„Manhattan" - Woody Allen in zwart-wit - kontrasten I VIJF NIEUWE FILMS IN AMERSFOORT DOOR BERT VOS DONDERDAG 21 FEBRUAR11980 kijk op de film 12 AMERSFOORT - De filmliefhebbers In Amersfoort kunnen hun hart opha len. Voor zover ze nog niet elders zl|n gaan kijken naar Woody Allen's nieuwste film „Manhattan", kunnen ze vanaf donderdag in Grand 2 terecht. De Oscar 1979 voor de beste buitenlandse film kreeg Bertrand Blier's „Hou je zakdoek bij de hand" (Preparez vos moucholrs) met Gérard Depardleu, Pa trick Deware en Carole Laure in de hoofdrollen. Deze week In Grand 5. Vorige week waren ze in Nederland: het echtpaar Lutz. Zij woonden 28 dagen In een mooi koloniaal huls in Amltyville. Dat is ze zeer slecht bekomen. Ze vertelden hun macabere verhaal aan de journalist Jay Anson, die er een bestseller van maakte. Regisseur Stuart Rosenberg verfilmde het boek en het resultaat Is een vakkundla gemaakte horror-film „The Amltyville Horror". „Race naar de schroothoop" (Grand Theft Auto) Is deze week voor het eerst te zien in Duo 2, een erg amusante achtervolgingskomedie barstensvol aktie rond een jong paartje dat graag trouwen wil, maar daar geen toestem ming van de rijke pa voor krijgt. Tenslotte aandacht voor de erg plezierige jeugdfilm „De schat van Can- dleshoe", waarin onder meer David Nlven enkele schitterende dubbelrollen vertolkt. Een spannend verhaal rond een verborgen schat In een kasteel. (In de matlneevoorstellingen van Euro). Gebleven zijn: „The Love Bug" (Grand 1matinee), „Escape from Alcatraz" (Grand 1, avondvoorstellingen); „Meteor" (Grand 3), ,,'n Moordbandiet" (Grand 4), „Die Blechtrommel" (Cinema 1en „Vier vuisten op Safari" (Cine ma 2). MANHATTAN Woody Allen is in een vrij snel tempo aan het veranderen Zelf maakte ik voor het eerst kennis met zijn films op het moment dat ze nog een typische aan eenschakeling van grappige, flitsende beeld- en woordgrappen waren (Love and Death, bijvoorbeeld). Vooral de laatste jaren begint Allen serieuzer te worden, wat zich manifesteerde in de terecht bekroonde Annie Hall" (vier Oscars) en zich (voor mijn gevoel wat al te serieus) doorzette in Interiors", waarin hij zelf niet mee speelde en op zijn manier Ingmar Bergman naar de kroon trachtte te steken. Met Man hattan", zijn nieuwste film, is hij bijna weer terug in het voetspoor van Annie Hall". Zo zie ik Woody Allen het liefst. Een tikkeltje tragi-komisch, vol intel ligente wise-cracks zoals alleen Allen die blijkbaar kan bedenken, maar in een serieus verhaal De grappenmaker is volwassen geworden zou je kunnen stellen en dat levert verrassend goede films op. In „Manhattan" haalt Woody Allen overigens wel weer heel wat overhoop. Aan de ene kant heeft hij een ode willen brengen aan wat hij noemt „de mooiste stad ter wereld", in fraaie zwart-wit beelden in schitterende grafische Carol Laure als Solange met Patrick Dewaere als Stéphane In „Preparez vos moucholrs" van Bertrand Bller. MIJN EIGEN IK Eigenlek heb ik op dit moment erg weinig tijd voor u. Weet u, sinds ik ben begonnen met de meest boei ende ontdekkingstocht aller tijden, de speurtocht naar mijn eigen ik, voel ik me eigenlijk een beetje ver heven boven het aardse tranendal. Zwevende, om het zo maar eens te zeggen. Ik heb mijn ziel uit mijn li chaam opgeheven en kijk op u allen neer. Op onze prachtige bescha ving, die we met z'n allen toch zo grondig, maar zeer vakkundig heb ben verpest. Ik kijk neer op mijn ei gen ik, die daar beneden in stille meditatie voor mijn voortdurende levitatie zorgt. Ik weet het, in de ogen van donker Meinsma behoor ik nu tot die grote, wezenloze horde van de hocus pocus-beoefena- ren", maar ach, beste heer Meinsma: uw onwetendheid zij u vergeven. Echt hoor. Ik zeg maar zo wees blij. Wees jezelf. Zoek je zelf. Zoek je eigen ego, verborgen onder dikke lagen ziele-eelt. Zoek de ego van je geest, streel je eigen ik met de zalving van de meditatie. Ik ben er al een aardig tijdje mee bezig, terwijl ik psycho-analyse- rend op mijn comfortabele bank lig te dagdromen. Stil nou, verdorie! Bemoei je je er nu even met mee! Had ik bijna m'n eigen ik bij z'n staart. Had je mond nou gehouden! Kiik, dat is nou steeds de be roerdigheid van dit soort zaken. In extase kijk ik altijd naar die onbe- weegeli/ke figuur, die als een in pure lijnen gemodelleerd stand beeld op z'n kop staat te staan, kracht puttend uit de diepte van de ziel, verzonken in de kristalheldere leeghootdigheid van de meditatie. Ik kan met ingehouden adem luiste ren naar de zalvende woorden van al die wijzen uit het verre oosten, u weet wel, waar al die heilige koeien rondlopen, terwijl ze overal dood gaan van de honger. Ik kan bladzij na bladzij verslinden van al die spannende, heilverwekkende boe ken der goeroe's of hoe al die za kenlieden uit India ook mogen he ten. En steeds, steeds als ik probeer om diezelfde grote hoogte van zuiverheid te bereiken, net op het moment dat ik denk: kip ik heb je, dan patsdan doet er een of andere idioot z'n bek open en foetsie, pffft, weg is mijn konsentra- tie en ik kan mooi fluiten naar m'n eigen ik. Ik heb alles al geprobeerd. Maar het wil nog steeds niet lukken. Vandaar dat ik nu even dit stukje schrijf om u op de hoogte te hou den Misschien begin ik morgen weer en ziet u me misschien op m'n kop lopend naar m'n werk gaan. Dat is een nieuwe theorie, die ik mis schien nog uit ga proberen, ook al kom ik met m'n neus dan wel ver dacht dicht bij de hondepoep. En als dat alles niet lukt, dan ga ik urenlang op een parkeerplaats strak naar de kont van een Mer cedes kijken. Urenlang. En dan laat ik mijn gedachten helemaal de vrije loop Maak m'n geest helemaal leeg. En dag, heel misschien, zie ik op een gegeven moment eenzelfde soort Mercedes in mijn gedachten in India rijden. Kompleet met goeroe. Het is dan wel niet m'n ei gen ego, maar alle beetjes helpen. Denk ik. O, ja, tussen haak/es, met die Eurochecques van mij is het prima in orde gekomen. Ik heb een vriendelijk gesprek gevoerd met de Heer Computer en hij heeft mij ge nadiglijk een klein pakje toege stuurd. Hij wilde me graag noteren voor automatische toezending, maar ik heb dat vriendelijk, maar zeer bewust van de hand gewezen. Ik hoop dat Heer C. me heeft be grepen. V. kontouren, ondersteund o.m door Ger shwin's „Rapsody in Blue" Aan de anaere kant zijn er de mensen die er leven, die Manhattan bevolken en ook vervuilen. Die de stad steeds onleef baarder maken Een Manhattan met ene Isaac Davis, bijvoorbeeld Davis is een geboren New Yorker, is verknocht aan de stad èn is verslingerd aan films van Ingmar Bergman. Hij schrijft voor televisie en heeft twee echtscheidingen achter de rug Isaac is een echte Ameri kaan hij is al jaren in psycho-analyse om zijn eigen ik terug te vinden. Tegen het decor van een toch nog wel imponerende stad plaatst Allen de jachtige wereld van de quasie-intel- lektuele hap van Manhattan's miljoe nen-bevolking. Zoals de journaliste Mary (een zoals gebruikelijk weer voortreffelijke rol van de onnavolgbare Diana Keaton), die zich tijdens een kostelijke scène tijdens een expositie staande tracht te houden bij de stort vloed van intelligente spitsvondighe den. die Isaac (Woody Allen) op haar afvuurt Een eindeloze diskussie, die kenmerkend is voor deze bovenlaag van de New Yorkse sub-cultuur Manhattan is ook de wereld van Yale (Michael Murphy) die in wankel even wicht balanceert tussen Mary en zijn eigen vrouw Emily (Anne Byrne), terwijl Mary ook haar twijfels en onzekerheden heeft Het is tenslotte ook de wereld van de 17-jarige Tracy (Mariel Hemingway), op wie Isaac verliefd wordt, ook al laat hij geen mogelijkheid onbenut om haar er steeds op te wijzen, dat hij met zijn 42 jaar een ouwe zak is Als een soort katalysator fungeert tenslotte dan nog de ex-vrouw van Isaac, Jill (Meryl Streep), die haar geluk bij een andere vrouw heeft gevonden, bij wie ze ook al vóór de echtscheiding samenleefde. Jill heeft een autobiogra fisch boek geschreven en dat zit Isaac (uiteraard) behoorlijk dwars Hij heeft al moeite genoeg om zijn leven psycho analytisch bloot te leggen bij een psy chiater (die zelf voldoende moeilijkhe den heeft) om ook nog eens voor een groot lezerspubliek geestelijk uitge kleed te worden. Kortom: wat Woody Allen schetst in „Manhattan" is het beeld van de mo derne schizofrene maatschappij, een maatschappij vol kontrasten. Het is ook het beeld, wat Allen van zijn stad heeft Hij is er geboren en getogen Vandaar ook, dat de film deels romantische en nostalgische motieven in zich heeft. Allen heeft van „Manhattan" gezegd, dat hij met deze film „de verwarring en de decadentie van onze tijd wil por tretteren en aanklagen" Dat het een portret is geworden, dat wel Maar een aanklacht? Dat is iets teveel gezegd Allen houdt het op vaststellingen van feiten, vaak via woordgrappen overge bracht. Feiten, die in de door Allen aan gebrachte kontekst wellicht verwarring kunnen scheppen en in ieder geval heel I wat overhoop gooien. Bovenal blijft i Woody Allen voor mijn gevoel auto biografisch bezig met een soort filmi sche psycho-analyse „Manhattan" is een tragi-komedie van klasse, dat is buiten kijf, maar alleen voor hen, die er gevoelig voor zijn Het is Woody Allen op zijn best. (Grand 2, 16 jaar, 90 minuten) PREPAREZ VOS MOUCHOIRS De Franse regisseur Bertrand Blier kreeg vooral bekendheid met zijn film „Les Valseuses" uit 1973. het verhaal van twee alternatieve jongelui en een kapstertje, die de normen van de he dendaagse maatschappij aan hun laars lappen en gewoon hun eigen gang gaan. Daarna kwam „Calmos" in 1974 en ook deze film was een schoolvoor beeld van moreel anarchisme, waarbij hij in „Calmos" echter de grenzen van het aanvaardbare overschreed door o m. een komplete oorlog tussen man nen en vrouwen in beeld te brengen. Op een geheel andere, maar even spiri tuele wijze als in „Les Valseuses" pakt Blier de draad van dit morele anar chisme weer op via een nogal onge bruikelijk thema, waarin opnieuw wordt gespot met de gebruikelijke normen en codes van onze hedendaagse maat schappij Blier gaat er van uit, dat niets moet, alles mag en slaagt er op onnavolgbare wijze in om met die regel als basis een schitterende komedie te maken, die op het eerste gezicht aan de oppervlakte blijft, maar in feite dieper gaat Deze keer draait het om een eerzame rij-instrukteur en diens vrouw, een on derwijzer, een groenteboer en een kind, een jongen van dertien Solange (een voortreffelijke rol van Carole Laure) en haar man Raoul (Gérard Depardieu) zijn al heel wat jaartjes bezig geweest om een kind te kunnen krijgen, maar het wil maar niet lukken. Het gevolg daar van is, dat de jonge vrouw vervalt in een diep stilzwijgen, in een onwaarschijnlij ke ongeïnteresseerdheid voor het leven om haar heen. Raoul weet zich er geen raad mee en tenslotte - tijdens een lunch in een restaurant - komt hij op een lumi neus idee Natuurlijk: Solange wil een andere man, Solange verveelt zich bij hem! Raoul bedenkt zich geen mo ment en stapt op een man toe, die man, Stéphane (Patrick Dewaere) voor om met zijn vrouw naar bed te gaan. „Maak haar gelukkig", zegt hij, „ik kan het niet". Stéphane voelt er in principe niets voor, maar Raoul weet hem over te halen Het mag niet baten, zeker niet wat Stéphane betreft, die zijn gedachten eerder bij de echtgenoot heeft, die zijn heil in een bar heeft gezocht, dan bij de passieloze Solange, die niets en niemand inspireert. Raoul en Stéphane worden vrienden en samen gaan ze op zoek naar een genezing voor Solange De buurman wordt er bijgehaald Maar ook deze groenteman (Michel Ferrault) weet geen leven in de brouwerij te brengen. De dokters in het ziekenhuis, waar ze terecht komt, weten er ook geen raad mee. Alles verandert als Solange. Raoul en Stéphane samen de zomer door brengen in een vakantiekamp voor teeners, waar Raoul leider is. Solange maakt kennis met de 13 jarige Chris tian, een hyperintelligent kind met een I Q. van 158. Blier slaagt er in om van dit absurde gegeven een volkomen aanvaardbare en bovendien spirituele, komische film te maken, waarin hij de mannen nu niet bepaald hoog in ere houdt. Niet voor niets kreeg „Hou je zakdoek bij de hand" in Amerika een Oscar als de beste buitenlandse film Maar ook zonder een dergelijke onderscheiding is „Pre parez vos mouchoirs" een zeer vlot gemaakte film. waarin zowel Depar dieu, Dewarre als de volkomen passie loze Carole Laure goed tot hun recht komen met het plezierige spel, waar mee deze acteurs en actrices befaamd zijn geworden. (Grand 5, 16 jaar, 100 minuten). THE AMITYVILLE HORROR Kijk. regisseur Stuart Rosenberg heeft er natuurlijk een behoorlijk schepje gruwel bovenop gedaan, maar voor de rest is „The Amityville Horror" gebaseerd op het y/£fe verhaal van het gezin Lutz, dat dacht een uitstekende koop te hebben gedaan met dat prach tige koloniale huis aan de waterkant in het stadje Amityville in de staat New York Een macabere vergissing. Het echtpaar hield het er precies 28 dagen uit. In die 28 dagen leerden zij het huis kennen als een demonische kracht. Vorige week was het echtpaar Lutz in Amsterdam ter gelegenheid van de première van deze film om één en an der nog eens persoonlijk te getuigen. George Lutz: „Voor geen goud ga ik nog één keer in dat huis. ook al hebben ze me daar al flink wat geld voor gebo den Het huis is door wetenschappelijke mensen onderzocht, maar ook zij hiel den het al binnen 24 uur voor gezien. Het huis heeft een vreemde aantrek kingskracht, het houd je gevangen. Er is met dat huis iets niet in orde Het is misschien niet de duivel, maar wel iets wat volgens mij over intelligentie be-, schikt" Het bewuste huis bestaat nog steeds Het staat aan de Ocean Avenue 112 in Amityville. Dat het publiek - ze ker na het boek en nu met de film - veel belangstelling voor het macabere huis heeft, is duidelijk. Waar gaat het allemaal om? Om een prima huis. dat wel, maar met een ge vel, die doet denken aan het gezicht van Satan zelf Een huis met een duidelijk verleden, want voordat de familie Lutz er in trok, bracht een overspannen zoon zijn hele familie In dat huis om het leven. Onder dezelfde invloed? Wie zal het zeggen. Feit is in ieder geval, dat George en Kathleen Lutz en hun drie kinderen in de 28 dagen dat zij het huis „bezet" hielden, allerlei macabere din gen meemaakten George zelf wordt elke nacht om kwart over drie wakker, voelt zich dan ruste loos en „unhei misch" Het dochtertje Amy voert lange gesprekken met een onzichtbaar ka meraadje Jody, dat allesbehalve goedaardig blijkt te zijn en de oorzaak is van veel ellende. Ramen, die normaal gewoon open gaan. blijven klemmen grote insektenwolken door diezelfde Kamer op net moment dat het raam vast blijft zitten, terwijl een pastoor, die een bezoek brengt aan de familie, met blindheid wordt geslagen en later niet meer in staat is om telefonisch in kon- takt met het huis en het gezin te komen. Er blijkt een geheime kamer te zijn, kortom het blijkt allesbehalve een pret tig. comfortabel huls te zijn en met na me George gaat zich elke dag vreem der gedragen, geheel in de ban van die macabere kracht, die in het huis woont. Regisseur Rosenberg heeft al die gegevens, te boek gesteld door Jay An son, die daarmee een bestseller schreef, natuurlijk in een extra-opge pept horror-kader gestoken. Hij ge bruikte alle mogelijke effekten om van „The Amityville Horror" een perfekte, vakkundig gemaakte horror-film te ma ken, die de liefhebbers zeer zeker aan zal spreken. Met James Brolin als George Lutz, Margot Kidder als Kath leen. zijn vrouw. Rod Steiger als father Delaney en Don Stroud als father Bo- len (Euro, 16 jaar). DE SCHAT VAN KASTEEL CANDLESHOE Wat je ook van Walt Disney (en zijn opvolgers) mag denken er komen pri ma gemaakte jeugdfilms vandaan, met de nodige dosis spanning en avontuur Zo'n film is de in 1977 gemaakte „Candleshoe" (De schat van kasteel Candleshoe) van regisseur Norman Tokar naar de roman „Christmas at Candleshoe" van Michael Innes. Jodie Foster speelt in deze film de hoofdrol van de veertienjarige wees Casey Brown, die door een Engelse oplichter uit Amerika naar Engeland wordt ge bracht om daar de rol te spelen van de al lange tijd geleden vermiste kleindochter van Lady St. Edmund, de eigenares van kasteel Candleshoe. Casey heeft van de oplichter, Bundage, de opdracht gekregen om naar de ge heime schat te moeken, die volgens een geheim dokument ergens in het kasteel verborgen moet zijn. De list slaagt. Ca sey wordt aanvaard als de verloren kleindochter en kan haar speurtocht beginnen. Maar ze heeft met meer mensen te maken Met de vier wees kinderen, die het huishouden doen met de butler (David Niven), die zelfs tuinman, chauffeur en zelfs voor oude vriend des huizes fungeert om voor de oude dame te verbergen, dat ze in feite geen cent heeft. Priory de butler, de vier kinderen en Casey beleven allerlei avonturen op en bij het kasteel en sla gen er tenslotte in om de schat te vin den, maarjuist, er zijn kapers op de kust! „Candleshoe" is een goed ge maakte jeugdfilm, vol spanning, avon tuur èn natuurlijk humor Met uitstekend spel van David Niven (in een vierdub bele rol). Jody Foster en Helen Hayes als lady St. Edmund. (Euro, matinee op zaterdag en woensdag, alle leeftijden. 98 min.). RACE NAAR DE SCHROOTHOOP Liefhebbers van veel auto-geweld (zonder dat er slachtoffers vallen) en humor, kunnen terecht bij regisseur acteur Ron Howard, die „Grand Theft Auto" (Race naar de schroothoop) verfilmde. Deze, al in 1977 gemaakte film, ging begin 1980 in Nederlandse première. „Grand Theft Auto" is een pretentieloos stuk filmamusement. Het draait allemaal om een jong paartje (Sam Freeman en Paula Po wers) gespeeld door Ron Howard en Nancy Morgan. Sam wil met Paula trouwen, maar Paula's vader mr Bigby Powers (een rol van Barry Cahill) is het daar beslist niet mee eens. In één van de veelvuldig voorkomende twist gesprekken tussen vader en dochter loopt het uit de hand en Paula gaat er vandoor met pa's mooiste wagen, een Rolls Royce Haar vader wil graag gouverneur worden en ziet zijn dochter daarom graag getrouwd met rijke jon geling, wiens vaderEnfin u begrijpt het al: de basis voor een enorm konflikt is er Pa Powers maakt dat nog een stukje erger door de politie te waar schuwen en achter het jonge paar aan te sturen, dat op weg is naar Las Vegas om daar te kunnen trouwen. Nadat de politie er niet in is geslaagd om alles in het reine te brengen, schakelt Powers wat Mafia-figuren in en looft bovendien een beloning van 25 000 dollar uit voor hen. die Sam en vooral Paula ongehuwd bij hem terug bezorgt. Woody Allen en Diana Keaton in „Manhattan" Het logisch gevolg van dit alles is een chaos op de Amerikaanse snelwegen die naar Las Vegas leiden, want ieder een is belust op de forse beloning. Dat wordt allemaal nog een stukje erger als een discjockey in het gebeuren een aardige reclamestunt voor zijn zender ziet en per helicopter de jacht gaat ver slaan en alle jagers keurig op de hoogte houdt van alle bewegingen van Sam en Paula. Dit op zich nogal magere verhaaltje wordt door regisseur-hoofdrolspeler Ron Howard op zeer enthousiaste wijze in beeld gebracht Met veel vaart den dert de ene spektakulaire botsing na de andere over het witte doek en dat is op zich al knap werk, omdat ondanks het feit. dat het steeds botsingen tussen auto's zijn, Howard er in slaagt om steeds veel variatie aan te brengen in de aard van de botsing en de soorten auto's die er bij zijn betrokken. Producer Roger Corman kan tevre den zijn over zijn pupil, want Howard heeft van het magere gegeven absoluut meer gemaakt, dan Corman de laatste tijd van zijn al even magere verhaaltjes, die hoofdzakelijk gebaseerd zijn op veel aktie en zoveel mogelijk spektakulaire stunts. „Grand Theft Auto" is wat mij betreft een erg plezierige film geworden voor een avondje onbezorgd filmkijken. (Duo 1,12 jaar. 89 minuten) DE ANGST VAN DE DOELMAN Van zaterdag tot en met dinsdag brengt het Filmhuis Amersfoort een film van de Duitse regisseur Wim Wenders: „De angst van de doelman voor de strafschop", naar het gelijk namige boek van Peter Handke. Met in de hoofdrollen Arthur Brauss, Kai Fisher, Erika Pluhar en anderen. De keeper Josef Bloch (gespeeld door Arthur Brauss) wordt tijdens een wedstrijd uit het veld gehaald en naar de kleedkamer gestuurd. Bloch verlaat het stadion en gaat naar de binnenstad (van Wenen), waar hij zijn intrek neemt in een hotel. Hij loopt wat rond. verveelt zich Tenslotte weet hij contact te leg gen met de caissière van een bioscoop, Hertha, waarna hij met haar mee naar haar appartement, vlakbij een vliegveld, gaat Tijdens een liefkozing wurgt Bloch haar plotseling Hij neemt een bus de stad uit om een oude vriendin op te zoeken die in het Bur- genland, een streek van de Joegoslavi sche grens, een café heeft. Hij huurt daar een kamer in een dorpsherberg, kijkt wat rond. maakt een praatje hier en daar, wordt bij een caféruzie in elkaar geslagen, bezoekt de oude vriendin, vertelt tegen een douanier over de moeilijkheden van een doelman bij een strafschop. „De angst van de doelman voor de strafschop" is een bekend boek van Handke en er werd ook een toneelstuk van gemaakt De Duitse regisseur Wim Wenders (Falsche Bewegung, Der Amerikanische Freund) heeft er op zijn bekwame wijze een intrigerende film van gemaakt, waarin de doelman Joseph Bloch wordt gevolgd. De film roept veel vragen op. maar een echt antwoord is er niet De figuur Joseph Bloch krijgt door Wender s verfilming voldoende relief, maar het waarom van zijn doen en laten dient toch vooral 5 zocht te worden in zijn karakter. (Filmhuis Amersfoort, za t/m di20 uur. 100 minuten). FILMS IN HET KORT 4 The Love Bug. Herbie. de kno gekke Volkswagen (Kever) uit de fa tasie van Walt Disney's filmfabriek g sproten, beleeft allerlei dwaze en do avonturen. Het eigenwijze kevert weet het steeds beter en dat kan n steeds aoed aaarv (Grand 1, alle leeftijden, - matine voorstellingen) 4 Escape from Alcatraz. Cl Eastwood als Frank Morris in een va kundig en spannend gemaakte 0 snappingsfilm. Morris is niet van pl om erg lang op de rots-gevangenis, catraz te blijven, ook al is er tot d niemand in geslaagd te ontsnappi Regisseur Don Siegel baseerde z prima film op authentieke gegevens (Grand 1, avondvoorstellingen, jaar, 112 minuten). 4 Manhattan. Woody Allen's sfeervo film (in zwart-wit) over mensen in New Yorkse wijk Manhattan Na „In riors" weer een minder serieuze film de stijl van Annie Hall". Maar to komt de vroegere Woody Allen-stijl flitsend aaneengeregen woordgrapjt en beelden) niet meer terug. Allen serieuzer, beschouwender (en reli verender) geworden. Manhattan isl beeld van een stadwijk, van de mens die er leven en tevens een bijzorn fraai mozaïek van intelligente nostalg (Grand 2, alle leeftijden, 90 minute 4 Meteor. Een door regisseur Ron Neame (The Poseidon Adventure) vi kundig gemaakte spektakel-ra penfilm rond een dreigende botsing v de aarde met een fiks brok asteroi< Met boeiend spel van Sean Conne Brian Keith en Natalie Wood. (Grand 3, alle leeftijden). 4 'n Moordbandiet. (Flic ou voyt Jean-Paul Belmondo als een poli! commissaris, die gangster-method gebruikt om een gangsterbende in zu Frankrijk uit te roeien. Als „de uitrm ter" slaagt Belmondo daar - zoals bruikelijk via allerlei zelf uitgevoe* stunts en gags - uitstekend in. Reo seur George Lautner maakte met „F ou vouyou" een erg amusante fi waarbij hij de werkelijkheid aan de k schuift en behoorlijk overdrijft (Grand 4, 12 jaar, 110 minuten) vervolg op pagina 13 Scène uit: „The Amltyville Horror", naar een waar gebeurd verhaal. filmagenda Van donderdag 12 t/m woensdag: februari 1980. GRAND 1, tel. 033-14632. The love bug. (ondertiteld), donderdag! zondag èn woensdag 13 30 uur. a l GRAND 1 Clint Eastwood in Escape from Alcatraz, gelijks 18 30-21 15 uur, zondag 161 18 30-21.15 uur. maandag en dinsdagi vens 13 30 uur. 16 jr GRAND 2 Manhattan, dagelijks 13 30-18 30-21. uur, zondag 13.30-16.00-18 30-21.15 u al. GRAND 3 Meteor, dagelijks 13 45-18 45-21.30 zondag 13 45-16 15-18.45-21 30 uur, 12 GRAND 4 'n Moordbandiet, dagelijks 13 30-183 21 15 uur. zondag 13 30-16 00-18 30-21 uur. 12 jr GRAND 5 Hoe je zakdoek bij de hand (Preparez v mouchoirs), dagelijks 13 45-18.45-21. uur. zondag 13 45-16 15-18 45-21.30 J 16 jr CINEMA 1, tel. 033-16900 Die Blechtrommel, dageli|ks 13.30-2ÖJ uur. zondag 13 30-17 00-20.30 uur. 16) CINEMA 2 Vier vuisten op safari, dagelijks 133 18.30-21 15 uur, zondag 13.30-16(1 18.30-21 15 uur, al EURO, tel. 033-33655 The amityville horror, dagelijks 13.45-18 2130 uur. zondag: 13.30-1615-18.1 21.30 uur, zaterdag en woensdag 181 21 30 uur. 16 jr EURO De schat van Candleshoe. zaterdag1 woensdagmiddag 13 45 uur DUO 1, tel. 033-16572 Sex Airlines dagelijks 14 15-19 15-21! uur. zondag 14 15-16 30-19.15-21 30 u 18 jr DUO 2 Race naar de schroothoop, dagelijks 14.0 19.00-2115 uur, zondag 14 00-16.1 19 00-21.15 uur. 12 jr DUO NACHTVOORSTELLINGEN DUO 1 Pornopleziertjes. vrijdag en zaterdagavfl 24 00 uur, 18 jr. DUO 2 Geen genade voor rivalen (Play misty f me), vrijdag en zaterdag 23 45 uur. 16 f

Leusder Krant | 1980 | | pagina 12