Acht types woningwetwoningen in Zwanenburg Carnavalsoptocht in Leusden groter dan ooit Groenhouten wil veiligheid binnen de wijk Geen zeepkistenrace in De Rozendaal Provinciaal beraad binnenkort van start KPO-avond over bejaarden verzorging ensd er krant Blijhof maskercarnaval V fm\ I TT M i Éi Wijkorgaan vergaderde: Rooie vrouwen bijeen in De Til Wegens geringe belangstelling Bijna 6 ton voor artotheek Leusdér Krant n l i l i J m l FOTO-KOPIE NODIG? DINSDAG 12 FEBRUAR11980 plaatselijk nieuws 5 f vervolg van pagina 1 een bepaalde huur gaan doen en dat laat weinig ruimte voor extra wensen. Niettemin deed Aat van Tilburg een poging om de referentiegroep, bin nen de beperkte mogelijkheden, zo veel als mogelijk mee te laten denken over de verschillende alternatieven. Zoals ook uit de vragenlijst blijkt waren er toch nogal wat keuzemoge lijkheden Voor wat betreft de gezins woningen is het bijvoorbeeld de vraag aan welke kant de keuken het best gesitueerd zou kunnen worden en of die open of gesloten zou moe ten zijn Hetzelfde geldt voor de trap, terwijl men zich ook kon uitspreken over mogelijke voorkeur voor de woonkamer aan voor- of tuinzijde van de woning. Al met al werd de eerste avond een bijeenkomst waarbij in een plezierige sfeer over de verschillende mogelijk heden van gedachten gewisseld werd Dat de verschillende groepen toekomstige bewoners jongeren, gezinnen en bejaarden tegelijk waren uitgenodigd leek in het geheel geen bezwaar. Eerder kwam men tot aanvulling van elkanders gedachten. Dat alles in goede banen geleid door de naar het zich laat aanzien ,,in- spraakgevoelige" architect Van Til burg, die zich donderdagavond ge steund wist door de heren. Kuijpers (voorziter nieuwbouwcommissie WSL), Coenen (technisch adviseur NCIW) en Bokhorst (gemeente Leus den). LEUSDEN - Het carnaval nadert met rasse schreden en ook Blijhof doet mee aan dit feest. Zaterdag 16 februari wordt er een carnavalsfeest georganiseerd voor de jeugd van 4 tot en met 12 jaar. Op dit feest heeft ieder kind de kans even iemand anders te zijn ach ter de vermomming van een fraai masker, dat hij zelf kan maken. Het is namelijk de bedoeling dat de kinde ren deze ochtend ook iets gaan dóen met die maskers. Bovendien is er voor elk kind een leuke surprise Deze vrolijke maskerade duurt van 10.00 tot 12 00 uur en de kosten voor leden bedragen f 1,50. Niet-leden be talen voor de carnavalsochtend f.2,50 Van Dam-eenheid mei kap erop: woonruimte voor „tweepersoonshuishouden". (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De 222 woningwetwoningendie gebouwd gaan worden in het deleplan Zwanen burg zijn een ontwerp van de Rotterdamse Maatschap voor Architectuur en Stedebouw „Hoogstad, Weeber, Schuize en Van Tilburg". De tekeningen zijn van de hand van Aat van Tilburg. Het is de bedoeling dat de volgende typen woningwetwoningen in Zwanenburg gaan verrijzen: TYPE A (aantal 6): hoekwoning voor één persoon, met één slaapkamer en berging. TYPE B (aantal 50): zeilde omvang als type A, maar met twee slaapkamers. Het is de bedoeling dat van types A en B er in totaal 45 beschikbaar komen als bejaardenwoning. TYPE C (aantal 29): gezinswoning met twee slaapkamers. TYPE D (aantal: 63): gezinswoning met drie slaapkamers (Type C met daarop kap). TYPE E (aantal: 16): gezinswoning met drie slaapkamers, gelegen op een hoek. TYPE F EN F' (aantal 22): Van Dameenheid (bestemd voor bewoning door één persoon), waarbij er voor wat betreft de indeling twee variëteiten mogelijk zijn. TYPE G: twee aan elkaar gekoppelde Van Dani-eenheden, waarbij de bewoners gezamenlijk gebruik maken van keuken en douche-/wasruimte. rrv* x* »Tt«uvr/M T» XwV.VJ '»*/*«-X JUT* VJCJ -T i f r 'P )Jl J siu Indeling van het woningwetwoning-gebied in Zwanenburg. Het gebouw waarin zich de Van Dam-eenheden bevinden is rechts onderin, tegen de bocht van de ontsluitingsweg geprojecteerd. Het gebouw kan daardoor meteen functioneren als geiuidsbufter voor de rest van de wijk. TYPE H: Van Dam-eenheid met kap.waardoor boven de zit-slaapkamer nog een slaapkamer aanwezig is en daardoor geschikt is voor bewoning door twee-persoonshuishoudens. Van de types G en H zullen er totaal 36 gerealiseerd worden. Overigens is het voor wat betreft de Van Dam-eenheden nog niet duidelijk welk type of welke types er gebouwd zullen gaan worden. Dat is mede afhankelijk van de inspraak door de referentiegroep, die afgelopen donderdag van start is gegaan. Voor wat betreft de huurprijzen van de woningwetwoningen werd donderdagavond medege deeld dat die op basis van het prijspeil 1 januari 1980 de volgende zijn: voor de gezinswoningen gemiddeld f.430,— (variërend van 1.370,— tot f.460,—) en voor de Van Dam-eenheden ongeveer f.200,—. Woningstichting-voorzitter Van der Weijden waarschuwde daarbij wel dat dit prijzen van dit moment zijn. Wanneer de woningen daadwerkelijk door de toekomstige huurders betrokken gaan worden naar verwachting in de loop van 1982 zullen de prijzen hoger liggen. LEUSDEN/CENTRUM - Vrij dag verleende PrlnsHeerlIjk de pers audiëntie op zijn statige landgoed aan de Gironde. Het al wekenlang uitzonderlijk slechte weer heeft vele Leusdenaren al die tijd binnenshuis gehouden en daar wil de prins op korte termijn wat aan doen. Leusden is immers geen slaap stad. Hoewel het weer inmiddels merkbaar opgeknapt is, hangen de prinselijke plannen aan een dun zijden draadje. Zijne hoog heid was namelijk ongesteld. Wij hebben nooit kunnen vermoe den, dat een prins zich zou inla ten met een ordinaire griep (de laatste letter is een p en geen t), maar jawel hoor en hij zag er overigens met alle respect uit als een schelvis op het droge. Niet voor niets had hij op de persconferentie hulp en bijstand van Gouden Klomp-voorzitter George Dietrich. Prins en president blikten nog even terug in het recente verleden van het Leusdense pretgezelschap voor wat betreft de interlocale en de internati onale studiereisjes van de Gouden Klomper top-20 of daaromtrent Op 12 januari werd een beleefdheidsbe zoek aan de Kurketrekkers in het atoomdorp Dodewaard gebracht en twee weken later waren de lolbroe ken en pretrokjes te gast op de mach tige pronkzitting van de Fidele Kölner in Keulen. Verleden week dinsdag zocht het hoge gezelschap hjet wat dichter bij huis met een bezoek aan de gouden bruiloft van het echtpaar de Bruyn in het Ros Beyaart. Onze prins bedankte beide echtelieden met een medalje omdat zij een jaar of wat geleden samen gezorgd hebben voor het ontstaan van Raad van Elf lid Riener de Bruyn. Op 23 februari gaat de leutgroep opnieuw over de grens: naar de prinselycke Camere van de keyserlycke stede tot Aelst (derde stoplicht voorbij Antwerpen) GROTE OPTOCHT Het carnavalsprogramma voor Leus den mag er dit jaar ook weer zijn Vrijdag 15 februari begint de pret in het Zeemanshuis aan de Asschatter- weg. Uitsluitend bedoeld voor de be woners van het verzorgingshuis 't Hamersveld. Het wordt - naar carna valsbegrippen -een rustige avond met het optreden van sterren uit ei gen stal. De grote dag is op 16 febru ari Vanaf 11 30 uur begint aan de Centrumweg het opstellen van de naar verwachting grandioze carna valsoptocht, die in ieder geval groter is dan ooit eerder. Om 12.00 uur is de start en men trekt door Leusden via Groenhouten-zuid en noord naar de Rossenberglaan en vervolgens via de Bavoortseweg, Hohorstlaan, de Beaufortweg, Berkenlaan, Zwarte- weg, Eikenlaan (niet voor niets ont daan van de vesting"), Wilgenlaan, Asschatterweg, Middenweg, Dolo- mietendreef, Dalmatie, Alpendreef, Torenakkerweg, Asschatterweg en Hamersveldseweg naar het gemeen tehuis. Burgemeester J W M. Rademaker zal daar rond 14.00 uur de stadssleu- tel overhandigen aan PrinsHeerlijk Als tegenprestatie reikt de prins de Lisidunese Klomp uit aan een ver dienstelijke Leusdenaar Wanneer al les tot dan goed gegaan is, begint het kindercarnaval in de Til daaropaan- sluitend. lederen komt daar natuur lijk verkleed Kinderen van leden hebben gratis toegang en de overi gen a f 1,50 Om 20 30 uur begint Groot Carnaval in de Hakhorst. Voor de leukste cos- tumering zijn weer prijzen beschik baar Leden hebben kosteloos toe gang en andere leutzoekers betalen f 11,—canavalsbelasting In beide gevallen inclusief BTW. Zondagmor gen van 11.00 tot 13.00 Früschoppen in de Johanneshoeve t/o het Ros Beyaart (entree gratis) en maandag avond volgt in het eerder genoemde Ros vanaf 20 00 uur het Jongeren van vroegerbal" Toegang gratis en wie bovendien kosteloos gebruik wil maken vanhet vervoer naar-en-van- het-Ros belt Piet Valkenet (940942 en denkt u aan de eerste 9?) In de loop van de middag brengen PrinsHeerlijk en zijn adjudant Folkert v.d Veer hun traditionele bezoek aan de zieken in Leusden e o. Dinsdagavond komt na het Vastenavondbal (aanvang 20 00 uur) in de Hakhorst een voorlopig einde aan de carnavalspret (kleding vrij, leden gratis, met-leden f7,50). Het definitieve slot van het carnavals seizoen 1979-1980 kunt u verwach ten op 15 maart met het Midvasten- bal N B Tot op heden bestaat de optocht uit 15 eenheden en dat is in Leusden nooit eerder vertoond. Nog steeds bestaat gelegenheid tot deelname. Individueel en pergroep Het lijkt ons een goede gelegenheid voor o.m. sport- en wijkveremgingen, die hun problemen op een leuke manier nog eens in de openbaarheid willen bren gen Contactadressen Bert Steeman (943022) en/of Rob v.d Werve (943624) LEUSDEN Op 7 februari jl. ver gaderde het bestuur van de Stichting Wijkorgaan Groenhouten onder voorzitterschap van Rob van Broek hoven. Deze kon al direct een verheu gende mededeling doen, nl. dat de gemeente had ingestemd met de aanschaf van een stencilmachine. Deze machine zal gebruikt kunnen worden door diverse Instanties bin nen de gemeente. De gemeente is zich nog aan het beraden waar deze machine moet worden onderge bracht. De gedachte gaan ten aan zien daarvan uit naar de Stichting Soccle. Naar aanleiding van een brief aan de gemeente betreffende het verkeer op de diverse pleintjes in de wijk Groenhouten, had de gemeente laten weten geen voorstandster te zijn van een verplichte rijrichting De per medio december 1979 ge ïnstalleerde werkgroep Veiligheid De Meent" had een eerste rapport opgesteld en ter goedkeiring aan het bestuur voorgelegd De werkgroep heeft als doel de veilig heid van in het bijzonder je kinderen te verbeteren binnen de wijk. De werkgroep heeft in net .grijze" verleden van de wijk ge$>it en komt tot de conclusie, dat het Wijkorgaan, representatief voor de gehele wijk, niet of nauwelijks geraacöleegd is bij het nemen van bepaalce beslissin gen door de gemeente, noch in spraak heeft gehad bij het realiseren van voorzieningen. De werkgroep spreekt voorts zijn bezorgdheid uit over de gevaarlijke sitiatie die de vijvers in de wijk (erg leu: overigens) voor de kinderen vormei. Teneinde verbeteringer binnen de wijk aan te brengen, gaai de gedach ten van de werkgroep Jit naar het plaatsen van o.a. hekje: om de vij vers Ook denkt men an een open verbinding tussen de schoolpleinen en Korenschoof Een voetgangers- verbindinq tussen Disselen de Land weg is ook iets dat op de verlanglijst van de werkgroep staat. Meer echte fietspaden binnen de wijk en duidelijke oversteekplaatsen voor de schoolgaande jeugd, completeren de lijst van verlangens Het bestuur stelde voorts vast, dat het zeer moeilijk is mensen te krijgen die als pleinvertegenwoordiger of vertegenwoordigster willen optre den. Teneinde toch voor de bewo ners van de pleinen een contactpunt te creèren, werd er een voorstel ge lanceerd om meer dan eén plein bij een pleinvertegenwoordiger (ster) onder te brengen, in afwachting van betere tijden Teneinde de bewoners van Groen houten toch wat meer warm te laten lopen voor de activiteiten van het wijkorgaan, wil men de mensen wat frequenter over het wel en wee van de wijk informeren Gegadigden die hun plein willen ver tegenwoordigen zijn nog steeds bij het bestuur van harte welkom. Zoals in de statuten en het huishou delijk reglement is bepaald, zal het wijkorgaan eenmaal per jaar een al gemene ledenvergadering moeten houden. De vergadering zal plaats vinden in april terwijl men zich nog beraadt over de juiste datum en plaats. De eerst volgende bestuursvergade ring die zoals altijd openbaar is en dus voor iedereen bezocht kan wor den, zal plaatsvinden op donderdag 20 maart a s. wederom in de boerderij op de Hamersveldseweg no. 5. LEUSDEN - De Leusdense roofe vrouwengroep komt woensdag 13 fe bruari bijeen in De Til. Aanvang van de bijeenkomst is om 20.15 uur. Het is de bedoeling dat de rooie vrouwen zich deze avond gaan voor bereiden op het gesprek dat de afde ling Leusden van de Partij van de Arbeid op 25 februari heeft met de voormalige minister van Onderwijs en Wetenschappen J. van Kemene- ade. In dat gesprek zal de problema tiek rond het scheppen van gelijke kansen voor iedereen in onze samen leving, en de rol die het onderwijs daarin kan spelen, aan de orde ko men Belangstellende vrouwen zijn deze avond van harte welkom. Voor inlich tingen kunnen zij contact opnemen met Ans van Kemenade, tel. 43552. LEUSDEN De door de vereni ging winkelcentrum De Rozendaal voor woensdag 13 februari georgani seerde zeepkistenrace kan niet door gaan. De organisatoren hebben tot afgelasting moeten besluiten in ver band met het geringe aantal aanmel dingen dat voor de race is binnen gekomen.De organisatie achtte een minimum aantal van 12 deelnemers noodzakelijk en dit bleek zich bij het sluiten van de inschrijving vorige week vrijdag niet te hebben gemeld. Om de jongens die zich al wel hadden aangemeld enigszins scha deloos te stellen heeft winkelcentrum De Rozendaal besloten hen een pre sentje aan te bieden Een aantal andere activiteiten van de Rozendaalwinkeliers gaat echter normaal door. Ook vorige week werd eén aantal winnende nummers ge trokken in de Rozendaal-loterij Die nummers zijn: 11463, 0018581. 108917, 114499 en 106947 Vrijdag 15 februari is er naast de normale weke lijkse trekking ook de trekking van de hoofdprijs van het eerste deel van de actie. Die hoofdprijs is een Rozendaal-pak- ket. bestaande uit een aantal artike len die in het winkelcentrum te koop zijn Een nieuwe activiteit is de erwten- soepkraam. In deze kraam, verzorgd door slagerij Van Kooten, kan iedere Rozendaal klant zaterdag 16 februari een gratis kop erwtensoep krijgen LEUSDEN - Het minister van CRM heeft de provincie Utrecht een be drag van 584.255 gulden gegeven voor het op peil brengen van het kunstwerkenbestand in de provinci ale artotheek. De artotheek, waar tegen betrekkelijk lage kosten kunst werken kunnen worden geleend, heeft acht filialen, waaronder een in Leusden. Er bestaan plannen om het aantal filialen uit te breiden, maar de verwe zenlijking daarvan hangt grotendeels af van het aantal uit te lenen kunst werken. En dat aantal is weer afhan kelijk van het bedrag dat CRM be schikbaar stelt. LEUSDEN Op woensdag 13 fe bruari a s wordt "s avonds om acht uur in de Johanneshoeve de directri ce van de Lisudinahof, Zr Stet, ver wacht, die daar de leden van de Katholieke Plattelandsvrouwen Or ganisatie komt informeren over erva ringen in haar werk met de zorg voor bejaarden én demente bejaarden in het bijzonder. Informatie waarvan een ieder, die in haar naaste omgeving met bejaarden te maken heeft, zeker wat op kan steken LEUSDEN - In hetkader van de nieuwe subsidiëringsregeling van het Rijk gaat binnenkort het Provinci aal Beraad Gehandicaptenbeleid Ut recht van start. Dit beraad komt dan in de plaats van de Provinciale Ut rechtse Revalidatie Stichting, de PURS. Afgezien van de nieuwe subsi- dlevorm onderscheidt het provinci aal Beraad zich ook dooreen bredere opzet. Naast vertegenwoordigers van overheid en provinciale raden heb ben ook vertegenwoordigers van or ganisaties van en voor gehandicap ten zitting in het beraad. De belangrijkste taken van het Pro vinciaal Beraad worden het geven van voorlichting, het signaleren van zwakke plekken in de voorzieningen voor gehandicapten, het meewerken aan de planning van voorzieningen en het adviseren van het provinciaal bestuur. Het Provinciaal Beraad krijgt een kern van vier vaste medewerkers, die in dienst zijn van de Provinciale Ut rechtse Stichting van Welzijnsbevor dering. Het dagelijks bestuur zal wor den gevormd door een uit tien leden bestaande kerngroep, welke wordt voorgezeten door het Statenlid Ad Besman uit Soest In verband met de komst van het Provinciaal Beraad wordt de PURS in de loop van dit jaar ontbonden Rozendaallaan 9 Leusden-C.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5