Ex-voorzitter renoveert Lookhorst paviljoen VOETBAL 'xV VOOItSI*EL Plusminus KVVA-Achterveld eindigde gelijk oda hield erlies eperkt Spanning in de staart leusdei* krant ITCA-liefhebbers in -veteranen langekleed Leuke avond Uitslagen Bridge Club Leusden DINSDAG 19 FEBRUAR11980 9 LEUSDEN/CENTRUM - Veel Ro- i-supporters ontmoetten elkaar mdag weer voor het eerst sinds 16 eken. Op 28 oktober speelden de odzwarten voor het laatst - tegen ZA werd het toen 1-0 op het Bui- ngpark voor de competitie. Afgelo- >n zondag werd de op de elfde van (elfde (niet vanwege het Prinsenbal n de Gouden Klomp maar door de echte toestand van het veld) afge- ste wedstrijd Roda-Nederhorst ndelljk gespeeld. Voor de aftrap erd 1 minuut stilte gehouden i.v.m. <t plotseling overlijden van de oud- leler en grensrechter H. van Huis ede van sportclub Nederhorst. Ook oda had met Ab v.d. Braak een loede) vervangende grensjager op- isteld. Henk Houtveen kreeg geen ij van de Gouden Klomp. Op het B-park speelde Roda weer In nieu- eclubkleding en het enorme score- ord was voor de eerste keer (spaar- am) in gebruik. Nederhorst was duidelijk sneller en chnisch de betere ploeg Balkun- enaar Dick van 't Klooster was de iste roodzwarte speler op het mid- snveld en Chris Verbeek zeer be- ouwbaar in het doel. De voorhoede iste nog altijd haar stootkracht, aarbij opviel dat het gevaar bij Ro- i-uitvallen diverse malen moest ko en van linksback Ton Tessels en ter van de ingevallen laatste man erius Schoonderbeek. Overigens as het plaatsen bij Roda ook nu niet ït sterkste wapen van de ploeg In i i HOEVELAKEN - Een 25-tal lief- ebbers (waaronder de Leusdenaren larry Brouwer, Johan Ossendrijver n de gebroeders Gerard en Henk an 't Klooster) en veteranen van de len- en Toerclub Amersfoort was aterdagmorgen te gast bij Vulcano e Hoevelaken, In de schaduw van de elljknamlge verkeersrotonde. De heren waren daar uiteraard niet Heen voor de overigens interessante ondleiding door de fabriek en het lagazijn van het bekende banden- edrijf (om dat gemakshalve zo maar ven te omschrijven). Het hoofddoel «trof de sponsoring door Vulcano - het is voor het eerst, dat dit bedrijf en wielerclub steunt —van de kei- tedelijke vereniging. Max de Vries 'as als woordvoerder van de renners Benschop Griftboys Brederodes VVJ JSV de gehele eerste helft had Neder horst een licht veldoverwicht, dat na een halfuur spelen met een slimme schuiver in de linkerbenedenhoek bekroond werd. Later bleek dat het enige doelpunt van de wedstrijd. Roda begon de tweede helft met een sterk offensief, dat evenwel maar kort van duur en zonder succes was. De cornerverhouding (3-10 alleen na de rust) illustreerde de onderlinge krachtsverhoudingen, waarbij de aantekening dat de Roda-verdedi- ging de zaken nu veel beter onder controle had Niet vergeten mag wor den. dat Nederhorst na 13 wedstrij den nog steeds zonder nederlaag zit. Roda werd af en toe sterker met uitstekende pogingen van Tessels en Schoonderbeek. Nog drie spannen de momenten hebben wij opgete kend In de 75e minuut knalde een Nederhorst-inzet uit een hoekschop tegen de paal. 6 minuten later een jammerlijke misser van Evert Schaft huizen voor een praktisch open doel en 7 minuten voor afloop nog een Nederhost-spetter op een staander. De Leusdenaren hebben zich uitste kend geweerd in deze sportieve en goed door scheidsrechter H P. M Rigter geleide ontmoeting. LEUSDEN/ACHTERVELD - Roda was zaterdag vrij, maar de concur rentie kwam niet dichterbij. De top clubs in de zaterdagse 1e klasse B wonnen - overigens weer met weinig doelpunten - van lager op de ranglijst staande teams. Een inhaalprogram ma was eveneens vastgesteld voor de zondagse 1e klasse A en ook daar geen „korfbal'-cijfers. Roda hield de (verwachte) nederlaag tegen de on geslagen leiders beperkt en Achter veld snoepte KVVA een puntje af. Veensche Boys speelde voor de achtste maal gelijk en de zege van Laren bracht opnieuw spanning in de staart van de ranglijst. 1e KLASSE B (ZATERDAG) Uitslagen 16 februari: VVJ - Vitesse 0-1 Brederodes - Sperwer 1-2 Benschop - Puem 2-0 Eminent Boys - JSV 2-1 Roda. Griftboys en Lopik waren vrij De ranglijst is thans: Sperwer 13 18 16-7 Vitesse 11 16 20-15 Puem 13 15 19-15 Eminent Boys 14 15 21-18 Lopik 12 13 13-12 rohg 19 11 17-1 ft 1e KLASSE A (ZONDAG) Uitslagen 17 februari: KVVA - Achterveld 1-1 Roda - Nederhorst 0-1 Veensche Boys - Naarden 1-1 Maluku Muda - Laren 1-2 VVZA, Amsvorde, DWSMen Lelystad waren vrij De ranglijst is Nederhorst 13 21 27-9 DWSM 13 17 18-8 Lelystad 13 15 24-22 KVVA 13 14 16-15 Amsvorde 13 14 19-19 Naarden x 13 13 24-22 Veensche Boys 13 12 15-18 Achterveld 13 11 20-24 Maluku Muda 11 10 20-20 Roda 13 10 11-14 Laren 14 10 19-34 VVZA 14 7 18-26 x Naarden 2 winstp in mind LEUSDEN Inbrekers worden alsmaar brutaler, maar wie vandaag of morgen (en dat kan nog wel een week of wat duren) overdag achter de beslagen ruiten van het LTV Lock- horst-paviljoen op het Buiningpark verdachte bewegingen meent waar te nemen, moet niet meteen de politie alarmeren. Als u doet, zoals wij en u kijkt eens wat verder, komt u voor een bijzondere verrassing te staan: door de voorzitter van de BRIDGECLUB Leusden wordt in de vorm van een éénmans-aannemersbedrijfje haast onopgemerkt veel en vooral drin gend nodige arbeid verricht. Wellicht is u bekend zo niet. dan weet u dat nu dat de oudste Leus- dense tennisclub (anno 1963) al eni ge tijd plannen koestert om het be staande clubhuis intern aan te pas sen aan de eisen des tijds en boven dien enigszins uit te breiden Wat dat laatste betreft, zijn besprekingen gaande met een plaatselijke bouwon dernemer Voor de renovaties bin nenshuis gaan de gedachten van het tennisbestuur in de richting van de ook door de gemeentelijke overheid warm aanbevolen zelfwerkzaamheid. Tijdens een bestuursvergadering in december 1979 zat opperhoofd Martin de Boer nog zonder respons op zijn vraag naar doe-het-zelf-talent en dito mankracht. Gezien de weers omstandigheden in die tijd van het jaar niet onverwacht, maar omdat het erg plezierig zal zijn als de grootste rompslomp bij het begin van het komende tennisseizoen achter de rug is, werd het aanbod van Jan Elsackers (een man van ..geen woor den maar daden") dankbaar aan vaard en deze Elsackers is de eerder genoemde voorzitter van de bridge club Wij voegen daar onmiddelliik erg blij, dat de meestal vergeten" groepen, nu wel aan de beurt zijn gekomen Hij kon de heer A. H de Greef, technisch directeur van Vulca no, natuurlijk niet onmiddellijk een reeks overwinningen beloven, maar dat de heren hun uiterste best zullen doen zich en daarmee ook hun sponsor in de kijker te rijden, staat wel vast. De renners kregen een shirt, een broekje en een windjack cadeau en de clubkas wordt, voorlopig vooreen jaar. met een geldsbedrag gespekt. Vulcano is ruim 25 jaar met het hoofdbedrijf in Hoevelaken geves tigd en heeft daarnaast een aantal filialen in het gehele land. Enerzijds wordt handel gedreven in nieuwe banden voor auto's, tractoren, enz. en anderzijds is Vulcano een bedrijf, dat zich bezig houdt met het vernieu wen van het loopvlak van versleten maar nog bruikbare oude banden. Het is een zeer gezonde zaak eind vorig jaar werd in Hoevelaken een nieuw bedrijfspand in gebruik geno men met circa 100 arbeidsplaat sen. waarvan een 35-tal in Hoevela ken. ACHTERVELD De uitwedstrijd tegen K.V.V.A. in Amersfoort eindig de in een onbeslist gelijk spel 1-1. Onder gunstige terrein- en weersom standigheden liet scheidsrechter Heiwig uit Bunschoten aantreden. Achterveld miste deze middag ach terspeler Johan v. Dalen wegens car navalsver. plichten. De opstelling van de ploeg moest nu iets gewijzigd worden waardoor Jaap Schouten linkshalf ging spelen en Jos v.d. Burgwal rechtshalf. Direct na het beginsignaal bouwde Achterveld een veldmeerderheid op. Dit kon dan ook vrij gemakkelijk doordat K.V.V.A. verdedigend ging spelen Aanvoerder Jan Kerkhof werd veel in het spel betrokken Deze plaatste de bal vaak goed in het Amersfoortse strafschopgebied, maar Achterveld had geen afmaker. K V V A kwam via de counter enkele malen terug, werd echter niet gevaar lijk, doch ook hier ontbrak een schut ter Achterveld bleef de betere ploeg en was heel dichtbij een doelpunt toen Herman Kerkof een vrije trap op het hoofd van Herman v. Ruitenbeek plaatste. Het leder verdween precies over de lat van het heiligdom van K.V.V.A. doelman Wijntjes. Ook moesten de Amersfoorters in deze periode verschillende corners weg geven, wat voor de gasten echter op geen resultaat uitliep K V.V A. trad enkele fors op tegen de Achterveld voorwaartsen, wat prompt door de scheidsrechter werd bestraft. Toch kwam K V.V.A. onder de druk uit en een gelijkwaardig duel ontwikkelde zich op het middenveld Echter doel punten bleven voorlopig nog uit Uit een vrije trap wegens obstructie van Achterveld werd de bal via. via door doelman Tolboom tot corner ver werkt. Hieruit ontstond een doelrijpe kans doch K.V.V.A. middenvoor Set- tels kopte over de lat. Kort voor rust was het Jan Kerkhof die uit een vrije trap niet kon scoren en over de K V V A. lat kopte. Na de thee zag het niet talrijke publiek (vanwege de carnavalsop tochten in Hoogland en Achterveld) met veel inzet beide ploegen aan het werk Het tempo lag nu duidelijk hoger dan voor de rust. dat wel, maar de doelpunten waren schaars deze middag. Dat werd anders in de 20ste minuut van de 2e helft. Toen viel het eerste doelpunt. Een dieptepass bereikte Herman van Ruitenbeek die enkele K.V.V.A.-ers op snelheid klopte Van uit een moeilijke hoek kon hij de bal voortrekken en zodoende kon Jan Kerkhof de bal van dichtbij inkoppen 0-1K.V.V.A. ging nu onmiddellijk ten aanval en de Achterveld verdediging kwam onder grote druk te staan Linksback Cor Hoogland kwam in de verdrukking na aanraking van een KVVA speler. Trainer Kirstens en de K.V.V.A verzorger konden hem ech ter weer oplappen, zij het voor kort. want 10 minuten later werd hij ver vangen door Antoon Hak. De K.V.V.A.-aanvallen bleven echter doorgaan echter nog zonder succes dankzij goed verdedigend werk van Klaas Versteeg, Bertus v Houten en in de laatste instantie doelman Ber tus Tolboom, 10 minuten voor tijd werd moegestreden middenvelder Jaap Schouten vervangen door Ar nold Voogt Bij een der schaarse uitvallen van Achterveld moest KVVA doelman Wijntjes tot het uiterste van zijn kunnen gaan bij een hard schot van Jan Boersen Via zijn voet kon hij beletten dat Achterveld de score met kon opvoeren De resterende tijd begonnen beide ploegen erg zenuw achtig te spelen K V.V.A begon veel beter te draaien en het bleek dat zij het beste van het spel voor de slotfa se te hebben bewaard 6 minuten voor tijd wist de K V V A. rechtsbui ten de Achtervelder Bertus v Houten de bal te ontfutselen en nadien de bal goed in het strafschopgebied te plaatsen. De geheel vrijstaande K.V.V.A.-er en Van de Bogaard kon met een gaaf schot de beduuste Achterveld-doel man passeren 1-1 Tot het resterende einde heeft het nu beter spelende K.V.V.A. geprobeerd de strijd in hun voordeel te beslissen. De Achterveld- se achterhoede moest verschillende corners weggeven, welke echter niets opleverde voor de Amersfoor ters Gezien het totale spelbeeld van de gehele wedstrijd was dit maar het beste ook. Een gelijk spel was de juiste verhouding Programma zondag 24 febr. 1980: Achterveld 1 - Laren 1 14 30 Scheidsr. J Heiwig, Bunschoten Achterveld 2 - Veensche B ..11.30 Achterveld 4. Mal. Muda 12 00 Amersf. Boys 6 - Achterveld 6 11.30 aan toe, dat Jan van 1968 tot 1971 Lockhorstvoorzitter is geweest Daarna maakte hij zich verdienstelijk in de TC en al weereen jaar of wat in de evenementencommissie Een ras echte Lockhorster, zo u ziet, maar wat meer zegt is. dat hij een zee van vrije tijd heeft plus de nodige érvanng als semi-prof klusjesman 10 WEKEN WERK De vroeggepensioneerde ex-ma- joor bij de geneeskundige troepen (dus niet eens bij de genie) blijkt naast nog steeds veel werklust twee rechterhanden te hebben Bovendien was hij blij zich voor ..zijn" club nuttig te maken Logisch, dat hij van het bestuur volledige vrijheid van hande len kreeg. Voor materialen-werd ge zorgd en naar het teruglopen van de nog aanwezige drankvoorraad zou niet worden gekeken. Elsackers had berekend, dat hij ongeveer 10 weken werk kon hebben aan de klus en ging direct na de jaarwisseling aan het werk Elke zaterdag rond 13.00 uur ko men mede-bestuursleden kijken hoe ver de evenementencommissaris met zijn grootste „evenement" is gevor derd en iedere week wordt hun be wondering groter Volkomen terecht, wat in dat (ondanks de pogingen van een klein straalkacheltje) koude en klamme clubhuis wordt duidelijk ge manifesteerd hoe waardevol zelf werkzaamheid voor een sportclub kan zijn Vijf weken is de renovatie nu aan de gang en het karwei is vrijwel voor de helft gefikst. Elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30tot pakweg 17 30 uur is Jan Elsackers in zijn werkplaats te vinden. Een keuri ge 35-urige werkweek tussen de re gelmatig stinkende voorraad bouw materiaal en groeiende rotzooi Waar gehakt wordt vallen immers spaan ders, maar dat is niet erg, zolang Jan zijn gereedschappen maar weet te vinden VOOR- EN NADELEN De hele klus bestaat in feite uit een combinatie van voor- en nadeleh. Voorbeelden uit de eerste categorie zijn de afwisselende werkzaamheden (timmer-, metsel-, schilders-, tegel zetters-, loodgieters- en electriciëns- werk) en de solo-arbeid, waardoor ruzies en woordenwisselingen uit blijven Voorts een niemand storend afleidingsmuziekje („Bloemetjesbe- hang" en aanverwante artikelen kwa men tijdens onze visite uit de radio). LEUSDEN/CENTRUM Sport bestaat grotendeels bij de gratie van resultaten en records. Nog onbeant woord is de vraag of carnaval een recreatieve sport dan wel sportieve recreatie Is, maar ook die bezigheid draait om prestaties en records. Za terdagavond hebben de Wallepik- kers, een carnavalsclub in Zaltbom- mel, een poging gedaan om in de eerstvolgende editie van het Gui- ness-recordboek een plaatsje te krij gen. Bierdrinken gold als onderwerp van het probeersel. Ik weet nog geen uitslag, maar prins Maarten IV moest met zijn adju dant en Raad van Elf in minder dan 30 minuten een vat bier van 50 liter achterover slaan Op het eerste ge zicht niet zo'n heidens karwei Of juist wel? Past u wel op bij zo'n „leuke" opdracht: gemiddeld 16 pils jes per man of iets meer dan 1 per 2 minuten is echt niet niks. Ik raak met het eerste glas reeds achter op het tijdschema, maar mij hoeft u niet als maatstaf te nemen. Ik ken diverse Gouden Klompers en Puupenkoppen met een veel vlot tere dronk en tot 8 a 10 pilsjes geef ik die jongens nog uitstekende kansen Vanwege de kwestie „waar laat je het spul?" gaat het evenwel mis in de eindsprint Wellicht door gebrek aan conditie, maar daar is met serieuze training nog veel aan te doen. De Wallepikkers uit het stadje aan de Waal hopen met hun goede voor beeld bij alle carnavalsverenigingen in Nederland een reeks van record verbeteringen op gang te brengen Deze onderneming bevordert tevens de instandhouding van het aantal arbeidsplaatsen bij onze brouwerijen en zou eigenlijk in aanmerking moe ten komen voor overheidssubsidie. Over het al dan niet slagen van het Bommselse probeersel maakte prins Maarten zich zaterdagmorgen niet druk. Ook niet over een eventueel te produceren plas voor een doping controle. Hoe de poging uitviel was bijzaak, maar een leuke avond werd het zeker Peter het eigen werktempo en een fles sherry onder handbereik. Nadelen zijn er ook. De af en toe opkomende eenzaamheid probeert Elsackers te verdrijven met hardop in zichzelf te praten en als vorstpreventie is de waterleiding afgesloten. Dat leidt niet alleen tot de onmogelijkheid van kof fie zetten (gelukkig is dorst ook met wat anders te lessen) maar veroor zaakt ook sanitaire problemen Een plasje is links om de hoek in de vrije natuur nog te plegen, maar voor een grote boodschap moet Jan (soms met spoed) naar huis Aan alles komt echter een einde Ook aan de restauratie van het tennispa- viljoen Wij zijn accoord als u zegt: „Daar heb je geen barst mee te ma ken", maar wij zijn van nature nieuwsgierig en daarom hardstikke benieuwd, wat iemand en in dit geval Jan Elsackers schoon over houdt aan zo'n schnabbel Accoord. hij doet het karwei vrijwillig en bo-. vendien met plezier Hij zal ook de laatste zijn dat weet u die erom vraagt, maar een uitbreiding van het zeer geringe aantal ereleden (2 op de circa 900 Lockhorsters9) kan een goede tip zijn in de richting van een passende beloning. Wij kunnen ons indenken, dat de tennisclub hem bij het opleveren van het werk niet echt kan. plezieren met een fles sherry De heer Elsackers tijdens zijn werkzaamheden aan het clubhuis van de LTV Lockhorst. LEUSDEN Donderdag 14 febru ari werd door Bridge Club Leusden andermaal een competitie-drive ge houden, waaraan in twee groepen werd deelgenomen. De uitslagen van de drive zijn: Groep A (16 paren) Lablans - Ter Raa 55.36% Echtpaar Kruseman 55 Dekker - Kroon 55 Bloemendal - Koster 53.93% Gout - Donker 53 21% Echtpaar Hinsbergen 53 21% Echtpaar Elsackers 52 50% Echtpaar de Roode 51.07% Albers - Vos 50.36% Echtpaar Smink 50.36% Stand na 2 competitie-drives in Groep A: Labalans - Ter Raa 122.86% Echtpaar Kruseman 116.25% Dekker - Kroon 110.83% Bloemendal - Koster Dijkgraaf jr - de Jonge Groep B (16 paren) Echtpaar Schutrups Echtpaar v Rooyen Bennink - Verhey Echtpaar Luyendijk Thomann - Stet v.d. Hoogen - Schokking Dijkgraar sr. - Diepenbroek Stand na 2 comp -drives in Echtpaar v Rooyem Echtpaar Schutrups vd Hoogen-Schokking v.d. Hoogen-Schokking Dijkgraaf sr - Diepenbroek Reijhen - Sweep 108,51% 107,86% 68.33% 57.08% 55 42% 54.58% 52,50% 52.50% 51.25% Groep B 116 01% 108 33% 108.21% 108,21% 105.89% 105,83%

Leusder Krant | 1980 | | pagina 9