Achterveld stuit Larens overwinningenreeks: 3-2 S.V.A. afdeling jeugdvoetbal landsvrouwen Diaserie over zending in Marcuskerk Bijeenkomst alleenstaanden verplaatst Districtsbeker ging Avanti- dames voorbij K.P.J. Leusden naar provinciale kreatieve dag Fruhschoppen geslaagd Aktieve Platte- Oud papier- aktie D.W.S. DONDERDAG 28 FEBRUAR11980 Achtervelds nieuws LEUSDEN - Vanavond, donderdag 28 februari, zal voor de leden van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Leusden, een le zing worden gehouden in de Mar- cuskerk. Mevrouw Hartogs komt dan spreken over het leven en werken in een Israëlische kibboets. Deze avond zullen ook dia's worden ver toond. Voorts is voor de leden een excursie georganiseerd naar de Lisidunahof. Deze excursie zal plaatsvinden op donderdagmiddag 27 maart Nu al is men bezig met de voorbereidingen van de excursie op 14 oktober naar de Flevohof. waar dan het 50-jarig bestaan van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen wordt gevierd. Enige tijd geleden is de afdeling Leusden plannen gaan uitwerken voor een cursus broodwetenswaardigheden. Voor deelname aan deze cursus zijn nog en kele plaatsen vrij. Belangstellenden moeten zich dan wel opgeven voor 17 maart bij mevrouw Holten, tel. 944165. De cursus kost 10,50 en bestaat uit drie lessen, op 22 en 29 april en 6 mei. LEUSDEN - De gezamenlijke zendingscommissies streven ernaar eenmaal per jaar in het bijzonder in formatie te geven over het werk van de zending. Dit jaar zal dat gebeuren door middel van de diaserie „Zending doorbreekt grenzen" Deze dia's roepen voldoende vragen op om er na de vertoning in groepsverband over te praten en zo wat meer inzicht te krijgen in het heden daagse zendingsgebeuren In Leus den-Zuid werd deze diaserie reeds vertoond op 21 februari In Leusden- Centrum zal vertoning plaatsvinden op zondag 2 maart in de Marcuskerk, aan vang 16.30 uur. Voor de kinderen vanaf 6 jaar is er een eigen programma, voor kleinere kinderen js er een crèche. De samenkomst zal ongeveer een uur du ren. LEUSDEN - De bijeenkomst voor alleenstaanden in Leusden die van avond wordt gehouden, zal niet plaatsvinden op het adres Flnnmark 27 zoals eerder werd bericht, maar op Waarden 48. De aanvang van de bijeenkomst blijft ongewijzigd: 20.30 ACHTERVELD - De uitslagen van zaterdag 23 februari van SVA afdeling jeugdvoetbal luiden Junioren: Achterveld A1 - WZA A2 0-0 KWA A2 - Achterveld A2 3-0 Achterveld B1 - Amsvorde Bl 0-2 Amf. Boys B3 - Achterveld B2 0-3 Baarn C1 - Achterveld C1 6-0 Amf. Boys C2 - Achterveld C2 9-0 Pupillen: Achterveld D1 - KWA D1 5-1 Quick D3 - Achterveld D2 1 -4 Hoevelaken D5 - Achterveld D3 6-0 SEC E1 - Achterveld E1 1-2 Achterveld E2 - Hees E2 2-1 Achterveld E3 - Hoogland E4 0-0 Achterveld F1 - Baarn F1 0-3 Programma voor zaterdag 1 maart Junioren: Hoevelaken A2-Achterveld A1 16.15 (veld 3) Amsvorde A2 - Achterveld A2 15 00 Achterveld B1 - Cobu Boys B1 13.45 Achterveld B2 - Roda B4 15.00 Achterveld C1 - HVC C1 15.00 Achterveld C2 - Hoogland C5 13.45 Pupillen: Achterveld D1 - Hoogland C5 13.00 Achterveld D2 - WZA 13.00 Achterveld D3 - WZ '49 D5 12.00 Amf. Boys E1 - Achterveld E1 12.00 Soest E5 - Achterveld E2 11.00 WZA E8 - Achterveld E3 .13.00 Achterveld F1 - TOV F1 12.00 ACHTERVELD - Zaterdag behoor de het damesteam van Avanti tot de acht finalisten van het in Harderwijk gehouden toernooi om de beker van het Nevobo-distrlct Eemland, het geen op zich al een mooie prestatie was. Avanti had daarbij de pech van een zeer zware poule-indeling met o.m. de koplopers van de promotie klasse. In de eerste wedstri|d werden de Achterveldse dames snel aan de kant gespeeld. De tweede verliep met 1-1 reeds beter en de derde werd zelfs ge wonnen van Pugna Dat alles resul teerde in een gedeelde tweede plaats, maar met een beter set-gemiddelde ging SW (Soest) en niet Avanti over naar de kruisfinales. Tot troost van de Avanti s ging de beker tenslotte toch naar Leusden. Leos won de finale overtuigend van SSS (Barneveld). LEUSDEN - Zaterdag 23 februari werd door de kring N.O. van de KPJ een kreatieve avond georganiseerd, waaraan ook door de Leusdense af deling werd deelgenomen. Andere deelnemers waren de afdelingen uit Hoogland, Achterveld en Eemnes. Op vier gebieden moesten de krachten worden gemeten: een to neeloptreden, -improvisatie, foto- en tekenwedstrijd. Leusden veroverde voor al de onder delen de eerste prijs, zodat men nu zal doorgaan naar de provinciale kreatieve dag die op 9 maart wordt gehouden in Bunnik. Het toneelstuk waarmee de eerste prijs werd gewonnen was het zelf geschreven stuk ,,De ik zie wat jij niet raadt-kwis" en geïmproviseerd moest er worden op de woorden „slang, tuinstoel en wit". De eerste prijs bij de fotowedstrijd werd behaald door Bert van Eijclen en tweede werd hier Huib Hubregtse. De tekenwedstrijd werd gewonnen door Willie Burgsteden, derde werd voor Leusden Rita Burgsteden. Beeld uit de wedstrijd Achterveld-Laren. met de toen welbekende ijsstaven enz. Ook stonden er enkele vleesschaaltjes met daarop de prijskaartjes van 50 jaar geleden: balletjes gebraden gehakt 15 cent, geladeerde lever 15 cent per ons, grove en fijne rookworst 25 cent per pond Ook de transportfiets met daarop de grote vleesmand waarmee in vroeger jaren het vlees werd rond ge bracht was aanwezig. Avonds was er van 20.00-22.00 uur een receptie. Ook van deze receptie is door heel veel personen, zowel van binnen als buiten het dorp, gebruik ge maakt. Ook nu mochten Siem de slager en zijn echtgenote veel gelukwensen, bloemen en geschegken in ontvangst nemen. De burgemeester van Leusden was deze avond door andere werk zaamheden verhinderd aanwezig te zijn. Hij was daarom reeds in de voor middag een kijkje komen nemen. Onder de belangstellenden tijdens de receptie was wethouder Van Woudenberg aan wezig met zijn echtgenote, vertegen woordigers van het ondernemingsver- bond en van de winkeliersvereniging Achterveld Tot grote verrassing bracht ook de muziekvereniging DWS, waar de heer Van Wieringen werkend lid van is, een serenade. De overhandiging van de sleutel van de verbouwde zaak. te De krampachtig spelende Achter veld verdediging kon ten koste van veel corners de winst in huis houden. Een paar kostbare punten was de beloning voor de niet mooi spelende maar wel effectieve Achterveldse ploeg. En het publiek kreeg alles wat het kan verlan gen. Spanning, sensatie, sfeer en doelpunten. Uitslagen zondag 24 Februari Achterveld 2 - Veense Boys 2 Achterveld 4 - Maluka Muda 3 Amersf Boys 6 - Achterveld 6 Programma zondag 2 maart Nederhorst 1 - Achterveld 1 terrein Sportpark Vreelandseweg Ne derhorst den Berg Achterveld 2 - Victoria 4 Barneveld 4 - Achterveld 6 Dames: Achterveld - JSV 3-2 6-1 0-5 14.30 11.30 12.00 10 00 ACHTERVELD - Zondagmorgen werd er het maandelijkse Fruh schoppen gehouden in d'Ouwe Peerdestal. Het is een heel gezellige ochtend geworden. De muziek werd deze ochtend weer verzorgd door de Hinterfelder Musikanten. Hoewel het Frühschoppen pas om 11 30 uur zou aanvangen, was de zaal om 11.00 uur al voor meer dan de helft bezet. Dit festijn blijkt steeds meer be kendheid te krijgen tot ver buiten het dorp. zo bleek ook weer deze ochtend. Ongeveer drie kwart van de bezoekers kwam tot ver uit de omgeving. Reeds kort na de aanvang hadden de Hin terfelder Musikanten met hun vrolijke Oostenrijkse muziek er de stemming goed in zitten. Achterveld-Laren: de doelman van Laren slaat de bal weg voor Herman van Ruitenbeek en Johan van Dalen. Laren ging o I v. aanvoerder v. Amersfoort verder opdringen om Ach terveld zodoende op de knieën te krij gen. De Laren rechtsbinnen werd bij een snelle uitval binnen de beruchte lijnen onderuit gehaald, wat natuurlijk bestraft werd met een penalty. Onhoudbaar ver dween de bal van de rechter beneden hoek en de stand was gelijk 2-2. Het talrijke publiek begon zowel aan Laren als Achterveld zijde hevig en en thousiast de ploegen aan te moedigen. Het geluid van de Laarden bellen en de aanmoedigingen van de Achterveldse supporters galmde over het Kerstens sportpark. In de 76ste minuut maakte Herman van Ruitenbeek de mooiste goal van de dag. Uit een dieptepass van Bertus v. Houten naar de rechtervleugel waar Herman van Ruitenbeek reeds op snel heid lag, was het deze speler die de Laren linksback passeerde en met een afstandschot de uitgelopen doelman het nakijken gaf 3-2. Laren probeerde in de resterende tijd nog wel terug te komen maar niets luk- ACHTERVELD - In verband met de oud papieraktie van de muziekver eniging DWS zal zaterdag 1 maart de container staan op het terrein van de heer J. Rutte ter hoogte van het Coöperatiegebouw. ledereen die oud papier of oud karton heeft op Ie ruimen kan dit die dag depo neren in deze container De muziekver eniging hoopt dat er weer velen zullen zijn die door het brengen van oud papier de kas van de vereniging zullen steu nen Degenen die door bijzondere om standigheden niet in de gelegenheid zijn het oud papier zelf te komen bren gen kunnen dit telefonisch opgeven aan de volgende telefoonnummers COS- AI 197 en 03425-1688 Het oud papiür zal dan worden opgehaald Het verzoek moet wel worden gedaan voor vrijdag avond 19.00 uur Heel wat belangstellenden bezochten de receptie. Dinsdag werd er aan het jubileum een feestelijk tintje gegeven. Voordat het echter zover was. werd eerst het interieur van de winkel veranderd. In plaats van één, staan er nu twee koelvi trines en is er ook meer materiaal aan wezig De zaak is nu zo ingericht, dat het bedienend personeel niet meer zo dicht bij elkaar staat en ook met het afwegen niet op elkaar behoeft te wachten. Het is nu een mooi en geheel naar de eisen des tijds ingericht geheel geworden. In de namiddag werd er open huis gehouden ledereen die hier belangstelling voor had kon op zijn ge mak rond lopen en de zaak bekijken. Voordat het echter zover was vond een officiële heropening plaats. In het bijzijn van de huidige slager, zijn echtgenote en kinderen en ook andere familieleden werd de sleutel door dochter Simone overhandigd aan de echtgenote van de oprichter van de zaak Zij sprak enkele woorden: „Jullie vader Koos is hier 50 jaar geleden begonnen. In de crisisja ren hebben we veel tegenslag gehad, ondanks dat hebben we het met hard werken toch vol kunnen houden Elf jaar geleden hebben jullie de zaak overge nomen en ik ben heel blij dat ik dit nu mag mee maken. Ik verzoek mijn oudste kleinzoon Sjaak de deur te wil len openen als toekomstige slager voor de volgende 50 jaar." Hierna gaf zij de sleutel aan Sjaak, die de winkeldeur opende. Al spoedig was het een drukte van belang. Velen kwamen hun gelukwensen aanbieden, wat gepaard ging met veel bloemen en geschenken. Het interieur van de win kel kreeg van ieder de volle aandacht. Vooral de van vleeswaren vervaardigde Abraham trok veel belangstelling. TENTOONSTELLING In de slachtplaats was een kleine tentoonstelling ingericht van materialen die 50 jaren geleden werden gebruikt tot de materialen die nu worden ge bruikt Zo waren er nog de oude kope ren gewichten, een oude stopmachine, een ijskast waarin nog werd gekoeld ACHTERVELD - De overwinnin gen-race van Laren, uit de laatste 4 wedstrijden 7 punten, is gestuit door Achterveld. Met een 3-2 nederlaag trokken de Noord-Hollanders aan het kortste eind. Achtervelds aan voerder en middenvoor Jan Kerkhof moest deze middag wegens 'n bles sure verstek laten gaan. Op zijn plaats stond nu als gelegenhelds- midvoor Johan van Dalen. De Achterveldse ploeg stond nu on der aanvoerderschap van good-old Bertus Tolboom. Vanaf de aftrap nam Achterveld het initatief geheel in han den De Laren verdedigers konden geen vat krijgen op de Achterveld voor waartsen en moeten al direkt enkele hoekschoppen weggeven. Uit een hier van, genomen door Herman Kerkhof ontstond al na 4 minuten het eerste doelpunt. De voorzette belande bij Jan Boersen die doorkopte naar Klaas van de Heuvel, die van dichtbij Laren doelman Smit het nakijken gaf (1-0). Nu ging Laren met meer overleg spelen en kwam men tot enkele redelijke tegen stoten. Dit leidde via een vrije trap bijna tot 'n doelpunt, ware het niet dat doelman Tolboom, de ingeschoten bal op zeer kundige wijze tot corner kon verwerken. Hierna begon de strijd om de hegenomie van het middenveld wel ke door Laren werd gewonnen Maar wanneer de bal eenmaal voor het Ach terveldse doel gekomen was. bleek al spoedig dat Laren geen goede schutters in zijn midden had. Enkele ballen vlogen hoog over of belandden naast het doel. Bertus v. Houten en Klaas v d. Heuvel waren sterk in de verdediging op het veld niet alleen maar ook vanwege hun lengte met hun kop ballen in de lucht De beide backs Cor Hoogland en Hans Versteeg verwaar loosden de dekking nog al eens waar- Achterveld scoort het tweede doelpunt vanaf de elfmeterstip. door de Larense buiten spelers te vrij spel kregen Toch bleef Achterveld het betere van het spel behouden en kwam ogenschijnlijk vrij gemakkelijk aan de 2e treffer Bij een goed opgezette aan val belandde het leder bij rechtsbuiten Herman v Ruitenbeek. Juist voordat deze bal voor het Laren doel zou trek ken werd Achterveld middenvoor Johan v Dalen met 2 handen door 'n Laren speler aan zijn shirt getrokken in het beruchtte gebied Penalty besliste scheidsrechter Helving In de eerste in stantie schoot Herman v. Ruitenbeek de bal langs doelman Smit. Afgekeurd want een Achterveld speler was te vroeg ingelopen De 2e keer maakte v Ruitenbeek het karwei af en Achterveld stond met 2-0 voor. Met deze stand ging men ook thee drinken. Na de thee een aanvankelijk niet goed sluitende Achterveld verdediging die de grootste moeite had met de Laren voorwaartsen. Na 15 minuten speloverwicht van de gasten kregen deze wegens obstructie een vrije trap van de goed leidende scheidsrechter. Hierbij verkeek doelman Tolboom zich of had hij ver wacht dat stopper Berlus v. Houten het leder weg zou koppen? In ieder geval middenvoor Van Rosmalen kon de bal achter de Achterveldse doelman doen belandden (2-1). Even hierna zagen een goede pass van Jos v. d Burgwal naar Jan Boersen, wiens schot op kun dige wijze door de Larense doelwachter onschadelijk werd gemaakt. Herman Kerkhof raakte in het vuur van de strijd geblesseerd en werd vervangen door Johan Hak Achterveld ging nu zenu wachtiger voetballen waardoor Laren meer grip kreeg op het middenveld. Welke sleutel was het nou ook weer? ACHTERVELD - Dinsdag 26 fe bruari werd het feit herdacht dat sla gerij Van Wieringen 50 jaar bestaat. Daar er 50 jaar geleden in het dorp behoefte bleek te bestaan aan een slagerswinkel besloot de heer J. L. van Wieringen, voor de Achtervel- ders beter bekend als Koos van Wie ringen, een slagerij te beginnen. Op 26 februari 1930 was het zover dat men van start kon gaan. Omdat Koos van Wieringen toen nog niet gehuwd was, werkte hij eerst geruime tijd samen met zijn oudste zuster. Toen zij in het huwelijk trad, werd hij bijge staan door een andere zuster. Na zijn huwelijk runde hij de zaak samen met zijn echtgenote. Ondanks de cri sisjaren kon met hard werken en la ter met de hulp van het hele gezin, de zaak draaiende worden gehouden. Na een gedegen opleiding werd de zaak 11 jaar geleden door zijn zoon Siem overgenomen.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 6