,De Woelige Hoek' biedt mogelijkheden Begeleidingsgroep woonwagencentrum is „topzwaar nu: 2 keer per Waterstaat is begonnen met verbetering Valleikanaal op Leusdens grondgebied bij Blijhof Dinsdag schrijven voor gevangenen VANBAAI» IN BE LEIISBEK KItANT Volksdans- instuif A. Reimus&Snel Leusder Krant Zaaltje bespreken? Bij Waterloo! Wateroverlast teruggebracht tot eens in de honderd jaar Werkgroep sociaal-culturele accommodatie Zuid: Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden 55 FOTO-KOPIE NODIG? Dm Reu! I Verantwoordelijk redakteun BERT VOS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 941495 b.g.fl. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 28 FEBRUARI 11e JAARGANG NO. 69 1980 LEUSDEN - De werkgroep So ciaal-Culturele Accommodatie Leusden-Zuid heeft een interim-rap port uitgebracht aan b. en w. Over de inhoud van het rapport zullen b. en w. zich de komende tijd nader bera den. Het ligt in de bedoeling het inte rim-rapport aan de orde te stellen in de april-verpaderingen van de com missies financiën, welzijn en openbare werken en ruimtelijke or dening. De Woelige Hoek Dc ueiangrijksle conclusie van de werkgroep dat ir1 schoolgebouw van ,.De Woelige Hoek" aan de Prinses Irenelaan. welk gebouw naar verwach ting Qver 1V: jaar zal leegkomen, in principe mogelijkheden zitten om hierin een bescheiden programma van eisen te realiseren Datgene wat in eerste in stantie geen plaats zou kunnen krijgen in ,,De Woelige Hoek", kan enige jaren daarna wellicht onderdak vinden in het alsdan vrijkomende schoolgebouw van de openbare kleuterschool ,,De Blokkendoos" aan de Charlotte van Bourbonlaan Om het de werkgroep mogelijk te ma ken haar taak af te ronden is het nood zakelijk, dat er een verder onderzoek plaatsvindt naar de mogelijkheden die het gebouw van ..De Woelige Hoek" biedt Bovendien is de werkgroep van mening dat tegelijkertijd onderzocht dient te worden welke voorzieningen er in de directe omgeving van dit gebouw (b v parkeervoorzieningen) getroffen moeten worden en kunnen worden in dien de bestemming van het school gebouw verandert. Wat de mogelijk heden van het gebouw zelf betreft, gaat het naar de mening van de werkgroep om de volgende aspekten - welke mogelijkheden zijn er om het gebouw intern zodanig te verbouwen dat dit zo goed mogelijk voor het beoogde doel kan worden ingericht, - -welke mogelijkheden zijn er om het gebouw uit te breiden zonder het ui terlijk aanzien van het gebouw ge weld aan te doen (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De werkgroep „Wel zijn" van het Comité Milieuzorg Leusden (CML) vindt dat er in de voorgestelde samenstelling van de begeleidingsgroep voor het woon wagencentrum te veel „deskundi gen" zitting hebben in verhouding tot het aantal woonwagenbewoners BOU Onafhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. en omwonenden. Het college stelt de gemeenteraad vanavond voor om een begeleidingsgroep samen te stellen met vier direkt betrokkenen (twee woonwagenbewoners, twee omwonenden) en tien andere leden Deze komen onder andere uit het gemeentelijk apparaat, het ge meentebestuur, CML en maat schappelijk werk. ..Topzwaar noemt de werkgroep deze samenstelling van de werkgroep in een brief aan het Coordinatieteam van het CML Oe weikyiuep viaciyi net Coordinatieteam om aan het college van B. en W een voorstel te doen om tot een andere samenstelling van de be geleidingsgroep te komen Volgens CML-Welzijn zou die begeleidings groep als volgt kunnen worden samen gesteld twee leden vanuit het plaatselijk maat schappelijk werk (beraad welzijns- werkers/woonwagenschap/MDE) twee leden uit bewoners van het cen trum; twee leden van uit de gemeente (b. en w /ambtelijke diensten) Daar wordt aan toegevoegd dat er naar behoefte indicenteel deskundigen als adviseurs kunnen worden uitgenodigd Tenslotte stellen de leden van de welzi|nsgroep voor om mevrouw Marja Welp. Dalmatié 18, namens het CML in de begeleidingscommissie te benoemen Beeld van de werkzaamheden ter hoogte van de brug in de Horsterweg. Bij de uitvoering van het werk wordt rekening gehouden itu. Je mogelijkheid van een fietspad langs de Horsterweg LEUSDEN - Dinsdag 4 maart is er weer gelegenheid om te komen schrijven voor de politieke gevange nen van Amnesty International in de Johanneshoeve, Hamersveldseweg 40, van 19.30 tot 22.00 uur. De adoptiegroep Leusden van Am nesty voert een bliksemaktie in de eerste week van maart om de aandacht te richten op de zaak van een Roemeens advokaat, die sinds zijn ar restatie in december 1977 spoorloos verdwenen is. De adoptiegroep, die de Roemeen heeft geadopteerd, heeft alle mogelijke wegen bewandeld om de vrijheid van de Roemeen te bewerkstel ligen, maar dat is tot nu toe helaas niet gelukt Daarom probeert zij het op deze wijze. Een onderdeel van de bliksemaktie houdt het versturen van 300 400 kaarten in Daarom heeft de adoptieg roep de hoop gevestigd op veel belang stelling voor de schrijfavond. waar de kaarten geschreven kunnen worden en waar 'evens achtergrondinformatie over de vermiste man kan worden ge geven Het is van groot belang dët er zoveel mogelijk kaarten geschreven worden Naast de bliksemaktie is er ook gelegenheid om brieven naar de auto riteiten in vijf andere landen te schrijven waar zich door Amnesty geadopteerde gevangenen bevinden Deze landen zijn Argentnie, waar een advokaat al meer dan 3 jaar gevan gen zit zonder dat er een formele aan klacht tegen hem is ingediend Ko reaanse Republiek, waar zeven leden van de Koreaanse Christelijke Akade- mie zijn gemarteld tijdens ondervragin gen. Ze zijn veroordeeld tot gevange nisstraffen van 1 Va tot 7 jaar Sowjet- Unie, waar een lid van een niet officiële vakbond in een psychiatrisch zieken huis wordt „behandeld". Indonesië, waar een voormalig bestuurder een straf van 20 jaar moet uitzitten. Bul garije, waar een 69-jarige schrijnwerker al ruim een jaar gevangen zit, terwijl hij van een vorige gevangenschap zeer ernstige kwalen heeft over gehouden. Tijdens de avond liggen de voor beeld-brieven klaar om over ge schreven te worden. De hiervoor be stemde benodigdheden, zoals pen, papier en postzegels zijn altijd aan wezig. De schrijfgroep en de adop tiegroep van Amnesty nodigen ie dereen van harte uit om te komen schrijven voor de politieke gevange nen. LEUSDEN - Aanstaande zaterdag wordt er bij de speeltuinvereniging Blijhof in de Ansfriduslaan een volksdansinstuif gehouden. Dit voor Blijhof nieuwe evenement, dat onder leiding staat van llona van de Burg, is bedoeld voor iedereen aie van volksdansen houdt of er eens kennis mee wil maken. Zowel mensen die reeds bij Blijhof aan volksdansen doen als andere belangstellenden zijn zaterdagavond van harte wel kom. De kosten bedragen 2,- per persoon. De instuif begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 23.30 uur. Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids t*/makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-944569 Rozendaallaan 9 Leusden-C Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr 03420-6141. na vijf uur: 03420-4679 Bij Waterloo kunt u diverse zaaltjes bespreken voor zakenlunches, vergaderingen, recepties of familie-bijeenkomsten Onze verfijnde keuken en de sfeervolle entourage zijn een garantie voor het welslagen Dcst.-Dötis«crie Waterloo Doornseweg 18 (tegenover Leusderhei) A3832 RL Leusden - Tel. (033) 1 51 77 °6/. bi) u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. Ik wil graag abonnee worden op de en ontvang de krant 1 maand gratis. (Het abonnementsgeld voor een heel |aar bedraagt f 40 Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordspel Naam: Adres: Plaats: U kunt deze bon In een open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krant. Antwoordnummer 211.3800 XA Leusden Of afgeven bij de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9. Leusden-C Tel. 033-941495. - Banenmarkt in Amersfoortpag. 3 - Uit In Amersfoortpag. 3 - Jan Kuijpers is blij dat het er op zit pag. 5 - Achtervelds nieuwspag. 6 -Sportnieuws pag 7 - Het „monumentenbeleid" van de gemeente Leusdenpag. 9 Kantlijnpag 9 - Bo Derek nieuwste filmsterpag. 11 DOKTERSDIENST: 033-944541 LEUSDEN/UTRECHT - Pro vinciale Waterstaat is dezer da gen begonnen met verbete ringswerkzaamheden aan het Valleikanaal op Leusdens grondgebied. Deze verbeterin gen, die deel uitmaken van een groter plan om de afvoercapaci- teit van Eem en Valleikanaal te verhogen, omvatten het verbre den en het verdiepen van het ka naal op provinciaal terrein en het waar nodig aanbrengen van damwand teneinde de oever te gen afkalving te beschermen. De werkzaamheden op Amersfoorts en Leusdens grondgebied zullen ongeveer anderhalf jaar in be slag nemen. De plannen ter verbetering van Eem en Valleikanaal dateren al uit het mid den van de zestiger jaren Aanleiding voor het opstellen van het plan was toen de regelmatige wateroverlast waarmee vooral de Amersfoortse wijk Schuilen- burg te kampen kreeg, zoals dat ge beurde in de winters van 1960/1961 en 1965/1966 en in de zomer van 1966 Er zijn verschillende oorzaken voor die wateroverlast aan te wijzen Via het Valleikanaal en de Eem wordt het overtollige water uit een stroomgebied van ongeveer 92 000 hectare afge voerd naar het IJsselmeer Het Vallei- kanaal is gegraven in de dertiger en veertiger jaren Veel beken monden op het kanaal uit, zoals onder meer de Barneveldse Beek. de Lunterse Beek en de Heiligenbergerbeek Door de verbetering vanuit de agrarische gebie den naar het kanaal afgevoerd Ook vindt er een versnelde afvoer van re genwater naar het kanaal plaats door toename van de stedelijke bebouwing in plaatsen zoals Veenendaal, Leusden en Amersfoort De afvoercapaciteit van het Valleikanaal is dan bij hevige, voortdurende regenval te gering In 1976 is men begonnen met de ver betering van het gedeelte van de Eem tussen Amersfoort en Baarn Deze werkzaamheden duurden tot 1979. Tussen 1981 en 1983 wordt het ge deelte van de Eem tussen Baarn en het Eemmeer aangepakt Ook de scheep vaart tot 1000 ton heeft op de Eem pro fijt van deze verbeteringen. Nu is Waterstaat dan recentelijk be gonnen met de werkzaamheden aan het Valleikanaal tussen Amersfoort en Leusden Dit werk zal ongeveer an derhalf jaar gaan duren en daarna zal het overige gedeelte van het Valleika naal, tussen Leusden en Rhenen in ge deelten worden aangepakt Provinciale Waterstaat waarschuwt dat voltooiing van al deze werkzaamheden nog niet betekent dat er nooit meer waterover last zal optreden De kans hierop is echter aanzienlijk verkleind, naar ver wachting zal zich na voltooiing van de werkzaamheden nog slechts eens in de honderd jaar wateroverlast in dit gebied voordoen De tota.e kosten van de ver- beterinqswerkzaamheden aan Vallei- kanaal en Eem bedragen circa veertig miljoen gulden.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1