IPHT m rl i PARKEERPROBLEMEN ROZENDAAL: Paal en perk stellen aan excessen op Finnmark VERKEERSLICHTEN KOMEN ER Asschatterweg wordt na rekonstruktie opnieuw bekeken XAXltAMi IK m: LBIMK KRAKT Geen parkeer plaats krant EB Reimus&Snel Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? DONDERDAG 21 FEBRUARI 11e JAARGl J)IG NO. 67 1980 Verantwoordelijk reda kleur. BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 axan AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 110,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. (Van de redaktie) LEUSOEN - De Werkgroep Verkeersaangelegenheden is van mening, dat de parkeerproblemen in de wijk Rozendaal (met name ten aanzien van de draaihavens) voor een deel aangepakt moeten worden door op die plaatsen een parkeerverbod in te stellen door middel van gele banden op de trottoir banden. Verschillende werkgroepsleden waren bovendien van mening, dat de rijkspolitie méér-controle dient uit te oefenen, omdat anders dergelijke maatregelen geen of weinig effekt sorteren. Voorzitter Wagenaar vond dit laatste aspekt niet thuishoren in de beraadslagingen. „Wij hebben alleen te maken met het nemen van een verkeersmaatregel ja of nee. Dót moeten we hier beoordelen. Wat er daarna komt is een zaak tussen de burgers en de politie. Maar als we van mening zijn, dat deze maatregel niet logisch is, moeten we het niet doen". De werkgroep was van mening, dat de verkeers problemen in de wijk Rozendaal in haar totaliteit moesten worden bekeken, omdat met het zetten van gele banden in de draaihavens de problemen in eerste instantie wellicht alleen verschoven worden. De tijdens de diskussie naar voren gebrachte suggesties zullen worden bekeken op haalbaarheid en in een voorstel worden verwerkt. Onder meer werd naar voren gebracht, dat wat betreft het plein Finnmark (waar de grootste problemen zijn) extra par keerruimte kan worden geschapen aan het eind van het plein op een gebied, waar nu o.m. een transformatorhuisje staat. FINNMARK De diskussie ontstond naar aanlei ding van een brief van de heer J. Kol- löffel, die op de Finnmark woont Hij wijst er in zijn brief op, dat de doodlo pende draaihavens worden gebruikt voor parkeren, waardoor men van zijn oprit gebruik maakt om toch de auto te kunnen draaien, wat gevaar oplevert voor de kinderen en bovendien alles behalve aangenaam is door de vnjko- mende uitlaatgassen De heer H. J M. Steeneken (op de publieke tribune), eveneens een bewoner van Finnmark. waar de parkeerproblemen helemaal de pan uit rijzen, had een telling gehou den. Hieruit blijkt dat er 63 auto's thuishoren op het pleintje met 48 wo ningen Zeven hiervan staan in de ga rage, 29 op de oprit, 10 op de parkeer plaatsen, terwijl maar liefst 17 wagens elders op het plein geparkeerd staan op plaatsen, waar dit uit veiligheidsover wegingen beslist niet kan. Met name de kop en de staart van het binnenplant- soen worden hiervoor gebruikt, waar door het gevaar voor spelende kinderen levensgroot aanwezig is Voeg daarbij, dat de pleintjes in Rozendaal geen trottoirs hebben en de geparkeerde wagens grotendeels op de (smalle) rij weg staan en je hebt een verkeerson- veilig- en onleefbaar beeld, aldus de heer Steeneken, die een voorstander is van een parkeerverbod Niet alleen voor de draaihavens, maar ook voor die plaatsen, die duidelijk niet voor parke ren zijn bestemd: aan de voorzijde en de achterzijde van het midden plantsoen Om het teveel aan auto's op te kunnen vangen (bezoekers met au to's zijn nog niet eens meegerekend) stelde hij voor om tussen Gallicie en Finnmark op een groenstrook waar ook een transformatorhuisje staat, ver vangende parkeergelegenheid te scheppen Hij wees er de werkgroep tenslotte op, dat ook de brandweer en het vuilafhaalbedrijf moeilijkheden hebben met het onbelemmerd doorrij den ,,Er is al eens een kind onder een bezemwagen gekomen op dit pleintje stelde hij, ,,er gebeuren nog meer on gelukken als er geen maatregelen wor den getroffen, die paal en perk stellen aan het ongelimiteerd parkeren op de pleintjes van Rozendaal" GEEN TROLE POLITIE-CON- De werkgroep was het er mee eens. dat er maatregelen zullen moeten worden genomen. Het pro bleem Is echter, dat je de moeilijkhe den verschudt naar elders, als je aan de ene kant een parkeerverbod op legt. maar niet tegelijk zorgt voor voldoende parkeergelegenheid op een plaats, waar het wèl kan. Wet houder Wagenaar vond dat zelfs een levensgroot probleem, omdat po gingen van de zijde van de gemeente om de mogelijkheid te scheppen parkeerplaatsen te realiseren In het groen van de wijk. op niets uitliepen, omdat de Groenstichting daar fel op tegen was. Aan de andere kant, aldus de voorzitter, is het een probleem, dat de gemeente dient op te lossen. Het behoort tot de openbare weg en de gemeente heeft de bevoegdheid om regelend op te treden als dit no dig is. Ook de Groenstichting huldigt dit standpunt. vervolg op pagina 3 Commentaar pag. 3 Drukke Carnavalsdagen voorbijpag. 3 Dirk Verbeek ruim vijftig jaar agrarische voorman pag. 5 Achtervelds nieuws pag. Sport pag. Voortgezet onderwijs in Amersfoort, deel lil Hamershof groeit Kantlijn Film in Amersfoort Uit irt Amersfoort pag 10 pag 11 pag 11 pag 12 pag, 13 Doktersdienst: 033-944223 (Van de redaktie) LEUSDEN - Oe voorgenomen re konstruktie van het kruispunt As- schatterweg-MIddenweg en het plaatsen van een verkeerslichtenin stallatie was In de werkgroep Ver keersaangelegenheden onderwerp van een langdurige diskussie. Met name de aktiegroep Veilig Over had zich In het verleden nogal afgezet te gen deze rekonstruktie en vooral te gen het instellen van een voor rangsregeling van de Middenweg op een moment, dat deze weg nog ver keersarm Is. De aktiegroep is van mening, dat zo'n regeling niet lo gisch op de weggebruiker overkomt, waardoor de kans ontstaat, dat men het rode licht gaat negeren. De raad besliste vorig |aar over deze rekon struktie, terwijl het eerder genomen besluit om een voorrangsregeling te treffen voor de Middenweg tevens in werking zou treden. De meningen binnen de raad over deze zaak waren sterk verdeeld. Slechts een kleine meerderheid was voor rekonstruk tie. „Achteraf gezien Is het een spij tige zaak, dat de raad toen zo'n snelle beslissing moest nemen," aldus werkgroeplld Harm Offerelns (GPV/ SGP), „want nu is gebleken, dat die haast nergens voor nodig is ge weest. De argumenten die toen voor een snelle beslissing pleitten, blijken achteraf niet meer te bestaan." VOORRANGSWEG Hoewel de aktie Veilig Over had ge schreven veel bezwaren te hebben te gen de door de gemeente gevoerde procedure zonder inspraak, bleek uit een nader onderzoek, dat er wel dege lijk een „inspraakprocedure" had plaatsgevonden De wijziging van de voorrangsregelingaldus de gemeente, is bekend gemaakt via de Leusder Krant op 28 september 1978 en via de publikatieborden Daar is geen reaktie op gekomen. De mogelijkheid bestond tot het instellen van een beroep op de Kroon Bovendien zijn alle scholen rond dit kruispunt met stencils benaderd, waarin men attent werd gemaakt op de komende wijziging. BELEIDSVISIE De diskussie spitste zich toe op het ontbreken van een gemeentelijke be leidsvisie. die ten grondslag moet lig gen aan de nu voorgenomen plaatsing van een verkeerslichtinstallatie De heer Venema (v.o.): „Het belangrijkste van onze brief blijft overeind Het plaat sen van een verkeerslichtinstallatie wordtdoorons, maar ook door't verkeer, straks als onlogisch ervaren, omdat de Middenweg voorlopig nog verkeersarm blijft. Bovendien werden ook in 1978 al verschillende inspraakavonden gehou den en gesprekken met omwonenden gevoerd over even belangrijke kruispunt-wijzigingen (zoals de Burg de Beaufortweg-Groene Zoom). Ten aanzien van het kruispunt Asschatter- weg-Middenweg is dat niet gebeurd. En dat is merkwaardig in een gemeen te, waar de inspraak voorop staat De heer Venema (VO) wees de werkgroep op het feit, dat door een reeks van ad hoe beslissingen nu niet meer aan een verkeerslichtinstallatie is te ontkomen. „Eerst wordt de voor rangsregeling van de Asschatterweg bij de Middenweg onderbroken. De half afgemaakte rekonstruktie is erg on veilig en bovendien blijkt dat het drukke fietsverkeer van schoolgaande kinde ren op de spitsuren nu wordt gekon- fronteerd met het oversteken van een voorrangsweg Een verkeerslicht installatie die prioriteit geeft aan die fietsers moet nu de oplossing bieden Als de Asschatterweg voorlopig voor rangsweg zou zijn gebleven, dan zou (Van de redaktie) LEUSDEN - De werkgroep Ver keersaangelegenheden zag geen en kele noodzaak tot het aanleggen van een parkeerplaats ter hoogte van de telefooncel aan de Asschatterweg Met name het invoegen van daar gepar keerde auto's in het verkeer op de As schatterweg vond men gevaarlijker, dan op die plaats een geparkeerde auto op de rijweg. dat probleem niet zijn ontstaan en zou den de schoolkinderen zonder proble men over de Middenweg kunnen rijden omdat ze daar dan voorrang zouden hebben gehad." De heer Venema ken schetste het plaatsen van het verkeers licht dan ook als een „politiek verkeers licht" NOORDERRANDWEG Voorzitter Wagenaar was het daar niet mee eens „Het plan heeft nog geen kans gehad om zichzelf te bewij zen," betoogde hij „Wellicht nog dit jaar zal de Noorderrandweg kunnen worden doorgetrokken tot de Zwar- teweg, waardoor een geheel andere situatie ontstaat en de Middenweg wel degelijk drukker gaat worden." De heer Venema „Dat kan wel zo zijn, maar naar mijn gevoel zal op korte termijn dan óók gestreefd moeten wor den naar een rekonstruktie die het snelle rijden tegen zal gaan Dat hoort samen te gaan. omdat het bij elkaar hoort." Op dit moment ontstond de spraak verwarring en werd geruime tijd bij el kaar langs gepraat. Uiteindelijk kwam men tot de konklusie, dat de andere werkgroepsleden (met name de raadsleden) vrijwel op één lijn lagen met de burger-leden van de werkgroep Marion Defares (PL): „Het verder bekij ken van de Asschatterweg is een twee de stap, dat is logisch." ONTBREKEN BELEID Vanaf de publieke tribune werd de vraag gesteld of het verkeerslicht paste in het totale beleid van de ge meente ten aanzien van het plaatsen van verkeerslichten. Voorzitter Wa genaar wees naar de nota verkeers lichten, die de gemeente ter gele genheid van de verkeersavond vorig jaar had uitgebracht. „Daar is dit voorstel op gebaseerd," stelde hl). In deze nota staat echter geen beleid. Het is een praatstuk, zo werd vanaf de publieke tribune gesteld. Voor zitter Wagenaar moest dat tenslotte toegeven, maar wees er op. dat het plaatsen van een verkeerslich tinstallatie pas in de toekomstige Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes I 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Het rekonstruktieplan van het kruispunt Asschatterweg-Middenweg, ge zien vanaf het Valleikanaal. Met nama de zebrapaden en de fiets- overseekplaatsen zullen dichter naar het kruispunt worden gebracht, waar door een naar verwachting overzichtelijker geheel ontstaat. Het ktuispunt zal verder worden beveiligd met een verkeerslichtinstallatie. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679 Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids bv makelaardij og SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-940928. hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-944569 Rozendaallaan 9 Leusden-C

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1