If pp X ,Het is niet zozeer een economische, maar vooral een sociale zaak" rm vaxham; ik ne /ERKGELEGENHEIDSTERREIN BRUINHORST EN DE AGRARIËRS Woningbouw Achterveld: start in jan. 1981 Stopplicht op kruising Arnhemseweg/Leusbroekerweg krant IJWSM3K KRAKT Voorstel aan verkeerswerkgroep: 8B Vrijwilligers gezocht voor knotgroep" Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Verantwoordelijk ndfkttur BERT VOS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b^-fl. (03420) 6141 Telex B.O.U. 40281 Giro 871441 Abonnement f 10,50 per kwartaal. UHoave B.O.U. B.V. DONDERDAG 14 FEBRUARI - 11e JAARGANG NO. 65 -1980 •Ö-HÜ ft ftft •ft jc'. ac. SB Joor Bert Vos) LEUSOEN - „Wat maar al te gauw ordt vergeten bij grondaankopen an agrariërs, dat is het sociale as- ekt", aldus de heer Van 't Klooster, namens de boeren, die betrokken jn bij het plan Bri.'nhorst, dinsdag- vond aanwezig was bij de veraade- ng van de CML-werkgroep Ruimte- |ke ordening. „De kern van het pro- leem is, dat de meeste boeren liever illen werken dan alleen maar geld de bank hebben. Zowel de ge- ieente en de standsorganisaties ienen déar vooral rekening mee te ouden". Zoals bekend zal het werk- elegenheidsgebied Bruinhorst aan Hamersveldseweg worden ge viseerd. De daar wonende agrari- kunnen, zoals de heer Rog enkamp, waarnemend hoofd van de oofdafdeling Stadsuitleg naar vo- bracht, hun bedrijf daar blijven toefenen. omdat zij hun land aan andere kant van de Hamers- sldseweg hebben liggen. Van één jrariër echter zal ongeveer 4 hec- re grond moeten worden aange- pcht. Met hem zal de gemeente nog ider van gedachten moeten wis ten om tot overeenstemming te imen. Het nu gepresenteerde plan nog slechts een schetsontwerp, lar verwachting, aldus de heer >qgenkamp, zal het volledige be- emmingsplan met voorschriften toelichting van Bruinhorst in ril, mei 1981 te verwachten zijn. ANG GESTOEID De gemeente heeft, om het zo maar ns te zeggen, wat langer met dit ge- Bd gestoeid dan aanvankelijk in de idoeling lag De agrariërs stonden direkt te trappelen van ongeduld dit plan gerealiseerd te krijgen, wat grijpelijk is en bovendien waren er de dige problemen rond andere gron- ankopen Eén van de randvoorwaar- n voor de realisering van dit plan is te ichten, dat zoveel mogelijk bedrijven dit gebied langs de Hamersveldse weg hun bedrijf kunnen blijven uitoefe nen. Drie agrariërs zullen wat dat betreft geen problemen hebben Zij hebben hun grond grotendeels aan de overzijde van de Hamersveldseweg liggen' Voor één agrariër, de heer Apel doorn, ligt de zaak iets moeilijker Van hem zal - om het plan te kunnen reali seren - ongeveer vier hectare grond aangekocht moeten worden Deze boer heeft de rest van zijn grond eveneens aan de overzijde van de Hamers veldseweg liggen Op de vraag uit het publiek of de hem resterende grond dan nog wel voldoende zal zijn om in alle redelijkheid zijn agrarisch beroep te kunnen uitoefenen, kon de heer Rog- genkamp naar zijn zeggen geen zinnig antwoord op geven ..Ik denk. dat de normen voor iedere agrariër weer ver schillend zullen zijn zei hij. Wij zullen met hem nog van gedachten moeten wisselen over de aankoop van zijn grond" PLAATS VOOR WONIN GEN Het plan Bruinhorst zal vanaf de zijde van de Hamersveldseweg met een groenstrook worden afgeschermd, om het landelijke karakter van deze weg - zoals het beleid van de gemeente dat aangeeft - niet te verstoren Bovendien zal het opslag-terre'n voor auto's van Pon nog eens extra worden afge schermd met een hoge zichtwal. met daarop beplantingen .In de groenstrook zal plaats zijn voor enkele woningen die echter aan bepaalde voorwaarden gebonden zul len zijn Zij mogen het karakter van de Hamersveldseweg evenmin verstoren en dienen daarom in landelijke stijl te worden opgetrokkenaldus de heer Roggenkamp. De woningen, die in de ze strook eventueel gebouwd kunnen worden, dienen bestemd te zijn voor mensen, die bij de werkgelegenheid op Bruinhorst zijn betrokken, zo voegde de heer Roggenkamp er nog nadrukkelijk aan toe ,.Het is niet zo. dat straks ie dereen daar maar mag gaan bouwen' DERDE FASE KOORTS (Van de redaktie) LEUSDEN - In de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML wees de heer Van 't Klooster vanaf de publieke tri bune er op, „dat bij de bevol king de angst voor de derde fase-koorts aan het toenemen is. Wij zullen met z'n allen de ontwikkeling goed moeten volgen," aldus de heer Van 't Klooster, anders krijgen we straks weer hetzelfde ak kefietje als jaren geleden. Voorzitter Ten Berge: „Zo n vaart zal het wel niet lopen. We zijn er met z'n allen bij en het is dan ook zaak om het komende struktuurplan van Leusden kritisch te bekijken. Op 31 maart en 1 april wordt een grote expositie gehouden in zake dit struktuurplan. Dan kunnen we verder praten." Het gebied, waar Bruinhorst zal komen langs de Hamersv.'^seweg. Voor Bruinhorst zal een gebied van ongeveer anderhalf hectare be schikbaar zijn voor bedrijven in de ter tiaire en eventueel in de secundaire sektor. De tertiaire sektor bevat de han del. transport en reparatie bedrijven, de secundaire sektor is bestemd voor de verwerking van grondstoffen en half fabrikaten. HINDERWET Onder meer werkgroeplid Verbeek wees de voorzitter er op dat het alle maal niet zo simpel ligt ,.De heer Rog genkamp stelt wel. dat de meeste aqra- riérs hun bedrijf onaangetast kunnen blijven uitoefenen, maar dan wordt toch wel wat al te gemakkelijk voorbijgegaan aan de hinderwet. Temeer omdat er nu blijkbaar ook woningen kunnen komen, zullen de agrariërs onherroepelijk in moeilijkheden komen met de hin derwetvergunning Verder wees hij er nog op, aai aanvanKelijk ae groenstrook zestig meter breed zou worden, wat nu blijkbaar terug is ge bracht op dertig meter De heer Roggenkamp gaf toe, dat de agrariërs in verband met de hinderwet inderdaad in de problemen zouden kunnen komen, maar wees er op. dat afgezien van Bruinhorst ook de rest van vervolg op pagina 3 (Van de redaktie) LEUSDEN - Volgens de gemeente kan - als verder alles volgens plan ning loopt - eind december 1980 of begin januari 1981 gestart worden met de bouw van de eerste 48 wo ningen in het bestemmingsplan Achterveld. De heer Roggenkamp deelde dit mee in de bijeenkomst van de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML. „De bouw kan sneller dan de gebruikelijke procedure," al dus de heer Roggenkamp. „als je gebruik maakt van reeds bestaande plannen, die elders in de gemeente al gebouwd zijn. Dit zal nog nader wor den bekeken met de realisator, de Woningstichting Leusden." and het opslagterrein van Pon zal een hoge wal worden opgetrokken met daarop groenbeplantingen om de ,0*s aan het zicht te onttrekken. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes I 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centvum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van geopend. Zaterdags gesloten. 14.00 tot 17 00 uur LEUSDEN - Stichts Land schapsbeheer Is op dit moment druk bezig een zogenaamde knotgroep te vormen, die zich gaat bezighouden met het uitvoeren van achterstallig onderhoud aan de in het gebied Leusden voorkomende houtwallen. Het laten voortbestaan van deze houtwallen is van groot belang, niet alleen zijn zij mede bepalend voor et uiterlijk van het landschap ook vinden veel vogelsoorten er een be huizing in. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De kruising Arnhemseweg/Leusbroekerweg moet een voorrangskruising met stopplicht worden Aldus luidt één van de voor stellen die wordt gedaan aan de leden van de werkgroep ..Verkeers- aangelegenheden Aanleiding tot het voorstel is een brief van de heer G Wanner, die bij het bewuste kruispunt woont In zijn schrijven aan de ge meente doet de heer Wanner het ge noemde voorstel dat ook de goed keuring van de rijkspolitie blijkt te kun nen wegdragen Nu wordt de mening van de Verkeerswerkgroep gevraagd De werkgroep vergadert aanstaande dinsdag in het gemeentelijk Voor lichtingscentrum aan de Zwarteweg Voor deelname aan aeze knotgroep worden vrijwilligers gevraagd uit Leus den en omgeving Het werk dat moet worden verricht is niet moeilijk, maar moet nu eenmaal hoognodig worden gedaan Er zal door enkele deskundi gen een intensieve begeleiding worden gegeven De vrijwilligers zijn tijdens de knotdagen verzekerd en ook voor ge reedschap wordt gezorgd Het is zeker geen verplichting dat de vrijwilligers iedere zaterdag deelnemen - er kan trouwens maar een paar maanden per jaar worden geknot - wie eens een en kele keer wil komen helpen is ook wel kom Belangstellenden kunnen contact opnemen met Stichts Landschapsbe heer en tijdens kantooruren bellen naar tel 030-765555 's Avonds kunnen zij bellen naar de heer Ter Maten, tel 03404-52808 Opgave is ook mogelijk bij de gemeentelijke plantsoenendienst in Leusden tel 033-941247 Ook kun nen geïnteresseerden op zaterdag 8 maart een kijkje nemen op de eerste knotdag. dan zal de houtwal aan de As- schatterweg tussen Leusden en Ach terveld onder handen worden geno men 16a, Vanaf 20 00 uur wordt de volgende agenda behandeld: 1 Opening/mededelingen/informatie 2. Vaststelling verslag vorige vergade ring 3 Brief G Wanner inzake kruising Arnhemseweg/Leusbroekerweg 4 Brief J Kollóffel inzake draaihavens wijk Rozendaal 5 Aanleg parkeerplaats Asschatter- weg nabij telefooncel 6 Biezenkamp/Eikenlaan 7 Kruising Asschatterweg/Midden- weg 7 Brief Aktiegroep Veilig Over 8 Rondvraag 9 Sluiting Burgemeester reikte onderscheiding uit Pag. 3 Louis Verheijen gaat weg Pag. 5 Achtervelds nieuws Pag. 6 Sporl Pag. 7 En tenslotte Pag. 9 Agenda Pag. 9 Uit in A'foort Pag. 10 Film in A'foort Pag. 11 DOKTERSDIENST: 033-944600 Attentie: de telefoonnummers van Leusden zijn gewijzigd. Voor de vijf-cijferige nummers, beginnend met een 4 is nu het cijfer 9 gekomen. Het nummer van de Leusder Krant is nu bijvoorbeeld: 941495. Rozendaallaan 9 Leusden-C Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033 940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr 03420 6141, na vijf uur. 03420 4679

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1