Expositie houtskeletbouw in Langenbeek Drukke carnavalsdagen vlogen voorbij Werkgroep Verkeersaange- legenheden gaat akkoord met gele banden rond de draaihavens PROBLEMEN ROND DE BIEZENKAMP Stop-plicht Leusbroekerweg- Arnhemseweg Commentaren/ Aleniiijjeii BELEIDSVISIE DONDERDAG 21 FEBRUAR11980 plaatselijk nieuws Beelden van Finnmark, waar in het algemeen een fiks parkeerprobleem bestaat, doordat veel bewoners méér dan één auto bezitten. (Er zijn gevallen van zelfs vier auto's in één gezin). Ook het korrekt plaatsen van een auto levert problemen op, zodat een deel van de rijweg wordt versperd. De op de tekening omcirkelde draaihavens in de wijk Rozendaal zullen parkeervrij worden gemaakt door middel van een gele streep op de trottoir banden. Een voorstel om vervangende parkeergelegenheid te scheppen tussen Gallicië en Finnmark (gearceerde gedeelte), omdat op Finnamrk de parkeerchaos het grootst is. vervolg van pagina 1 Harm Offereins (GPV/SGP) en met hem de meeste werkgroepleden, was van mening, dat het instellen van een parkeerverbod niet veel zin heeft, als de politie niet bereid is om verbaliserend op te treden indien het verbod wordt overtreden ,,Dat is in het algemeen de grote moeilijkheid in Leusden. Je kunt borden en verboden plaatsen zoveel je wilt, maar die worden genegeerd, om dat er toch geen politie-contröle is" Hij drong er bij de voorzitter op aan om te trachten een grotere politie-con- tróle op dit soort zaken te bewerkstelli gen. Voorzitter Wagenaar was het hiermee in eerste instantie niet eens, omdat het alleen de taak van de werk groep is om een maatregel te nemen of het niet te doen Hij stond hierin alleen Harm Offereins:Als automobilisten de verboden overtreden, laat de politie dan de wagens wegslepen. Dat is behoorlijk effektief, want dat gaat de burger geld kosten. De overtreders moeten ook werkelijk bekeurd worden". De heer Venema (VO): ,,Je moet al leen maar iets verbieden, als contröle ook werkelijk haalbaar is Anders moet je het inderdaad nalaten. Een maatre gel moet nodig en logisch zijn en als er dan overtreders zijn, dan moeten er sancties worden toegepast. Daarom zal het verbaliseringsbeleid van de politie moeten worden aangepast wil het ef fektief zijn". In dit verband merkte de heer Vene ma op, dat hij het jammer vond, dat het werkgroeplid Klappe (lid van de rijkspo litie) voor de tweede keer niet aanwezig was..Juist in dit soort zaken is zijn me ning van belang". Voorzitter Wagenaar gaf toe, dat het inderdaad van belang is de mening van de rijkspolitie hierover te horen. Hij deelde de werkgroep mee, dat men bij de Rijkspolitie Leusden op dit moment praat over de vraag, of het juist is, dat de heer Klappe in het openbaar zitting heeft in deze werkgroep of niet. Overi gens voelde hij veel voor de suggestie om in het vervolg bij dit soort zaken een uitgebreider advies te vragen aan de rayoncommandant van de rijkspolitie. De werkgroep besloot tenslotte om akkoord te gaan met het voorstel tot het zetten van gele strepen op de trottoirbanden rond de draaihavens, mits de totale problematiek rond het parkeren in Rozendaal binnenkort onder de loupe wordt genomen. Voorzitter Wagenaar: „Akkoord. We nemen de suggesties van de werk groepleden en de heer Steeneken over en zullen die laten bekijken door de dienst Gemeentewerken op haal baarheid". Bovendien zal aan het bestuur van de Groenstichting een brief worden gezonden, waarin ge vraagd zal worden om meer sugges ties ter oplossing van het parkeer probleem. LEUSDEN - Op woensdag 27 fe bruari van 20.00 tot 21.30 uur worden in het gemeentelijk expositiecen trum, Zwarteweg 16 A, de ontwerpen tentoongesteld betrekking hebbend op de 59 in houtskeletbouw uit te voeren woningen in Langenbeek. Behalve van de woningontwerpen kan ook kennis worden genomen van het ontwerp voor de inrichting van de woonomgeving. Houtskeletbouw is tot nu toe in Ne derland nog maar vrij weinig toegepast Toch biedt de houtskeletmethode, vooral bij kleinere zoals in Langenbeek, bepaalde voordelen ten opzichte van conventionele bouwmethoden De be langrijkste daarvan is wel dat houtske letbouw een grote variatie in vormge ving en indeling mogelijk maakt, zonder dat dit tot een onaanvaardbaar hoge bouwprijs leidt Kenmerk van houtskeletbouw is dat behalve de fundering en de begane- grondvloer de gehele woning uit hout bestaat, zowel de constructie van de dragende wloeren en muren als van de scheidingswanden. Wanden en pla fonds worden afgewerkt met gipspla ten. De woningen voldoen aan hoge ei sen van geluids- en warmte-isolatie De woningen zijn deels gegroepeerd rond een pleintje en deels gesitueerd aan een woonstraat. Bij de stede- bouwkundige opzet is uitgegaan van de woonerfgedachte. De variatie in de be bouwing komt onder meer tot uitdruk king in het verspringen van de gevels en het toepassen van knikken in bouwblokken. De ontwerpen voor de 59 woningen, waarvan er 57 tot de premiekoopsector en 2 tot de vrije sector behoren, zijn afkomstig van het architectenbureau E.D. uit Amersfoort, het bureau dat ook het ontwerp voor het nieuwe gemeen tehuis maakt Het project omvat 17 3- kamerwoningen, 8 4-kamerwoningen, 32 5-kamerwoningen Alle woningen zijn in principe reeds toegewezen De prijzen, op prijspeil december 1979, lo pen uiteen van 133 000- voor de kleinste tot 161.000,- voor de groot ste woning Het is de bedoeling dat nog voor de bouwvakvakantie met de bouw wordt gestart en de eerste woningen voor het eind van het jaar worden op geleverd. (Van de redaktie) LEUSDEN - ,,De Biezenkamp is nog een voldragen vrucht", stelde voorzitter Wagenaar van de Werkgroep Ver- keersaangelegenheden een tikkeltje eufemistisch vast en somde een lange rij problemen op, die op dit moment nog niet zijn opgelost binnen het gebied van de uitgebreide Biezenkamp Er zijn duidelijk een behoorlijk aantal zaken, die verbetering behoeven Daarom zullen de Werkgroep Verkeersaange- legenheden, de commissie R.O. en Pu blieke Werken, en een delegatie van de commissie Midden- en Kleinbedrijf op zaterdagmorgen 15 maart de toestand ter plaatse gaan bekijken. Die morgen zal ook worden gepraat met vertegen woordigers van de Biezenkamp-win- keliers. In een later gesprek zal de dis- kussie worden voortgezet met de win keliers Op dinsdag 18 maart komt de werkgroep Verkeersaangelegenheden weer bijeen om in het openbaar kon- klusies te kunnen trekken. Daarna komt het voorstel in de commissie Ruimtelij ke Ordening en Publieke Werken (Van de redaktie) LEUSDEN - De werkgroep Ver keersaangelegenheden ging akkoord met het voorstel om een stop-plicht in te stellen op de kruising Leusbroekerweg- Arnhemseweg (bij De Mof) De gevaar lijke situatie met name voor de fietsers maakt zo'n stop-plicht noodzakelijk De heer Venema (VO) wees er de werk groep op, dat niet alleen kan worden volstaan met een stopbord, maar dat ook een stopstreep geplaatst dient te worden ,,Doe dit dan vóór het fietspad, zodat de automobilisten verplicht zijn vóór het fietspad te stoppen. Bovendien is een onderbord met de aanduiding, dat het een fietspad betreft met verkeer uit beide nchtingen. geen overbodige luxe" De werkgroep ging ook met deze suggesties akkoord Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Bert Vos. Marnix Kreijns en Peter van Meenen Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Abonnementsgeld: 40- per jaar, 20.50 per half jaar, 10,50 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420-6141, na vijf uur 03420-4679 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5,- per exemplaar (for maat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b v te Barnèveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leus den/centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom- binatie te Barneveld. De vergadering van de Werk groep Verkeersaangelegenhe den liep dinsdagavond uit tot diep in de avond. Op het voor wethouder Wagenaar onge bruikelijke tijdstip van half twaalf werd de bijeenkomst ge sloten. Dat is de tweede keer, dat soms eindeloos werd gedis cussieerd tussen werkgroepsleden en voorzitter. De oorzaak is duidelijk. Ver schillende werkgroepsleden, met name de vertegenwoordi gers van de Aktiegroep Veilig Over, de Werkgroep Veilig Leusden Zuid en de werkgroep uit Achterveld, verwijten het gemeentebestuur geen beleids visie ten aanzien van het verkeer in de gemeente Leusden te heb ben. Zo'n visie is er ook niet. In het verleden is de gemeente steeds afgegaan op de ver- keersadviezen van onafhan kelijke deskundigen en bu reaus, maar dat is onjuist. Het blijken onvolledige praatstuk ken te zijn.Dinsdagavond spit ste de diskussie zich toe op de vraag, welke visie ten grondslag lag aan het plaatsen van een verkeerslichtinstallatie op het kruispunt Asschatterweg-MId- denweg. Uit het antwoord van wethouder Wagenaar bleek op nieuw, dat die visie niet aanwe zig is. Op moreel verantwoor delijkheidsgevoel, was het uit eindelijk antwoord. Het lijkt ons toe, dat de verga deringen van de werkgroep Ver keersaangelegenheden telkens tot rond het middernachtelijke uur zullen voortduren, zolang niet op korte termijn wordt ge streefd (door alle partijen) tot een aantal uitgangspunten te komen waarop de verkeers- struktuur van de gemeente Leusden gebaseerd kan worden en waaraan elke nieuwe maat regel getoetst kan worden. De aktiegroep Veilig Over kondigde aan, dat zij een aanzet tot zo'n beleidsvisie bijna gereed heeft. Dit kan dan als uitgangspunt voor diskussie dienen. Het moet voorzitter Wagenaar duidelijk zijn - en ook de ver schillende raadsleden In de werkgroep beginnen daartoe over te neigen - dat zonder een duidelijke beleidsvisie ten aan zien van de Leusdense ver- keersstruktuur elke vergadering van de werkgroep telkens weer zal verzanden In eindeloze dls- kussies, juist over het ontbre ken van een dergelijke visie. De voorzitter zou er trouwens ook best naar kunnen streven om de diskussie „to the point" te houden, mits hij zelf ook geen aanleiding meer geeft tot uit weidingen, doordat hij via an dere zaken zijn gelijk wil halen. Pas dón zal het „politieke" ver keerslicht op groen kunnen V. LEUSDEN/CENTRUM - Maandag heeft de Gouden Klomp het toen reeds volledig geslaagde carnavals seizoen 1979-1980 voortgezet in een lagere versnelling. Niet als gevolg van vermoeidheid - het kritieke mo ment werd pas op aswoensdag ver wacht - maar gewoon omdat deze carnavalsdag in het teken stond van de bejaarden en zieken in Leusden en omgeving. In de loop van de dag hebben PrinsHeerlijk en zijn ad judanten Folkert v.d. Veer en Johan Mater in het goede gezelschap van de Zonnebloempjes, de dames v.d. Hengel en Van Kooy, een 25-tal zie ken en bejaarden verwend In oud- Elisabeth, de Lichtenberg en Rade- maker-clty. Deze dames en mevrouw Oude Egberink kregen in de loop van de avond een prinsenmedalje als blijk van erkentelijkheid voor hun werk van naastenliefde. Uiteraard gold dit automatisch ook voor alle medewerksters. In het Ros Beyaart was het „Jonge ren van Vroegerbal" zo druk bezocht, dat wij tot het einde van de avond moesten wachten om zonder proble men onze eigen jas aan de kapstok te Dansmarieke Sylvia Houtveen wordt door adjudant Folkert v.d. Veer op handen gedragen. kunnen terugvinden. Het was ontzet tend gezellig met veel toppers uit vroegere jaren van de Cocktails, met demonstraties van de dansmariekes, met een nieuwe productie van hofdich ter P A. Waals en de polonaises aan de lopende band Onze bewondering gold vooral het enorme uithoudings vermogen van de toch niet meer zo jeugdige carnavalsklanten UVV-voor- zitster mevrouw Vrij had bij het natellen van de zaterdag ontvangen buidel met 222,22 een tekort ontdekt van een cent. Dat verschil werd grootmoedig en uit eigen zak met rente aangezuiverd door Klomp-penningmeester Frans Vlugt Hoog bezoek was er voorts van de Gravind van Papendrecht Niet als be jaarde, maar als moeder van Prins- Heerlijk. Pas tot een interview bereid toen de prins haar vertelde dat het vraaggesprekje niet voor Privé of Story bestemd was. maar voor de Leusder Krant Dat zoonlief het tot prins had ge bracht, was voor haar geen verrassing omdat hij altijd al een buitenbeentje was en steeds haantje de voorste. Tot slot van deze reportage nog twee dienstmededelingen: PrinsHeerlijk (5 kilo afgevallen maar intussen weer 6 liter voller) heeft zijn griep aan secreta ris Bert Steman overgedragen en Fol kert v.d. Veer vond zijn stem tussen de confetti en serpentines weer terug. VASTENAVONDBAL Dinsdagavond gingen alle remmen weer los en met plankgas en ogen dicht vloog de carnavalsgemeenschap op het Vastenavondbal in de Hakhorst af. Via een nieuwe oprijlaan was de resi dentie al slalommend vlot te bereiken, getuige het grote aantal auto's voor de deur van het eetcafé, dat toen wij daar arriveerden al uitpuilde van de be zoekers. PrinsHeerlijk heette ons per soonlijk welkom aan de voordeur om o m. mede te delen, dat ook de door griep gevelde secretaris Bert Steman de Gouden Klomp op ziekenbezoek had gehad, hetgeen hem een alter natieve onderscheiding opleverde in de vorm van een fles jonge klare. Uiteraard bedoeld als medicijn. Voorts was Tonny Hofland benoemd tot „Moeder Car naval 1980" (insiders weten waarom) en met een struik bloemen gehuldigd. Ondertussen waren de Moonliners De dames Van de Hengel, Oude Egbrink en Kooy ontvingen een prinsenmedalje voor hun werk en naastenliefde. begonnen met de boel muzikaal op stelten te zetten en het verbaast ons nog steeds hoe een driemansorkest schijnbaar moeiteloos zoveel herrie kan maken. Onze vraag of de heren af en toe niet buiten - in de hooiberg bijvoor beeld - hun enthousiasme op het instrumentarium konden botvieren, werd ontkennend beantwoord. Dat had met decibellen en geluidshinder te ma ken, als wij het goed hebben begrepen De renovator van Lockhorst - hij stond toevallig dinsdag nog in de krant - had een snipperavond genomen en was ook in de Hakhorst Grote Gerrit en Kleine Woutje bezorgden ons om beurten een pilsje en de „zeven doch ters van Johan Mater" oogstten op nieuw succes. Op de dansvloer was de bonte massa boeren, burgers en buitenlui bijzonder actief. Bijna was het Vastenavondbal in een gelijkspel geëindigd, hetgeen een verlenging met tweemaal een halfuur als gevolg zou hebben. Vlak voor het einde scoorde PrinsHeerlijk voor de Gouden Klomp nog twee treffers. Eerste werden Rob Bouwer (de pachter van het onderhavi ge horeca-bedrijf) en zijn wederhelft geridderd zonder de bedoeling - of wij dat nadrukkelijk wilden vermelden - de zalen volgend jaar gratis ter be schikking te krijgen De onderscheiding was in hoofdzaak bedoeld als blijk van erkentelijkheid voor de hulp aan de verleden jaar plotsklaps dakloos ge worden Gouden Klomp Ook de pers werd niet vergeten Wij hebben - overigens zonder bijbe doeling - zo tussen neus en lippen door eens opgemerkt, dat de huidige prins wat aan de zuinige kant was. Wat ervan waar was, lag uitsluitend aan Bestek '81. De „Persprijs 1980" bestond uit één (papieren) medalje voor de vertegenwoordigers van de twee in Ra demaker-city verschijnende kranten. Dat symbool van samenwerking bleek evenwel een grapje, want uiteindelijk raakte zijne prinselijke hoogheid toch nog met goed fatsoen van zijn twee allerlaatste zilveren plakken af Zo kwam een voorlopig einde aan het zeer geslaagde carnavalsseizoen 1979-1980. Eén evenement staat u nog te wachten en dat is op zaterdag 15 maart het Midvastenbal in het Ros Beyaart. Als „oefenwedstrijd" is het uit stapje van as zaterdag te beschou wen Dan gaat de Gouden Klomp met een deputatie van een man (en vrouw) of twintig naar de keyserlijcke stede tot Aelst in België. Vertrek ca. 10.00 uur vanaf „Jan en Toos" ('n nieuwe bar in Leusden-Zuid?) en dat e.e.a. netjes zal verlopen mag blijken uit het feit, dat het gezelschap overnacht in het Sint Vincentiusklooster in de Kapucijner straat. Of dat een lange nachtrust zal worden, valt te betwijfelen, maar daar hebben wij geen ene moer mee te ma ken.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3