusder Krant is nu bijvoorbeeld: 941495. stichting Leusden en gebruiks- vergoedmg De Haaien. no. 13: inrichting en bouw kundige voorzieningen Stich ting Soccle. no. 58: (Algemene Dienst 1979): raming inkomsten en uit gaven ten behoeve van sociaal- culturele activiteiten. 12. meerjaren-analyse 1981-1984 13 rondvraag. 14 sluiting. LEUSDEN - Uitgaande van de Ge reformeerd/Hervormde Jeugdraad zijn in 't Claeverenblad, Hamersveld seweg 102 en 't Trefpunt, Arnhemse- weg 75, al een aantal jaren twee jeugdclubs aktief. Die clubs kunnen best wat nieuwe leden gebruiken, reden waarom de Gereformeerd- /Hervormde jeugdraad de aktivitei- ten van deze clubs eens onder de aandacht wil brengen. De jeugdclub in 't Claeverenblad Is op maandagavond van 18 30 tot 20 00 uur voor 8- tot en met 10-jari- gen. Dinsdagavond van 19 00 tot 20.30 uur zijn de 11- tot en met 13-jarigen welkom en op vrijdag avond van 19.30 tot ongeveer 21 30 uur is de club geopend voor de oud ste groep, de 14- en 15-jarigen Die vrijdagavondclub is voornamelijk be doeld voor jongelui die naast een gezellige avond met elkaar ook wel eens een serieus gesprek willen voe ren. Bij deze club speelt eigen initia tief een grote rol. Dit moet dan voor namelijk tot uiting komen in een werkgroepje, bestaande uit leden van de club. dat met nieuwe ideeën en aktiviteiten kan komen. Samen met de leiding wordt dan bekeken in hoe verre de nieuwe ideeën kunnen wor den uitgevoerd. Belangstellenden kunnen bellen naar jeugdhonk't Cla everenblad. tel. 943901. of een kijkje komen nemen op een van de club avonden. In wijkcentrum 't Trefpunt worden op twee avonden in de week club avonden georganiseerd en wel op maandag en woensdag Op maan dagavond is hier club van 18.30 tot 20 00 uur voor de jeugd van 7 tot en met 9 jaar en op woensdagavond is het gebouw geopend voor de 10 tot en met 12-jarigen. De openingstijd is dan van 19.00 tot 20.30 uur. Jeugd die belangstelling heeft voor deze club kan bellen naar wijkcentrum 't Tref punt, tel 941040. of eens een kijkje gaan nemen op maandag- of woens dagavond (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Het Ansfridus huis op de hoek van de Hamers veldseweg en de Noorderinslag is dezer dagen van eigenaar verwis seld Naar makelaardij RBR, die de transactie voor de vorige eige naresse de congregatie van de Arme Dienstmaagden van Jezus Christus heeft behandeld, ons bevestigde, is het voormalige klooster gekocht door een bouw en ontwikkelmaatschappij. De woordvoerder van de makelaardij wilde op dit moment nog geen verdere mededelingen doen over de koper en over de plannen die deze met het Ansfridushuis heeft Op korte termijn, aldus de woord voerder van RBR. zal de nieuwe eigenaar een gesprek met het gemeentebestuur aanvragen, waain hijdanzijn plannen optafel zal leggen Eerst na dit gesprek wil men met de pfannen in de publiciteit komen. Het voormalige klooster staat nu al geruime tijd leeg Nadat de zusters het verlieten zij vestig den zich in een naast het Ansfri dushuis gelegen kleiner gebouw was er enige tijd sprake van dat het gebouw door de gemeente gekocht zou worden. De moge lijkheid werd overwogen om het voormalige klooster geschikt te maken voor huisvesting van stu denten en werkende jongeren. Die plannen zijn echter nooit ver der uitgewerkt De prijs die voor het Ansfridushuis gevraagd werd. kon de gemeente Leasden niet opbrengen. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Het woonrijpmaken van het Leusdense hoofdpentrum ,,De Hamershof" gaat ruim drie mil joen gulden kosten. Aldus blijkt uit een voorstel van het college dat mor genavond ter tafel ligt bij de raads commissie „Financiële en Economi sche Zaken". De commissie wordt gevraagd -ekkoord te gaan met de votering van een bedrag van f 3.024.500,— voor deze werkzaam heden. De raadscommissie „Ruimte lijke Ordening" verklaarde zich vori ge week reeds akkoord met het voor stel van b. en w. De complete agenda van de com missievergadering. die om 20 00 uur begint in de raadszaal van het ge meentehuis. ziet er als volgt uit 1 opening en inventarisatie vra genstellers/woordvoerders; 2 mededelingen; 3. verslag vergadering van 16 janu ari 1980. 4 woonrijpmaken Hamershof; concept-raadsvoorstel, 2e begr wijziging 1980 Grondbedrijf en 7e begr wijziging 1980 A D. bij gaand; 5. voorstel tot: a) vaststelling begroting 1980 Grondbedrijf b) vaststelling begroting 1980 Bedrijf Centrale Antenne-In richtingen c) goedkeuring begroting 1980 Zwembadstichting Leusden; concept raadsvoorstel bijgaand, de begrotingen zijn reeds in uw bezit; 6. geldlening aan de Woningstich ting Leusden ten behoeve van de bouw van 90 woninawetwonin- gen inhet 2e deelplan van de 2e fase. groot f10 046 670,—con cept-raadsvoorstel en -besluit bijgaand; 7 huisvesting Regionaal Sociaal Werkvoorzieningsschap Amers foort en omgeving, concept raadsvoorstel no 80-24 bij gaand. 8 verhuur voormalige St. Jozef school te Achterveld; concept raadsvoorstel en -raadsbesluit bijgaand. concept-huurover eenkomst ter inzage, 9 goedkeuring jaarrekening 1978 en vaststelling kostenver goeding 1978 Federatieve Bibli otheekvoorziening Leusden; concept-raadsvoorstel 80-15 en -raadsbesluit bijgaand, jaarre kening 1978 met goedkeurende accountants-verklaring ter inza ge. 10. garantie geldlening f 100 000.— Mixed Hockey Club Leusden; concept-raadsvoorstel bij gaand. concept-raadsbesluit volgt; 11 voorstel tot goedkeuring van di verse begrotingswijzigingen 1980 van de A.D.: no. 8; raming financiële gevol gen verhoging gasprijzen scho len. no 9: raming kapitaallasten kredieten 1979 en berekening algemene uitkering uit het ge meentefonds. no 10: raming bijdrage 1980 Recreatieschap Utrechtse Heu velrug en Valleigebied. no 11: aanpassingen ramin gen aan de begroting 1980 van- het Grondbedrijf. no. 12: raming nadelig saldo begroting 1980 Zwembad- bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. Ik wil graag abonnee worden op de Het voorgestelde wegenplan van het gedeelte van Zwanenburg waar de woningwetwoningen komen te staan. Ook daar is inspraak voer mogelijk. en ontvang da krant 1 maand gratis. (Het abonnementsgeld voor een heel Jaar bedraagt I 40.-). Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordspel Naam: Adres:- Plaats: U kunt deze bon In een open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krant, Antwoordnummer 211.3800 XA Leusden Ot afgeven bij de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9. Leusden-C Tel 033-41495 (Dit aanbod geldt alleen voor hen. die gedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren.)

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1