Juffrouw Boersen nam afscheid St. Josephschool Veel mensen gaan in 1980 K< Uook? Een mooie keuken hoeft niet duur te zijn! Eind deze maand uitslag enquête Centrale antenne duurder keukencentrum p.g. bronkhorst b.v Vrouwenraad vergaderde AUTOGASTECHNIEK bv Hier is het bewijs van P. G. Bronkhorst b.v keukencentrum te Garderen perfekte én betrouwbare autogasinstallaties AANTREKKELIJKE KORTINGEN putterweg 60 - garderen - tel. 05776-781 DINSDAG 19 FEBRUAR11980 LEUSDER KRANT LEUSDEN De tarieven voor de centrale antenne inrichtingen zullen worden verhoogd van f 35 naar f 40 voor het oude en van f 100 naar f 105 voor het nieuwe systeem. De verho gingen zijn noodzakelijk om het na delige saldo op de begroting van het bedrijf centrale antenne inrichtingen te beperken tot f1730. Die f1730 kunnen dan weer worden gedekt uit de eigen reserve van het bedrijf. Mevrouw Verduin (PL) vroeg zich af of de nu nog geringe tekorten groter zouden gaan worden als het systeem wordt uitgebreid Zi) waar schuwde dat de gemeente de vinger aan de pols zal moeten houden, en dat de kosten van het nieuwe centraal antenne systeem goed in de gaten moeten worden gehouden „Er zal zeker niet zo maar weer toestemming moeten worden gegeven voor nieu we prijsverhogingen'' De heer Bergsma (VVD) sprak de wens uit dat de technische comissie, die belast is met de begeleiding van- het systeem, het financiële aspect niet uit het oog zal verliezen. ACHTERVELD Donderdagmid dag werd door het personeel en de leerlingen van de St. Jozefschool afscheid genomen van juffrouw Cla- rien. Mevrouw Clarien Boersen-Swa- nikken nam na vijf jaar als onderwij zeres aan de St. Jozefschool te zijn verbonden afscheid. Het afscheid hield verband met een op komst zijn de blijde gebeurtenis. Nadat alle leerlingen waren verza meld werd juffrouw Clarien binnen gehaald waarna zij op een versierde stoel moest plaats nemen. De bijeen komst werd begonnen met het zin gen van een afscheidslied. Daarna werd er uit elke klas door een aantal leerlingen een stukje opgevoerd, een liedje gezongen en gedanst. De 1e klas liet zien hoe men op school leer- lezen en schrijven. Eerst werd op het bord een les geschreven die de kin deren moesten lezen Daarna kregen zij over hetzelfde onderwerp een dic tee. De kinderen van 4, 5 en 6zongen een heel leuk afscheidslied. Aardig werd het stuk ,,De enge droom" op Veel mensen denken dat auto rijden op LPG-gas pas interes sant wordt bij 20.000 km/jaar. Niets is minder waar! Onder staande berekening toont aan dat voor de meeste auto's de voordeelgrens zelfs onder de 10.000 km/jaar ligt. Naast het direkt- financiële voordeel heeft rijden op gas nog meer belangrijke pluspunten: minder corrosie in de motor, waardoor een langere levensduur verzekerd is; de motor loopt soepeler door betere samenstelling van het brandstof-luchtmengsel; inbouw van een gasinstallatie verhoogt de waarde van uw auto; u rijdt milieu bewust door het ontbreken van lood en zwavel in de uitlaatgassen. Dezelfde auto zou aan LPG-gas 10% meer verbruiken; de kosten bij 10 000 km/jaar zijn dan 10.000:8.1 x/0,535 f 660,49 wegenbelasting (zelfde auto, inkl. extra voor LPG) t 576,— afschrijving LPG-installatie (gerekend over 5 jaar) I 300 totale kosten f 1539,49 Dit is de berekening voor een midden klasse auto: Als een personenauto 9 liter super- benzine per 100 km verbruikt, dan kost dit bij 10.000 km/jaar 10.000 9x f 1,374 f 1526 66 wegenbelasting (voor auto van b.v. 915 kg) f 395 totale kosten f1921,66 Bij 10.000 km/jaar bespaart u dus al f 382,17; bij 20.000 km/jaar f 1249,84; bij 30.000 km/jaar f 2117,52 en bij 50.000 km/jaar zelfs f 3849.86! Hoofdkantoor: Glashorst 106, 3925 BV Scherpenzeel Telefoon 03497-3124. U ziet dat rijden op autogas voor (bijna) iedereen grote voordelen heeft. Vul dus meteen de bon in voor een vrijblijvende, persoonlijke berekening door AUTOGASTECHNIEK b.v. importeur en installateur van perfekte én betrouwbare gasinstallaties voor elk type auto. ik ontvang graag de vrijblijvende, persoon lijke berekening voor het rijden op autogas. Ik rijd een type bouwjaar km/jaar Naam-f- AdresL_ Woonplaats Telefoon .Deze bon opsturen aan: JAutogastechniek bv, lGlashorst 106, 3925 BV Scherpenzeel. Denkt u no^' steeds dat uw nieuwe keuken kapitalen moet kosten? Dan hebt u niet op ons gerekend! In ons keuken centrum treft u een breed programma keukens aan, in alle prijsklassen. Niet te geloven wat u allemaal kunt krijgen voor eigenlijk maar weinig geld Naast het topmerk LANZET kunnen wij u eveneens de fraaie keukens van Brinkmeier en Kruse Meinert aanbieden, welke uiteraard geschikt zijn om de gewenste inbouwapparatuur in te plannen, zoal9 Etna, Siemens, Philips, Pelgrim, etc. Zelf monteren? Dat scheelt heel wat De kosten kunnen nop extra meevallen, wanneer u zelf uw nieuwe keuken monteert Niet moeilijk Alle kastjes knjpt u kanl-en-klaai geleverd Bovendien willen wij u alles uitleggen En wanneet u toch nog met problemen zou komen te zitten (kan bijna niet!) dan kun onze montagcdienst u altijd verder helpen De prachtigste keukens, te kust en te keur Onvoorstelbaar wat u bij ons allemaal ziet! Allerlei keukens. Allerlei stijlen. Allerlei variaties. Met verschillende fronten van kunststof in actuele kleuren. Met fronten van gefineerd of massief (eiken) hout, rijk en romantisch. Tevens bent u bij ons ook aan het goede adres voor bouwmaterialen, hout, tegels, plavuizen, etc. Kortom alles wat u nodig mocht hebben voor verfraaiing of verbouwing van huis of keuken. En om het helemaal aantrekkelijk te maken, kan de korting zelfs oplopen tot 40%-.... Bent u al geweest? Gauw even doen Kom naar Keukencentrum P. G. Bronkhorst in Garderen. Ongekend veel keus. Ongekend veel moge lijkheden, ook voor een beperkt budget. Toch even doen! Wij zijn geopend van maandag Cm vrijdag van 09.00-18.00 uur, vrijdag avond van 19.00-21.00 urn en zaterdag van 09.00-16.00 Wij plaatsen de keuken vakkundig geheel naar uw eigen wensen. gevoerd Een uit school komend meisje zegt tegen haar moeder dat zij geen huiswerk heeft. Tijdens het tele visie kijken, komt er een naargeestig persoon op het doek Als zij is gaan slapen maakt de persoon haar wak ker en dwingt haar haar huiswerk te maken Doordat hij haar steeds de goede antwoorden geeft, krijgt zij op school een 10 voor haar huiswerk Er was een playback optreden van de Super HiII Gang. Ook de konijnen polka en de wasfluitpolka werden op een leuke manier gebracht Het pers oneel bleef niet achter Met de trap pelzak boogie brachten zij de Lach spieren van alle aanwezigen in bewe ging. Ook het Nederlands elftal met Andre van Duin met „Nederland heeft de bal", was een succes. Na al deze optredens was de tijd aangebroken om afscheidsgeschen ken te overhandigen. Namens alle kinderen werd de scheidende juf een mooie speelgoedhond aangeboden. Ook kreeg zij een album waarin de namen van alle kinderen waren geschreven met daarbij een pasfoto Ook hadden de kinderen een klein stukje erbij geschreven Van de leer lingen van de klassen 1, 2 en 3 kreeg zij een heel groot bord aangeboden, waarop de namen van die kinderen waren geborduurd, het geheel was omgeven door een groot aantal ge borduurde poppetjes die de kinderen moesten voorstellen. Het hoofd van de school, de heer Francke, dankte haar namens al het personeel voor het vele werk dat zij al die jaren in en voor de school had gedaan. ,.U hebt die jaren heel hard gewerkt voor de kinderen Eerst noa in de el oude school en daarna nog enk jaren in deze nieuwe school He hartelijk dank." Namens het persor eel boodt hij haar een lig-zitstoelt, voor de baby aan. Tot slot dankte j Clarien voor alles wat zij deze midda had mogen meemaken en voor he geen zij in ontvangst mocht nemei „Ik zou heel veel willen zeggen, ma; ben zo overdonderd dat ik dit nu kan Ik wist niet wat me overkwarr Toen ik op school kwam hing de vla uit. Ik wist niet eens waarom. Ik be heel blij met dit alles. Ik heb die vi jaren heel prettig aan de St Joze school gewerkt Ik heb het altijd mts! plezier gedaan. Ik dank alle kindere voor dit alles. Ook mijn collega's h© hartelijk dank voor alles en zeker oc1 voor de fijne samenwerking die altijd geweest is Ik dank jullie no< 1 maals heel hartelijk voor alles eni 1 hoop toch nog eens op de school 11 komen kijken" zei juffrouw Clarien De receptie, gehouden in verban met dit afscheid, werd door veel oi f ders en collega's van de andere b< sisscholen bezocht. Velen kwame van de juf afscheid nemen hetgee 11 vergezeld ging van veel bloemen e geschenken Vijf jaar is mevrouw Boersen als on o derwijzeres aan de school verbonde t geweest In die tijd heeft zij zie zowel bij collega's, kinderen, school S bestuur als ouders geliefd weten 11" maken Ze had een goed inzicht i alles en als haar mening werd ge" vraagd, gaf zij die altijd voor de vuis weg. Vele malen bleek dan ook da haar mening of inzicht zeer juist wa i geweest LEUSDEN Op de bijeenkomst van de Vrouwenraad, tevens jaarver gadering, woensdag 13 februari in Groot Krakhorst, was niet alleen van iedere vrouwengroepering een afge vaardigde aanwezig. Alle besturen waren uitgenodigd, on der andere vanwege punt 7 op de agenda: Hoe vraag je subsidie, toe gelicht door de heer Bogaard, hoofd afdeling welzijn. Bij de opening door de voorzitster mevrouw Donla werd mevrouw Wijntjes als nieuw lid van de vrouwenraad extra verwelkomd. Mevrouw Wijntjes zal de Zonne bloem in Achterveld gaan vertegen woordigen. Tijdens punt twee van de agenda, mededelingen en ingekomen stuk ken werd het woord aan mevrouw Schwencke gegeven, afgevaardigde namens de vrouwenraad in de plan- groep sociaal cultureel werk. De plangroep is nog in de inventari satiefase. Opnieuw zullen alle vereni gingen het enquêteformulier toege stuurd krijgen met enkele aanvullen de vragen, om de gegevens te toetsen aan de huidige stand van zaken Ted Jansen (Rooie vrouwen) vroeg zich af hoe deze vertegenwoordiging tot stand gekomen was. omdat daar tij dens de vergaderingen nooit over gesproken is. Omdat er snel een afvaardiging tot stand moest komen heeft secretaresse Evelien Blom di verse vrouwen gebeld met de vraag of zij zitting wilden nemen in de plangroep Bij de volgende vergadering zal de procedure van afvaardiging agenda punt worden opgenomen Na enkele wijzigingen werd hierna het verslag van de vorige vergadering goedgekeurd, evenals het jaarver slag Uit het jaarverslag valt op te maken dat de vrouwenraad het afgelopen jaar veel werk heeft verzet. Om enke le punten te noemen De jaarlijkse cursussen, medewerking aan de bra derie tijdens en vanwege het jaar voor het kind De totstandkoming van de V.A.C. (vrouwenadviescommissie) voor de woningbouw De vrouwenkrant met daaraan vastgekoppeld de enquête. Propaganda voor de Europese ver kiezingen Het dagelijks bestuur heeft dit jaar veel vergaderingen, werkochtenden en bijeenkomsten bezocht. Vanuit de vrouwenraad zit ten er vertegenwoordigers in de plan groep voor sociaal-cultureel werk en het welzijnscentrum. Er is een gezamenlijke ochtend ge weest voor alle vrouwenorganisaties over kinderpsychologie en niet te vergeten de regelmatige vergaderin gen door de vrouwenraad, waardoor onder andere diverse aktiviteiten als bovengenoemd tot stand zijn geko men. SUBSIDIE Het financieel verslag, opgemaakt door de penningmeester mevrouw Zuidema, waarbij zij zelf toelichting gaf, werd goedgekeurd en hierna was het woord aan de heer Bogaard over het aanvragen van subsidie. Hij be gon met een kleine opsomming wan neer er voor het eerst subsidie aange vraagd kon worden Dat was in 1978, een rijksbijdrageregeling voor vor- mings- en ontwikkelingswerk. In 1979 voor edukatieve aktiviteiten en emancipatiedoeleinden Pas eind 1979 kregen de diverse groeperingen te horen of zij in aan merking kwamen voor subsidie over 1979. In 1980 is er weer een mogelijk heid tot het aanvragen van subsidie in het kader van emancipatiedoelein den en edukatieve aktiviteiten. Deze gegevens moeten voor 1 april bij de gemeente binnen zijn. Hierna konden er vragen gestel worden. Nan van Dalen (UW) vroe j zich af hoe het met de groep zor gesteld was, die buiten deze subs dieregelingen valt. De heer Bogaard kon meedelen di zowel de UW als de Zonnebloei buiten deze regelingen om toch kor den rekenen op 25% subsidie. De vraag van mevrouw Van d« Schaaf (NCVB-centrum). hoe hi mogelijk is dat de ene christelijk vrouwenbond f.30,— en de andei f.300.— subsidie krijgt, was moeili ker te beantwoorden Dit hangt van veel faktoren af. D gemeente is bereid subsidie op t< korten te geven, maar er worde vaste normen gehanteerd bijvooi beeld op het gebied van docentei vergoedingen, cursusgeld enz< voort, lichtte de heer Bogaard to Mevrouw Van Hasselt haakte daar o in door te zeggen, dat wanneer maar een brutaal plan indient je ieder geval subsidie ontvangt. De subsidie wordt pas gegeven n afloop van een jaar. Wil je je jaarpla afstemmen op je financiën dan cn vang je dus nooit subsidie, was hiei op het antwoord. De subsidie wordt pas gegeven r, afloop van een jaar Wil je je spaa plan afstemmen op je financiën da ontvang je dus nooit subsidie, wa hierop het antwoord. De heer Bogaard kon verder zegge dat voor dit jaar, omdat de gegeven vroeg opgestuurd moeten worde' de goedkeuring van subsidie uite1 aard ook eerder zal komen. Hij hoopte voor de zomervakantü maar kon zich daar niet op vastleg gen. GEZINSVERVANGEND TEHUIS Buiten dit onderwerp werd aan d heer Bogaard de vraag gesteld, wan neer het gezinsvervangend tehui voor geestelijk gehandicapten Leusden gerealiseerd zou worden e of kinderen uit Leusden daar als eet sten voor in aanmerking konden ko men. Eerdaags zal hier met de gemeent en de dr De Jongh-stichting ee gesprek over gevoerd worden. Ee mogelijkheid is uiteraard om aan d goedkeuring voor het tehuis in Leus den de eis tot het plaatsen van ee minimum aantal mensen uit Leusde vast te koppelen De heer Bogaar werd bedankt en het woord was aa mevrouw Verputten die een bijeen komst over veiligheid in Utrecht na mens de vrouwenraad had bijge woond. Zij sprak over diverse rampe die kunnen gebeuren en over d voorzieningen die Utrecht op dat ge bied al heeft getroffen Belangrijk is de uniformiteit bij ram penbestrijding en het oprichten va bijvoorbeeld een talentenbank. Naa aanleiding van haar betoog werd te plaatse een commissie veiligheid i het leven geroepen. Voor de VHOM-cursus (vrouwen hei oriënteren zich op de samenleving waren nog plaatsen vrij (opgeven b Evelien Blom) en tijdens de ronc vraag werd onder andere naar ee gezamenlijke stencilmachine g( vraagd (nog niet beschikbaar) en ho het staat met de enquête van d vrouwenraad. De formulieren zijn in Utrecht voord eindconclusie. Regelmatig reist Eve lien Blom daarheen om onduidelijk* den (men kent daar de Leusdens situatie niet) op te lossen Eind febri ari hoopt men klaar te zijn met d eindconclusie Een laatste mededeling kwam va mevrouw Abbring, 23 april is er we* een kledingbeurs in de dorpskerk i Leusden-Zuid

Leusder Krant | 1980 | | pagina 10