Bouw gereformeerde kerk (Vrijgem.) bijna gereed 25 maart: yoga in Hakhorst Zaterdag 29 maart officiële opening: Films in de Marcuskerk Interkerkelijke vrouwen vragen om subsidie Ontspringt Impala-handbal degradatie? DINSDAG 18 MAART 1980 plaatselijk nieuws LEUSDEN Dinsdagavond 25 maart wordt er door Erik Bruyn een lezing gehouden in boerderij De Hak horst. Er worden dia's vertoond over de sociale en a-sociale kanten van yoga in India. Erik Bruyn maakte onlangs een reis onder andere langs verschillende yoga-ashrams. Dit is slechts een klein onderdeel van het brede scala aan cultuur-uitingen uit de wereld van Hindoes en Boeddhis ten in India. In de Vishwayatan-ash- ram, die Erik Bruyn bezocht in New Delhi, wordt yoga ook doorzieken en LEUSDEN Woensdag 19 maart worden er in de Marcuskerk vanaf 14.00 uur weer kinderfilms vertoond. Deze middag worden tekenfilms ver toond met Yogi de Beer, Popeye, Woody Woodpecker en ander stripfi guren. De toegangsprijs bedraagt 's Avonds wordt voor volwassenen be komedie Paniek in het Grand Res taurant van Louis de Funès vertoond ^Aanvang van de voorstelling is om 19 30 uur. de toegangsprijs bedraagt '2.50 herstellenden benut, om iedereen te laten delen in de genezende krachten van hatha-yoga oefeningen. Ook de A-sociale kanten van rondtrekkende yogi's werden door Erik Bruyn niet alleen met veel omzichtigheid in beeld gebracht, maar ook bijna aan den lijve ondervonden. Het belooft een zeer interessante avond te worden voor ieder die be langstelling voor yoga heeft Niet alleen door in beeld de grote tegen stelling tussen yoga te zien in het verre oosten en hier. maar vooral ook omdat er na het tonen van de dia's volop gelegenheid is tot vragen stel len. Erik Bruyn is yoga- en meditatie instrukteur in Amsterdam Hij is di- rekteur van de Stichting Universum, een stichting die aktief is op levens beschouwelijk gebied en ernaar streeft yoga en meditatie te presente ren in een vorm die aangepast isaan de behoefte van de westerse mens Erik Bruyn heeft al meerdere excur sies naar Tibet. India en Japan ge maakt. over deze onderwerpen zijn van zijn land ook diverse boeken verschenen De avond begint m 19 45 uur en duurt tot 22 uur Eventuele inlichtingen bij Ria Abels, tel. 941886. of bij Henk ter Haar. tel. 942147 Yogi tijdens uitvoering van shirshasana. LEUSDEN De jaarvergadering van de Interkerkelijke Vrouwen Con tactgroep, woensdag 12 maart, ge houden in de Marcuskerk verliep op ontspannende wijze. Voor de pauze kwam het meer serieuze deel aan de orde. De opening werd verricht door voorzitster Ineke van Berkel, die en kele mededelingen deed en de in- en uitgaande post behandelde. Verder wees zij op het feit dat de contributie verhoogd moet worden tot f.30,— (was f.27,50) om wat meer armslag te krijgen en tevens de vele kleine onkosten die nu door het be stuur worden betaald, enigszins te kunnen vergoeden. De leden gingen hiermee akkoord en gingen tevens akkoord met het aanvragen van subsidie, hetgeen vo rig jaar nog afgestemd werd Het grootste voordeel van subsidie wordt gezien in de kostenbeperking van de leden die aan cursussen of studieda gen willen meedoen. Tinka Bunt, pe- ningmeesteresse deed verslag van het financiële wel en wee van de groep Tineke Baars, secretaresse, las het jaarverslag voor waarin te lezen valt wat de Interkerkelijke Vrouwen Con tactgroep het afgelopen jaar heeft gedaan Zo werd het vorige seizoen afgesloten met het bezoeken van een klooster in Driebergen, gevoiga door een fondue-avond Het nieuwe sei zoen startte met een puzzelfietstocht. Het afgelopen jaar zijn er diverse onderwerpen behandeld zoals: va kantie houden in het licht van de bijbel: werken, werkloosheid en in komstenmatiging. persoonlijke om gang met de bijbel, het boek Esther en het verhaal van Kamerling UTRECHT Het heren-handbal team van Impala heeft door van U.D. 3 te winnen 50% van de degradatie dreiging afgewenteld. De overige 50% staan in de slotwedstrijd tegen DSO op het spel. Het in de domstad plaatsvindende treffen tussen U.D. en de Leusdense formatie was voor beide dearadatiecandidaten van het Mevrouw Landsaat Kwam vertellen over het ..Leger des Heils". toegelicht. met dia's De Kerstviering werd ge- houden, en werd een avond aan bloemschikken besteed en diverse 3 vrouwen zorgden voor afvaardiging onder andere in de Vrouwenraad, de oecumenische kring en de VAC (Vrouwen Advies Commissie) voor de woningbouw Er zijn studiedagen bezocht en vier koffieochtenden georganiseerd die redelijk goed bezocht werden Na dit verslag was er een kleine pauze, waarna de dames zich met het meer ontspannende deel van de avond konden bezighouden in de vorm van diverse bekende en zelf uitgedachte spelletjes. grootste belang. Geen wonder, dat nervositeit hoogtij vierde met veel balverlies en weinig benutte kansen over en weer. Van krachtsverschil was in de eer ste speelhelft weinig te merken en met 8-9 in het voordeel van de bezoe kers werd de rust bereikt. Het praatje van de trainer in de pauze j bracht de kalmte grotendeels terug in - de Leusdense poeg. die tot 9-14 kon uitlopen UD kwam terug tot een verschil van drie treffers (15-18). doch Impala trok toch aan het langste einde en sloot met 15-21 winnend de ontmoeting af De doelpuntenmachine werd be diend door Gerard Voskuilen. Robde Valk. Ed Zwakman, Theo Prinsen, r .Ins Maas en Arris Leyenhorst entree De laatste hand wordt gelegd aan de afwerking van de Koningshof. ningshof" ook al een koster aange trokken. het is de heer J. L. de Gans De heer de Gans woont nu nog in Tiel, met medewerking van de Ge meente Leusden hoopt men echter binnen niet al te lange tijd een pas sende woonruimte gevonden te heb ben Op zaterdag 29 maart zullen de genodigden van 9.30 uur tot 10.00 uur door het kerkgebouw rondgeleid worden. De officiële opening zal plaatsvinden van 10.00 uur tot 12.00 uur. Vanaf 1 uur is er voor de kerkle den een non-stop programma met bijdragen van alle verenigingen en koren. Voor belangstellende Leusdenaren wordt er op maandagavond 31 maart ,,open hof" gehouden van 8 tot 10 uur. Het exterieur van de Koningshof. VERENIGINGEN De Gereformeerde Kerk (Vrijgem.) in Leusden heeft vele verenigingen binnen haar organisatie Men heeft jeugdverenigingen voor jongeren, gemengde jeugdverenigingen voor boven de 18-jarigen, vrouwenvereni gingen. een mannenvereniging, een gemengde vereniging en een tweetal koren De diverse verenigingen hou den zich vooral bezig met bijbelstu die Een honderdtal jongens en meisjes volgen catechisatie, verdeeld over zeven groepen KONINGSHOF Als naam voor de kerk heeft men gekozen ..Koningshof" Deze naam werd gekozen uit een zestigtal inzen dingen van gemeenteleden Vooraf had men wel een drietal criteria ge noemd waaraan de naam moest vol doen De naam moest een gebouw aanduiden, het moest duidelijk' zijn dat het om een kerk ging en de naam moest een binding hebben met Leus den. Inmiddels is er voor de ,Ko- 1,85 MILJOEN GULDEN Het gehele gebouw heeft in totaal f 1.85 miljoen gekost „Toch kan je niet zeggen dat de kerk is gebouwd door mensen met grote bankrekeningen' aldus ds Nap. „ge wone mensenhebben het moeten doen Ook de zusterkerk in Amers- foort-centrum heeft in de kosten bij gedragen De 160 gezinnen waaruit de geref. kerk (Vrijgem in Leusden bestaat, zagen de noodzaak van een kerkgebouw in en hadden het geld er voor over „Er is wel de opmerking gemaakt dat we een „rijke "kerk zijn", verklaarde de predikant In materiële zin wees hij het woord „rijk" van de hand, „We voelen ons RIJK omdat de verkondiging van het evangelie mogen beleven en omdat we in het besef leven een kind van God te zijn", aldus ds Nap LEUSDEN Zaterdag 29 maart zal >Jet nieuwe kerkgebouw van de Gere- 1- >rmeerde Kerk (Vrijgem.) officieel - eopend worden, de dag daarop zul- in de eerste kerkdiensten gehouden unnen worden. De kerk, die de aam „Koningshof" heeft gekregen, te vinden op de kruising van de £Jlamersveldseweg en de Centrum- i leg. Door het in gebruik nemen van en eigen kerkgebouw komt er voor cb e nog steeds groeiende kerkelijke emeente een einde aan het steeds ijpender wordende ruimtegebrek. De Gereformeerde Kerk (Vrijgem.) je Leusden werd geïnstitueerd op 6 Rr mi 1976, op dat moment telde de erkelijk gemeente 503 leden. Nu telt -R: e kerk ruim 630 leden. Aanvankelijk ferden alle kerkdiensten gehouden het kerkgebouw van de Hervormde Jemeente in Leusden-Zuid Al vrij nel werd een bouwcommissie inge- teld om de bouw van een eigen erkgebouw voor te bereiden Deze ommissie heeft haar taak op dit genblik zo goed als beëindigd, de ■erste oplevering van het kerkge bouw heeft inmiddels al plaatsgevon den ot nu toe werden de bijeenkomsten an de vele verenigingen die de gere- ormeerde kerk (Vrijgem.) telt, op erschillende plaatsen in Leusden gehouden Zo werd er vergaderd in Ie Marcuskerk. 't Trefpunt, eetcafé J Ie Hakhorst. de Gereformeerde ba- isschool etc. Begin 1979 werd het Ruimtegebruik nog schrijnender. vanaf dat moment was de dorpskerk in Leusden-Zuid alleen nog maar beschikbaar voor de middagdiens ten Voor de morgendiensten kon toen gebruik gemaakt worden van het kerkgebouw van de Amersfoortse zusterkerk. Aan alle omzwervingen komt volgende week een eind als het eigen kerkgebouw wordt openge steld. Het gebouw heeft voldoende ruimte om alle verenigingen in onder te brengen MEDEWERKING Een van de vergaderruimten van de Koningshof. nog niet bekend is De hoofdingang van de kerk ligt op dit ogenblik nog niet aan een straat, voorlopig zal een verhard voetpad worden aangelegd naar de Centrumweg Op 17 mei 1979 werd de eerste paal geslagen voor het nieuwe onderko men van de Gereformeerde gemeen te (Vrijgem voor de kerstdagen was het gebouw al glasdicht De hoofd aannemer. het bouwbedrijf van Buuren uit Leusden. heeft zich hier mee strikt aan het bouwschema ge houden. INDELING KERK Het kerkgebouw is ontworpen door het architectenbureau P Blok huis te Amersfoort. Het is gebouwd in de vorm van een zeshoek en geheel opgetrokken uit rode baksteen De grote kerkzaal biedt plaats aan 511 personen, inclusief de 21 zetels voor de kerkeraadsleden. welke hun plaats zullen innemen op de verho ging vóór in de kerk Op deze verho ging is verder plaats voor de avond maalstafel en het doopvont De cen trale plaats wordt op de verhoging ingenomen door een zeer fraaie preekstoel „Een dynamische preek stoel tegen een statische achter grond" zoals dominee M Nap het uitdrukte Het preekgestoelte geheel vervaardigt van tropisch hardhout is gemaakt door de fa van Eeken uit Leusden Telt de eigenlijke kerkzaal ruimte voor 511 kerkgangers, door wegtrek ken van een gordijn kan ook een achter de kerkzaal gelegen ruimte gebruikt worden, zodat er plaats is voor 633 mensen. Er is gekozen voor het gebruik van losse stoelen inplaats van banken om wat flexibeler te zijn bij de indeling van de zaal Naast de grote kerkzaal. met de erachter liggende zaal. telt de kerk nog een aantal andere kamers en zalen Er is een ruimte voor een kantoor waar de administrateur of de scriba zijn werk kan verrichten, er is een kerkeraadstcamer. verder zijn er nog drie zalen met resp 25. 30 en 40 zitplaatsen De kleinste ruimte zal waarschijnlijk gebruikt worden voor een kindercrèche gedurende de kerkdienst Opvallend is verder een zeer grote hal met garderobe, in de hal is een buffet te vinden van waaruit koffie etc. geserverd kan worden Naast een aantal „normale" toiletten is er in de kerk een aangepast toilet te vinden voor gehandicapten, een voorziening die men in ander openbare gebou wen nogal eens mist De grote kerkzaal. De gemeente Leusden heeft vanaf de beginfase volop haar medewer king verleend Deze medewerking gaat nog steeds door. toegezegd is om vóór de opening van de kerk de groenvoorziening rond het gebouw in orde te hebben Aanvankelijk zag het er naar uit dat er problemen zouden ontstaan rond de plaats waar het kerkgebouw zou moeten komen De kerk zou moeten verrijzen op een plaats die deel uit maakt van het gemeentelijk deelplan H2. een deelplan dat door Gedepu teerde Staten werd afgekeurd Mede door de medewerking van de ge meente werd voor de plaats van het kerkgebouw door G S een uitzonde ring gemaakt Op 14 juni 1978 kreeg de bouwcommissie te horen dat G S geen bezwaar maakte Dat het deelplan H2 niet goedge keurd werd. betekent wel dat het stratenplan rond het kerkgebouw

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3