Achterveld besloot carnaval 1980 op grootse wijze Afstandelijke, propere aquarellen van Jan Bos Met tiener- £n bejaardencarnaval Oprichting „Stichting Welzijn Ouderen" 28 februari jaarvergadering Con Amore Zondagochtend Frühschoppen Jeugdraad vergadert vanavond 2 raadsleden in begeleidings groep woon wagencentrum 40 bejaarden naar verkeers- vooriichting Inspraak premie koopwoningen Munnikhoven- Bosveld Zondag opendeurdienst in Marcuskerk Carnaval bij Klim Op en De Rakkertjes Nieuwe cursussen zwangerschaps- gymnastiek Bijdrageregeling emancipatie- en soc.-culturele activiteiten J prijzen béjaardencarnaval oudste prijzen kruidentuin alandsbeek-oost wordt opgeheven verlichting onklaar gemaakt kleding gevonden achterveld leusden-zuid KOOKHOEKJE cream of orange and tomato soep DONDERDAG 21 FEBRj^AR[ 1980 ACHTERVELD - Maandagavond vierde de jeugd tussen 13 en 17 jaar het tiener Carnaval. Al vrij spoedig na het begin van de avond was de zaal van het 100 gram gebouw ge heel gevuld met jeugd. De muziek werd deze avond verzorgd door de band de Fix Fox. Deze jongens zorg den er voor dat al vrij direct niemand meer op een stoel zat toch alles aan het dansen was. Op het moment dat er al heel wat stemming in zat ver scheen Prins Gijbert Puup de zesde met zijn gevolg en hun dames in de zaal. Zij werden voorafgegaan door de dansmariekes en de hofkapel. De Prins verwelkomde alle aanwezi gen en hoopte dat ze een heel gezellige avond zouden hebben. Begeleid door de muziek van de hofkapel werd er een polonaise gelopen. Daarna was het weer de beurt aan Fix Fox Tijdens het dansen werden de aanwezigen door een jury bekeken. Het was deze avond zeker geen gemakkelijke taak voor de jury. Voordat de Prins de prijzen uit ging reiken had hij voor drie aanwezigen een leuke verrassing in Petto. Als eerste werd Susan van Ruitenbeek bij hem ontboden. Zij kreeg van de Prins een mooie getekende oorkonde waarop haar beterschap werd gewenst met haar gebroken heen. Dat zij bij het vol leyballen had opgelopen. De Prins vond het jammer dat ze niet mee kon doen. maar vond het toch wel fijn dat ze hier aanwezig was. De tweede die voor het voetlicht moest verschijnen was Marjan Schouten Zij werd die dag 15 jaar Be halve de gelukwensen van de Prins en zijn gevoig kreeg ook zij een mooie, getekende, oorkonde. Als derde was het Bartje Keja die naar boven moest komen. Tijdens het sporten had hij een blessure aan een knie opgelopen. Daar ook hij wel aanwezig was. maar door die blessure niet met de anderen mee kon doen. kreeg hij een spaarvarken van de Prins. Daar de jury inmiddels haar werk had gedaan, kon worden over gegaan tot het uitreiken van de prijzen Bij de enke lingen was het Marcella van Druten. die met een bloemetje op tafel de eerste prijs in ontvangst mocht nemen, de twee was voor Claudi van Dort als het slachtoffer van Lake Placid. Dick Steenbeek kreeg de derde prijs als ha remvrouw terwijl de vierde prijs was voor W. Slotemaker als geraamte. Punk Dorien van Burgsteden mocht de vijfde prijs in ontvangst nemen. Bij de paren gingen de prijzen naar Tekla Balverts en Sheila Keizer als Charlestons, Mi randa Hendriksen en Carolien van Dijk kregen als indiaantjes de 2e prijs en de 3e prijs was voor de Harmedames Mo nique van der Goes en René van Dijk Voor de groepen waren er ook drie prij zen. Deze gingen naar Erik de Jong, Wilco Tolboom, Ronnie Groenestein. Freddie van Hamersveld en Eddy van Drie als de spoken Zij kregen de 1e prijs, de 2e prijs was voor Mary en Ja- queline Enters en Karin Kok als de woonwagen vrouwtjes met hun span doek waarop stond ..Wij wonen in een wagen en komen om een kampje vra gen. De derde prijs was voor De Punck- groep Arno Kok. Hans Ossendrijver en Theo Steenbeek. Na de prijsuitreiking ging men nog geruime tijd verder met de Foxtrot e d Fix Fox zorge er wel voor dat de jeugd niet al te veel tijd kreeg om er bi[ te gaan zitten. Als sluitstuk van het Carnaval was er dinsdagavond het bejaarden Carnaval Toen de Prins met zijn gevolg de zaal binnen kwam, was een groot aantal bejaarden aanwezig, doch het waren er wel minder dan voorgaande jaren Zijn er momenteel minder bejaarden of waren er veel zieken? Na eerst een po lonaise te hebben gelopen op de mu ziek van de Hofkapel verwelkomde Priks Gijsbert Puup de zesde alle aan wezigen. ..Het is weer de slotavond van de Car naval en ik wil iedereen bedanken voor alles wat zij gedaan hebben om dit Car naval weer tot zo een groot succes te maken. Wat in dit dorp door iedereen is gedaan is gewoon niet onder woorden te brengen Woensdagavond hebben we Carnaval gevierd in huize Pruumta- bak. Dat is de bewoners blijkbaar heel goed bevallen want ik zie hier nu diver se gezichten terug die er die avond ook waren We zullen er een heel prettig, maar ditmaal ook een heel beschaafd Carnavalsfeest van maken" zei de Prins. Na een polonaise waaraan ie dereen die enigszins kon meedeed, verwelkomde de Prins in het bijzonder de pastoor met zijn gevolg ..Ik vind het fijn dat u en het kerkbestuur hier aan wezig zijn enik hoop dat jullie nog vele jaren dit Carnavalsfeest zullen kunnen meemaken" Daar zijn eigen ouders niet aanwezig waren omdat zijn moeder in het ziekenhuis verbleef, verwelkom de hij zijn schoonouders die deze avond wel aanwezig waren ..Fijn dat jullie nu ook eens in Puupenkoppenland zijn en een dergelijk feest kunnen meema ken" Ook werden er nog enkele onder scheidingen uitgereikt De eerste was voor Tiny Jonkman. Zij kreeg de onder scheiding van de Puupenkoppen omdat zij als buitenstaander toch heel veel doet voor de Carnavalsvereniging, maar eigenlijk nog meer omdat zij heel veel heeft gedaan en nog doet voor zie ken en bejaarden Ook kreeg zij bloe men Na dit officiële gedeelte kwam Ali van de Wegenwacht in volledig kos tuum (mevr Van Lierop) gezeten op haar motor met zijspan het podium op gereden Dit werd met een daverend applaus beloond. Het refrein van het liedje ..Ik ben Ali van de Wegenwacht" werd door allen uit volle borst meege zongen. Hierna verzocht de Prins aan allen om te gaan staan. Hij begon toen af te tellen naar leeftijd Hij begon bij dege nen die 60 jaar waren Deze mochten gaan zitten Zo ging het door tot er uit eindelijk een bleef staan. Dit was mevr R van de Kooij - Kleinveld. Zij bleek als 87-jarige de oudste aanwezige te zijn Ook zij kreeg bloemen aangeboden. De twee 86-jarige aanweizgen. Jan Vos kuilen en Henk Winnubst. kregen de onderscheiding van de Puupenkoppen Inmiddels was de hoofdkapel ver dwenen en trad op de Tirolenkapel. De ze kapel bracht een programma met Oostenrijkse muziek Dit was na al de carnavalshits wel even een verademing om even wat ander muziek tepybren De leden van de kapel werden door de heer Wouters opeen leuke manier even voorgesteld. In de pauze van dit optre den werd een van de dansmariekes. Rian van Marwijk, op het podium ont boden. Het bleek dat zij deze dag jarig was. Na de gelukwensen van de Prins werd haar een grote krans omgehan gen en kreeg zij bloemen Dit niet alleen voor haar verjaardag doch ook voor het feit dat zij als dansmariekes al een aantal jaren meedoet en elke avond present is Hierna volgde de prijsuitrei king. De 1 e prijs was voor mevr. Smink - van den Heuvel, de 2e voor de heer Blom, oud koster uit Hoogland, de 3e voor mevrouw Brouwer-van Wegen, de 4e voor het echtpaar E Wouters en de 5e voor mevrouw Putker. Hiermee was het echter nog niet ge daan. Voor het hele werk dat hij voor de Carnavalsvereniging had gedaan en momenteel nog doet kreeg de heer Bijl een mooie prijs De volgende prijs was voor de schoonouders van de Prins. Ook mevrouw Marks werd niet verge ten Omdat zij reeds enkele jaren steeds aanwezig is om van het hele carnavalgebeuren foto's te maken kreeg ook zij een leuke prijs Mevrouw Marks vond dit heel fijn. Zij dankte de Prins voor dit gebaar en zij hoopte nog vele jaren er bij te kunnen zijn ..Ik heb er geen woorden voor dat zo een klein dorp zo een geweldig carnaval op poten kan zetten" Ook de pastoor.rnocht van de Prins een mooi geschenk in ont vangst komen nemen Dit nog als dank dat er vorig jaar toestemming was ver leend om takken van enkele bomen af te zagen. Men had dit echter op een zodanige manier gedaan dat er dit jaar geen toestemming bij het kerkbestuur gevraagd behoefde te worden Als sluitstuk van de avond kwam mevrouw van Lierop die het liedje wilde zingen van ,,mijn vader had een pieteroliekar en me m'n moeder liep daar achter aan" Zij vroeg of haar ouders ook mee mochten doen. Toen daar toestemming voor verleend was kwam haar vader (mevr. Enters) met een petroleum kar binnen terwijl haar moeder (Ruud van Lierop) met de petroleumkannen er achter liep Na dit optreden werd Ar Achtervelds nieuws ACHTERVELD - Donderdagavond 28 februari houdt de Hervormde Jeugdvereniging Con Amore haar jaarvergadering. Deze vergadering is in Ons Gebouw en zal aanvangen om 19.30 uur. Voor de pauze zal er een heel be langrijk onderwerp worden behandeld ..De verdrukking van de Christenen in Oost-Europa" Na de pauze wordt er een kwis gehou den en zal er door enkele leden een toneelstuk worden opgevoerd Tijdens de pauze zullen er loten worden verkocht Een gedeelte van de op brengst hiervan zal worden bestemd voor de Stichting Hulp Christenen in verdrukking in Oost-Europa. Na de sluiting zal de prijsuitreiking van de verloting zijn ledereen is van harte wel kom op deze jaarvergadering. ACHTERVELD - Zondag 24 fe bruari zal het weer Frühschoppen zijn in D'Ouwe Peerdestal. De muziek wordt verzorgd door de Hinterfelder Musikanten. Het ligt in de bedoeling er weer een heel gezellige ochtend van te maken. Degenen die willen genieten van echte Oostenrijkse muziek en tevens gezellig met familie, vrienden of kennis sen onder elkaar willen zijn. kunnen vanaf 11.30 uur in D'Ouwe Peerdestal terecht. Gezien de successen van de laatste maanden is het aan te bevelen om op tijd binnen te zijn. wil men nog op een plaats kunnen rekenen In 1977 is bij de boerderij De Hak- horst in Alandsbeek-oost een krui dentuin aangelegd. Hierin staat een tiental bekende en veel toegepaste keukenkruiden, waarvan de omwo nenden naar behoefte mogen pluk ken. De bewoners van het zuidelijk deei van Alandsbeek-oost zijn inder tijd door een huls-aan-huis bezorgde circulaire van het bestaan van de kruidentuin op de hoogte gesteld. Tevens konden zij gratis de beschik king krijgen over een door de heer H. D. van der Kamp, chef van de afdeling plantsoenen geschreven en geïllustreerd boekje met informatie over het gebruik en de kweek van de in de kruidentuin aanwezige planten. De kruidentuin was als proef opgezet met de bedoeling om als het idee zou aanslaan er nog enkele aan te leggen. De belangstelling is echter vanaf het begin minimaal geweest. Ook een latere perspublikatie waarin nog eens de aandacht op de kruidentuin werd gevestigd had geen merkbaar resultaat. Daarom hebben B en W besloten de kruidentuin op te hef fen. Ter plaatse zal een klein rosa rium worden aangelegd. LEUSDEN - De leden van de Stichting Jeugdraad Leusden ver gaderen vanavond, donderdag 21 februari vanaf 20.00 uur in de com missiekamer van het oude gemeen tehuis aan de Burgemeester De Beaufortweg. Op de agenda staat een negental onderwerpen. Dit zijn: 1Opening, 2. Verslag van de vergadering van 17 januari. 3 Mededelingen, ingekomen en uitge gane stukken. 4. Plaatsbepaling jongerencentrum en verslag van de werkgroep. 5. Akkommodatie in Leusden-Zuid, 6 Mededelingen van de plangroep wel zijnsplanning, 7 Weergave van de inhoud van de themadag, zodat gepeild kan worden of er voldoende belangstelling voor is. 8 Verslag van de begeleidingscom missie beroepskracht en 9 Wat verder ter tafel komt en sluiting. LEUSDEN - In de decemberverga- dering van de gemeenteraad is beslo ten tot de instelling van een bege leidingsgroep woonwagencentrum Het gemeentebestuur zou hierin verte genwoordigd worden door een lid van het college van b. en w. en door een raadslid. B en w. zijn echter tot de conclusie gekomen dat een vertegenwoordiging door twee raadsleden de voorkeur ver dient. Drie leden van de commissie hebben zich inmiddels bereid ver klaard zitting te willen nemen in de be geleidingsgroep. te weten mevrouw E Blom-de Groot, de heer H W. Bor en mevrouw C Verduin-Munnik. B. en w. zullen de raad in zijn eerstvolgende vergadering voorstellen uit de genoem de drie er twee aan te wijzen. LEUSDEN - Ruim veertig bejaar den van het U.V.V. hebben maandagmiddag genoten van de door Veilig Verkeer Nederland en de Rabo Bank georganiseerde verkeersvoorlichtingsmiddag. De middag werd gehouden in de Roda kantine. Voor deze middag die om twee uur aanving, stonden op het programma een introduktie film, een uitvoerige toe lichting met dia's, een verkeerskwis en een bespreking van het uitgereikte dolumentatiemateriaal. Door de heer D. J. Beumer werden aan de vier winnaars van de verkeerskwis leuke prijzen uit gereikt. Het was een gezellige en - daar was het om begonnen - zeer leerzame middag voor de bejaarden LEUSDEN - Evenals dit thans reeds het geval is met de inspraak op het ontwerp van de door de wo ningstichting Leusden te bouwen woningwetwoningen in Zwanenburg zal ook voor de 245 premiekoopwo ningen die door Bohan Bouwge- meenschap b.v. in Munnikhoven/ Bosveld gebouwd gaan worden, een referentiegroep worden samen gesteld. De referentiegroep zal uit 50 voor een premiekoopwoning in aanmerking ko mende woningzoekenden, aangevuld met een vertegenwoordiging uit de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML en uit de Vrouwen Advies Commissie voor de Woningbouw. De eerste bijeenkomst is in de tweede helft van maart gepland LEUSDEN - Zondag 24 februari wordt er in de Marcuskerk een opendeurdienst gehouden met als thema: „Wij zijn niet machteloos". Aanvang van de dienst is om 10.30 uur en voorganger is ds. J. J. Kooman Het orgel wordt bespeeld door J. W Pet Na de dienst is er gelegenheid nog wat na te praten. LEUSDEN - Aan het carnavals feest dat vorige week en begin deze week ook Leusden voor een deel be heerste werd ook deelgenomen door de leerlingen van de Klim-Op-school en kleuterschool De Rakkertjes. Vo rige week vrijdag begaven de leer lingen zich schoolwaarts voor de viering van dit feest. Voorafgaand aan het carnaval was er op de scholen een wedstrijd georgani seerd in het bedenken van een naam voor de carnavalsprins van de beide scholen Jeroen Hesp was het die de winnende naam bedacht: Pr,ins Kar- nalaf Die zelfde Prins Karnalaf was het die het startsein voor het carnaval op de scholen gaf Het feest was in twee delen verdeeldhet eerste gedeelte konden er verspreid door de hele school diverse spelletjes worden gespeeld, zoals zak- lopen. ballontrappen, vingerverven, koekhappen. en bellenblazen Tussen alle drukte door was er een heerlijke traktatie voor alle kinderen Het tweede deel van de middag was ingeruimd voor het buutrednen. ofwel het moppen tappen Hieraan werd al leen deelgenomen door de Klim-Op- leerlingen Na afloop van het feest werd door ds Timelda een woord van dank gesproken aan de leden van de eve nementenkommissie die het feest had den georganiseerd en een aantal ouders dat spontaan zijn medewerking had verleend Geerestein nog bij de Prins geroepen. Arie groeit nog steeds in omvang Hij moet vermageren en om hem daarbij te helpen kreeg hij van de Prins een bol letje kaas Dit onder grote hilariteit van de aanwezigen. Hierna dankte de Prins alle aanwezigen voor hun aanwezig heid en hun aandeel in deze gezellig avond. Hij dankte zijn adjudant en zijn raad voor hun hulp en bijstand tijdens de achterliggende dagen Ook de echt genotes kregen een woord van lof toe gezwaaid. De Hofkapel en de dans ma- riekes werden bij deze dankwoorden niet vergeten. Het is jammer om af scheid te nemen, er is nu eenmaal een tijd van komen en een tijd van gaan Na het zingen van het liedje op de Prins en het spelen van het liedje ..kleine kindjes moeten slapen gaan" werd de avond besloten Het Achterveldse Carnaval voor plaatselijk nieuws LEUSDEN - Volgende week star ten twee nieuwe cursussen zwan- gerschapsgymnastiek in Leusden. De cursussen worden gegeven In het gebouw Rozengaarde 33. Maandag 25 februari start de cursus om 19 15 uur en woensdag 27 februari om 20.45 uur. Voor beide cursussen kan men zich ter plaatse of via tel 941218 opgeven In de nacht van zondag op maandag rond 01 00 uur werd door enkele jon gens in Leusden-Centrum gepoogd een aantal straatlantaarns onklaar te maken In een geval lukte dat ook In derdaad De politie stelt een onderzoek in naar de daders Maandag 18 februari werd door de bemanning van een politie-auto een hoeveelheid dameskleding gevonden op de Lockhorsterweg Er werd in de omgeving een onderzoek ingesteld, maar niets wees op een eventueel mis drijf Vermoedelijk is de kleding dan ook verloren LEUSDEN - B. en w. zijn bereid medewerking te verlenen aan de tot standkoming aan een stichting waarin bestaande en nieuwe activi teiten op het gebied van het bejaar- denwerk in de gemeente Leusden gecoördineerd gaan worden. Er bestaat reeds enige tijd een werk groep die inmiddels het nodige voor werk heeft verricht. De werkgroep, be staande uit mensen die beroepshalve of als vrijwilliger, bestuurslid of oudere direct bij het welzijnswerk zijn betrok ken, zal binnenkort alle daarvoor in aanmerking komende organisaties uit nodigen om de eind maart geplande oprichtingsvergadering van de Stich ting Welzijn Ouderen Leusden (SWOL) bij te wonen. Aan deze uitnodiging is tevens het verzoek gekoppeld een vertegenwoordiger in het voorlopig be stuur af te vaardigen. KERKDIENSTEN AMERSFOORT - In de komende weken een zeer boeiende tentoon stelling bij Galerie Coninck, Co- ninckstraat 20 bij het Cultureel Cen trum De Flint. De thans in Zutphen wonende oud Amersfoorter Jan Bos laat er schitterende akwarellen zien. Het zijn akwarellen die opvallen door hun properheid, hun cleane weergave. Hun liefde ook voor de realiteit en elk detail daarvan Zonder dat trouwens de gedetailleerde uitwerking in peuterig- LEUSDEN - Ook dit jaar bestaat er voor plaatselijke organisaties weer de mogelijkheid om In het kader van de rijksbijdrageregelingen voor emancipatie- en sociaal-culturele activiteiten een subsidie bij de ge meente aan te vragen. Het gaat hier bij om organisaties die activiteiten ontplooien op het gebied van de vrouwenemancipatie, het vormings- en ontwikkelingswerk voor vol wassenen, het opbouwwerk, de kunstzinnige vorming en amateuris tische kunstbeoefening, het club- en buurthuiswerk, het jeugd- en jon gerenwerk, de sportieve recreatie en het peuterwerk. Alle bij de gemeente bekende or ganisaties die zich op de bovenge noemde terreinen bewegen zijn inmid dels van de mogelijkheid om subsidie te vragen op de hoogte gesteld. Organi saties die menen voor een subsidie in het kader van een van de beide rijksbij drageregelingen in aanmerking te ko men. maar hierover geen bericht heb ben ontvangen, wordt verzocht contact op te nemen met de afdelinq Welzijns zaken. Burg De Beaufortweg 63. tele foon 941247, toestel 145. Subsidie aanvragen dienen voor 1 maart a.s bij de gemeente te zijn ingediend Overi gens biedt het indienen van een aan vraag geen garantie dat ook daadwer kelijk subsidie wordt verleend, want over de verdeling van de gelden beslist de gemeenteraad. heid vervalt. Want er wordt weggelaten wat de maker niet tot de essentie van het beeld acht te behoren Zeer overwogen en koel stelt Jan Bos zijn landschappen samen, naar aanlei ding van objekten in natuur of architek- tuur, die hem hier of daar als een blik semschicht troffen. Opeens zag hij ze. herkende hij ze. en opeens wist hij hoe hij ermee aan de gang moest Afstandelijk schildert hij deze beel den, omgevormd door zijn fantasie èn zijn gevoel voor de juiste verhoudingen Tegelijkertijd fel bezeten van hun reële verschijningsvorm. Jan Bos geeft zijn realistische visie op het vaak gure. Hollandse land en de vele lelijke bouwsels Als erkers van smakeloze 19e eeuwse woonpandjes met de meest onmogelijke dakschuin- ten. Als grauwe droefgèestige seinka- mers van de Nederlandse Spoorwe gen. Als spuuglelijke schuurtjes en spookachtige stationnetjes, luguber van lelijkheid. Als ingangen van be graafplaatsen. die zo afstotend zijn. dat het menselijk leven er op een verdraaid schuine helling komt te staan. Ondanks deze dichtbij gekozen, vaak triviale onderwerpen houdt de schilder het beeld, waarin hij het geheel vervat, aroot. Hij maakt er ook iets verstilds en eigenljk iets heel moois van De onge nuanceerde uiterlijke vormen van de behuizingen 't Ooye en 't Kanon krijgen iets zeer bijzonders door Jan Bos dek kende wijze van akwarelleren. en door de vorm van het landschap waarin Jan Bos ze neerzet. Net iets anders dan in de werkelijkheid. Een door Jan Bos ge sublimeerde en geacheveerde wer kelijkheid op papier. Geenszins een fotografische wer kelijkheid, zoals deze dat misschien bij eerste oogopslag zou lijken Maar een verfijnde werkelijkheid, die een camera niet vermag vast te leggen. Sterk pleitend voor de integriteit van zijn kunstzinnige bedoelingen is het ge geven, dat Jan Bos vrijwel nergens chargeert of de lugubere lelijkheid overdrijft om die maar interessant of in het oog lopend te maken Visueel is de mens de grote afwezige in het werk van Jan Bos Nergens beeldt hij de mens af Maar is de mens niet de maker van al die onaanzienlijke bouwsels, en is hij daardoor niet in zwij gende vorm aanwezig? Het fraaie werk van Jan Bos is te zien tot en met zondag 2 maart, van donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Anco Mali. 1980 was achter de rug. Een Carnaval waar met plezier op terug kan worden gezien. Volop plezier en geen proble men of moeilijkheden Veel werk is er verzet, zowel door het bestuur, de Prins en zijn gevolg als door veel anderen Dit echter wel met een fijn resultaat. Blijft nog te vermelden dat tijdens de grote optocht zondag niet allen de mu ziekvereniging DWS de stoet begeleide doch ook waren aanwezig met mu ziekkorps PVO uit Soest. Tot slot nog even een klein foutje her stellen De drie bekers, beschikbaar voor de enkelingen, werden gewonnen door W Eggenkamp als roodkapje met 122 punten. Zij kreeg de 1 e prijs, de 2e prijs was voor Geja Hilverts en Ellen Smit met 121 punten met Ali van de Wegenwacht en de derde prijs was voor de kinderen van Cees Blom als ka bouter met 117 punten Onze redaktionele mede- werk(st)ers: Frits van Breda, Asschatterwey 63 Leusden-centrum, tel. 033-941757 talg Dick en Aline Bijl, Oldenbarnevelt- straat 18. Achterveld, tel 03425- 2090 (Achtervelds nieuws). Peter Op den Camp. Finnmark 32. Leusden-centrum, tel 033-941380 (sport) Alex Fieseler, Lindenlaan 34 Leusden-centrum, tel 033-942553 (alg Anco de Knijff-Mali, v Har- denbroek v. Lockhorstlaan 30. Leusden-zuid. tel 033-940273 (kunst, algemeen) Tea Middelkoop, Waarden 20. Leusden-centrum, tel 033-943724 (alg Verder werken regelmatig mee: C Ph Spaans en W Boelhouwer Niet voor niets Nederlands snelst groeiende automerk Ned. Herv. Kerk: Zondag 24 februari aanvang 9.00 uur: Ds P de Jong uit Lunteren R.K. Kerk: Zaterdag 23 februari aanvang 19.00 uur: H. Mis. Zondag 24 februari aanvang 8.30 uur H. Mis. aanvang 10.30 uur. H Mis LEUSDEN-CENTRUM R.K. Kerk: 19.00 uur: Euch. m.m.v dameskoor. 09.00 uur: euch. viering m m.v herenkoor; 11 00 uur euch vie ring m m.v jongerenkoor. Voorganger en predikant: pastor Ter Bekke. Herv. Ger. Marcuskerk: 09.00 uur: Geref. woorddienst, ds. T. Mofokeng te Kampen, 10.30 uur: Open Deurdienst (herv ds. J. J Kooman. 17 00 uur: j Vesper (geref./herv 19 00 uur. Herv woorddienst (G.B.), ds D Jansen te Lunteren. Don Bosco-Kapel: 19.15 uur: Euch.; 10.00 uur: Euch. met gemeen schapszang. Voorganger en predi kant is pastor A. Goes. Dorpskerk: 09.00 uur: Geref./Herv. woorddienst, ds. J. J. Kooman; 10.30 uur: Geref./Herv Woorddienst, ds P W v.d. Veen; 18 30 uur: Geref/Herv. woorddienst, ds. J. Weernekers Geref. Kerk Vrijgem.: 08 30 uur ds M Nap, Kerkgebouw ..De Kandelaar," te Amersfoort; 16 30 uur: ds. M. Nap. in de Dorpskerk te Leusden-Zuid. oe meest pertektr japanse auto Autoservice J. HAARMANS off MAZDADEAI EP LT\ Nukerk /L 03494-51666. V U hebt nodig 2 sinaasappels 1 pond tomaten 2 uien 1 blik of pakje sinaasappelsap 60 gr boter 120 gr tomatenpurée 1V2 dl. slagroom 1 I. kippebouillon zout en vers gemalen peper beetje maizena. Kook de tomaten 2 minuten, bak de gesneden uien even in de boter, doe de tomaten bij de uien en de bouillon, laat alles daarna 10 minuten koken. Pers alles door een zeef en breng het weer aan de kook. voeg nu de toma tenpurée toe en sinaasappelsap uit blik. Neem heel dunne schilletjes van de twee sinaasappels en snijdt ze fijn Doe ze bij de soep en ook het sap van de 2 sinaasappels. Bind de soep met een beetje maizena en doe vlak voor het opdienen de room er bij. Eet smakelijk. Japieja

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7