A.G. Hogenbijl onderscheiden .Verkeersproblematiek ond Biezenkamp slecht aangepakt" ENFB-plan voor meer fietspaden in Rozenboom k [ML/RO: GEMEENTE LUISTERT NIET NAAR ONZE ADVIEZEN: Emmy v. Overeem 3 maart in bibliotheek Leusden-Centrum 18 februari thema-avond in vrouwencafé Maandagmiddag verkeers- voorlichting bejaarden Stichting Jeugdraad Leusden vergadert VVD jongeren vergaderqp.over eigen afdèling Aangepaste kerkdienst in Marcuskerk Sr Midden- en Kleinbedrijf vergadert 21 februari s&rj >:r,r DONDERDAG 14 FEBRUAR11980 )e heer A. G. Hogenbijl ontvangt de onderscheiding van burgemeester Rademaker. LEUSDEN - Dinsdag 12 februari, de dag waarop hij zijn veertigjarig ambtsjubileum vierde, werd aan de heer A. G. Hogenbijl de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt. Deze feestelijke gebeurtenis vond plaats in het gebouw van de Raad van Ar- beid te Amersfoort, waar de heer Ho genbijl sinds februari 1940 werkt. De heer Hogenbijl is sinds oktober 1977 chef van de afdeling Kinderbij slag daarvoor was hij vanaf 1974 sous chef van deze afdeling Eerder was hij werkzaam op de afdelingen Invalidi teitswet. Comptabiliteit. Uitkeringen Ziektewet en Kinderbijslagwetten en de afdeling Controle Naast zijn dagelijkse werkzaamheden heeft de heer Hogen bijl zich de laatste jaren verdienstelijk gemaakt als bestuurslid van het per- soneelsfonds van de Raad van Arbeid Amersfoort Van de redaktie) LEUSDEN - Verschillende erkgroepsleden van de werkgroep luimtelijke Ordening van het CML vfijn van mening, dat het tijd wordt, lat de gemeente wat beter naar de adviezen van de werkgroep luisters. Met name Rob Nord was nogal ont stemd over het feit, dat de totale verkeersproblematiek rond de Biezenkamp nu wéér onder de loupe genomen dient te worden. Als de gemeente toen naar ons had jeluisterd. dan had men zich al die noeite kunnen besparen Wij hebben an tevoren gewaarschuwd, dat er par eer- en verkeersproblemen zouden ipdoemen bij de Biezenkamp en heb ben enkele oplossingen van de hand gedaan Er is duidelijk niet naar ons geluisterd en nu zit men met de brok ken Bovendien is de Biezenkamp er orecies uit gaan zien zoals ik het al heb voorspeld Het is een slecht plan ge weest Voorzitter Ten Berge van de werk groep was het daar niet geheel mee sens ,,Er is wel degelijk rekening ge houden met onze adviezen maar ik heb sterk de indruk, dat de Biezenkamp- winkeliers onze adviezen van de tafel hebben geveegd Hun druk op het gemeentebestuur was blijkbaar groter dan de onze We zullen daarom steeds druk moeten blijven uitoefenen De ma nier. waarop de Biezenkamp-winkeliers zich toen hebben opgesteld tegenover de inspraak heb ik - om het zo meer eens te zeggen - uiterst lullig gevon den De heer Herks ,Maar het uiteindelij ke resultaat is dat we voor noppes er zo lang over hebben gepraat en dat straks de zaak opnieuw weer moet worden bekeken Dat gaat geld kosten en wie betaalt dat? Juist, wij allemaal. Het komt allemaal uit de gemeenschaps gelden De heer Spaans (lid van de werk groep namens de middenstand) had er niet veel tegenin te brengen. „Het is nu wei wat laat om nu nog over de Biezenkamp te praten. Dat kan dan beter in een volgende vergadering. Ik wil echter nog wel kwijt, dat wat de gemeente er uiteindelijk van heeft gemaakt óók niet In overeen stemming is met de wensen van de Biezenkamp-winkeliers." (Van de redaktie) LEUSDEN - De ENFB, de Eerste Nederlandse Fietsers Bond diende dinsdagavond bij de werkgroep CML/RO een plan in voor de realise ring van meer fietspaden in het plan Rozenboom én de aanleg van een fietstunnel onder de Noorderinslag door. De ENFB verzocht de werk groep achter dit plan te gaan staan. In de wijk Rozenboom ontbreken en kele doorgaande fietsverbindingen, die volgens de ENFB toch wel degelijk aanwezig dienen te zijn, temeer nu de Biezenkamp is klaargekomen en straks de Hamershof gerealiseerd zal zijn De werkgroep juichte het initiatief toe. vooral wat betreft een hptere noord- plaatselijk nieuws zuidverbinding tussen de verschillende wijken, die nu nog gescheiden worden door de Noorderinslag Zij wilde zich j echter niet zonder meer achter het plan stellen De meeste werkgroepleden waren van mening, dat daarvoor het in gediende plan onvoldoende was onderbouwd ..en niet af was De werk groep vroeg de ENFB om het plan ver der uit te werken en daarvoor ook over leg te plegen met gemeentelijke instan ties ten aanzien var de mogelijkheden en onmogelijkheden van de desbe treffende bestemmingsplannen Het initiatief op zich - om tot betere fietsverbindingen te komen - wordt als zodanig ondersteund door de werk groep LEUSDEN - Het is de bedoeling van het bestuur van de openbare bi bliotheek te Leusden om van tijd tot tijd een auteur of spreker/spreekster uit te nodigen, die voor belang stellenden zal vertellen over haar of zijn werk of zal spreken over een on derwerp, dat past binnen het kader van de sociaal-culturele opzet van de bibliotheek. In overleg met de Vrouwenraad te Leusden is voor deze keer een ont moeting gearrangeerd met Emmy van Overeem in de jeugdafdeling van rifk nnonhom hiklirttHook to I ousden- Centrum aan de Hamersveldseweg 77, op maandagavond 3 maart om 20.00 uur. Emmy van Overeem, die in haar da gelijks leven lid is van de redactie van de NRC, zal het hebben over de emancipatie Het zou eigenlijk duidelijk moeten worden dat emancipatie een zaak is die niet alleen vrouwen aangaat vandaar dat deze ontmoeting uitdruk kelijk ook bedoeld is voor de mannelijke inwoners van Leusden Na de koffie pauze is er gedurende ongeveer een uur gelegenheid om met haar van ge dachten te wisselen Afgezien van de koffie, die betaald moet worden, is de toegang gratis Kaarten daartoe kan men vanaf 18 februari af halen bij de bibliotheek te Leusden- Centrum, Leusden-Zuid en te Achter veld gedurende de openingsuren Ge zien de beperkte ruimte in de biblio theek is een dergelijke regeling nood zakelijk om enigszins te weten op hoeveel belangstellenden gerekend kan worden LEUSDEN - Maandag 18 februari is er een thema-avond in het vrouwencafé, waarop gepraat kan worden over de vraag „kunnen en willen vrouwen hun positie veran deren?" In kleine groepjes van 4 a 5 vrouwen zal over dit onderwerp en de persoon lijke en maatschappelijke kanten die eraan zitten worden gesproken De avond vangt aan om 20 30 uur. het vrouwencafé is vanaf 20 00 uur open Inlichtingen over het vrouwencafé en de avonden die worden georganiseerd zijn te verkrijgen bij Riet v^n Heerewaar den. telefoon 943689 LEUNDEN - Maandag 18 februari zal in Leusden verkeersvoorlichting worden gegeven aan bejaarden die daarvoor belangstelling hebben. De ze voorlichting vindt plaats in het kader van een aantal voorlichtings bijeenkomsten, georganiseerd door Veilig Verkeer Nederland, die door het hele land worden gegeven. Het programma van deze bijeen komst bevat de volgende onderdelen een introduktiefilm. een uitvoerige toe lichting met dia's, een verkeerskwis waarmee enkele prijzen zijn te winnen een bespreking van het uit te reiken dokumentatiemateriaal Bejaarden die belangstelling hebben voor deze mid dag kunnen telefonisch of schriftelijk kontakt opnemen met de Rabo Bank Leusden, kantoor Prinses Irenelaan 21 telefoon 942814 De voorlichtings- middag wordt gehouden in de Roda- kantine en vangt aan om 14 00 uur LEUSDEN - De leden van de Stichting Jeugdraad Leusden ver gaderen op donderdag 21 februari in de commissiekamer van het oude gemeentehuis aan de Burgemeester De Beaufortweg. Aanvang van de vergadering zal zijn om 20.00 uur. Op de agenda staan de volgende onderwerpen 1. Opening 2 Verslag .u.. o.ü. 17- 1-1980 3 Mededelingen ingekomen- en uit gegane post 4 Plaatsbepaling jongerencentrum verslag werkgroep 5 Akkommodatie Leusden-Zuid Ver wachten de leden, dat een ak kommodatie in Leusden-Zuid ook voor jeugd en jongeren geschikt moet zijn? 6 Mededelingen van de plangroep welzijnsplanning Hierbij zullen de algemene- en de toetsmgskriteria besproken worden 7 Thema-dag Er zal een korte weer gave worden gegeven van de in houd van die dag. zodat op basis daarvan gepeild kan worden of er belangstelling zal zijn 8. Verslag van de begeleidings commissie beroepskracht 9 Wat verder ter tafel komt LEUSDEN - Vorige week werd in Groot Krakhorst vergaderd door de Liberale jongeren binnen de VVD. de JOVD afdeling Amersfoort. Namens deze afdeling waren aanwezig Rijk van Laar en Loet Madarasz. Voor Leusden nam een elftal liberale jon geren aan de bijeenkomst deel die werd voorgezeten door Rob Ver meer. Doel van de vergadering was de mogelijkheden te peilen voor een eigen, onafhankelijke JOVD afdeling in Leusden. De vergadering werd ingeleid door een rede van de heer Hoytema, waarin de onder de Leusdense leden levende gedachten en ideeen naar voren wer den gebracht Na deze rede ontstond een discussie over het al of niet oprichten van een Leusdense afdeling wat voor de Amersfoortse leden werd aange vochten Conclusies konden uit deze discussie nog niet worden getrokken, hiervoor vonden beide partijen het te vroeg Men wacht eerst een uitspraak van het hoofdbestuur hieromtrent af LATENT TALENT OVER ISLAM Er is nog plaats op de cursus Koran lezen op 28 februari, 6 en 13 maart a.s. in de basisschool „De Heerd" te Leusden, onder leiding van drs. Jan Slomp. In Amersfoort wonen meer mos lims dan in Leusden. Er zal dus meer belangstelling voor dit on derwerp in deze stad zijn. Opga ve voor de cursus kan plaatsvinden door 15,- te storten op giro 3898410 t.n.v. Latent Talent te Leusden, cur sus 70. De leider, drs. J. Slomp is islamoloog in dienst van de Gereformeerde Kerken met de opdracht voorlichting te geven over de ontmoeting tussen moslims en christenen in onze samenleving. Hij werkte voor dien 13 jaar in Pakistan. „De Heerd" is vanuit Amersfoort bereikbaar via de Noorderin slag. LEUSDEN - Zondag 17 februari wordt er vanaf half drie een aange paste kerkdienst gehouden in de Marcuskerk, Asschatterweg 23, be stemd voor geestelijk gehandicap ten uit de regio. Het thema van de dienst waarin wordt voorgegaan door ds J. S Ridderbos is ..Levend water Muzikale medewer king zal worden verleend door de kin- dercantory onder leiding van mevrouw H J Nobel en het combo Reformation Belangstellenden kunnen zich voor na dere inlichtingen wenden tot tel 942437. li „Waarom moet je ook op vlinderjacht gaan." Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag Redaktie: Bert Vos. Marnix Kreijns en Peter van Meenen Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant. Rozendaallaan 9, Leusden-centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Abonnementsgeld: 40- per jaar, 20.50 per half jaar, 10,50 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-40691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze mspekteur bezor ging, overdag 03420-6141, na vijf uur 03420-4679 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5 - per exemplaar (for maat 13 x 18 cm) op giro 871441 t n v de BDU b v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9. Leus den/centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom- binatie te Barneveld. LEUSDEN - De leden van de werk groep Midden- en Kleinbedrijf verga deren donderdag 21 februari vanaf 20 00 uur in de raadszaal van het ge meentehuis. Hamersveldseweg 2 Op de agenda komen de volgende punten voor: 1 Opening 2. Mededelingen 3 Verslag vorige vergadering (24 ja nuari) 4 Informatie betreffende -warenhuis kosten opzet markt 5 voortgang Hamershof: de heren Spanjersberg (Delta Lloyd) en Rog- genkamp (dienst gemeentewerken) zullen ter vergadering zijn om terzake toelichting te geven 6 Rondvraag 7 Sluiting. vervolg van de voorpagina' het gebied langs de Hamersveldseweg zal worden volgebouwd (Claeveren- blad en Wildenburg) Op de vraag of die ene agrariër dat ene stuk grond kan missen, wees de heer Verbeek er op dat geen enkele agrariër daar grond kan missen ..Het zijn al niet zulke grote bedrijven aldus de heer Verbeek De heer Rog- genkamp ,,We zullen proberen om zo nodig elders compenserende grond voor deze agrariër te vinden Of die grond er is. weet ik echter niet" Mevrouw Vlugt ..Het is niet eerlijk, dat je de boeren opzadelt met de hin derwet-perikelen door een plan van de gemeente" Mevrouw Defares stelde voor om de Zuiderinslag recht aan te leggen inplaats van met een bocht, waardoor grond overblijft ten behoeve van deze agrariër De heer Rog- genkamp betwijfelde of dat te realiseren was maar zou de suggestie meene men in de verdere planning Mevrouw Rozendaal (vanaf de publieke tribune) riep de boeren op om zelf zo snel moge lijk aan de bel te gaan trekken en niet te af te wachten SOCIAAL ASPEKT Voorzitter Ten Berge ,.Het is per de finitie niet zo, dat de agrariërs er de dupe van worden Als er grond nodig is. krijgt hij er geld voor. Wel kan een deel van zijn broodwinning worden weg gevaagd Dat viel niet helemaal in goede aarde bij de woordvoerder van de boeren langs de Hamersveldseweg, de heer Van 't Klooster. „In het alge meen is de bereidheid om te praten bij de agrariërs aanwezig. Het groot Van deze agrariër zal grond moeten worden aangekocht. ste gevaar is echter de hinderwet. Een ander punt, wat de voorzitter noemt, is de vergoeding in geld. Je kunt je natuurlijk afvragen waarom de agrariër ondanks het geld zijn grond niet wil missen. Ik wil hier met nadruk stellen, dat het geen kwestie van geld is. Want de rente van de opbrengst van de grondverkoop kan wellicht voldoende zijn om meer rendement te krijgen, maar telkens wordt voorbijgegaan aan het sociale aspekt. Hij wil werken. Hij wil zijn grond niet kwijt, hij wil geen geld. Hij wil gewoon zijn bedrijf blijven uit oefenen. Déér moeten de gemeente en de agrarische standsorganisaties veel meer rekening mee houden, want dét is de kern van het pro bleem". Dé heer Verbeek voegde er nog aan toe. dat ook al zou de gemeente 6- per vierkante meter voor zijn grond be talen. dan nog kan de desbetreffende boer er geen andere grond voor terug kopen, omdat dergelijke grond te duur voor hem zal zijn Afgezien nog van de vraag of die grond er is En daar wordt ook geen rekening mee gehouden De heer Roggenkamp zegde toe om in deze vergadering gemaakte opmer kingen mee te nemen in de verdere planvoorbereiding

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3