obsleeër Bert van Hamersveld werd 22ste in St. Moritz (orfballers gaan roblemen aanpakken Roda (zat.) 5 miste de boot Vbiter bekeek VVZA- toda door Leusder bril Plusminus Antilopen onderuit VOETBAL (V VOORSPEL Energie besparing Impala handbal dames kampioen? Uitslagen Klaverjasclub Leusden Troef df -I ACHTERVELD Tijdens de Euro- se kampioenschappen bobsleeën St. Moritz heeft men de Achtervel- r Bert van Hamersveld aan het rk kunnen zien. Samen met Hans Ijon uit Hilversum deed hij aan ze wedstrijden mee. Hans als be- iurder en Bert als remmer. In ons id is wel al een Nederlandse Bob- e Bond waar een aantal bob- eërs bij zijn aangesloten, echte bsleeclubs bestaan er nog niet. t is een heel fascineerende sport, n sport die veel geld en heel veel inlng kost. 3e krachttraining en de looptrai- ig doet men gewoon thuis. Voorde irttraining moet men met de bob- e wel steeds naar het buitenland, k wordt de startraining wel eens in derland beoefend, maar dat is niet ware Door dat er hier geen banen moet de slee op wieltjes worden monteerd wat toch wel heel anders dan op een echte baan. Via een llega ben ik bij deze sport betrok- i geraakt", verteld Bert van Ha- irsveld ..Vorig jaar ben ik voor het •st mee geweest en dat is me zo ed bevallen dat ik er mee door ben gaan, als remmer. Tijdens de trai- igen werd ik dit jaar geselecteerd mee te doen aan de Europese npioenschappen te St. Moritz. ns Miljon en ik werden bij elkaar 'oegd omdat onze start zeer goed s en ook het ritme met elkaar oral het ritme met elkaar bij de rt moet heel goed zijn. Je moet op juiste moment samen de kracht en aan de bobslee. Niet de een minder dan de ander, want dan lukt het Als we meer kans zullen krijgen om te trainen zullen wij het met ons beiden best redden Ik zie het dan wel zitten om tussen de Engelsen en de Italianen te komen. We hebben nu voor het eerst deelgenomen aan de Europese kampioenschappen Van de 24 deelnemende koppels zijn we als 22ste geëindigd Voor ons een heel goede prestatie. De Engelsen en de Italianen zijn voor deze wedstrij den al vanaf oktober in de training geweest Dit is voor ons onmogelijk Financieel is dit zonder sponsor niet op te brengen. Wij zijn slechts twee weken in de training daar geweest Tijdens de training behaalden wij tijden van 1 18 tot 1.20 Doch tijdens de wedstrijden behaalden we tijden van 1.14 en 1.15 Dat was voor ons gezien de korte tijd van training een heel goede prestatie, vooral omdat de Italianen tijden behaalden van 1.13. Dit was ook zo met de Engelsen Ook heb ik tijdens de training enkele dagen niet mee kunnen doen omdat we eenmaal uit de baan waren geg aan en ik mijn schouder geblesseerd had We blijven doorgaan, hoewel het voor ons toch wel een probleem zal worden. Als we er heen gaan zullen we bijna alles zelf moeten betalen en dat is niet op te brengen. Dit jaar is er door een sponssor een gedeelte be taald Je moet je verblijf in het hotel betalen. Een afdaling kost f40 Gemiddeld maak je drie afdalingen per dag. Dus dat is dan al f 120,— En wil je tot de middenmoot gaan beho ren dan moet je toch zeker twee maanden gaan trainen. Anders heeft het helemaal geen zin. Toch willen ze van de bond wel hebben dat we er mee doorgaan. Men had nooit ver wacht dat we na zo een korte trai- ningstijd in de door ons gemaakt tijd naar beneden zouden gaan. Erzijn bij de bond momenteel 20 man aange sloten Bij de slectie waren we met 2 piloten en 4 remmers. Het is een sport die in Nederland nog moet groeien En bang moet je natuurlijk niet wezen. Je moet er wel rekening mee houden dat tijdens het dalen snelheden van 140 kilometer per uur worden bereikt Tijdens het nemen van de bochten is een preciese besturing een eerste vereiste. Stuur je iets te vroeg in of iets te laat uit dan is het wel gebeurd Het is een gevaarlijke sport want je kunt je bij geen enkele verzekering dekken Wil je uitgezonden kunnen worden naar de Olympische spelen, dat moet je wel bij eerste acht terecht komen En zover zijn we nog niet Het gebruikte materiaal is momenteel al lemaal Italiaans. Een gewoon bob sleetje kost momenteel al f 10.000.— Dan heb je nog niets bijzonders Bij Opel is men momenteel bezig met een proef van een nieuw ontworpen slee. Dit heeft nu al ongeveer een miljoen gekost Als deze slee goed wordt bevonden zal de aanschafprijs zo rond de f 600.000,— gaan kosten Dat is voor ons natuurlijk helemaal onmogelijk Voor de Oost-Duitsers in dit geen probleem daar het daar alle maal door de Staat wordt betaald Wij doen het nog maar met de bobslee die we bezitten We blijven trainen en als we onze start nog kunnen verbe teren zullen we het wel redden. Of ik volgend jaar ook weer mee doe weet ik nog niet. Ik zit voor miin eindexa- Bert van Hamersveld: „financieel bijna niet op te brengen". men èn dat is voor mij belangrijker dan het bobsleeen. Ik blijf wel trainen en na het examen zal ik zeker weer mijn best gaan doen om weer naar de Europese kampioenschappen te worden uitgezonden Hopelijk heb ben we dan een sponsor gevonden zodat we ook heel wat langer in training zullen kunnen gaan" LEUSDEN/CENTRUM De lodkreten van het Antilopenbe- uur in het clubblad de Prikkel over financiële situatie bij de Leusden- korfbalclub hebben de leden niet paniek gebracht. Zelfs de stok hter de deur werd niet als een hte dreiging gezien. Dat was ook iuwelljks te verwachten In de zeer ichte ledereen-kent-ledereen korf- ilfamllle. Wat het bestuurlijke alarm el teweegbracht en daar was liidelljk op gemikt —was de bljzon- sr grote belangstelling (ook van Uders van jeugdleden) voor de vrij dag J.l. gehouden algemene leden vergadering, die voor de eerste maal In het bijna 15-jarig bestaan van Anti lopen van het predikaat „bijzonder" was voorzien. Na een korte inleiding van voorzit ter Nic Laheij kreeg de penningmees ter ruim de gelegenheid zijn zegje te zeggen Met behulp van voor ieder een duidelijk te volgen metersgrote toelichtende tabellen wees Bart Hu- eting de vergadering op de steeds dreigender wordende monetaire pro blemen, die alle leden aangaan Van daar ook. dat gezamelijk getracht moest worden daraan het nootd te bieden Vooral de laatste jaren rijzen de grote vaste lasten, die maar net (of net niet) betaald kunnen worden uit de min of meer vaste inkomsten, de pan uit Bedoeld werden o m de gebruiksvergoeding- voor de ge meentelijke accommodatie. de KNKV- en de vervoerskosten, enz. Antilopen is. vaak met veel kunst- en vliegwerk, altijd een gezonde vereni ging geweest en dat wil men beslist zo houden. Een groot probleem, dat zich in de toekomst vanzelf zal oplossen, is de samenstelling van het ledenbestand Van de circa 200 leden behoort 80% tot de jeugd. Bovendien is aan korf balclubs eigen, dat vaak hele gezin nen lid zijn. Mede daarom maakte een uit de vergadering komende pro positie om ,,dan maar" de contributie te verhogen, geen kans. Overigens behoren de verenigingsbijdragen van Antiloipen reeds tot de hoogste in de regio. Ledenverloop vaak een gevolg van te veel opgeschroefde kosten kan de club zich niet ver oorloven en bijstand vragen aan de gemeente, is het laatste wat een zelf standige vereniging moet doen Een flink percentage van de clubin komsten haalt Antilopen uit allerlei acties, zoals de toto/lotto. Jantje Be ton en een paar eenmalige onderne mingen. Hoe moeilijk het is om steeds weer wat nieuws te verzinnen, is al eerder gebleken- Toch willen de Antilopers nu meer dan ooit gezamelijk proberen ..uit de brand" te geraken Hoe, werd nog niet duide lijk maar wel, dat er binnenkort weer wat te verwachten is uit de vindingrij ke korfbalhoek. Het Antilopenbestuur blijft dus zitten waar het zit en daar was iedereen blij mee LEUSDEN/CENTRUM Zaterdag in week geleden rond middernacht igen wij de echtgenotes van les, lek en Jan (V.), drie zaterdagvetera- sn van Roda, in een vrolijke stem ing en met een rode roos In de hand Hamersveldseweg oversteken lar het parkeerterrein bij de Johan- ishoeve. Op een paar meter afstand olgd door hun wettige wederhelft, nze eerste gedachte ging uit naar >n klein feestje bij Johan Visser aan overkant, omdat Roda 5 kampioen as geworden. Daar komen de jon- ens wel meer. Onze veronderstelling bleek echter ljuist. Er was die zaterdagmiddag, net als trouwens de laatste arie maanden, helemaal niet gevoetbald, laat staan de titel gehaald Het zestal was gewoon gezellig uit eten ge weest met een borrel vooraf en koffie toe en dan wil een reeds jarenlang in het Ros Beyaart be staand gebruik dat het opperhoofd van genoemd horeca-bedrijf de da mes bij het naar huis gaan een lang- stelige rode roos overhandigt Zo maar als een charmante attentie en wij zullen nog wel eens vragen, hoe veel rozen op deze wijze van eigenaar zijn veranderd. Het was ons bekend, dat zaterdag 5 al 10 weken lang ongeslagen aan de vooravond stond van een nieuw kampioenschap en daarom zijn wij zaterdag maar eens gaan kijken hoe goed die formatie wel voetbalt, maar dat viel bar tegen. BOOT GEMIST Veertienmaal was de ploeg al de wei ingeweest en 24 winstpunten be droeg tot dan de buit met 79 goaltjes vóór en 22 tegen. De enige nog res tende concurrent was Unicum 5 met 1 verliespuntje méér. Zaterdag even wel bleek het team van coach Jan v.d Vis nog lang niet uit de winterslaap was ontwaakt. Tegen Hoevelaken 5 waren ze op eigen grond „nergens". Wel oppermachtig maar geen schot aan d'r lui schoen (op treffers tegen lat en paal na) en de boot werd met 0-1 dan ook grandioos gemist De ploeg lijkt duidelijk aan verjonging toe te zijn. Jan v.d. Vis (44) moet de zaken nog zien te redden met een selectie uit Koos van Soeren en Teus Schut (beiden 33), Rien v.,d. Berg (34), Jan Verhoeven en Ton Huy- brechts (beiden 35). Willem van Dijk en Jan Santinga (beiden 36), Wim v.d Berg. Joop Vaarkamp, Dirk van Garderen en Tjeerd Knoop (alle vier 37). Wim Oskamp (38). Ko de Kruif (39), Dick Opstelten (40) en les Hoogendam (46 jaar of ouder) Sa men rond de 600 jaar of gemiddeld ruim 37 en bepaald geen F-pupillen Er gebeurt af en toe nog wel eens een wonder en misschien keren daardoor de bijna niet meer bestaande kampi oenskansen van de zaterdag-oudjes? AMERSFOPORT In een door elde partijen bijzonder slecht ge teelde wedstrijd na 10 weken iderbreking van de competitie ebben VVZA en Roda de winst ge- eeld. Roda, met vervangers voor Bertus Schoonderbeek en Henk van Malenstein, kreeg daarmee meer dan de ploeg qua prestatie verdiende. Alleen In het laatste kwartier waren de Leusdenaren duidelijk sterker. Toch kwam de ommekeer mede door toedoen van scheidsrechter E. P. Ra- spe. Die stond een kwartier na de hervatting precies in de baan van de bal en verspeelde daardoor zijn bril. Met zijn reserve-kijkglazen bekeek hij een minuut of twintig later een wedstrijdmoment duidelijk door een Leusdense bril. Vóór Chris Verbeek opereerden zondag Ton Tessels. Cas Jansen, Jan van Eyden en Jos Vrijhoef (ach ter), Bert Brandsen, Jan Pouw en Dick van 't Klooster (midden) en Peter(tje) de Knijf, Hans Vrijhoef en Evert Schafthuizen als spitsen In de zeer matige eerste helft slecht stoppen en plaatsen was wederzijds troef speelde Roda met de wind mee iets meer in de aanval. De enige noterenswaardige momenten waren in de 10e minuut een Zeeheldenschot op Roda's linker staander en in de 23e minuut een roodzwarte corner, die via de tweede paal en de deklat het veld in caraboleerde Na de rust waren de Amersfoor- ters, gesteund door de wind, de meest aanvallende ploeg en in de 9e minuut kwamen zij via een penalty op voorsprong Lang gebeurde toen niets tot in de 33e minuut broddel werk in de Roda-defensie met een voor Verbeek onhoudbare schuiver werd afgestraft Toen pas werden de Leusdenaren wakker en merkwaar dig genoef kregen zij in het laatste kwartier noa de beste kansen op de MAARSSEN Toch wel wat tegen de verwachtingen in heeft Antilopen de korfbalwedstrijd in Maarssen te gen OVVO met duidelijk verschil ver loren (13-7). Hiermee lijkt ook de beslissing te zijn gevallen i.z. het kampioenschap en de bijbehorende promotie. Betwijfeld mag worden, of de achterstand op de Maarssense ploeg in de paar nog restende wed strijden zal worden ingelopen, hoe wel aan het slot van een competitie met geringe onderlinge verschillen in EINDELIJK WEER VOETBAL LEUSDEN/ACHTERVELD - Na een onderbreking van pakweg 10 weken is de competitie van de KNVB-afde- ling Utrecht weer hervat. In de zater dagse 1e klass B heeft de gewongen pauze de teams niet schotvaardiger gemaakt. Met uitzondering van JSV en Brederodes, die er tegen elkaar lustig op los scoorden. Benschop JSV 1E KLASSE A (ZONDAG) 11 9 12 8 Uitslagen 9 februari: WJ - Sperwer Puem - Roda JSV - Brederodes Griftboys - Vitesse Em Boys - Benschop Lopik was vrij Ranglijst: Sperwer Puem Vitesse Lopik Eminent Boys Roda Griftboys W.l 0-0 0-0 3—4 afg. 1-1 12 16 12 15 10 14 13 13 13 13 12 11 11 10 10 9 Uitslagen 10 februari: Laren - KWA 1-0 WZA - Roda 2-2 Naarden - Amsvorde 1-1 Veensche B. - DWSM 1-2 Ook inde zondagse 1 e klasse A was het met doelpunten maken weer wen nen. Roda behoorde met 2 treffers zelfs tot de „topscorers". Nederhorst-Ach- terveld en Maluku Muda - Leleystad werden afgelast De stand is thans Nederhorst 12 19 DWSM 13 17 Lelystad 13 15 Amsvorde 13 14 KWA 12 13 Naarden x 12 12 Veensche Boys 12 11 Maluku Muda 10 10 Roda 12 10 Achterveld 12 10 Laren 13 8 WZA 14 7 x Naarden kreeg 2 winstpunten in min dering LEUSDEN/CENTRUM - Het be zoeken van een expositie, tentoon stelling, beurs of een andere aanver wante onderneming behoort niet tot mijn favoriete bezigheden. Soms is dat lammer, want je neemt er altijd wel iets van mee Letterlijk (in de vorm van folders e.d.) of figuurlijk (toepasselijke ideetjes voor eigen of andermans gebruik) Op de zoveelste verregende sportzaterdag van dit jaar hield kortgeleden de Amersfoortse groothandel Plieger B B. in haar ves tiging aan de Ni/verheidsweg Noord een energie-beurs", die m.i. ook energiegeperkingsbeurs genoemd had mogen worden. Ruim een dozijn importeurs en fabrikanten van ener giebesparende apparatuur trachtte duidelijkheid te verschaffen over het nut en voordeel van hun op bezuini ging gerichte artikelen. Het begon al aan de voordeur, waar mij een,, knijp kat" in de hand werd gedrukt Een in noodgevallen zeer nuttige zaklamp, gratis en geen stroom verbruikend en derhalve dubbel besparend. Uiter aard waren niet alle artikelen net zo goedkoop, want de diverse schoor stenen moeten blijven roken. Toch zag ik een massa mogelijkheden voor onze sportverenigingen om flink te bezuinigen op de vaste kosten van hun accommodatie. Met een eenvoudig maar deson danks vernuftig apparaatje kan ver spilling van elektriciteit worden te gengegaan in ruimten, die maar kort worden gebruikt (een materiaalhok bijvoorbeeld). Na een bepaalde tijd gaat het lichtvanzelf" uit. Het (on bedoeld) dagen laten branden van de verlichting in een vensterloze ruimte is daarmee voorbij. Dan zijn er vele soorten stroombesparende meng- kranen voor douches, voorzien van een thermostaat, die automatisch een vooraf ingestelde temperatuur van het water aanhouden. Het dik wijls langdurig uitproberen" van de waterwarmte behoort daarmee tot het verleden. In te bouwen waterontharders voor komen kalkaanslag (ketelsteen) in leidingen en apparatuur. Dat resul teert in beter functioneren met min der herstel- en onderhoudskosten Een goedkoop en gemakkelijk te monteren apparaat /e is voorts de energieklok voor CV-mstallaties. Het al dan niet van een uurwerk (event op tijd afstel baar) voorziene hulpstuk bespaart relatief zeer veel op de pas en elektriciteitskosten, doordat de circulatiepomp niet nodeloos in be drijf is en zo waren er nog veel meer dingen en dinget/es te zien, die de sportclubs jaarlijks een zeer goed merkbare besparing op de energie rekening kunnen opleveren, waar mee zij niet alleen zichzelf maar ook- het algemeen belang dienen Peter. zege. Een hoge voorzet van Tessels in de 35e minuut was in veler ogen (ook van Roda-supporters) duidelijk de VVZA-achterlijn gepasseerd maar door de wind weer in het veld ge bracht, waar Hans Vrijhoef niet aar zelde om zijn ploeg koppend op 2-1 te brengen. Even later trapte Hans op enkele meters voor het VVZA-doel grandioos over de bal heen en schoot Schafthuizen hard op de paal. Bij Roda's laatste aanval reeds in blessuretijd —werd een Leusdenaar in het strafschopgebied onderuit ge haald en dat betekende de tweede penalty. De onreglementair proteste rende VVZA-nummer 6 werd naar de kleedkamer gestuurd en even later voltrok Evert Schafthuizen het von nis. Zo werd het met een roerig einde nog 2-2 de stand, nog wel e.e.a. kan gebeu ren. Na een nerveuze start kon Antilo pen zich enigszins herstellen De eer ste helft werd afgesloten met de nog te overbruggen 7-5 achterstand, maar in de tweede helft kwam OVVO nauwelijks in gevaar Antilopen had naast pech! veel meer moeite met het benutten van de kansen dan de thuisclub en zelfs het uitwisselen van Pieter Kraaikamp en Gert Nieu- wenhuis tegen Rob Geutjes en Man fred Laheij leverde trainer Evert de Bruin niet op, wat hij daarvan ver wachtte Scheidsrechter Munster man floot een goede wedstrijd De Leusdense treffers werden gescoord door Gert Nieuwenhuis (3x), Derk Hueting, Yolanda Versteeg. Frouk Geutjes en Rob Geutjes. LEUSDEN/CENTRUM Grote vreugde heerst bij Impala-handbal over de royale 13-2 zege van de damesploeg op UD 4. In afwachting van de overige uitslagen kan al bijna als zekerheid worden aangenomen, dat de Leusdense ploeg kampioen is geworden en daardoor promoveert naar de afdelings 2e klasse. Hoewel Wil v.d. Burgwal al in de 2e minuut van de wedstrijd geblesseerd het speelveld moest verlaten, heeft Impa la het in Utrecht niet moeilijk gehad. Na een gelijkopgaande aanvangsfa se namen de Leusdense dames reso luut het spel in handen. Bij de rust was de tussenstand 1-6 en het einde van de wedstrijd werd bereikt met I 2-13. Hetty v. d. Boom (top-scoorster met 9 treffers), Ina Tolboom, Wilma de Voogd en Gien Greefhorst zorg den voor de Leusdense doelpunten. In tegenstelling tot de vreugde bij Hp dames stond de teleurstelling bij de heren, die door twee nederlagen (woensdag met 13-20 tegen Attila 3 en zondag met 17-19 tegen AAV) akelig dicht bij de degradatie zijn gekomen. T De zeer goed gespeelde streekderby tegen het Amersfoortse AAV werd op het laatste moment toch nog verloren. Na een kleine 10 minuten hadden de Impala's nog een 4-1 voorsprong, maar de keistedelm- gen namen de leiding over (4-5). Bij de rust was met 9-9" nog van alles mogelijk. In de tweede helft nam AAV duidelijk afstand van de Leusdenaren (10-18), maar geleidelijk aan kwam Impala sterk terug tot 17-18 De dik verdiende gelijkmaker bleef echter uit en vlak voor tijd bracht AAV de eindstand op 17-19. De Leusdense doelpunten kwamen van Theo Prin sen (8), Ed Zwakman (4), Jos Maas (2) en Gerard Voskuilen, Rob en Jos de Valk (elk 1). LEUSDEN Vorige week donder dagavond werd door Klaverjasclub Leusden Troef een aantal wedstrij den voor de interne competitie ge speeld. De uitslagen van die wedstrijden en de standen luiden: pnt. Hr. de Ridder 5247 Hr. v.d Berg 5223 Hr. v Waterschoot 5220 Hr. Veerbeek 5113 Mevr Grinsberg 5062 Stand per 7-2-'80. Hr Plattel 34004 Hr Bijker 33649 Hr. v. Waterschoot 33179 Hr de Ridder 32744 Hr. Kleefstra 32661 Mevr. de Ridder 32593 Hr. v Egdom 32458 Hr. Knol 32452 Hr. Arns 32083

Leusder Krant | 1980 | | pagina 9