badmintonclub Leusden nadrukkelijk winnaar Rechtspraak !ware nederlaag voor Roda-zondag Handbalcompetitie naar einde leusden hi Pliisiiiiiiins T.T.C.L. 3 kampioen VOGTKAL KMA XS itslagen chaakver. .eusden HOCKEY KALANS Vlotte jaar vergadering B.V.O. '79 Dortstic hting sbe ker uit Achterveld Spannende eindsprint Leusden verloor DINSDAG 11 MAART 1980 hpt uiPl wpru/arht Al tiiripi HTERVELD Aan de reeks terveldse overwinningen in de natieve Olympiade de strijd de Leusdense sportclubbestuur- om de eeuwigdurende zwaar llverde lichtmetalen beker met/ der deksel op marmeren voet —is niet geheel onverwacht einde omen. Op een wel zeer nadrukke- manier: de eerste 9 plaatsen sn voor Leusdense clubs! Na de de Eemelaar (in 1976), de S.V. terveld (1977) en de S.V. Avanti '8) greep de Hinterfelder tennis- de door de Sportstichting Leus beschikbaar gestelde joekel van beker voor de tweede maal in 8. Hetgeep als gevolg had, dat de nelaar opnieuw het „recht" kreeg cupwedstrijden te organiseren. gebeurde afgelopen vrijdag- nd en -nacht. nze voorspelling, dat geen van de oekers op het Kerstenssportpark honger of dorst zou omkomen, im uit Toch was tijdens de wed- el voor alle zekerheid een huisarts pezig, al hoefde hij niet in actie te len, wanneer u de hoela hoep en verwante artikelen maar wilt ver- gn Het was druk en uiterst gezel- m de Eemelaartent met naast en maal) sterke ploeg van de Sport- hting teams van 14 aangesloten jmgingen. Bijna 50% meer dan g jaar De basis van de wedstrijd ;een lijst met 35 opdrachten, die wezen naar evenveel her en der jehangen krantefoto's met sport als onderwerp Gemakkelijke en moeilijke, maar de theoretische kans op een gelijkspel bleef aanwezig Om die zo klein mogelijk te houden werd van de deelnemers een proeve van bekwaamheid gevraagd ten aanzien van hoela hoep. bal op steeltje, tollen, touwtje springen en sjoelen Geen alledaagse dingen Het Eemelaarbestuur, dat als orga nisator zelf buiten de directe strijd is gebleven, raakte met ere de beker kwijt. Voor de eerste maal werd een niet-Achterveldse sportonderne ming winnaar Erger nog de beste Achterveldse club wam pas op de 10e plaats Mogelijk wijzer geworden na eerder opgedane ervaringen Eem- elaar-voorzitter Nol Wessels maakte na de spannende strijd de navolgen de uitslag bekend, waarbij het pun tental het gemiddelde per teamlid is pnt. 15 IJsclub Zwanenburg 200 14. Schaakvereniging Leusden 220 13 SV Avanti. Achterveld 232 12 Tafeltennisclub Leusden 233 11 Tennisvereniging Leusden* 251 10. S V. Achterveld* 251 9 Binnensportverg Leusden 281 8 Hockeyclub Leusden 283 7. LZ&PC de Haaien. Leusden 289 6. Schietvereniging Leusden 294 5 Badmintonclub BVO. Leusden 298 4 Crossvereniging Leusden 302 3 Korfbalclub Antilopen 340 3. Sportstichting Leusden 350 1 Badmintonclub Leusden 419 om moeilijkheden bij ex aequo-ge- vallen zoveel mogelijk te voorkomen kreeg iedere club dezelfde prijs een oud-Hollandse tol (made in Zweden). Bovenstaande uitslag toont duidelijk aan. dat de badmintonclub Leusden de ..beste" bestuursleden heeft U dient daarbij nog te bedenken, dat de badmintonvoorzitter John ter Weij- den het sportstichtingsteam zodanig versterkte, dat de Peddemorsclub re- serve-kampioen is geworden De gratis met bier gevulde cup ging daarna rond als een vredespijp Dominee Gerrit van Tiel (Grote Gerrit) belastte zich namens de sportstichting voorzitter Pedde- mors had buitenlandse verplichtin gen met de epiloog Hij bedankte Nol en de zijnen voor de zeer ge slaagde avond, waarop in de pauze Lou van Hamersveld met het vernie len van een aantal telefoonboeken en ijzeren staven zich opnieuw presen teerde als de sterkste man van de gemeente Leusden Hij wenste de winnende badmintonclub, die nog geen clubhuis heeft maar dat mag de p(r)et niet drukken sterkte met de organisatie in 1981 Nol Wessels wilde, zoals altijd, het allerlaatste woord bedankt voor de opkomst en het vriest buiten nog niet. maar het kan desondanks kraken, want de bo men langs de weg naar Leusden gaan nog steeds niet opzij. In 1976 nam Piet van Uhm de sportstichtingsbeker voor de LTV de Eemelaar In ontvangst. EUSDEN/CENTRUM Een on macht zware nederlaag leed Ro- zondagteam op het Buiningpark Ie tweede helft van de wedstrijd ?n Amsvorde, dat na de winter- nog maar weinig goeds had fn zien. Ook de Leusdenaren zit- reeds lang in het hoekje waar de jen vallen. De laatste overwinning de roodzwarten dateert van de 4e ember 1979, toen Laren opeigen met 0-3 werd verslagen. Dat is ilddels ruim vier maanden gele en de nederlaag van zondag was het grootste verlies op eigen terrein. Roda begon overigens goed en hield de zeer bewegelijke keistede- lingen. met Parera als uitblinker, uit stekend onder druk. Helaas bleef dat overwicht maar gedurende een halve helft van het treffen gehandhaafd In die periode rond de 12e minuut —kwam de thuisclub verdiend op voorsprong via een mooie solo-actie van Hans Vrijhoef, door hemzelf af gerond Nog even bleef Roda door drukken. maar allengs kwamen de zwartwitte Amersfoorters gevaarlijk opzetten. Dankzij het uitstekende in grijpen van de Leusdense achterhoe de. met zeer knappe reddingen van Chris van Beek, kwam het verlossen de rustsignaal De tweede wedstrijdhelft was heel anders dan de vertoning voor de pauze Roda werd zwaar onder druk gezet en de voor de duidelijkheid in een witte trui opererende scheids rechter viel des te meer op door diverse onbegrijpelijke beslissingen Wij onthouden onsverdervan kritiek, maar als zondag na de rust een rap porteur langs de lijn heeft gestaan, kan deze wedstrijd niet bijdragen tot een spoedige promotie De Roda-nederlaag ligt echter ook aan de Leusdenaren zelf Van het overwicht uit het begin van het tref fen was weinig meer over In de 57e minuut kwam Amsvorde langszij toen Chris van Beek een hoog inge schoten hoekschop verkeerd beoor deelde Hijgreeponderdebaldoorin het niets en de vrijstaande Guus Vis ser kon gemakkelijk inkoppen Een minuut of 5 later kreeg Evert Schaft huizen ..verschil van mening" met de arbiter voor het Amersfoortse doel en weer wat later kwam de invallende Jan Pouw trachten de rust in de ploeg te herstellen. Amsvorde bleef echter aanhouden en Jos Hopmans kon in de 73e minuut een over de Roda-ver- dediging ingebrachte voorzet van Wim van Essen tot 1-2 verwerken Pas na dit voorval kwam Roda weer in de aanval Soms wel zeer nadruk kelijk en pech hadden de roodzwar ten toen Hubert Ignatio een harde inzet uit het doel kon houden toen de Amsvorde-keeper reeds geklopt was. De laatste 10 minuten vormden een doorlopende belegering van het Amersfoortse doel. maar het zeer ver opgedrongen Roda werd met twee uitvallen van de snellere bezoekers genadeloos afgestraft Vier minuten voor tijd bracht Joop Dee zijn ploeg op 1-3 en kort voor het einde kregen wij daarvan een herhaling met de Amersfoorter Guus Visser in de af makende rol. Met de 1-4 nederlaag is de positie van Roda op de ranglijst er uiteraard niet beter op geworden De overige uitslagen van de Roda- senioren zijn Afdeling zondag: Roda 2 - Actif 2 0-2 Veensche Boys 3 - Roda 3 afg Roda 4 - VVOG 4 2-3 Roda 6 - Amersf Boys 6 2-2 Quick 12 - Roda 7 1-4 Afdeling zaterdag: VVJ 1 - Roda 1 afg Veluwse Boys 2 - Roda 2 0-2 EFV 3 - Roda 3 0-2 Roda 4 - SDVB 5 2-4 Roda 5 - Cobu Boys 5 8-2 Roda 7 - VVOG 7 afg. Unicum 8 - Roda 8 3-1 Roda gaat zaterdag per autobus naar Lelystad. Supporters, die de reis willen meemaken, dienen om uiterlijk half één op het Buiningpark te zijn LEUSDEN-CENTRUM Met nog drie wedstrijden voor de boeg is reeds zeker, dat het derde team van de tafeltennisclub Leusden kampi oen is en promoveert naar de 3e klasse. Donderdag behaalde Rob Unkraut, Rob Mouw en invaller Rinus ter Hoeven (voor Wim Klumper) weer een riante 10-0 overwinning en met name op Maarsbergen 3. Het krachtsverschil in deze poule is erg groot als u weet, dat dit Maars- „Ik had het wel verwacht. Al tijdens de zitting werd mij duidelijk, dat de rechter niet veel verstand heeft van de schaats sport". Een krasse uitspraak van schaatser Hans van Helden, die woorden van deze strekking liet val len na het voor hem negatief verlopen kort geding, dat hij tegen de KNSB had aangespannen. Meer en meer lopen sporters en sportclubs boos naar de rechter omdat zij zich veron gelijkt voelen. Doorgaans tegen beter weten in en weinig blijk gevend van sportiviteit. Hans van Helden was kwaad op de schaatsbond omdat de KNSB-coach Egbert van 't Oever niet hem maar Frits Schalij had aan gewezen als vierde man voor de schaatsploeg, die Nederland op het a s wereldkampi oenschap vertegenwoordigt Waar blijft het einde als een schaatser meer heeft te vertellen dan de bondscoach en derhalve ook meer dan de bond'' De president van de Utrechtse recht bank prof mr. V J A van Dijk -toeva- lig ook de man van de onlangs in de domstad voortgezette ontmoetting NAC-Feijenoord - was van mening, dat in het conflict geen taak voor hem lag De onderhavige kwestie is een zuiver schaatstechnisch probleem en daarom een specifieke zaak voor de KNSB Peter bergse team op de tweede plaats staat. Voorzitter Wim Verhoeven was present om de kampioenen met bloe men te huldigen. TTCL 1 gaat onverdroten voort met haar strijd om de kampioenstitel. 8-2 overwinningen op zowel Rega 6 als Contact 1 zijn duidelijke bewijzen Toch zal pas in de laatste wedstrijd -tegen mede-koploper UTTC 8 -blij ken wie de langste adem heeft. Dit geldt eveneens voor het vijfde Leus dense team, bestaande uit Hans Dub beling. Stefan v d Braak en Arie de Kluyver TTCL 5 heeft in de eerste competitiehelft 8 punten uit 5 wed strijden gehaald en staat op de 2e plaats achter TRS 6. dat 10 uit 5 scoorde. The Red Stars hebben in de tweede helft een puntje laten liggen, waardoor Leusdens vijfde in de slot- wedtrijd tegen TRS de kans op de titel in eigen handen heeft De pro motiemogelijkheden voor het zeven de team zijn wat minder geworden Na 5 ontmoetingen staan de Leusde naren op de 3e plaats achter Hoeve laken 2en Iduna 19 De overige teams zijn middenmoters en degradaties lijken dit seizoen voor TTCL nauwe lijks te verwachten da leed een zware nederlaag. Hier enkele Rodaspelers in actie. EUSDEN/CENTRUM - Voor de scompetitie van de schaakvereni- 9 Leusden spe.elden de senioren de 'olgende partijen: le Jager - N C. Loning 0-1 J. v d. Harst - H. H. Struiwig 0-1 v d. Weijden - E J. Halkes 1-0 Hi Zaal - G. J Kuiter lhVa Reurslag - A. Lieshout 0-1 van Dokkum - W F van Moosel 1 -0 Buurlage - W. v d Moer 0-1 W Karis - Tj. K. Zijlstra 1-0 Schouten - J. P. van de Moer 1-0 Voor de jeugdcompetitie werden ge teld Joep Roseboom - R Staal 1-0 Stuiver - E. Straver rem B. v. Bek- Thijs Wuts 0-1R. Schimmel -J. ongers 0-1Thorn Wuts - G Fröberg 1P Esko - E. Vogelaar 1 -0. M. de oze - I de Valk 1-0, R Berg - H ssebeld 1-0, B Warmenhoven - E. x>ggreef 0-1B Smit - J. de Jager 1,T v. Dalen - M Oosthoek 0-1S ikhorst - J. Boks rem.. E. Berg - G Berders 0-1R Schmitz - R v. Beek A. v. d. Vist - M. Urban 1-0. T. oemhof - P Stemerding 0-1M De- fares-C. Straver rem., T v Garderen- S Berg 0-1, E Meijer - B Borgman rem F. van Dalen - R. Kuijpers 0-1J Beukers-L Defaresrem R. Stienen- Jer Roseboom 0-1R Boersma -Tv Heijgen 0-1T v. d Pol - J. Tuininga rem E. Staal - R de Wit 0-1F. de Wit - B v Dalen rem.. V. Gautier - G. Nyessen rem., B Kruseman - C. Dide- rich 1 -0. H Parson - R. v. Maanen 1 -0. P. Lips - P de Jager 0-1R. Louwen - R v d Moer rem B. Krikke - E v Klaveren rem en F Sonder - E. Zijlstra 0-1 KLAVERJASCLUB LEUSDEN TROEF LEUSDEN De leden van Klaver- jasclub Leusden Troef speelden vori ge week donderdag 6 maart wedstrij den voor de interne competitie Na de die avond gespeelde wedstrijden zien uitslagen en stand er als volgt uit: pnt 1 Hr Plattel 5773 2. Hr. v d Berg 5326 3. Hr. Dijker 5319 4 Hr Knol 5220 5 Hr. Grimberg 5165 Stand Hr Dijker Hr Plattel Hr. Knol Hr v Waterschoot Hr. v. d Berg Hr Bolt Hr de Ridder 53985 53725 52375 51862 51620 50563 50372 LEUSDEN-CENTRUM De hoc- key-competitie nadert met nog vier volledige ronden (en de inhaalwed strijd van Amersfoort en Kraaien) het einde. Het wordt nog een zeer span nende aangelegenheid, aangezien de nummers 1, 2 en 3 automatisch pro moveren en de club op de vierde plaats daartoe nog de kans krijgt in een promotiewedstrijd. Na de twee leiders Kameleon en Randwijck hebben niet minder dan zes clubs, waaronder Leusden, vrij wel gelijke kansen op de overige promotieplaatsen van de ranglijst Wij moesten eerst twee correcties geven op de resultaten van de vorige week Volgens ..Hockeysport" werd Kraaien-Qui Vive 0-1 (inplaats van 2-0) en Voordaan-Kameleon eindig de met 1-2 (i p v 1-1). In de hoop. dat de ANP-uitslagendienst foutvrij heeft gewerkt voor wat betreft het afgelo pen weekeinde, blijft Qui Vive verras sen. Ditmaal werd Alkmaar het kind van de rekening Leusden -zeker voor de rust - was veel aanvallender dan Kraaien, maar even schotloos als ver leden week tegen Amersfoort De keistedelingen wachten rra 13 wed strijden nog altijd op hun eerste zege De uitslagen van 9 maart waren Qui Vive - Alkmaar 1-0 Myra - Ranbdwijck 0-3 Leusden - Kraaien 0-0 Voordaan - Ede 1-4 Kameleon - Amersfoort 3-2 Ranglijst: Kameleon Randwijck Kraaien Ede Alkmaar Leusden Qui Vive Mvra Voordaan Amersfoort 14 21 14 19 13 15 14 15 14 15 14 15 14 14 14 13 14 6 13 5 34-18 24-11 15-13 26-20 22-17 22-27 12-18 22-22 13-28 11-21 LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag avond hield de badmintonclub BVO '79 in en zaaltje van De Meent haar jaarvergadering. Met een iets grotere opkomst dan de vorige keer en zon der problemen. Na het openings- LEUSDEN/ACHTERVELD In de zaterdagse 1e klasse B zagen de staartclubs hun wedstrijden niet doorgaan (Brederodes had een vrije middag), zodat daar niets duidelijker is geworden. Sperwer klopte thuis de grootste concurrent Vitesse, maar toch hebben de Breukelenaren nog 1 verliespuntje minder dan de ploeg uit Vreeland. In de zondagse 1e klasse A verspeelde Roda de bij de rust be reikte 1-0 voorsprong. Het werd uit eindelijk de grootste thuisnederlaag van dit seizoen voor de roodzwarten. Achterveld moest eveneens genoe gen nemen met een nederlaag tegen de Veensche Boys. DWSM is de leiders tot op 2 punten genaderd en Laren lijkt de degrada- tiedans nog te ontspringen A s zon dag kan bij VVZA-Laren de (voorlopi ge) beslissing vallen Tenminste als de Zeehelden niet winnen 1e KLASSE B (ZATERDAG) Uitslagen 8 maart: VVJ - Roda '46 afg. Sperwer - Vitesse 1-0 Lopik - Benschop 1-0 Puem - Eminent Boys 0-2 JSV - Gritsboys afg Brederodes was vrij Ranglijst: Sperwer Vitesse Eminent Boys Puem Lopik Griftboys Benschop Roda '46 Brederodes JSV VVJ 1e KLASSE A (ZONDAG) Uitslagen 9 maart: DWSM - VVZA Laren - Naarden Nederhorst - Mal Muda Achterveld - Veensche B KVVA - Lelystad Roda '46 - Amsvorde Ranglijst Nederhorst DWSM Lelystad KVVA Naarden* Amsvorde Veensche Boys Maluku Muda Achterveld Roda '46 Laren VVZA 2 winstp in mindering 16 23 18- 7 14 20 26-16 16 17 23-20 14 15 19-17 15 15 14-17 13 14 21-20 15 14 24-24 14 12 20-22 15 12 22-27 14 9 17-24 14 9 11-21 16 16 15 16 16 16 15 14 16 3-0 1-0 -0-0 0-1 2-4 1-4 30-12 23- 9 30-24 22-20 25-23 23-24 16-20 22-21 25-30 16 12 13-19 16 7 22-37 16 7 19-31 woord van voorzitter Cor Boersma volgde de bespreking van de ge bruikelijke jaarstukken en de begro ting. Daarbij kwam de ondeugdelijkheid naar voren van de tot de inventaris van de sportzaal behorende steunpalen van de badmintonnetten Het plan van het BVO-bestuur om dan maar zelf betere palen aan te schaffen, werd gemakke lijk uitvoerbaar toen de Leusdense za kenman M Besseling. die reeds eerder medewerking verleende aan deze ver eniging, voorstelde om de rekening maar naar hem te zenden Veel echt nieuws ontbrak op de praatavond, of het moest zijn de verdaging van het Paastoernooi Dat vindt nu plaats op zaterdag 29 maart van 19.00 tot 24 00 uur in de Meent LEUSDEN-CENTRUM Het da mesteam van Impala bleef ook in de laatste zaalwedstrijd ongeslagen. Het bezoekende Celeritas 3 kreeg een dozijn tegentreffers te verwerken. In 14 wedstrijden waren de doelcijfers voor de Leusdense ploeg 165-50 of gemiddeld ruim 11 vóór en ruim V/2 tegen. In de eerste helft van de slotwed- trijd bleef de score beperkt tot 3-0 Daarna volgden nog 9 Leusdense treffers en 2 van Celeritas. zodat 12-2 de uitslag is geworden Jenny Meye- rink en Gien Grefhorst scoorden elk eenmaal voor Impala Hetty v d Boom had er echt schik in en mikte negen keer de bal in het doel van de bezoeksters Heren 1 van Impala was vrij en zag U D. 3. mede-deqradatie- candidaat. van AAV verliezen Impala heeft nog twee wedstrijden te goed en die moeten beiden worden qewon- nen

Leusder Krant | 1980 | | pagina 9