I leusder krant DINSDAG 19 FEBRUAR11980 plaatselijk nieuws Gouden Klomp actief op vele fronten De Llsidunese Klomp werd dit jaar uitgereikt aan mevrouw Otto en mevrouw Bergsma. Haaien en voetbalclub Roda er werden zaterdag toch geen gekleur de kaarten getrokken trad drei gend op tegen de ..tijdrekkende" te genstander i z de al pakweg 10 jaar bestaande plannen voor de uitbrei ding van het BB-park Senator Jan had het met de dansma riekes niet slecht in één van de groot ste auto's van Leusden Helaas was dat ..tweedehandsje" niet meer com pleet de laatste lettervan Pontiac (de c van carnaval?) was van het neusje verdwenen. In een kroon, bovenop een hemelbed op wielen, bekeek PrinsHeerlijk Leusden letterlijk van uit de hoogte. Opvallend was de ..sa menwerking" van de prins met zijn adjudant Zijne hoogheid had de griep en Folkert geen stem meer. Op het bordes van het gemeentehuis begroetten burgemeester J W M Rademaker en de Gouden Klomp elkaar als goede bekenden. Het wel komstwoord van onze tijdelijk op non-actief gestelde burgervader werd vlot beantwoord door Prins- Heerlijk, waarna de jaarlijks oprui ming" volgde De burgemeester kreeg, in ruil voor de stadssleutel en ter aanvulling van zijn medalje-verza- meling een onderscheiding van jeugdprins Roberto en de ..oude" prins overhandigde eerst U V V - voorzitster mevrouw H C Vrij een (met door ons nagetelde) buidel met f 222.22 en daarna de Lisidunese Klomp (voor een verdienstelijke Leusdenaar) aan mevrouw F. Otter, die als organisatrice van de actie ..Help een handje met je voeten" f 13.000,— bijeengebracht heeft voor Unief De daarbij door mevrouw A Bergsma verleende assistentie bleek goed voor een prinsheerlijke medalje en in alle drie gevallen klonk het veelzeggende 1-2-3-homaar! Een glas letterlijk gemeentepils of limo nade naar keuze van de gebruiker bracht de vermoeide Gouden Klompers weer spoedig in conditie voor de volgende klus. Dat was het Kindercarnaval in De Til, waar de chef-kok (die akelig veel weg had van Gradus v.d Hengel) reeds gereed stond voor de ont vangst van enige honderden jongens en meisjes Allemaal gecostumeerd en het moet een heksentoer geweest zijn voor jeugdprins Roberto om daaruit de allerbeste te kiezen. Dat werd Jantje Wendel (die dat nauwe lijks besefte), maar het had natuurlijk net zo goed iemand anders kunnen zijn. De Pipo's hielden de goede stemming op peil en de Leusdense jeugd heeft enorm genoten. Het is maar goed, dat over een jaar of 15 20 de evenementenhal gereed is, want als al deze kinderen straks groot zijn en lid van de Gouden Klomp, zouden wij met weten, waar carnaval dan anders kan worden gevierd De dames van het pretgilde hadden moeite om alle jongens en meisjes van verstandige-en niet-verstandige versnaperingen te voorzien. GROOT CARNAVAL Zowel vóór als achter in De Hak- horst werd zaterdagavond Groot Carnaval gevierd De toeloop was enorm (van ruim 400 tot een kleine 500 zotten en zottinnen) en vanaf 21.00 uur was de hotseklotsende massa geweldig op dreef Het Fix Fox Trio resp een disco-geweld veroor zaakten de files op de dansvloeren en iedereen was ..iemand anders" In cogmto en daardoor opvallend kwam onze tijdelijk uitgeschakelde burger vader met zijn echtgenote nog even kijken of alles goed ging. juist toen de dansmariekes de aandacht voor zich opeisten. Ondertussen waren drie steunpilaren van de carnavalsvereni ging prinsheerlijk onderscheiden Hoffotograaf Janus Visser, zijn (ach- ter)naamgenoot van het distributie kantoor van consumtiebonnen (een soort consumentenbond) en Heij van de ledenadministratie bogen nederig het hoofd voor de prins, die zodoen de zonder op een stoel te moeten klimmen, hen het Gouden Klomper eremetaal kon omhangen. Wij hebben weinig zin om iedereen voor het voetlicht te halen, maar twee Roda-bestuurders vielen eveneens in de prijzen. Secretaris Cees Leijenaar op eigen initiatief had veel succes met en plezier van zijn ..scheidsrechterskaart" en voorzitter Co Bosman won zomaar een fiets, waardoor hij nu een Peugeot te koop heeft. Nina Hagen en haar vrienden waren qua originele vermomming ,,een paar apart", een schoonmaak ploeg la Cemsto viel op bij de aroeoen en een waterpolo-Haai als ,,rode dame in mini-rok" individueel. De exDositie van Martin de Ruyter op Een opvallend verschijnsel in de optocht in Leusden: Roda '46 geeft een rode kaart aan het gemeentebestuur. Gouden Klomp bracht een officieel bezoek aan het gemeentehuis. Burgemeester Rademaker ontvangt een nderscheiding van jeugdprins Robert. Twee beelden van het avondelijke carnavalsgebeuren van de Gouden Klomp in De Hakhorst. LEUSDEN/CENTRUM Een goudvis is geen rijk geworden sar dientje, maar evenmin is een aspe- rientje het enige middel om snel uit de greep van de griep te geraken. Daar is meer voor nodig. Met veel abracadabra en een uiterst liefdevol le verzorging heeft de Roos van Leus den haar gemaal PrinsHeerlijk niet in zijn (nacht)hemdje laten liggen, zit ten of staan. Zij kreeg hem keurig op tijd weer valide voor zijn taak als carnavalsprins in de drukste periode van het leutseizoen 1979-1980. Nog wel wat pips en zwijgzamer (of min der luidruchtig) dan zijn volk van hem gewend is, was zijne hoogheid woensdagavond weer het hart van de Gouden Klomp in het Zeemanshuis aan de Asschatterweg, waar speciaal voor de bewoners van 't Hamersveld carnaval van vroegere jaren uit de geschiedenis werd terug gehaald. Bierlozer dan gebruikelijk en met een éénmansorkest, maar desondanks zeer geslaagd voor de 70 80 „Ha- mersvelders". Het werd een zeer gevarieerde, aangepaste avond met voorde pauze het optreden van de Jeugdraad van Elf en mini-prins Robertus en met een paar rondjes bingo o l.v. Valk en Folk Na de rust werd het doorleutige gezelschap nog groter Voorafge gaan door de dansmariekes en ge volgd door de senaat en het bestuur deed PrinsHeerlijk zijn intrede met de Raad van Elf. Met een loterij zonder nieten, een spelletje ..hersengym nastiek" (uit de tijd toen er nog geen TV bestond), de adjudant als ..Mieke hoe is de stand" en een gelijkspel tussen enerzijds de dames Vial, Schilling en Hoksbergen ging het feest verder Een hoogtepunt van de avond was voorts het optreden van Folkert v.d. Veer plus gitaar met mee- zing-toppers-van-toen In het Zee manshuis beleefde het nieuwe volks lied van de Gouden Klomp en met name Leusden heeft de Klomp" zijn première. Het regelmatige applaus van een dankbaar publiek onder streepte de bargezellige avond Aan het slot van het feest bedankte me vrouw T. Zeeman, mede namens de bewoners van het naar haargenoem- de Zeemanshuis, de pret- en praat jesmakers voor het belangeloos ge organiseerde en zeer geslaagde op treden van de Gouden Klomp, die van haar voortaan best Gouden Hart mag worden genoemd. OPTOCHT De carnavalsclub heeft kennelijk een goede sponsor gevonden en met name de verenigde weergoden. Geen regen, wind of sneeuw tijdens de optocht en daarvoor in de plaats een redelijk schijnend zonnetje. Koning Winter heeft dit jaar de eer aan Prins Carnaval gelaten. Hoewel onver wacht toch nog enkele deelnemers verstek lieten gaan, was de carna valsstoet nu mooier en groter dan in voorgaande jaren Met diverse indivi- duelen en verenigingen een merkba re verbetering Direct herkenbaar aan de enorme zilveren haai op het dak was de auto van de LZ&PC de De boerenkapel de Leutkrakers had in de Johanneshoeve het hoog ste woord Op visite waren daar o m president Frits den Ouden en vice- president Theo Koppens van de car- navalsfederatie Midden Nederland de vakbond zogezegd en de heren kwamen niet met lege handjes. Raadslid Joop Mater en ex-prins Hanno hielden er een federatieve medalje aan over. Een verschil van "mening over het protocol was de oorzaak van het niet meerijden van het Gouden Klomper hemelbed in de Achterveldse carnavalsoptocht In plaats daarvan is het gevaarte zon dagmiddag naar de Flint in Amers foort gereden, waar de Gouden Klomp te gast was op het Spatschop- pen van de keistedeiijke Leutbroe- ken. de zolder van de Hakhorst had helaas minder succes met nog een perscol lega waren wij de enige belangstel lenden Wij hadden het voornemen onze carnavalsplich! te beperken tot om streeks middernacht. Dat is niet ge lukt, want bier en mooie vrouwen vertroebelden ons brein. Het was 02.00 uur en sluitingstijd voor wij het wisten. Buiten wachtte in zoverre ae aangename verrassing, dat de politie van Leusden de alcoholcontrole (of waar men anders mee bezig was) beperkte tot de vraag of wij ons rijbewijs bij ons hadden. Het succes van Groot Carnaval speelde ons zon dag wel parten. Wij ontwaakten zo laat uit de slaap der rechtvaardigen, dat wij niet alleen ons Frühstück, maar ook de Frühschoppen In de Johanneshoeve misten. Zonder onze aanwezigheid is dat onderdeel van het carnavalsprogramma toch door gegaan en het doet ons plezier, dat het daar ook druk en gezellig is ge weest. let kindercarnaval van de Gouden Klomp. en kreatie uit de vele modellen tijdens het kindercarnaval Model 1980. een prinselijke fiets

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5