.okatie aan oude Bavoortseweg om planologische redenen niet geschikt 7 „Er moet overeen stemming tomen over juiste uitleg VVT-regels i iurgemeester bij slaan eerste paal voor 90 woningwe!woningen WSL: VANDAAG IN mi IJ2USRER KRANT knalstunt 55 Leusder Krant 444 44 4 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTOKOPIE NODIG? ff RAAD LEUSDEN KOMT BIJEEN Reius&Snel DINSDAG 26 FEBRUARI - 11e JAARGANG NO. 68 -1980 Q) Ir X SB Verantwoordelijk redakteur. BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA LeusdeoiCeotrum Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420)6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. College: geen ruimte voor tweede woonwa gencentrum reserveren van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Zoals te verwach- en viel, stelt het college van bur gmeester en wethouders de ge- neenteraad voor om een woon- /agencentrum te vestigen aan de Middenweg. Zoals wij vorige /eek dinsdag reeds berichten /erd tussen gemeente, provinci- le planologische dienst, het mi- ilsterie van CRM en het woonwa- lenschap Amersfoort over deze laats overeenstemming bereikt, n het voorstel aan de raad argu- nenteert het college, waarom uit eindelijk gekozen zou moeten worden voor de plaats aan de Middenweg. Althans, de argu menten om niet voor de lokatie aan de oude Bavoortseweg - oor spronkelijk de eerste voorkeur van een meerderheid in de raad -te kiezen worden op een rijtje gezet. Daarover staat in het raadsstuk te lezen: „Hoewel de meerderheid van de commissie de voorkeur uitsprak voor lokatie nr. 3 is door de commissie te kennen gegeven dat alle drie ge noemde lokaties in principe aan vaardbaar zijn en dat de uiteindelijke keuzebepaling mede zal afhangen van de resultaten van het tweede vooroverleg met de eerdergenoemde instanties op 14 februari 1980 Bij dit vooroverleg is gebleken, dat bij deze instanties ten aanzien van lokatie nr. 3 zodanige bezwaren bestaan, dat niet verwacht mag worden dat hierop de vereiste goedkeuring zal worden verkregen indien hierop de keuze zou vallen De naar voren gebachte be zwaren kunnen in het kort als volgt worden samengevat: - krachtens het streekplan is op deze plaats geen woningbouw toegestaan, hetgeen betekent dat het stichten \in een woonwagen centrum aldar in strijd zou zijn met de bepaliigen van het streek plan; een op deze plaats te stichten woonwagenontrum zal aan twee zijden wordn begrensd door drukke verkerswegen, hetgeen voor de bevpners van het cen trum een psyhologische barrière vormt en h^ in een isolement plaatst De pdoeling om te ko men tot eer integratie van de woonwagentivolking in de se dentaire sambleving komt hierd oor niet tot zn recht; met het oog p toekomstige ont wikkelingen zal de mogelijkheid opengehouden moeten worden voor verdubbeling van de rijbanen van de Groene Zoom Hiervoor zal ruimte gereserveerd dienen te worden, hetgeen de toch al gerin ge ruimtelijke mogelijkheden voor het woonwagencentrum op die lokatie nog verder verkleint; teneinde de bewoners van het centrum einigszins te bescher men tegen het verkeerslawaai van de Noorderinslag/Groene Zoom zal rondom het centrum een ge luidswal aangelegd dienen te wor den. Los van het feit dat dit op zichzelf ook al weer het nodige ruimtebeslag opeist, waarbij bo vendien nog weer een extra visu ele barrière wordt opgeworpen, is het hieraan verbonden kostenas pect onaanvaardbaar, de kosten van de te treffen infra structure! e maatregelen zullen erg hoog zijn. omdat met name de nutsvoorzieningen niet kunnen worden betrokken vanuit een na bijgelegen woonwijk, terwijl deze kosten bovendien niet kunnen worden omgeslagen in het kader van het bouw- en woonnjpmaken van een groter plan vervolg op pagina 3 - Jos van Kemenade in Leusden: „Middenschool moet er komen" pag. 3 Emmy van Overeem: „Eerst zeggen wat emancipatie eigenlijk is"pag 5 - Onderwijs in Amersfoort (4): Van Oldenbarneveltpag. 7 •Sport pag 9 Klein Ongerief pag. 13 - Mens inz'n werk: Co Patistpag. 13 DE LEUSDER KRANT: ...vooralle duidelijkheid (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Er moet overeen stemming komen tussen provincie en gemeente Leusden over een juiste uitleg van de regels van de Vijf Vinger Theorie (VVT). Dat is een voorwaar de waaraan voldaan moet zijn voor aleer de gemeente op beleidsniveau wil denken over mogelijk snellere realisatie van het nog te bouwen gedeelte van de Tweede Fase. Die gewenste duidelijkheid zou gescha pen moeten worden in een gesprek tussen b. en w. van Leusden en Gede puteerde Staten van de provincie Ut recht. Aldus verklaarde burgemeester mr. J. W. M Rademaker jongstleden vrijdagmiddag, nadat hij de eerste paal had geslagen voor de bouw van een negentigtal woningwetwonin gen. Deze woningen komen te staan in het deelplan Langenbeek en wor den voor de Woningstichting Leus burgemeester heit de eerste paal BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Rozendaallaan 9 Leusden-C Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr. 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. den (WSL) gereseerd door de fir ma Reinbouw. N)plevering van de ze woningen, diesbouwd worden in drie typen, zal ÓNSL de zorg heb ben over meer n duizend wonin gen Volgens W.-voorziter J. van der Weijden betent dat voor de woningstichting :n verruiming van de mogelijkhedeot dienstverlening aan de huurders In zijn speech naloop van hetslaan van de eerste paaing burgemeester Rademaker in ope problemen tus sen gemeente errovincie ten aan zien van de toepsing van de VVT, de door de provire opgestelde nor men voor toewijg van woningen Het is de gemeei een doorn in het oog dat de VVT cn ruimte laat voor toewijzing van iningen aan een bepaald deel vare eigen bevolking Leusden heeft all het bouwen voor de eigen behoe als voornaamste devies gehad, m' de VVT staat niet toe woningen to* wijzen aan Leus- baars wiingén buy. Bemiddeling tankoop en verkoop van oarand goad. Hamersveld&g 10a, 3833 GP Leus-C. telefoon 033-30. denaren die niet in deze regio wer ken Daarnaast is het een twistpunt tussen gemeente en provincie of de VVT van toepassing zou zijn op de Leusdense Tweede Fase De ge meente zegt van niet. terwijl de pro vincie van mening is dat de regels van de VVT wel op het resterende deel van de Tweede Fase van toepassing zouden zijn. Over die kwestie moet dus eens gepraat worden tussen gemeente en provincie, zo meent burgemeester Rademaker. Originele CLARK corduroy jeans rechte pijp f 65,—) nü bij Texshop LEUSDEN De raad van de ge meente Leusden vergadert donder dag 28 februari vanaf 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis, Ha- mersveldseweg 2. De agenda ver meldt de volgende zaken: 13 10 12. Opening, Installatie van de heer H. W Bor, Mededelingen, Notulen, Ingekomen stukken, Wijziging samenstelling com missie Onderwijs, Vervallen, Keuzebepaling en locatie woon wagencentrum, Benoeming leden in de begelei dingsgroep woonwagencen trum Huisvesting Regionaal Sociaal Werkvoorzieningsschap Amers foort en omgeving, Aènvraag ex artikel 50 der Kleu teronderwijswet ten behoeve van de R.K. kleuterschool „Hummeltjeshonk" te Achter veld, Aanvrage ex artikel 72 der La- ger-onderwijswet 1920 ten be hoeve van de Christelijke lagere school „De Regenboog" te Ach terveld, 15 16 17. 18 19. 20 21 22 23 24 25 Aanvrage ex artikel 72 der La- ger-onderwijstoet 1920 ten be hoeve van de R.K. lagere school „Onze Wereld", Walter van Amersfoortstraat 38 te Achter veld, Voorlopige vaststelling kosten openbaar kleuteronderwijs over 1978, Definitieve vaststelling kosten openbaar kleuteronderwijs over 1976. Nadere vaststelling exploitatie vergoeding ingevolge artikel 75, lid 3 der Kleuteronderwijswet over 1976, Voorlopige vaststelling kosten openbaar lager onderwijs over 1978, Woonnjpmaken hoofdcentrum „Hamershof", Vaststelling begrotingen 1980 van het Grondbedrijf en van het bedrijf Centrale Antenne-Inrich tingen en goedkeuring van de begroting 1980 van de Zwem badstichting Leusden, Geldlening aan de Woningstich ting Leusden ten behoeve van de bouw van 90 woningwetwonin gen in het 2e deelplan van de 2e fase, Goedkeuring jaarrekening 1978 en vaststelling kostenvergoe ding 1978 Federatieve Bi bliotheekvoorziening Leusden. Geldlening Mixed Hockey Club Leusden, Diverse begrotingswijzigingen. Rondvraag en, Sluiting hij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdaa laties Dotheken "zekeringen "onfotogids fcvmlaardijog hamedseweg 26 leus'el. 033-944569 Ik wil graag abonnee worden op de en ontvang de krant 1 maand gratis. (Hel abonnementsgeld voor een heel |aar bedraagt l 40. Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met hef Leusder Krant Zwanenbordspe! Naam: Adres: Plaats: U kunt deze bon In een open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krant, Antwoordnummer 211, 3600 XA Leusden. Of afgeven bij de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9, Leusden-C Tel. 033-941495. (Dit aanbod geldt alleen voor hen, die gedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren.)

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1