Achterveld in ban van carnaval E sa Ld r kran Is s U DINSDAG 19 FEBRUAR11980 Achtervelds nieuws 6 1 ta De politie-begeleiding tijdens de carnavalsoptocht in Achter was - zoal Pe gebruikelijk - voortreffelijk. Dat kon ook niet anders, want de kurk bleef op d bierfles bc OPTOCHT Uiteraard waren dit jaar de olie-sjeiks volop present tijdens de carnavalsoptocht In Achterveld. Zoals elk jaar was de belangstelling voor de grootse carnavals-optocht in Achterveld bijzonder groot. Het was dan ook de moeite waard wat aan het publiek voorbijtrok. GOEDE BUUR Zondagmiddag was er de grote Carnavalsoptocht Deze optocht was groter dan vorig jaar Er deden 21 wagens aan mee. een groot aantal groepen en een groot aantal indivi- duelen. Het was deze middag voor de jury zeker geen gemakkelijke taak om het geheel te beoordelen. Veel publiek was er op de been om deze optocht te bekijken Jammer was wel dat de route niet helemaal gereden kon worden zoals deze was gepland. Op de hoek van de W van Amers- foortstraat en de van Oldenbarne- veltstraat hadden bezoekers hun auto zo geparkeerd dat het voor de wagens onmogelijk was om de bocht te nemen. Daardoor moest het ge deelte van de Oldenbarneveltstraat en de D. van Weedestraat komen te vervallen De prijzen werden bekend gemaakt en uitgereikt op de Prinsen wagen die geparkeerd stond voor hotel De Roskam. Er heerste een geweldige spanning wie in de prijzen waren gevallen Eerst werd bekend gemaakt wie de actualiteitsprijs had gewonnen Dit was een speciale Puupekoppen kruudkoek. Deze werd gewonnen door Vriendenschaar met hun wagen ..Energie" Dezelfde wagen won ook de eerste prijs van de wagens en tevens de wisselbeker, zij behaalden 144 punten De actualiteitsprijs en de wisselbeker werden door de heer ACHTERVELD Vrijdagavond is In het Puupenkoppenland het Carna valsfeest In alle hevigheid losgebar sten. Het groot Carnaval werd op deze avond gevierd. Al vrij snel nadat de deuren van het 100 gram gebouw waren open gegaan, kwamen er heel wat Carnavalsvierders de zaal bin nen. Toen de Prins met zijn gevolg en hun dames de zaal binnenkwamen, vooraf gegaan door de dansmariekes en de Hofkapel, was de zaal al zo goed als geheel gevuld en was er al geen tafeltje meer vrij. De Prins ver welkomde alle zotten en zottinnen met een hartelijk welkomstwoord. Hij was heel blij dat er zoveel Puupen en Puupinne^n in de zaal waren om het groot Carnaval te vieren. We zullen er een heel gezellig feest van maken. Ik hoop dat jullie allen hieraan mee zullen werken, aan'ons afgewisseld met het Midland Kwintet en de Hofkapel de muziek voor de avond verzorgde Al heel spoedig was er een heel goede stemming en de dansvloer was steeds gevuld Veel aanwezigen waren gekleed in een mooi en velen ook in een origineel carnavalscostuum Tijdens het dansen verscheen bur gemeester Rademaker vergezeld van zijn echtgenote in de zaal Ongeveer gelijktijdig verscheen ook de Leus- dense Prins Carnaval met zijn gevolg in de zaal. Deze Prins, prins Heerlijk werd door de Achterveldse Prins hartelijk verwelkomd ..Ik ben heel beduusd." aldus Prins Pijsbert Puup de zesde. ..dat ik Prins Heerlijk met zijn gevolg hier heb zien binnen ko men. Het wordt door ons heel erg op prijs gesteld dat u ook eens in Puup enkoppenland komt kijken We zijn dankbaar dat je er tijd voor vrij hebt kunnen maken om ook eens een Carnaval in Puupenkoppenland mee te maken Prins Heerlijk en zijn ge volg werden hierna ondersheiden met de orde van de Puupenkoppen Ik hoop jullie hier nog vele jaren tijdens het Carnaval te mogen zien en Ik Wêris jülfiëbok in Leusden een heel mooi en gezellig Carnaval toe." beeld van het avondgebeuren in Ons Gebouw te Achterveld. Prins Heerlijk dankte zijn Achter veldse collega voor zijn woorden en de ontvangen onderscheiding ..Ach terveld —Leusden is maar 6 kilome ter, maar soms is het net of het veel verder is We hebben zo in onze gemeente twee fijne Carnavalsver enigingen en kunnen het goed met elkaar vinden Ik denk dan ook maar zo een goede buur is altijd beter dan een verre vriend." Hierna werden de Achterveldse Prins en zijn adjudant door Prins Heerlijk onderscheiden Ook de Raad van Elf mocht een onderscheiding in ontvangst nemen. ..Het is wel een huis. tuin en keuken onderscheiding, voor de raad van elf. doch het kan nog nuttig zijn ook. want het kan ook nog als bierviltje worden gebruikt. Ook wij wensen jullie in Achterveld heel prettige en geweldige Carnavalsdagen toe Nu men toch op de officiële toer was. besloot de Achterveldse Prins maar gelijk over te gaan tot het uitrei ken van de Krentepuup. Deze puup wordt jaarlijks uitgereikt aan een per soon die zich voor de gemeenschap verdienstelijk heeft gemaakt. Dit jaar viel de eer te beurt aan de voormalige tuinman en klusjesman van huize St Joseph Doris van Laar. Nadat hij met zijn echtgenote, net als dokter Boers- dema met zijn echtgenote, bij de Prins was gekomen, las deze het besluit betreffende de toekenning van de krentepuup voor De heer Van Laar kreeg de puup omdat hij vele jaren als tuinman en klusjesman werkzaam was geweest in Huize St Joseph In verband met zijn gezond heid had hij zijn werk moete beëind- Ook de jeugd liet zich niet onbetuigd in de Achterveldse carnavalsoptocht. igen. .,U hebt veel voor de bewoners en het huis gedaan en vandaar deze onderscheiding". Nadat hem de oorkonde was over handigd. werd de krentepuup door de winnaar van vorig jaar, Dokter Boersema, aan Van Laar overhan digd. Mevrouw Van Laar werd in de bloemetjes gezet Op verzoek van de Prins overhandigde de burgemeester aan de heer Boersema een leuk aan denken voor het feit dat hij vorig jaar de puup in ontvangst mocht nemen De echtgenotes van de burgemeester en de heer Boersema kregen bloe men aangeboden PRIJZEN Nadat de muzikanten de aanwezi gen weer een poosje flink hadden doen transpireren met diverse dan sen was het ogenblik aangebroken dat de prijzen werden uitgereikt voor het mooiste en origineelste carna valscostuum Bij de enkelingen was de 1e prijs voor de uitbeelding ..Ik ben een zak" de 2e voor de bruid van Dracula. de 3e voor de kapelaan en de 4e voor De Indische mevrouw. Bij de paren waren de winnaars: 1e prijs De Olifant. 2e. De Mummies en de 3e voor de tandenborstel Bij de groe pen ging de 1e prijs naar Het bloe metjesgordijn. de 2e naar de groep Deze nacht duurt nooit lang genoeg en de 3e naar de acht Pierots Hierna verscheen een vertegen woordiger van de Carnavals Federa tie Midden Nederland op het podium Door Federatie wordt elk jaar een onderscheiding uitgereikt voorleden van een Carnavalsvereniging die zich zeer verdienstelijk hebben gemaakt voor hun vereniging Hier viel de eer te beurt aan Cor de Vette en Gijs Voskuilen. Beiden zijn vanaf de op richting van de vereniging lid en heb ben er zich steeds voor ingezet Bei den kregen de jaaronderscheiding 1980 Hierna waren alle officiële ge beurtenissen achter de rug en bleef men nog gezellig tot in de kleine uurtjes bijeen Het is al met al een gezellige en druk bezochte Carna valsavond geweest. Vrijdag werd wel een zéér drukke dag voorde Prinsen zijn adjudant In de middag hadden zij reeds de basis scholen Onze Wereld en St Jozef bezocht en de kleuterschool Hum- meltjeshonk. Zij werden daarbij ver gezeld door enkele leden van de Raad van elf. Ook op deze scholen ging het er gezellig aan toe Vrijwel alle kinderen en het personeel waren als carnavalsvierders gekleed Door de Prins en zijn gevolg werd een aantal polonaises met de kinderen gelopen Op onze Wereld waren voor elke klas twee prijzen beschikbaar voor het mooiste en origineelste cos- tuum De gelukkige winnaars waren 1e klas. Susan Baaiman en Peter Tolboom. 2e klas. Els Boersema en Remco Duits, 3e klas. Wido Zwam- bach en Judith v.d. Goes. 4e klas, Dick Balvers en Conny Boersen. 5e klas. Gido de Gans en Anneke No- ach, 6e klas Johnny Tolboom en Debora de Vries. Zaterdag werden door de Prins en zijn adjudant ruim 60 zieken zowel thuis als in de ziekenhuizen met een bezoek verrast. Dit werd zeer op prijs gesteld. „Fijn dat jullie ons niet ver geten zijn." aldus de personen die een bezoek kregen Verder was de Prins met zijn gevolg en hun dames de gehele zaterdagavond aanwezig in café Buitenlust Ook daar was weer een groot aantal bezoekers. zal het zeker niet liggen" zei de Prins. Na een gezellige polonaise betradt de Prins het podium. Hij riepdeRaad van Elf bij zich en reikte aan allen een onderscheiding uit. Dit voor het vele werk dat zij deden in verband met het Carnaval en ook voor de grote steun die hij steeds van hen had ondervon den Daarna reikte hij aan twee per sonen die in de zaal waren een onder scheiding van de Puupenkop uit De eerste was mevrouw Dunnewijk die werd onderscheiden voor het vele werk dat zij gedaan had bij de realisa tie van De Moespot. Ook kreeg zij bloemen aangeboden De tweede was Wout Meinten Hij kreeg een onderscheiding voor zijn geweldige inzet voor de Tour de Junior Zijn echtgenote kreeg bloemen aangebo den Na het officiële gedeelte was het de beurt aan de band de Fix Fox die Een ware regen van confetti, kippeveren en dit soort feestverhogend spul daalde neer over wagens en publiek tijdens de optocht in Achterveld. Rademaker uitgereikt. De 2e prijs bij de wagens voor de Pootweg met de „Onderstret". Zij behaalden 123 pun ten en de 3e prijs was voor de S V Achterveld met ..Voetbal", met 114 punten Bij de groepen ging de 1e prijs naar de Emelaar De schoorsteenvegers met 119 punten, de 2e prijs was voor Onze Wereld met de Wensput met 111 punten en de 3e prijs was voor De Singels met Indianen te paard met 110 punten. Ook voor de individuclen waren er drie bekers beschikbaar Hier werd de eerste prijs gewonnen door Rood kapje. de 2e prijs met de Wegenwacht en de derde prijs door de kabouters Zij behaalden respectievelijk 122.121 en 117 punten In totaal werden er door de jury 15 individuelen geju reerd Zij die buiten de bekerprijzen waren gevallen, mochten een andere prijs in ontvangst nemen. Daar er nog wat prijzen over waren werd er door een jury van de carnavalsvereniging tijdens het kindercarnaval ook nog een aantal prijsjes uitgereikt. Het kin dercarnaval is ook dit jaar grandioos geslaagd De kinderen die niet aan de optocht deelnamen konden reeds van tevoren in het gebouw worden gebracht, waar zij door de dames van de Raad van Elf werden beziggehou den tot na de optocht. Direct na de optocht stroomde het gebouw vol Er werd een aantal kinderfilms vertoont en nadat de Prins de prijzen had uitgereikt werd er nog een polonaise gelopen waarna ook dit kindercarna val was afgelopen Zondagavond was de Prins met zijn gevolg te gast in d'Ouwe Peerdestal Reeds ver voor de Prins verscheen, was de zaal hele maal gevuld Het Midland Trio had er al heel spoedig een goe in. Ook hier was het de zeer gezellig Nog even en dan zit het er weer op en kan Achterveld terug zien op een grandioos Carnavalssei zoen De belangstelling voor het avondelijke carnavalsgebeuren in Achterveld was ook ernom. Het honderd gram-ge bouw was gezellig vol. De prinselijke wagen (met de reusachtige Puup) in de carnavalsoptocht va Achterveld.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 6