Hamersveldseweg geen doorgaande ontsluitingsroute Praatplan nieuwe gemeentehuis gepresenteerd „Als De Vor zich niet aan de afspraken houdt, dan kunnen we hem dwingen" Klauterbeer Geref. scholen leusder krant: Definitief plan nog voor zomer gereed? WETHOUDER WAGENAAR: Sluiting bedrijf ook mogelijk plaatselijk nieuws vervolg van pagina 1 gebruik gemaakt zal worden van snel- heidswerende barrières, waarmee het autoverkeer niet onmogelijk wordt ge maakt. maar die het gebruik van de weg als sluiproute niet zullen bevorderen Hoe dit er precies uit gaat zien is een kwestie van invulling op een later tijd stip Het grootste deel van de bebou wing langs de Hamersveldseweg kan gehandhaafd worden, aldus de heer Roggenkamp De nu bestaande Centrumweg zal gedeeltelijk worden verlegd Volgens de heer Roggenkamp zal langs de Centrumweg ruimte worden gereser veerd voor twee extra rijstroken Aan de andere kant zal er voor moeten worden gezorgd, aldus de gemeentelijke woordvoerder, dat de Centrumweg mettertijd niet als een barrière gaat fun geren tussen Groenhouten en Claever- enblad, omdat ook vanuit die wijk wel licht kinderen naar één der scholen in Claeverenblad zullen gaan en boven dien de fietsroute vanuit de eerste fase over de Centrumweg verder gaat rich ting Leusden-zuid De belangrijke fiets- en voetpaden lopen ook diagonaal van noordoost naar zuidwest door het plan Langs de ze routes zullen stedebouwkundige ac centen voor de herkenbaarheid worden aangebracht De vraag of er ondanks autowerende maatregelen een fietspad langs de Hamersveldseweg moet wor den aangelegd, is nog in studie. Hoewel volgens de toelichting van de stedebouwkundige ,,de auto een we zenlijk deel uitmaakt van het straatge beuren". zal de groenstrook midden in het plan slechts op twee plaatsen met auto-verbindingen worden doorbroken Over enkele maanden zullen via een expositie meer details bekend worden gemaakt DONDERDAG 6 MAART 1980 LEUSDEN - Het architectenbureau ED, dat in oktober vorig jaar de op dracht heeft gekregen het ontwerp voor het nieuwe gemeentehuis te maken, is onlangs gereed gekomen met een eerste ideeënschets, het zo geheten praatplan. Dit praatplan is inmiddels aangeboden aan de Be leidscommissie Nieuwbouw Ge meentehuis, de commissie die onder voorzitterschap van de burgemees ter belast is met de coördinatie s*i de voortgang van het project. De Be leidscommissie zal zich eerst een definitief oordeel over het praatplan Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag Redaktie: Bert Vos. Marnix Kreijns en Peter van Meenen Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant. Rozendaallaan 9 Leusden-centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Abonnementsgeld: 40.- per jaar, 20.50 per half jaar, 10,50 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420-6141 na vijf uur 03420-4679 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbe taling van 5,- per exemplaar (for maat 13x18 cm) op giro 871441 t.n v de BDU b v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst kunt ook kontant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9 Leus den/centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom- binatie te Barneveld. gaan vormen als de reacties van de Inspraakgroep gemeentepersoneel en de werkgroep Ruimtelijke Orde ning van het CML bekend zijn. Uiter aard zal de Beleidscommissie zich bij de beoordeling van het praatplan niet beperken tot de vormgeving en de indeling; ook de financiële haal baarheid en het voldoen aan een aantal stedebouwkundige voor waarden zullen in hoge mate bepa lend zijn voor het aanvaarden van het praatplan als basis voor de ver dere uitwerking van het ontwerp. TOELICHTING PRAATPLAN Zoals bekend mag worden veronder steld, komt het gemeentehuis te staan aan 't Erf, het centrale plein in Hamers hof Het gemeentehuis vormt daar de oostelijke afsluiting van Bij het maken van zijn plan heeft de architect veel i aandacht geschonken aan de plaats van het gemeentehuis in relatie tot de omgeving. Dit komt ondermeer tot uit drukking in zijn visie op de inrichting en het gebruik van het plein en de functie van het gemeentehuis als schakel tus sen Hamershof en de wijken Ak- i k^rshoeve en Noordwijck. 'at de indeling van het gemeente huis betreft een halachtige verkeers ruimte verdeelt de begane grond in tweeën. In het oostelijk deel zijn onder meer de raadzaal, commissiekamers en trouwkamer ondergebracht - het vergadercentrum - en in het westelijk deel de afdelingen die veel publiek ont vangen zoals Burgerzaken. Algemene Zaken en Stadsontwikkeling In het hart van de verkeersiumne uevindt zich de centrale receptie en de expositieruimte De raadszaal, die ook als trouwzaal kan worden gebruikt, biedt - met het oog op de uitgroei van Leusden - ruimte aan 21 raadsleden Aan drie zijden wordt de raadzaal begrensd door de publieke tribune. Bij grote belangstel ling bestaat de mogelijkheid de aan grenzende publieksruimte bij het raad- zaalgebeuren te betrekken. Op de eerste verdieping is eenzelfde soort scheiding aangebracht als op de begane grond een gedeelte waarin de kamers van burgemeester en wethou ders zijn ondergebracht en een ge deelte waarin ondermeer de afdelingen Onderwijs en Maatschappelijk Welzijn. Personeelszaken en Organisatie en Sociale Zaken en Huisvesting een plaats hebben gevonden Op de twee de verdieping is de Dienst Gemeente werken gehuisvest VAN PRAATPLAN TOT DE FINITIEF ONTWERP Het praatplan' is inmiddels voor commentaar vöbrgelegd aan de In- spraèkgroep Gemeentepersoneel De Werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML zal zich in zijn vergadering van dinsdag 11 maart over het praatplan buigen Vervolgens zal de Beleids commissie Nieuwbouw Gemeentehuis, mede aan de hand van de ontvangen reacties, gaan beoordelen of het praatplan een aanvaardbaar uitgangs punt biedt voor het maken van het voorlopig ontwerp en zo ja. welke richt lijnen daarbij in acht genomen dienen te worden. Indien de Beleidscommissie met de hoofdlijnen van het praatplan akkoord gaat. is te verwachten dat het voorlopig ontwerp eind april gereed is. Het is de bedoeling aan het voorlopig ontwerp een meerdaagse expositie te wijden Uiteraard zal ook het voorlopig ontwerp worden voorgelegd aan de In spraakgroep Gemeentepersoneel en aan de Werkgroep Ruimtelijke Orde ning van het CML De verwerking van de inspraak op het voorlopig ontwerp moet uitmonden in het definitief ont werp. dat - als alles volgens plan ver loopt - nog voor het begin van de zomer tegemoet kan worden gezien L"7A.{ VUJxA-NI-O» *-" i LEUSDEN/ACHTERVELD - „Als de Vor niet volgens de hinderwet vergunning werkt, dan kunnen wij hem daartoe dwingen. Desnoods kan zijn bedrijf dan worden geslo ten". Deze forse uitspraak was dins dagavond te horen tijdens de openbare commissie-vergadering Publieke Werken en Ruimtelijke Or dening, waar een brief aan de orde kwam van enkele Achtervelders, die veel overlast te verduren hebben van het bedrijf van de firma De Vor, pal naast hun woning. Uit het verhaal van éen van deze Achtervelders, dhr. Kerkhof, bleek, dat de heer De Vor zich niet aan de met de gemeente overeengekomen afspraken houdt. „We hebben te lijden van een enor me stank- en geluidsoverlast. Er wordt niet volgens afspraak op be paalde uren proefgedraaid, maar wanneer het uitkomt en dan ook niet de daarvoor bestemde kuil. Een loods, die neg *»nige bescherming bood is afgebroken, terwijl er geen groenvoorzieningen zijn aangelegd om enige bescherming te bieden. Naast mijn woning zou geen weg komen. Die komt er nu wel. Het is hopeloos en ondanks alle beloften van de heer De Vor, is het alleen maar erger geworden. De hinderwet zou de burgers beschermen tegen over last, maar tot nu toe bemerken we daar niets van", aldus de heer Kerk hof. De heer Stem ..De hinderwet vergunning voor de heer De Vor is ge baseerd op de oorspronkelijke ver bouwingsplannen en volgens de door ons gestelde voorwaarden Het is een langdurige procedure voordat zo n ver gunning gereed is om te worden afge geven, maar dat duurt niet zo lang meer Uit de hoorzitting in het kader van de hinderwetprocedure bleek, dat De Vor toch andere uitgangspunten had. dan aanvankelijk het geval was Daarna hebben we geprobeerd met de heer De Vor op één lijn te komen, maar dat is niet gelukt Mede daardoor hebben we nogal wat vertraging opgelopen met deze hinderwetprocedure Binnenkort zal het gemeentebestuur overgaan tot uitgifte van de hinderwetvergunning op basis van de oorspronkelijke stukken, zoals die ons door de heer De Vor zijn overgelegd Als de heer De Vor zich niet aan de voorwaarden volgens deze hin derwet-vergunning houdt, dan zal de gemeente tot aktie overgaan" Wethouder Wagenaar ..De Vor mag uitbreiden volgens de gemaakte af spraken. daar is de hinderwet op geba seerd Er moeten voldoende geluids- werende maatregelen worden getrof fen. groenvoorzieningen worden aan gelegd etc Met de hinderwet in de hand kunnen wi| alsgemeente datgene dat we hebben afgesproken afdwingen, indien de firma De Vor niet aan de voorwaar den wil voldoen Wij zijn ook niet ak koord gegaan met de aanleg van die weg, waar de heer Kerkhof'spreekt De hinderwetvergunning zal nu woroeii aangeboden De vraag is nu hoe lang de heer De Vor de gelegenheid krijgt om aan de voorwaarden te voldoen De wet is nogal ingewikkeld' De heer Stein: „Dat is geen kwestie van maanden meer. Als de hin derwetvergunning is aangeboden, dan kunnen wij de firma De Vor dwingen er aan te voldoen. Gebeurt dat niet, dan kunnen we eventueel tot sluiting van het bedrijf overgaan". LEUSDEN - Afgelopen dinsdag middag kreeg Leusden er een wel heel vreemde inwoner bij: een ruim twee meter lange houten beer, die met een kraan op zijn definitieve be stemming moest worden getakeld Die bestemming vond het dier op hel speelterrein van de Gereformeerde kleuter- en basisschool aan de Ro- zengaarde. Het dier werd ontworpen en vervaar digd door beeldhouwer J Esenbrink uit Utrecht, die de opdracht kreeg een houten klauterdier te maken, waarop de jeugd van de scholen zich zou kunnen uitleven Bijgaande foto's geven een in druk van het plaatsen van de beer •voo-cLkvcll

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3