ozendaal-winkeliers ind mei in Hamershof Klant reed weg met ilang in zijn tank" KLEURWEDSTRIJD VEILIG VERKEER LEUSDEN V (f Doe elke maand mee! Servicebediende Nico Pennekamp: te AttiNS in zijn WERK' r LEUSDER KRANT een onzer verslaggevers) USDEN Eind mei zulen alle Rozendaalwlnkeliers verfuisd zijn het noodwinkelcentrum naar De Hamershof. Zoals uit eer door de eliersvereniging „De Rozendaal" opgesteld verhuisschena blijkt, illeen de AMRO-bank nog wat langer aan de Torena<kerweg en. Volgens planning zal de AMRO-bank eind september/begin ber naar het nieuwe hoofdcentrum overgaan, or de overige ondernemers zijn de openingsdata voor hun /estigin- in de Hamershof als volgt gepland: NSDAG11 MAART 1980 loep op Leusden 11 o en tv Jensma erij gebr. Van Kooten groenten en fruit Gall Verwey istores tenenhuis Elb Sikking ker fleur ramarkt/Wahle erij V. d. Hoven eskapsalon Pierre o-bank 8 mei 2 mei 27 maart 8 mei 10 of 17 april 17 april 7 mei medio mei 1 mei 22 mei 22 mei 13 mei eind september/begion oktober winkeliersvereniging tekent hier bij aan dat genoemde data onder jehoud zijn. Ten aanzien van de latere verhuizing van de Amro- wordt medegedeeld dat de unit van de bank zich in de laatste fase de Hamershof bevindt en dat bovendien de afbouw-periode voor bank langer is dan voor de doorsnee detailhandel. EEK IN DE GEMEENTE ERVELD 11 maart, 20.00 uur: n Ons Gebouw 15 maart, 20.00 uur: Half- ii in café-bar Buitenlust. Hes- 337. maart, 20.00 uur: ledenver en bingo door Avanti in de zaal van De Moespot. )EN CENTRUM JID 11 maart, 19.00 tot 21.00 uur: tenwinkel in de openbare bi- Nieuw Langenbeek, Ha- dseweg 77, tel 940519 of 11 maart, 20.00 uur: verga- -erkgroep ruimtelijke orde- het CML in het gemeentelijk lingscentrum, Zwarteweg 11 maart, 20.15 uur: voor leert door het Leusdens Ka- in de Dorpskerk tej.eusden- ag 12 maart, 09.00 tot 12.30 koop van handwerken door niging Tesselschade-Arbeid de Johanneshoeve, Hamers- eg 40 12 maart, 19.45 uur: jaar ring Interkerkelijke vrouwen ircuskerk. ag 12 maart, 20.00 uur: verga- commissie financien in de al van het gemeentehuis, Ha- dseweg 2 dag 13 maart, 20.00 uur: ver- g stichting jeugdraad Leus- het gemeentehuis, Hamers- »eg 2. ig 17 maart, 20.00 uur: verga- werkgroep naamgeving we de commissiekamer van het emeentehuis, Burgemeester ufortweg 17 maart, 20.00 uur: thema- het vrouwencafé Als Pietje een broertje ot zusje gekregen heeft dan kan de familie en dan kunnen alle kennissen snel op de hoogte zijn van deze blijde gebeurtenis. Want u kunt uw geboorte kaartjes vlug en gemakkelijk bestellen bij de Rozendaallaan9, Leusden-C. Tel. 941495. U mag onze modellen boeken thuis rustig eens doorkijken. Onze redaktionele mede werksters: Frits van Breda, Asschatterweg 63, Leusden-centrum, tel. 033-941757 (alg Dick en Aline Bijl, Oldenbarnevelt- straat 18, Achterveld, tel 03425- 2090 (Achtervelds nieuws) Peter Op den Camp, Finnmark 32. Leusden-centrum, tel 033-941380 (sport) Alex Fieseler, Lindenlaan 34 Leusden-centrum, tel. 033-942553 (alg Anco de Knijff-Mali, v Har- denbroek v Lockhorstlaan 30 Leusden-zuid, tel. 033940273 (kunst, algemeen). Tea Middelkoop, Waarden 20 Leusden-centrum, tel. 033-943724 (alg). Verder werken regelmatig mee: C Ph Spaans en W. Boelhouwer TED TIJD BIJ PON In de kantine van Pon s automo bielhandel aan de Bavoortseweg vindt op maandag 17 maart a.s. de opname plaats van het NCRV-radio- programma ,,'t Is Ted Tijd". Dat is een gevarieerd show-programma, gepre senteerd door Ted de Braak, dat we kelijks op donderdagavond op Hilver sum I tussen acht en negen uur wordt uitgezonden. De muzikale omlijsting wordt altijd verzorgd door het orkest van Freddy Golden. Op maandag 17 maart wordt aan ,,'t Ted Tijd" medewerking verleend door onder andere Conny Vanden- bos, Rob de Nijs en de accordeonist Johnny Meyer. Wie daar belangstelling voor heef! kan de opnamen, die om 20 uur be ginnen, bijwonen. Toegangskaarten f3,— zijn verkrijgbaar bij het kan toor van de AMRO-bank in het win kelcentrum „De Rozendaal Maandagavond 17 maart is de zaal bii Pon om 19,30 uur open. burgelijke stand GEBOREN 22 febr '80 Robertus Henricus Gerar- dus, z.v. J. H G. Winters en A A van Doornspeek. 25 febr '80: David Louis. z.v. R L. B. Putten en M Veldhuizen. 1 mrt. "80: Roelof Gerardus Petrus, z.v R. M Smal en J. M A Ossendrij ver 5 mrt. '80 Hendrik Martijn, z.v. E. J. Buenk en W Koelewijn. 6 mrt '80 Monique Josephine, d v R A M. Lexmond en G P Wolswijk GEHUWD: 29 febr '80 W. M van Roomen en J G. M. Traa 1 mrt.'80: O M Wagenaaren M A. H. Beusen OVERLEDEN: 4 mrt '80 Bos, Machteld Joanna Maria, oud 18 jaar i r, - J. JHUHfc^aiNs MüüisSigg Van de redactie Vandaag de tiende tekening, tevens kleurplaat In de serie van twaalf, waarmee Veilig Verkeer Nederland, afdeling Leusden een wedstrijd houdt. Naast iedere maand drie prijzen voor de mooist gekleurde plaat en de minste fouten bij de oplossing van de vragen ook nog kans op een Leusder Krant beker. Wie aan het eind van de twaalf wedstrijden de meeste punten heeft gekregen, krijgt de beker. Doen jullie ook nu tekening Naam Adres Woonplaats Tel.: Leeftijd. weer allemaal mee? Nogmaals wordt onder de aandacht ge bracht dat de kinderen die aan deze wedstrijd meedoen zijn ver deeld in 3 groepen, te weten 6-7 jaar, 8-10 jaar en 11-12 jaar. De tekeningen kunnen voor Leusden Zuid en Leusden Centrum wor den gezonden naar mevr. B. Arts, Amiant 19 te Leusden en voor Stoutenburg en Achterveld naar D. Bijl, Van Oldenbarneveltstraat 18, 3791 AK Achterveld. De ge plaatste tekening moet voor 18 maart binnen zijn. Bij het beant woorden van de vragen mogen vaders, moeders, broers en zus ters helpen. De tekening betreft, ditmaal een bijzondere situatie op een kruispunt. Het verkeersbord en het bord dat de verkeers- brigadier vast heeft moet wel in de originele kleuren. De prijzen van de wedstrijd in februari zijn Barbara Rip, Dinkelwijk 17 Leus den, Ellen Nieuwenhuize Marter hoeve 68, Leusden en Cecile Ver- heij, Berkelwilk 38 Leusden. De vragen bij deze tekening zijn: 1. wat betekent het verkeers bord? 2. de agent geeft een teken met de handpalm naar binnen ge richt, welk verkeerslicht heeft dezelfde betekenis? 3. is er voor de driewielige auto een rijbewijs vereist? 4. wat is de originele kleur van de jas van een verkeers- brigadier? 5. welk voertuig moet er nu op het teken van de agent stop pen? EUSDEN Waar praktisch Ven regelmatig mee te ma- krijgt is een servicebediende een benzinestation, woord pompbediende, door neeste mensen gebruikt is niet o Pennekamp, 25 jaar en sinds maanden werkzaam bij gara- Bloemèndal vertelt waarom: Je geeft service weg aan de Dmobilist. Die service kan be an uit voorruit wassen, olie na- en, banden nakijken, als je er voor hebt verlichting nakijken 'et noodzakelijke benzine tan- Ik werk nu 9 jaar als service- 'ende. eerst in Leusden-Zuid nu vier maanden bij Bloemen en ik moet zeggen, het bevalt uitstekend ■Ier vak heeft zijn voor- en elen In de zomer lekker bui- terwijl de meeste mensen de dag binnen zitten en in de Ier, ja dan moeten de mensen geholpen worden ir elkaar genomen zijn de klan- J prima, meestal erg vriende- P er veel mensen die werkelijk Wsvan hun auto afweten? ..Er zijn wel mensen bij, ik moet zeggen dat zijn net zoveel mannen als vrouwen Zelf heb ik jaren samengewerkt met een vrouwelij ke collega, die wist net zoveel als ik, dat was geen probleem Wil je soms niet meer aan de auto doen, bijvoorbeeld iets repa reren? „Dat is wel een wens. maar dat kan niet altijd Je moet er netjes uitzien, je gaat met mensen en met geld om Ik probeer voorzover het vak het toelaat ook mijn handen zo schoon mogelijk te houden. Je kleren ruiken wel naar de olie, dat is er moeilijk uit te krijgen Niet dat ik speciale kleding aanschaf, de iets oudere kleding draag ik in mijn werk af Deze zomer ga ik wel voor het eerst in speciale kleding van de benzinemaatschappij. donker blauwe broek, wit overhemd en rood vestje". Hoe ben je er zo toegekomen om dit werk te gaan doen? „Ik woon nu 19 jaar in Leusden. Het was eigenlijk een noodoplos sing. er was moeilijk aan werk te komen, ik had geen speciale wen sen en op een gegeven moment pak je wat aan Op 16-jarige leef tijd ben ik toen bij Buitenhuis begonnen" Maak je ook leuke dingen mee in je werk? „Dat vind ik moeilijk, natuurlijk maak ik leuke dingen mee. maar als je negen jaar werkt heb je pen bepaald vertrouwen opgebouwd Er bestaan wel eens situaties waarin je twee klanten gelijk aan het helpen bent Op een gegeven moment had iemand zo'n haast dat hij wegreed voor de slang uit de auto gehaald was Het pistool schoot los van de slang en die man met pistool ervandoor Dan is het zaak zo hard mogelijk te roe pen tot die man het in de gaten heeft en zo snel mogelijk de pomp afzetten Je wilt graag iedereen gelijk hel pen ledereen wil graag zijn benzi ne De extra service hoort er ge woon bij Is het druk, dan moeten de mensen wel vaak even geduld hebben voor die service Je kunt ook zonder benzine te tanken die service krijgen Dan gaan uiteraard de benzineklanten voor, maar het is geen punt om alleen even je olie of je banden na te laten kijken Auto's worden over het algemeen redelijk goed onderhouden, je hebt er wel eens een uitschieter tussen zitten, een onhandige doe- het-zelver. maar over het alge meen valt het echt wel mee. Er komt wel eens iemand bin- nenhobbelen met een lekke band. dan vraag je je af. kan die persoon niet eens een band verwisselen. Ik moet zeggen: weten hoe een band te verwisselen is vaak nog wat anders dan het kunnen. Je ziet ook wel auto's, vooral busjes helemaal verbouwd als complete woning of campingbus Ik ken ook iemand die zo'n ding in een roek-toestand heeft ver bouwd geluidsinstallatie, lichtor- gels In die tijd dat de FBI-hoorn en de koehoorn erg in trek waren, stond je wel even gek te kijken, wanneer je dat hoorde als mensen aan kwamen rijden. Je ziet natuur lijk heel wat". Heb Je voor dit vak ook cursus sen moeten volgen? „Ik heb een cursus gehad van de benzinemaatschappij en de werkgever samen Die cursus duurde een week Dan leer je de fijne kneepjes van het vak Het praten met de klandisie. je moet er wel vanuit gaan dat niet iedere klant evenveel tijd heeft Je leert waar de verschillende onderdelen van de auto zitten en de diverse oliemerken". Hoe zijn je werktijden en wat doe je als het stil aan de pomp is. „Ik werk van kwart over acht tot zes uur, dat is ook een van de redenen dat ik van werkgever ver- Nico Pennekamp: „auto's meestal goed onderhouden". anderd ben. eerst werkte ik in ploegendienst Is het stil. dan verkoop ik onderde len en autoaccessoires Die ac cessoires bestaan uit poetsmid delen. olie. lampen, mistlampen, siervelgen teveel om op te noe men Ik houd de winkel bij, zorg dat die netjes is en verzorg samen met de heer Bloemendal de inkoop (in de vier maanden ken ik nog niet alle vertegenwoordigers) en maak 's avonds de kas op Wanneer ik 'sochtens kom, de pomp is dan al drie kwartier open. zit ik meteen in de spits Daar word je lekker wakker van. Ook 's avonds wanneer de men sen van hun werk komen is het druk Het leukste in mijn vak is het omgaan met mensen en de men sen met raad en daad terzijde staan. Ik denk dat dat de reden is waarom ik het al zo lang doe Verder doe je ook een hoop ken nissen op" Denk je dat er in de toekomst meer pompstations tot self-servi ce overgaan. „Het zal er op een gegeven moment wel naar toe gaan Wan neer je bedenkt dat er nu al auto's op de markt komen die pas na 7000 kilometer olie hoeven te ver versen Volgens mij missen de klanten dan toch diegene die hen komt helpen Bovendien zal er dan iemand achter de kassa moe ten zitten en iemand die de auto mobilist met raad en daad terzijde staat en service kan verlenen" Tea Middelkoop

Leusder Krant | 1980 | | pagina 11