Buurtwinkelcentrum, drie scholen en vrijliggende fiets en voetpaden Rekonstruktie kruispunt Middenweg- Asschatterweg deze maand gereed St. Ansfridushuis wordt voorlopig niet gesloopt Grafische school mogelijk naar Leusden VAK»AAK IK mi LtillSIMW KRAKT rbr nu: 2 keer per week CLAEVERENBLAD - WILDENBURG: leusder Schietproeven op 20 maart Leusder Krant Werkgroep R.O. dinsdag bijeen Vrijdag 7 maart: overblijven op Leusdense scholen Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden ffi FOTO-KOPIE NODIG? Reimus&Snel DONDERDAG 6 MAART 11e JAARGANG NO. 71 1980 ST-©> o <©r^ 444 4 pL nr >6 Verantwoordelijk redakteur. BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 'F T II HH.rre* TiWi'iiii Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420)6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 110,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. (Van de redaktie) LEUSDEN - Het plan Claeveren- blad-Wildenburg, waarvan kortgele den de hoofdstruktuur gereed is ge komen, zal een beurtsteunpunt krij gen en naar verwachting drie scho len. De Kupersgracht, die midden door het plan in oost-westrichting loopt en een verbinding vormt met de Grift aan de westzijde en de ont watering van o m. de Schoolsteeg bosjes aan de Oostzijde, behoort tot het waterschap de Heiligenberge rbeek en zal naar alle waarschijnlijk heid op die plaats haar funktie als afwaterings-beek verliezen. Het wa terschap stelt voor om de gracht naar het zuiden van het plan te ver leggen. De oorspronkelijke Kupers gracht zal dan een funktie als water berging krijgen voor de wijk zelf. Langs de Kupersgracht is een groengordel geprojekteerd. waarvan het nu aanwezige groen onderdeel zal zijn. Ongeveer in het midden van het plan komt een buurtsteunpunt, een winkelcentrum, speciaal gericht op de wijk zelf en eventueel op het noordelijk deel van Leusden-zuid. In de groengordel komen de scholen. DIAGONAAL De stedebouwkundige heeft diago naal van het noordoosten van het plan tot het zuidwesten een brede strook dichtere bebouwing gepland, die door sneden zal worden door grotendeels vrijliggende fiets- en voetgangersver bindingen. met het winkelcentrum in het hart De rest van de wijk zal minder kompakt worden bebouwd De fietsver- binding komt in het zuidwesten uit bij de spoorlijn en de Maanweg, waar het fietspad aansluiting zal moeten krijgen om het nog aan te leggen fietspad langs de spoorlijn richting Amersfoort, uitko mende op de Dorresteinseweg Op die wijze wordt vooral voor Claeverenblad en Leusden-zuid een snelle fietsver- binding met Amersfoort gekreëerd. wat vooral van belang is voor de school gaande jeugd HAMERSVELDSEWEG De Hamersveldseweg zal geen funktie krijgen als ontsluitingsweg Integen deel. Daarvoor wordt de Zuiderinslag aangelegd en de rest van de Groene Zoom naar de Maanweg en is de Cen- trumweg bestemd Het autoverkeer op de Hamersveldseweg dient zoveel mo gelijk worden geweerd, aldus de heer Roggenkamp, waarnemend hoofd van de hoofdafdeling stadsuitleg van de gemeente Leusden tijdens zijn toelich ting op de hoofdstruktuur ..Wellicht, dat vervolg op pagina 3 (Van de redaktie) LEUSDEN - Het inmiddels befaamde en beruchte kruispunt Asschatterweg-Middenweg zal nu eindelijk de al geruime tijd geleden vastgestelde rekonstruktie definitief ondergaan. Begin deze week is men met dit werk begonnen. Zoals bekend is er in de afgelopen tijd nogal wat gepraat en gediskussiëerd over deze rekonstruktie, vooral, nadat de Middenweg voorrangsweg werd. wat een gevaarlijke situatie opleverde, met name voor het langzame verkeer. Omdat langzaam verkeer op de Asschatterweg geen voorrang meer heeft ter hoogte van dit kruispunt op het verkeer op de Middenweg, zal nu een verkeerslicht-installatie worden geplaatst, ook al is de verkeersintensiteit op dit kruispunt (met name op de Middenweg) nog niet van dien aard, dat een verkeerslicht nu al gewenst zou zijn. Als de rekonstruktie gerealiseerd is, zal het kruispunt overzichtelijker zijn, dan nu het geval is. Met name de fiets- en voetgangers oversteekplaatsen zullen dan dichter bij het kruispunt zelf zijn gebracht, terwijl automobilisten op de Asschatterweg niet meer naast elkaar kunnen staan. Op de foto: Een overzicht van de werkzaamheden op het kruispunt. De rekonstruktie zal deze maand worden afgerond. Onafhankeli|k nieuwsblad 3" voor de gemeente Leusden LJLJ Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Op donderdag 20 maart a.s. van 's middags tot 's avonds laat zullen op en nabij de plaats van de toekomstige schietba nen op het sportpark Valleikanaal de reeds eerder aangekondigde schietproeven worden gehouden, die definitief moeten aantonen of het schietcomplex in de toekomst wel of geen geluidshinder zal opleveren aan de bewoners van de nabijgele gen wijk De Wetering. Voor de proef zijn daarom allerlei betrokken groe pen uitgenodigd, zoals de wijkraad de Wetering. Daarnaast zullen pro vinciale waterstaat, politie, CML, Provinciale Planologische Dienst, pers. e.d. worden uitgenodigd de proeven bij te wonen. Rozendaallaan 9 Leusden-C Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr 03420-6141, na vijf uur 03420-4679 St. Ansfridushuis aan de Hamersveldseweg. (Van de redaktie) LEUSDEN - Naar aanleiding van een desbetreffende vraag van Henk Ossendrijver (CDA) in de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening over het St. Ansfridushuis. deelde wetho. der Wagenaar mee, dat het wachten is op de plannen van de koper van dit voormalige non nenklooster. De wethouder zei trouwens bijzonder verbaasd te zijn over deze plotselinge verkoop, ter wijl de gemeente geruime tiid heeft getracht 't gebouw te kopen tegen een vrij hoog bedrag. „Het enige wat we te horen kregen was: het gebouw dient gesloopt te worden, maar tot onze verbazing blijkt uit de verkoop overeenkomst met een bouw- en ex ploitatiemaatschappij, dat er hele maal geen sprake is van slopen." De bestemming van het terrein is groenvoorzieningen en een verzor gingstehuis voor bejaarden Wethouder Wagenaar ,,De koper kwam bij ons met de vraag, wat hij met hei gebouw mocht doen Zei ik u mag het slópen of er een nonnenklooster van maken' Dat verwekte nogal wat hilariteit, maar we hebben de koper een brief gezonden, waarin de bestemming van het terrein wordt aangegeven Wij zijn wel nieuws gierig naar de juridische gevolgen voor de gemeente We zullen de zaak zeer zeker in de gaten blijven houden, maar (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM - Naar alle waarschijnlijkheid wordt de Grafische School Amsterdam op korte termijn overgeplaatst naar Leusden. Naar wethouder Jan Wagenaar (VVD) jongstleden dinsdag in de commissie Ruimtelijke Orde ning meedeelde zou het in de bedoeling van het schoolbestuur liggen om het komend schooljaar in Leusden van start te gaan. De school moet in de Tweede Fase in het deelplan Zwanenburg komen te staan op het terrein, gereserveerd voor het voortgezet onderwijs. Aangezien het middelbaar on derwijs, waarvoor het terrein eigenlijk bestemd was. geen kans heeft in Leus den, lijkt het de wethouder raadzaam om andere vormen van onderwijs een kans te geven. De school, waarvoor een ruimte van ongeveer 2400 vierkante meter nodig zou zijn, moet worden opgetrokken in prefab-bouw. De school wordt volgens Wagenaar wekelijks bezocht door zo n 35 a 40 leerlingen. Er zijn vier vaste onderwijskrachten aan de school verbonden, waarvoor woonruimte in Leus den gevonden moet worden. Daarnaast zijn nog een aantal part-time leraren op de school werkzaam. Overigens keerde het CDA-raadslid Piet Voormolen zich dinsdagavond tegen het plan om de school via prefab-bouw te realiseren. Volgens Voor molen is prefab-bouw lelijk. ik ben bang dat het wel een langdurige kwestie gaat worden De wethouder zei het jammer te vin den, dat de eigenaressen van het ge bouw nu wèl toestaan, wat de ge meente niet mocht doen Hij achtte dit inkonsekwent. Inmiddels Is men begonnen met hei opknappen van het St. Ans fridushuis aan de Hamersveldse weg. Het dak is gerepareerd, terwijl ook nieuwe ankers in de muren zijn gezet. Makelaar Reimers wilde na mens zijn cliënt (de koper) weinig zeggen over de toekomstge be stemming. Het gebouw zal in ieder geval niet worden gesloopt, voorlo pig Schetsplan gemeentehuis gepresenteerdpag. 3 Problemen rond De Vor pag. 3 Sportnieuws pag 5 Wereldgebedsdag pag. 7 Loep op Leusdenpag.9 Medische diensten pag 9 Kantlijn pag. 9 En tenslotte pag. 9 Spaanse ontboezeming pag 9 Film In Amersfoort pag. 11 en 13 DOKTERSDIENST: 033-945735 DE LEUSDER KRANT: blijft ook nog wel een paar jaar... LEUSDEN - De werkgroep ruimte lijke ordening van het C.M.L. komt dinsdag 11 maart 's avonds om 20.00 uur bijeen in het gemeentelijk voor lichtingscentrum aan de Zwarteweg. Ten behoeve van agendapunt 4, de behandeling van de praatschets nieuwbouw gemeentehuis, zijn uit genodigd de heren L. J. H. Heijden- rijk, architect en R. J. A. van Gooi, lid begeleidingscommissie nieuwbouw gemeentehuis. Voorts komen op de agenda voor 1. Opening. 2. Verslag vergadering 12 februari 1980 LEUSDEN - Naar aanleiding van op 7 en 8 maart te organiseren ma nifestaties in het kader van de Inter nationale Dag van de Vrouw, heeft de Leusdense Rooie Vrouwen afdeling 14 scholen gevraagd hoe zij staan tegenover het op vrijdag 7 maart or ganiseren van een overblijfregeling in de middagpauze. Dit om zoveel mogelijk vrouwen in de gelegenheid te stellen deel te nemen aan een of meer aktiviteiten. Van de 14 scholen hebben er tot nu toe drie toegestemd in een verblijfgele- genheid op die dag. en wel De Hobbit. 't Palet en De Heerd Indien u uw kind of I kinderen wilt laten deelnemen aan de overblijfregeling. kunt u bellen naar tel 940006 of 941539 3 Mededelingen en informatie 4 Praatschets nieuwbouw gemeente huis. 5 Schetsontwerp plan Zwanenburg 6 Aanzet hoofdstructuur plan Claeverenblad/Wildenburg 7 Rondvraag 8 Sluiting D« SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-940928. Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids bv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-944569 Ik wil graag abonnee worden op de en ontvang de krant 1 maand gratis. (Hel abonnementsgeld voor een heel |aar bedraagt I 40 -) Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordspel Naam: Adres: Plaats: U kunt deze bon In een open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krant. Antwoordnummer 211, 3800 XA Leusden Of afgeven bij de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9, Leusden-C Tel. 033-941495 (Dit aanbod geldt alleen voor hen, die gedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren bil u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1