X Verkeerssituatie bij het nieuwe gemeentehuis nu al 'n knelpunt College wil dit jaar kom Stoutenburg reconstrueren ÉLÉ n r ER MOET NOG GEBOUWD WORDEN, MAAR Architect wil auto's op plein toelaten IJ2IISM2K KRAKT Ruimte voor koningin Kosten bijna 40% hoger dan in 1977 leusKlet* krant: 20 maart expositie Munnikhove BRUINHORST: „SCHANDALIG WAT DAAR GEBEURT. \WXlh\At; IK 1)12 85 Leusder Krant CLAEVEREN- BLAD: ANDERE PROCEDURE Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Reimus&Snel 99 Verantwoordelijk rode kleur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement t 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 13 MAART - 11e JAARGANG NO. 73 -1980 'fr'fr'Ö' SB rond het gemeentehuis grondig be keken diende te worden door de werkgroep Verkeersaangelegenhe- den, de raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, waarna zij zich opnieuw over het plan zouden kunnen buigen. De werkgroep had overigens veel lof voor het ontwerp van het gemeente huis zelf en de filosofie erachter. KNAP PLAN Werkgroeplid Rob Nord vertolkte de mening van alle werkgroepsleden, toen hij stelde, dat architect Heijdenrijk een knap plan had gemaakt Ook de stede- bouwkundige uitgangspunten voor het aangrenzende plein hadden zijn m- nu nog alles aan doen zonder reeds aan afspraken gebonden te zijn. aldus de mening van de werkgroep, die wegens ziekte van de heer Ten Berge onder voorzitterschap stond van mevrouw Terwindt dinsdagavond in het ge meentelijke informatiecentrum verga derde. POSTKANTOOR In feite krijgt de werkgroep gelijk met haar opvatting, dat het postkantoor op de verkeerde plaats is gesitueerd, ook al is dit uit stedebouwkundig oogpunt wellicht aantrekkelijker, omdat hierdoor voor het plein een vrije grote besloten heid kan worden verkregen Maar (Van de redaktie) LEUSDEN - Als het aan architect ir. L. J. H. Heijdenrijk van het ar chitectenbureau ED uit Amersfoort ligt, dan zal het grote plein voor het nieuwe gemeentehuis, 't Erf, niet autovrij zijn. Volgens het praatplan van de architect zal in de schaduw zijde van het plein een route voor auto's gekreëerd dienen te worden. Die route zal nodig zijn om automo bilisten, die aan het zuiden van de Hamershof op volle parkeerplaatsen stuiten, door te kunnen sturen naar de noordelijker gelegen parkeer plaatsen. De architect zelf is bang, dat zonder auto's op het plein, het geheel een wat minder levendig aan zicht zal gaan krijgen. Over het plein zal ook nog een fietsroute lopen, terwijl aan de noordzijde tegen het te bouwen warenhuis aan terrassen zouden moeten komen. Het plein zelf zal - volgens de architect - niet vlak dienen te zijn, maar naar het noorden omhoog moeten lopen, trapsgewijs. De werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML zat een beetje in haar maag met deze plannen, omdat in een eerder stadium door de werk groep nadrukkelijk was gesteld, dat het plein voor het gemeentehuis ver keersvrij zou dienen te blijven. Na een langdurige diskussie werd be sloten, dat de totale verkeerssituatie stemming (mei uitzondering van de auto-route), hoewel hij zich afvroeg of de stedebouwkundige vormgeving in de praktijk haalbaar zou kunnen zijn Met name het warenhuis zou proble men op kunnen leveren, omdat aan dit gebouw stedebouwkundige eisen die nen te worden gesteld in overeens temming met de gedachten van de ge meentehuis-architect De werkgroep was het eenstemmig met de heer Nord eens. dat de gemeente stringente voorwaarden dient te stellen bij de on derhandelingen over dit warenhuis ten aanzien van juist die stedebouwkun dige aspekten Op dit moment is er nog geen duidelijke gegadigde voor het warenhuis De gemeente kan daar dus doordat het nieuwe postkantoor aan de westzijde van het plein (bij de biblio theek) wordt gesitueerd, kon.t de ver- keersstructuur van de Hamershof enigszins in de knel, wat zich vooral op het Erf voor het gemeentehuis zal ma nifesteren. Aan de ene kant wil de werkgroep een situatie als in De Biezenkamp voor komen. maar aan de andere kant wil zij ook t Erf vrijhouden van auto's. Omdat het postkantoor ook voor auto's ge makkelijk bereikbaar dient te zijn. zou een verbinding voor auto's via het plein een niet onlogische gedachte zijn vervolg op pagina 3 Commentaar Gemeente koopt panden Meisje op de MTS Sport Voortgezet Onderwijs Klein ongerief Weekenddiensten UitinA'foort Film Pag. 3 Pag. 3 Pag. 5 Pag. 7 Pag. 9 Pag. 11 Pag. 13 Pag. 14 Pag. 15 DOKTERSDIENST: 033-944600 LEUSDEN - Volgens de ont werper zou het plein voor het nieuwe gemeentehuis (iets kleiner dan De Hof in Amers foort) vanaf het gemeentehuis naar het noordwesten gezien iets omhoog moeten lopen. Een tikkeltje trapsgewijs. Voor het gemeentehuis zou een groot bordes moeten komen met een pergola en een muziektent ,,of hoe je ook wilt noemen Een podium, waarop allerlei zaken zouden kunnen plaats vinden, van een muziekuitvoering tot aan een sprekershoek. Kortom, de heer Heijdenrijk wil van het plein grotendeels een gezellig, sfeervol gebeuren maken, waar het vooral in de zomer goed toe ven zou kunnen zijn. De heer Dijkstra (op de publieke tribune) was daar niet zo gelukkig mee. Volgens hem ging dit in tegen alle eerder gemaakte afspraken ..Omdat je het plein trapsgewijs gaat aanleggen, worden de moge lijkheden voor grote manifestaties zoals taptoe en parades e d een stuk kleiner. En dit plein zou daar bij uitstek geschikt voor moeten zijn Het ergste vond hij nog het ontbreken van een goed bordes De door de architect voorgestelde traptreden vond hij onvoldoende ..Bouw er een behoorlijk balkon aan", adviseerde hij. ..zodat de gemeente goed haar belangrijke •gasten kan ontvangen. Als de ko ningin een keer een bezoek brengt aan Leusden. dan moet daarvoor de ruimte en de gelegenheid zijn aldus de heer Dijkstra De heer Heijdenrijk wees hem erop. dat het plein ruimte bood aan zon duizend personen (..ook al staan ze dan mannetje aan vrouw tje") Hij achtte dat ruimschoots voldoende bij grote manifestaties De geprojekteerde muziektent zou uitstekend als gemeentelijk bordes dienst kunnen doen. temeer, daar er vanaf het gemeentehuis een verbinding is met het bordes/mu ziektent Rozendaallaan 9 Leusden-C (Van de redaktie) LEUSDEN - Omdat nog niet alle grond In het plan Claeverenblad- Wildenburg eigendom van de ge meente is. zal voor het ontwikkelen van dit plan een andere procedure worden gevolgd dan in de gemeente Leusden gebruikelijk is. Er zal eerst een verkavelingsplan moeten wor den gemaakt, wil men in een later stadium zo nodig kunnen onteige nen, aldus de heer Pais, direkteur Gemeentewerken. In het plan Claeverenblad/Wil- denburg zullen ruim duizend woningen worden^gebouwd Zo n 250 tot 200 wo ningen zouden gebouwd moeten wor den op grond, die nog geen eigendom is van de gemeente, maar in handen is van projektontwikkelaar Euro woningen Óp die grond zijn woning wetwoningen gepland (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De kom van Stoutenburg gaat dit jaar gere construeerd worden. Afhankelijk van de verwerving van de daar voor genodigde gionu iiyi liet in de bedoeling ook het fietspad langs de Horsterweg buiten de bebouwde kom dit jaar uit te voeren. Eeen collegevoorstel van deze strek king zal de gemeenteraad deze maand bereiken In dat voorstel wordt de raad er tevens van in kennis gesteld dat uit voering van de werkzaamheden bijna De kom van Stoutenburg. Onafhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van geopend. Zaterdags gesloten 14.00 tot 17.00 uur LEUSDEN - Op donderdag 20 maart wordt van 20.00 tot 21.30 uur in het gemeentelijk expositiecentrum, Zwarteweg 16 a informatie gegeven over de plannen Munnikhove en Bosveld. Op deze expositie, waar deskundigen aanwezig zijn voor het geven van de nodige tekst en uitleg, worden de ontwerpgebiedenkaart en de voorlopige ontwerpen van de 245 in Munnikhove en Bosveld te bou wen premiekoopwoningen. Tevens kan op de expositie kennis worden genomen van een ontwerpuit- werking voor een deelgebied waar premiekoopwoningen zullen komen te staan. Geen Krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is. kunt u'kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr. 03420-6141. na vijf uur 03420 4679 zeven ton duurder zal worden dan in januari 1978 was begroot In de raadsvergadering van die maand werd een krediet ter grootte van 1 375 000- beschikbaar gesteld voor de reconstructie van de kom van Stoutenburg. de aanleg van het fiets pad langs de Horsterweg en de realise ring van een persleiding van Stouten burg naar Leusden met bijkomende werkzaamheden Van dit alles is tot nog toe alleen de persleiding uitgevoerd; de overige werken vonden ten gevolge van de langdurige onderhandelingen over grondaankoop en de ingediende be zwaarschriften tegen de aanleg van een fietspad langs de Horsterweg tot op heden geen doorgang Het college acht nu het moment daar om in ieder geval dat deel van de werk zaamheden dat wel uitvoerbaar is - namelijk binnen de bebouwde kom van Stoutenburg - nu uit te voeren In de hoop waarschijnlijk dat vrij snel aan sluitend de rest van de werkzaamheden uitgevoerd zal kunnen worden In verband met de tijd. welke verstre ken is tussen het opstellen van de be groting en de uitvoeringsdatum, te we ten november 1977 en april 1980 in welke periode een totale stijging van ca 40% heeft plaatsgevonden op de loon- en mateneelkosten. dient het be schikbare krediet aangevuld te worden Tevens zijn enkele aanpassingen in verband met de gewijzigde plaats van het fietspad buiten de bebouwde kom. en de verhoogde kosten ivm de grondaankopen en dergelijke in de be groting verwerkt De kosten worden thans geraamd op f 2 062.500.-. het geen eeh verhoging van 686 750- ten opzichte van het reeds gevoteerde bedrag betekent Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids bv makelaardij og (Van de redaktie) LEUSDEN - De heer Lagerweij, lid van de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML, zette zich dinsdagavond nogal fel af tegen de plannen van de gemeente rond het industrieterrein Bruinhorst. „Het is schandalig en onaan vaardbaar wat de gemeente daar van plan is." vond hij. Hij doelde daarbij op het feit, dat één van de agrariërs in dit gebied, de heer Van Apeldoorn, wel mag blijven, maar een stuk grond kwijt raakt als de onderhandelingen kun nen worden afgerond. Dat stuk grond is nodig voor de ontwikkeling van Bruinhorst. „Wij zullen als landbouwers zeer zeker ageren tegen deze gang van zaken", aldus de heer Lagerweij. „Voordat de gemeente met haar plan nen doorgaat, zullen we nu ons standpunt moeten bepalen." De heer Verbeek dacht er al net zo over: „De gemeente praat veel te gemakkelijk over dit probleem," zei hij. Marion Defares: „Dat komt zeker omdat er geen boeren op het gemeentehuis zitten." In ieder geval dient dit probleem de volle aandacht van alle betrokkenen, dat vond zij ook. De heer Lagerweij: „Als het plan van de gemeente doorgaat, dan zal het voor de heer Apeldoorn onmogelijk zijn om door te gaan met zijn bedrijf." Hij wees de gemeentelijke instanties nogmaals op het feit, dat ook al zouden de agrariërs daar kunnen blijven zitten, de bebouwing en de industrie de agrariërs aan handen en voeten zal binden door de hinderwet en dat vond hij een onaanvaardbare zaak. bi) u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-944569

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1