Jeugdraad boog zich over plaats jongerencentrum Halfvastenbal Gouden Klomp wat 'n dondersfijne sweaters! Toegang vanaf Asschatter- weg moet worden verlegd JouwSuperspecialistin leansmode leusder1 krant „Midden Krakhorst enige mogelijkheid" Astma-fonds zoekt collectanten Schoolraad vergadert plaatselijk nieuws LEUSDEN Als een van de be langrijkste onderwerpen in de jeugd raadsvergadering van 13 maart is opnieuw het open jeugd- en jonge rencentrum aan de orde geweest. Naar aanleiding van de brief van b. en w., waarin zij de drie mogelijkheden voor de plaats van een openjeugd- en jongerencentrum met de voor- en nadelen opsommen laaiden de dis cussies opnieuw op. Op grond van de uitgangscriteria, opgesteld door de jeugdraad, blijft Midden Krakhorst als enige moge lijkheid over. Maar ook daarbij zijn diverse kantte keningen te plaatsen Vooral de de centrale plaats is een bezwaar ..Ei genlijk is geen enkele plaats ideaal, maar moet er nu weer gepraat wor den over andere plekken, terwijl ons verzekerd is dat er niets anders voor handen is9" aldus Gerard Clooster- man, voorzitter van de jeugdraad Afgesproken wordt, dat er een brief naar de gemeente gaat waarin staat dat de jeugdraad Midden Krakhorst als de minst slechte plaats ziet Op grond van de criteria zullen tevens de nadelen die aan deze plaats kleven worden genoemd De brief van Ria van Heusden en Gert de Weerdt. namens 70% van de ialfvastenbal in Ros Beyaart LEUSDEN/CENTRUM De Gou- en Klomp heeft zaterdagavond in 'ite een dikke punt gezet onder het arnavalsseizoen 1979-1980. Dat erd voltooid verleden tijd met het eel goed verlopen Halfvastenbal in el Ros Beyaart. Nu volgt nog de Piekperiode van PrinsHeerlijk m. als trainer ten gunste van het a.s. :hoolvoetbaltournooi tot de ko- ende elfde van de elfde, waarna hij jn biezen kan pakken. Een prolon- atie zit er niet in. Toch heeft het oeiende pretvolkje van Leusden de Igelopen winter vlot doorgebracht iet een uitstekende prins. Hij was tief en vindingrijk, voorzien van en royaal samenwerkingsgevoel en ehept met een vlotte babbel. Deson- anks bleef hij bescheiden en heeft j zijn racefiets nog steeds niet inge- lild voor een automobiel. Het was gezellig druk op de af- iheidsparty van zaterdagavond en >oral de locale sportclubs waren oed vertegenwoordigd Hetmuzika- trio Fix-Fox bestond bovendien uit er man. hetgeen trouwens al buiten et Ros goed was te horen Enkele iste relaties vielen op door hun wezigheid. maar nieuwelingen vul den de gaatjes Zoals een onder een pet verborgen boomlange figuur, die gewoonlijk in de Hakhorst gesigna leerd wordt Wie het geluid en de drukte wegdacht, kon spreken van een rustige avond Niet gecostu- meerd en bezocht door veel burgers, een handvol boeren en wat buitenlui, waarvan een aantal uit de kroonkolo nie Achterveld Zelfs de prins was gewoon in een sportpak en dat was even wennen Niet evenwe voor o m EllvEDSkamp, die het zalig vond om met zijne heer- lijkheid-in-burger over het parket te schuifelen Doden zijn op de slot- avond met gevallen Wel een dien blad met 12 volle glazen bier om elf uur elf (maar dat was zuiver toevallig) of wat later Dat heeft gezorgd voor ..spetters", maar dankzij dezwabber- vaardigheid van een opvallende per soonlijkheid uit Leusden-Zuid (thuis opgedaan Jan9) bleef de schade be perkt tot een dozijn consumptiebon nen LEUSDEN Een miljoen Neder landers, dat is een op de veertien mensen, lijdt aan astma en aanver wante ziekten. Bij kinderen ligt dat getal nog hoger: een op de zeven. Er is nog weinig bekend over de oorza ken. de aandoeningen zijn niet echt te genezen. Zij zijn na kanker, hart-en vaatziekten de derde doodsoorzaak in Nederland. Astma veroorzaakt een groot percentage van alle arbeidsver zuim en vroegtijdige invaliditeit. Ast ma heeft verregaande gevolgen voor de maatschappij en ook voor de pati ënt zelf. Jonge patiënten raken ach ter op school, oudere patiënten moe ten vaak verzuimen op hun werk. LEUSDEN De gemeenschappe lijke schoolraad voor het openbaar onderwijs in Leusden vergadert don derdag 20 maart in De Bongerd Aan vang van de vergadering is om 20 00 uur en op de agenda staan: 1 opening Het Astma Fonds is al zo n twintig jaar bezig met de bestrijding van astma, en met succes Er wordt voor lichting gegeven aan artsen, de pa- tienten zelf en aan het publiek Ook wordt er wetenschappelijk onder zoek gesteund en worden patiënten geholpen bij het aanpassen van hun woning Het Astma Fonds heeft om al die aktiviteiten te bekostigen natuurlijk veel geld nodig, wat voorhet grootste deel komt van de jaarlijkse collecte, die binnenkort weer start Wanneer u over vrije tijd beschikt, bent u welkom mee te helpen aan de collecte, mocht u er wat meer vrije tijd voor over hebben, dan kunt u zelfs meehelpen aan devoorbereiding van de collecte Deze collecte wordt dit jaar gehou den in de week van 28 april tot en met 4 mei Wilt u helpen en wenst u meer informatie, dan kunt u zich wenden tot de plaatselijke organisatrice Truus de Kluijver. telefoon 942846 MIETERS Wil je wat beleven? Kom dan even neuzen in die reuzekeuze van sweaters bij Texshop. En je ontdekt 't meteen: deze wereldwijde kollektie sweaters is in één woord (juist ja) MIETERS! 2 notulen vergadering 14 februari 1980 3 waarneming secretariaat van de schoolraad gaarne suggesties van uw kant betr geschiktecandi- daten, al dan niet leden van de schoolraad 4 ingekomen stukken en medede lingen 5 besluitenlijst no 52 beheersvormen openbaar onderwijs no. 63 informatie-avond voorjaar 1980 no 74 bespreeking met O A D betr werkzaamheden school- begeleiders binnen gemeente Leusden 6 agenda-onderwerpen Werkgroep Onderwas 3 april a s a ervaringen met/meningen over gezamenlijke schooltijden/ va kantieregelingen b evt verschuivingen in afname 0 A D -pakket bij de diverse scho len per 1-8-80 c taakomschrijving Werkgroep Onderwijs d prognose leerl tallen per 1-8-80 1 v m benodigde lokalen e advies voor afspraak betr. leer lingenwerving: voorstel van de schoolraad 7 voorstel tekst betr openbaar on derwijs in de jaarlijkse gezamen lijke advertentie voor aangifte van leerlingen bij het kleuter/lager on derwijs in Leusden 8 voorstel definitieve reactie van de schoolraad op Nota Onderwijs aanwonenden van Midden Krak horst. kon niet besproken worden omdat deze pas op de vergadering uitgedeeld werd en de vergadering zelf al erg uitliep In het kort komt de brief op het volgende neer De briefschrijvers hebben de indruk dat zij door de jeugdraad aan het lijntje zijn gehouden wat betreft hun be zwaren tegen het open jeugd-en jon gerencentrum aldaar De raad wordt verweten een bestem ming is de 2e fase voor sociaal cultu rele doeleinden ..vergeten' te zijn zoals een woordvoerder van de ge meente dat ook tijdens de vergade ring van de commissie welzijn heeft gezegd Ten slotte wordt een idee voor de jeugdraad aan de hand gedaan, het college te verzoeken de raad voor te stellen een deelplan te wijzigen ten gunste van sociaal culturele aktivitei- ten in de 2e fase Op de volgende vergadering van de jeugdraad zal de brief aan de orde komen Tot slot het onderwerp plangroep Voor dit punt was Henneke Bijster- veld namens de gemeente aanwezig om eventuele vragen en problemen aan te horen en eventueel op te lossen De meeste groeperingen hadden hun enquéteformuleren in gevuld Wat praktisch nergens naar voren komt. is een planning op lange re termijn Voor de meeste jongerencentra vinden die jongerencentra zelf. is dit niet te realiseren Er wordt vaak plot seling een nieuw aktiviteit bedacht Toch pleitte Wil Berendts. die in het dagelijks bestuur van de jeugdraad zit. voor het nog eens samen praten om problemen te inventariseren, niet alleen op financieel gebied. En ook om gegevens uit te wisselen zodat er wanneer er veel overlappingen of hiaten zijn. deze geconstateerd kun nen worden ledereen ging hiermee akkoord op de afgevaardigden van De Klont (Achterveld) na Zij vonden dit in Achterveld niet no dig omdat daar een goed overleg is en de Klont aktiviteiten organiseert die andere groeperingen in Achter veld niet houden Deze achter de winkels gelegen onverharde weg loopt van de westzijde van de Biezenkamp naar het parkeerterrein aan de oostzijde. Wagenaar zou tot aankoop en verharding en van het pad willen overgaan om zodoende de rondrit om het winkelcentrum mogelijk te maken. over de plannen van wethouder Wa genaar Ook van de zijde van de aanwezige raadsleden klonk regel matig goedkeurend gemompel Van ambtelijke zijde werd de wethouder echter af en toe wat afgeremd in zijn enthousiasme. Zo wees gemeente- werken-direkteur M Pais er bijvoor beeld op dat openstelling van de westzijde van de Biezenkamp voor autoverkeer best een zinvolle ge dachte kan zijn, maar voorlopig nog wel in strijd is met het geldende bestemmingsplan Dat schrijft op die plaats het nu daar liggende fietspad voor Hoe een en ander uitpakt zal bin nen afzienbare tijd blijken Wethou der Wagenaar zegde toe zijn plannen en de daarop gedane suggesties in een voorstel te vervatten, dat op korte termijn in de betreffende werkgroe pen en commissies aan de orde zal worden gesteld Deze boomgaard langs de Asschatterweg zou volgens de gedachtegang van Wagenaar gerooid moeten worden. Er moet een parkeerterrein voor in de plaats komen. Tevens zou dan de ongelukkige toegang van de Biezenkamp vanaf de Aschatterweg verbeterd kunnen worden. Zeist, Slotlaan 122 Veenendaal, Hoofdstraat 75 Wageningen, Hoogstraat 48 Ede, Grotestraat 29 Tiel, Waterstraat 8 (passage) Culemborg, Markt 20 's-Hertogenbosch, Hinthamerstraat 42 Ermelo, Stationsstraat 110 Barneveld, J. v. Schaffelaarstraat 14 Amersfoort, Utrechtsestraat 15

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7