w V X ,f~\ SB Westzijde Biezenkamp mogelijk toch weer open voor autoverkeer Zandpad achter winkels moet verhard worden Donderdag schietproeven IPWI Wagenaar: „Als ik de baas was Wagenaar wil tot „zoekroute" komen J a VAKIIAAG ik m: LBIIMIt KRAKT 20 maait expositie Munnikhove krant Werkgroep Verkeer vergadert Uitslag binnen twee maanden bekend Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden ffi Energie winningsproeven Eerste sleutel voor woning in Hamershof Verantwoordelijk redekteur BERT VOS Rodaktte en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 my aa LeusdamCflülmm Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DINSDAG 18 MAART -11e JAARGANG NO.J4-1980 (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wethouder Jan Wa genaar (WD) was zaterdagmorgen duidelijk op dreef Niet alleen hield hij het heft volledig in handen door zelf met een aantal suggesties op tafel te komen, hij deed dat ook nog eens in bewoordingen die aan duidelijkheid niets te wensen over lieten. Op de vraag of het nou niet zonde was van de oude boom gaard om die te laten wijken voor een parkeerplaats, zei Jan Wage naar „Die oude troepDie rotzooi kan ie toch beter kappen Duidelijk liet de wethouder weten niet van plan te zijn om uit sen timentele overwegingen iedere boom te laten staan. Wagenaar: „Al die sentimenten, dat stelt toch geen fluit voor Kijk als het nou ging om kwalitatief goede bomen, maar de ze rommel volgens Jan Wagenaar zou het nageslacht het ons niet in dank af nemen wanneer we hen op louter sentimentele gronden met dit soort rommel opschepen. „Laten we er dan wat goede bomen neerzetten. Zodat ze later kunnen zeggen die mensen die dat gedaan hebben, hebben visie gehad aldus de wet houder die dit gedeelte van de ge- dachtenwisseling afsloot met de krachtige mededeling: „Als ze op mijn grond stonden, dan zou ik ze kappen. Als ik de baas was. dan ging het tegen de grond Maar ge lukkig ben ik niet de baas al dus een grinnikende wethouder. Jan Wagenaar bleek zaterdag morgen ook zeer uitgeslapen te zi/n. Toen van de zijde van de winkeliers werd gesuggereerd dat de achter het winkelcentrum liggende weg getje wellicht tegen een symboli sche prijs aan de gemeente ver kocht zou kunnen worden, ging de wethouder daar onmiddellijk op in. Wagenaar: „Dan moeten we daar ook niet langer over ouwehoeren Want prijzen van f 20— of f 25- per meter - dat is er voor gevraagd - is natuurlijk waanzin. Op die grond is het hele plan daar de mist in gegaan. Overigens is het nog maar de vraag of deze poging van Wagenaar om het ijzer te smeden toen het heet was. succes zal heb ben. Want het zijn niet alle win keliers, die eigenaar zijn van de bewuste grond (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Als het aan wet houder Jan Wagenaar (VVD) ligt dan wordt de westzijde van De Biezenkamp weer opengesteld voor autoverkeer. Ook wil de wet houder het zandpad achter de winkels laten verharden om zo doende tot een zogeheten „zoe kroute" te komen. Ook leett bij de wethouder van ruimtelijke ordening de gedachte om de boomgaard tussen de As- schatterweg en het chinees res taurant de Pauw te rooien en te vervangen door een parkeer plaats. Al met at ontstaat dan voor automobilisten de mogelijkheid om om het winkelcentrum heen te rijden, waarbij bovendien vol doende parkeerruimte beschik baar zal zijn. Dit alles tot genoe gen van de winkeliers op de Bie zenkamp, die de laatste tijd bij voortduring hebben aangedron gen op verbetering van de ver keerssituatie bij hun winkelcen trum. Jan Wagenaar lanceerde zijn plan nen rondom De Biezenkamp afgelo pen zaterdag aan het begin van een rondwandeling met genodigden De leden van de raadscommissie Ruim- teli|ke Ordening, de werkgroepen naar niet verhinderen er in zijn inlei ding op te wijzen dat van de oor spronkelijke plannen rond de Bie zenkamp weinig terecht was geko men „Theoretische oplossingen bli|- ken in de praktijk toch vaak niet te kloppen," aldus de wethouder KNELPUNTEN De Biezenkamp-winkeliers hadden Wagenaar schriftelijk laten weten welke knelpunten er in hunogenzi|n De wethouder las dat schrijven voor en kwam vervolgens met de gedach ten van gemeentezijde op de prop pen, die op veel punten overeenstem den met de wensen van de winkeliers Behalve de boven reeds vermelde zoekroute kwamen onder meer aan de orde het kruispunt van het fietspad om de Biezenkamp en de doorsteek tus sen Rabobank en Spar door van en naar het parkeerterrein aan de oost zijde van De Biezenkamp Dat is een vooral voor fietsers gevaarlijke situ atie De oplossing zou kunnen be staan uit het creeren van een voor rangsregeling voor het fietsverkeer automobilisten die tot vlak voorde Rabobank zijn gereden maken van het fietspad gebruik om weg te rijden in de richting van de Hamersveldse- weg Het gemeentebestuur zal met de directie van de Rabobank contact opnemen om hier een oplossing voor te vinden Kerkgebouw gereed pag. 3 Veel belangstelling voor veiling boerderij pag 5 Klein Ongerief pag. 5 Jeugdraad weer bezig met open jongerencentrum pag. 7 Halfvastenbalpag. 7 Oversteekplaats Hogeweg gereed pag. 9 Achtervelds nieuws pag. 9 Sportpag. 11 Loep op Leusdenpag. 13 Mens in z'n werkpag 13 Het gezelschap genodigden luistert naar de plannen van wethouder Wagenaar LEUSDEN Op donderdag 20 maart wordt van 20.00tot21.30uurin het gemeentelijk expositiecentrum, Zwarteweg 16a informatie gegeven over de plannen Munnikhove en Bos veld. Op deze expositie, waar des kundigen aanwezig zijn voor het ge ven van de nodige tekst en uitleg, worden de ontwerpgebiedenkaart en de voorlopige ontwerpen van de 245 in Munnikhove en Bosveld te bouwen premiekoopwoningen. Tevens kan op de expositie kennis worden genomen van een ontwerp- uitwerking voor een deelgebied waar premiekoopwoningen zullen komen te staan Verkeersaangelegenheden en Mid den- en Kleinbedrijf en de winkeliers van De Biezenkamp waren door het gemeentebestuur uitgenodigd om de verkeerssituatie rondom het winkel centrum van nabij te komen bekijken Van de veertig genodigden waren er zaterdagmorgen slechts een stuk of twaalf aanwezig Het mocht Waae- parkeren op het terreintje voor de Rabobank blijkt moeilijk te zijn De mogelijkheid bestaat om dat terrein tje aan de zijde van defirmaTolboom enigzins uit te breiden, zonder dat daarbij de drie daar staande platanen in gevaar komen de weg die loopt vanaf de Hamers- veldseweg voor de firma Tolboom langs in de richting van het parkeer terrein naast De Pauw zal voor het chinees restaurant recht worden doorgetrokken Er zit nu een slinger tje in. wanneeraan de westzijde het er nu liggende fietspad er uit wordt ge haald en wordt vervangen door een voor auto's open te stellen weg, dan LEUSDEN - Zoals reeds eerder aangekondigd zullen op donderdag 20 maart a.s. in het sportpark Vallei kanaal schietproeven worden ge houden, waarvan de uitkomsten be palend zullen zijn voor het antwoord op de vraag ot en zo ja, onder welke voorwaarden een schietcomple* in het sportpark Valleikanaal kan wor den gerealiseerd, zonder dat de be woners van de wijk De Wetering hiervan geluidsoverlast ondervin den. Reeds tweemaal eerder zijn schietproeven gehouden, waarvan éénmaal in combinatie met geluidme- tingen Over de uitkomsten hiervan zijn Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. eenter. met name vanuit het overleg met een vertegenwoordiging van de wijkraad ,,De Wetering", vragen gere zen op grond waarvan wij het gewenst en nuttig achten om aan de hand van schietproeven nogmaals geluidmetin gen te laten verrichten Dit geldt temeer nu beschikt kan worden over de richtlij nen voor het meten en beoordelen van schietlawaai uitgegeven door het mi nisterie van volksgezondheid en mi lieuhygiëne De schietproeven op 20 maart zullen dan ook aan de hand van deze richtlijnen die gebaseerd zijn op een onderzoek door het Instituut voor Zintuigfysiologie TNO. worden gehou den Leden van de Schietvereniging Leusden zullen als schutters optreden Op de uitvoering van de schietproeve! zullen medewerkers van het bureau Hinderwetzaken en Schietveiligheid van het ministerie van defensie toezicht houden. Tevens zullen zij de geluidme tingen verrichten Bovengenoemd bu reau ressorteert onder directeur mate rieel van de Koninklijke Landmacht, die in het kader van de hinderwet belast is met de advisering omtrent het te ver wachten geluidniveau van een even tueel schietcomplex in het sportpark Valleikanaal De schietproeven zullen op 20 maart rond het middaguur starten en met tus senpozen voortduren tot in de vroege avonduren Belangstellenden kunnen zich ter plaatse van de schietproeven op de hoogte stellen, echter wel met het verzoek om zich te houden aan de aanwijzingen van de daar aanwezige functionarissen Verwacht wordt dat de uitkomsten van de schietproeven bin nen twee maanden bekend zullen zijn (Van een onzer verslaggevers) LEUWDEN - In Leusden en di recte omgeving zullen de komen de tijd een aantal proeven worden gehouden in het kader van de zo geheten Gelectra-experi- menten van de Technische Hoge school in Delft. Aldus heeft de voorlichtingsdienst van de TH dezer dagen in een persbericht laten weten. Wellicht zal al deze week, tij dens de schietproeven in het sportcomplex Valleikanaal, een ploeg wetenschappelijk mede werkers en studenten van de TH met geavanceerde apparatuur in Leusden aanwezig zijn. Mocht dat niet lukken, dan zal in ieder geval begin volgende maand een aan vang met de proeven gemaakt worden. Volgens de eerste informatie gaat het om een experiment waarbij getracht wordt om ener gie uit geluid te winnen. Onder auspiciën van de ministers van Wetenschapsbeleid en Economi sche Zaken schijnt daar de afge lopen jaren in Delft hard aan ge werkt te zijn. De proeven in Leus den zijn de eerste buiten de Delft- se laboratoria. zullen de grootste parkeermoeilijk- heden daar ook wel verholpen zijn, zo wordt verwacht TOEGANG Resteert bij dit alles het probleem dat de situering van de toegang van het winkelcentrum aan de Asschat- terweg ongelukkig is Volgens Wage naar is daar wellicht het een en ander aan te doen, wanneer de boomgaard langs de Asschatterweg tot een par keerterrein wordt omgewerkt. De wethouder wees er in dit verband op dat het verzorgingstehuis 't Hamers- veld te kennen heeft gegeven te wil len uitbreiden met 24 units voor bej aarden Deze zouden moeten komen te staan op een deel vanhet parkeer terrein voor 't Hamersveld Volgens de wethouder is het gemeentebe stuur bereid daar medewerking aan te verlenen Het betekent echter wel dat er een hoeveelheid parkeerruimte komt te vervallen Ook daarom acht de wethouder de aanleg van een parkeerterrein op de plaats waar nu de boomgaard ligt wenselijk. Van de aanwezigen toonden vooral de winkeliers zich zeer opgetogen vervolg op pagina 7 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Vanavond (dinsdag 18 maart) vergadert de werkgroep „Verkeersaangelegenheden". De vergadering begint om 20.00 uur in het gemeentelijk voorlichtingscen trum aan de Zwarteweg 16a. Deagen- da ziet er als volgt uit: 1. Opening/mededelingen/informa tie. 2. Vaststelling verslag vorige verga dering 3. Brief Tam. Horn en Godefrooij in zake parkeren Travertijn 4. Brief Mw. van der Scheer inzake fietspad langs Torenakkerweg. 5. Brief basisscholen Groenhouten inzake een zestal voorstellen. 6. Eikenlaan/Biezenkamp 7. Rondvraag 8. Sluiting zie ook de rubriek „Klein Onge rief". baars woningen bv. Bemiddaling bij aankoop an vaikoop van onroarand goad. Hamersvaldsawag 10a, 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-943880. LEUSDEN Maandagochtend 17 maart werd op het bouwterrein van De Hamershof de eerste woning op geleverd van de in totaal 103 daar te realiseren woningen. Van dat aantal Is op dit moment ongeveer een derde verkocht. De eerste woning wordt betrokken door het echtpaar R P G Hessles, zij zijn de eigenaars van een van de woningen die boven de winkelpan den worden gerealiseerd De eerste sleutel werd aan het nog jonge echt paar overhandigd door de heer Ror- ije, hoofdopzichter van Delta Lloyd,

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1