egen emancipatieprojecten voor subsidie in aanmerking oerderij Horsterweg 23 onderdag onder de hamer rbr krant Algemene leden vergadering Blijhof VANDAAG IN IIIJ Spelmiddag Vertraging Horsterweg J L cir rm otaalbedrag: f 5.574,- oeren betreuren onttrekking aan agrarisch gebruik Bijeenkomst alleenstaanden Rooie vrouwen woensdag bijeen Valleiconcert in Barneveld Leusder Krant 12 maart jaar vergadering interkerkelijke vrouwen Ontmoetingsdag voor Christenvrouwen UIBR KRANT Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? DE LEUSDER KRANT: ...geen subsidie, wel emancipatie... Reimus&Snel Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redaktour BERT VOS Redaktle en administratie: Rozandaallaan 9 Postbus 11 m tO-an AA I a..ertan.r«ntnim Telefoon (033-> 941495 b.^g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DINSDAG 11 MAART-11e JAARGANG NO. 72-1980 SB van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Dit jaar zouden in eusden negen projecten in aanmer ing moeten komen voor subsidi sing in het kader van de tijdelijke ijksbijdrageregeling ter stimulering emancipatie-aktiviteiten. Het aat daarbij om een totaal bedrag van 5.574,—. Aldus stelt het college van urgemeester en wethouders de le en van de betreffende raadscom- issies (financiën en welzijn) schrif telijk voor. In januari kregen Leusdense ver- nigingen en organisaties die zich met emancipatie bezighouden van de gemeente informatie over de tijdelij ke Rijksbijdrageregeling Daarin werd onder meer gemeld dat men voor de regeling in aanmerking ko mende activiteiten en projecten voor 1 maart jongstleden bij de gemeente kon aanmelden Van die gelegenheid maakten - zij het niet allemaal pre cies op tijd - de Vrouwenraad, de NCVB. de KPO en het Vrouwenkafé gebruik De aangemelde projecten zullen door de gemeente, wanneer de raad daarmee akkoord kan gaan, naar Den Haag worden doorge stuurd De projecten moeten voor het eind van de maand worden aangemeld en daarom moet de raad in haar verga dering van deze maand er een besluit over nemen Vanwege de geboden haast zijn de betrokken commissiele den schriftelijk geraadpleegd, wat zeer ongebruikelijk is In het voorstel laat het college weten dat men niet verwacht dat CRM problemen zal hebben met sub sidiering van de door Leusden aan gedragen projecten Temeer niet daar het voor Leusden maximale be drag van f 6 800,— (zijnde het aantal inwoners van de gemeente keer 34 cent) niet wordt overschreden Mocht deze wijze van subsidièrina niettemin toch op problemen stuiten, dan stelt het college voor om op andere wijze de gevraagde bedragen beschikbaar te stellen Dit om te voorkomen dat de betrokken organi saties, zoals dat vorig jaar het geval was, zeer lang in onzekerheid verke ren over de vraag of voorgenomen projecten financieel wel te realiseren zullen zijn. OVERZICHT Hieronder een overzicht van de ingediende projecten (Van een onzer verslaggevers). LEUSDEN - In agrarische kringen in eusden wordt het zeer betreurd dat de erderij Horsterweg 23. die aanstaan- donderdag in 't Ros Beyaart bij op- en afslag verkocht zal worden, aan t agrarisch gebruik moet worden ont dokken. Er waren een aantal boeren ïnteresseerd in het bedrijf, maar door ze bijzondere bepaling die van de zij van de huidige eigenaar, de Stich- ng Beheer Landbouwgronden, is ge teld, is aanschaf van de boerderij voor en niet meer van belang Te ver achten valt nu dat donderdag een rticulier de boerderij zal kopen om er gaan wonen Een andere bestem- ng mag aan het gebouw op grond van geldend bestemmingsplan niet ge ven worden De boerderij Horsterweg 23 staat se- 11 november vorig jaar leeg Toen 'rok veehouder S Tolboom naar een uw bedrijf in de Zuidelijke Flevopol- Hij werd uitgekocht door de Stich- j Beheer Landbouwgronden (SBL), de grond nodig had voor de uitvoe- van een ruilverkaveling Daarnaast de gemeente Leusden een deel an de grond nodig voor de aanleg van Noorderrandweg Zoals gebruikelijk toot de SBL nu de gebouwen, waar maar een klein stukje weiland bijzit, r af. Volgens een woordvoerder van SBL is het bij bedrijven die door de L worden verkocht een standaard- daling dat zij aan het agrarisch ge- ik onttrokken moeten worden In Leusden doet zich echter de bij- "dere situatie voor dat er een aantal "en zijn. die nog wel in het bezit van e grond zijn of die ergens pachten. LEUSDEN Donderdagavond 13 art is er opnieuw een bijeenkomst or alleenstaanden in Leusden. De jeenkomst vangt aan om 20.00 uur wordt gehouden op het adres almatië 52 te Leusden-Centrum. De boerderij aan de Horsterweg maar niet meer - of in de nabije toe komst niet meer - over een bedrijfsge bouw beschikken Een en ander is het gevolg van de uitbreiding van Leusden. het in voorbereiding zijn van het struc tuurplan en de realisering van het werk- gelegenheidsterrein ..Bruinhorst Eén van deze agrariërs zou zeer geholpen kunnen worden met de boerderij Hor sterweg 23. De woordvoerder van de SBL in Utrecht zegt dat het nu te laat is om zoiets nog te bewerkstelligen Hij zegt verder dat de geïnteresseerde boeren veel eerder hier mee op de proppen iiduueii moeien Komen, zodat men bij de SBL tijdig een en ander in overwe ging had kunnen nemen ..Maar nu rijdt die trein eenmaal en kunnen wij hem niet meer stilzetten We kunnen toch moeilijk die verkoping van donderdag af gaan gelasten aldus de woordvoerder van de SBL LEUSDEN Woensdag 12 maart komt de Leusdense rooie vrouwen- BDU Onafhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. groep om 20.15 uur in De Til bijeen. Op het programma staan onder meer: verslag van de werkgroepen, de rooie vrouwenaktie van 7 maart en de film ,,Some American Feminists". Deze film behandelt de tweede fe ministische golf van deze eeuw. met vrouwen als Ti-Grace Atkinson. Rita Mae Brown, Betty Friedan en Kate Millet, die sterk betrokken zijn bij de politiek, konflikten overwinningen, macht en solidariteit binnen de vrou wenbeweging Daarbij filmjournaals BARNEVELD In het kader van de Valleiconcerten, seizoen 1979/80, zal op 20 maart een concert worden gegeven in het Brouwershuis te Bar neveld (Langestraat 13). Het concert wordt verzorgd door de violist Kees Hülsmann en de pianist Frédéric Meinders. Uitgevoerd worden sonates voor viool en piano van Mozart, Beethoven en Brahms Het concert is toegankelijk voor abonnementhouders terwijl aan de zaal ook losse kaarten verkrijgbaar zijn Aanvang van het concert is om 20 15 uur Naam van de organisatie/ Omschrijving van de activiteit/het project instelling Bedrag gemeentelijk subsidie Vrouwencafé Leusden Katholieke Plattelands Vrouwen Organisatie Activiteiten m b t bewustwording en emancipatie van de vrouw Samenlevingsopbouw Cursus Economische vorming voor vrouwen" LEUSDEN Speel- en rekreatie- vereniging Blijhof houdt donderdag over de tumultueuze zestiger en be gin zeventiger jaren, akties in 1968 tegen de New York Times en demon strerende vrouwen bij Wall Street Belangstellende vrouwen zijn van harte welkom! Voor de film wordt een eigen bijdrage van vijf gulden gevraagd Inlichtingen zijn te verkrijgen bij Ans van Keme- nade. tel 943552 Rozendaallaan 9 Leusden-C baars woningen tuv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldeeweg 10a, 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-943880. Ned Chr Vrouwenbond, Cursus ..In gesprek met N C V B vrouwen afd Leusden-zuid Idem Maandelijkse lezingen/discussieavonden Ned Chr Vrouwenbond Cursus ..In gesprek met NCVB vrouwen" afdeling Leusden-centrum Vrouwenraad Leusden Maandelijkse lezingen/discussieavonden Vrouwen herorienteren zich op de maatschappij Cursus discussietechniek f 1 341 900- 850,— 215.- 193. 235. 270.- f 5 574- id maart vanaf 20.00 uur een algeme ne ledenvergadering in het clubge bouw aan de Ansfriduslaan. Op de agenda staat een negental onderwer pen, waarvan er vijf voor en vier na de pauze worden behandeld. De onderwerpen zijn: 1. Opening; 2. Notulen van de vergadering; 3. Jaarverslag door de secretaris; 4. Financieel verslag door de pen ningmeester; 5. Verkiezingen; 6. Kontributie; 7. Toekomst blijhof; 8. Rondvraag; 9. Sluiten met een hapje en een drankje. LEUSDEN De Interkerkelijke Vrouwen Contact Groep nodigt naar leden uit tot het bijwonen van de jaarvergadering welke wordt gehou den op woensdag 12 maart in de Marcuskerk. Het programma voor deze avond blijft een verrassing De leden kunnen gerust een vriendin meebrengen De aanvang van de avond is om 19 45 uur Voor verdere inlichtingen kunt u kontakt opnemen met Ineke van Ber- kel. tel 942522 AMERSFOORT Zaterdag 22 maart wordt in kerkelijk centrum De Brug, Schuilenburgerweg 2 te Amersfoort, de eerste landelijke ont moetingsdag gehouden van de Wo men's Aglow Felloship-Ne,derland. Het motto van deze bijeenkomst luidt: ,,Het zal zijn in de laatste dagen Hoofdspreekster tijdens de bijeen komst is Betty Lowe uit Berlijn, zij is Europees presidente van de organi satie De ontmoetingsdag begint om 10 00 uur en duurt tot 19.00 uur Women's Aglow Fellowship is een interkerkelijke organisatie van chris tenvrouwen, die is ontstaan in Ameri ka Sinds enige tijd is Aglow ook aktief in Nederland, waar inmiddels enkele plaatselijke afdelingen zijn opgericht - Emmy van Overeem sprak in bibliotheekPag. 3 - Rekreatieve-basisplan Eemland verschenenPag. 5 -Achtervelds nieuws Pag. 7 -Sport Pag. 9 - Loep op Leusden Pag. 11 LEUSDEN Morgen, woensdag middag 12 maart, is er in De Til een spelmiddag voor kinderen van zes laar en ouder. De middag begint om 14 30 uur en is rond 17.00 uur afgelopen Er is onder meer de mogelijkheid bingo te spelen en te volksdansen De toe gangsprijs bedraagt f 1.— LEUSDEN Het verkeer op de Horsterweg van en naar Leusden moet deze week rekening houden met vertragingen Deze ontstaan doordat in verband met werkzaamhe den aan het Valeikanaal het verkeer regelmatig over één rijbaan wordt geleid De vertragingen kunnen zo wel overdag als 's avonds plaatsvin den Rijkswaterstaat is momenteel be zig met de verbetering van de afvoer- capaciteit van het Valleikanaal Ook worden werkzaamheden verricht aan de damwanden Bij een en ander wordt rekening gehouden met de mogelijke aanleg van een fietspad langs de Horsterweg Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids bv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-944569 Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr. 03420-6141, na vijf uur. 03420 4679

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1