pjïïh SB Werkgroep kiest voor verkeersobstakels vaniiaa» in m: lbisihi krant Twee nieuwe verkeers lichtinstallaties Noorderinslag Alternatief plan aan gemeentebestuur verzonden Werkzaamheden begin deze week begonnen r—GEEN BLOEMBAKKEN MEER OP DE EIKENLAAN: Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden ffi FOTO-KOPIE NODIG? Reimus&Snel Verantwoordelijk redakteur. BERT VOS Radaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 -3830AA Leusde&Centnim Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 10,50 per kwartaaL Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 20 MAART -11e JAARGANG NO. 75 -1980 <3^V, „Bruinhorst" voor omwonenden in huidige vorm onaanvaardbaar |Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Twaalf bewoners ran de Hamersveldseweg heb- jen het gemeentebestuur schriftelijk laten weten dat voor ren het plan voor het werkgele- jenheidsterrein „Bruinhorst" in je vorm waarin het nu is gepre senteerd onaanvaardbaar is. In sun brief zetten de bewoners van le Hamersveldseweg. die alle :eer dicht in de buurt van het oekomstige „Bruinhorst" wo- len niet alleen hun bezwaren uit ren tegen de gemeentelijke ilannen, maar bieden zij ook een loor hen meer aanvaardbaar al- ernatief. De bezwaren richten :ich vooral tegen het feit dat de aanleg van „Bruinhorst" enkele florerende agrarische bedrijven bedreigt en tegen de toename van verkeer op het betreffende gedeelte van de Hamersveldse weg, die het aan te leggen werk- gelegenheidsterrein ongetwij feld met zich mee zal brengen. De schrijvers van de brief menen dat aan deze bezwaren aanzienlijk kan worden tegemoet gekomen door de aansluiting van de nog aan te leggen Zuiderinslag op de Hamersveldseweg verder naar het zuiden te realiseren dan nu gepland is. Reeds eerder lieten agrariërs aan de Hamersveldseweg weten bepaald niet gelukkig te zijn met de aanleg van Bruinhorst Het werkgelegenheidster- rein, dat aan de westzi|de van de Ha mersveldseweg moet komen te liggen even ten noorden van het Pon-terrein, is gedeeltelijk bedoeld voor de vestiging van een aantal kleine ambachtelijke bedrijven Voor deze bedrijfjes is in Leusden momenteel geen plaats meer Daarnaast zou een deel van het terrein benut kunnen worden door Pon De nu protesterende bewoners van de Ha mersveldseweg wi|zen er echter op dat een en ander de bedrijfsuitoefening van enkele agrariërs in de direkte omgeving ernstig bedreigt Met name het bedrijf van G Apeldoorn - Hamersveldseweg 124 - zou helemaal ingebouwd raken door enerzijds het werkgelegenheids- terrein en anderzijds de splitsing Ha mersveldseweg Dit is het bedrijf van G. Apeldoorn, dat door het gemeentelijke Bruinhorstplan ernstig bedreigd wordt. Van de redaktie) LEUSDEN - De werkgroep ferkeersaangelegenheden had linsdagavond een volle bak. Niet Heen tal van middenstanders uit de iiezenkamp, maar ook een groot teel van de Eikenlaanbewoners was lanwezig om te horen wat de werk- |roep te zeggen zou hebben op de lesbetreffende voorstellen. Zoals bekend is de „Eikenlaan-affaire" al eerder in deze werkgroep aan de or de geweest. De vraag was toen wel of niet terug plaatsen van de (afsluitende) bloembak in de Eikenlaan Het antwoord werd na een vrij langdurige diskussie met de aanwezigen dinsdagavond gegeven, alle bloembakken verdwijnen Om de door automobilisten ontwikkelde snel- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. heden op de Eikenlaan tot een aanvaardbaar maximum terug te bren gen. zullen er op de Eikenlaan ver schillende wegversmallingen worden aangebracht, waardoor de breedte van de weg zal worden teruggebracht van vijf tot drie meter op deze plaatsen. Hoe dat allemaal er uit zal gaan zien, zal nog een kwestie van overleg zijn Zodra er verschillende schetsen gereed zijn. zal overleg worden gepleegd met de desbetreffende bewoners van de Eikenlaan Verder zullen maatregelen worden getroffen om het zware vrachtverkeer uit de wijk te weren, voor zover dit ver keer niet in deze wijk thuishoort. Een suggestie werd gedaan om op de ge meentelijke plattegronden een betere route aan te geven voor vrachtwagens naar de bedrijven aan de Eikenlaan Rozendaallaan 9 Leusden-C HINDERWET De nadelige gevolgen daarvan wor den in de brief aan het gemeentebe stuur als volgt omschreven a. De bedrijfsvoering wordt in ernstige mate belemmerd, doordat er geen wei land meer om de bedrijfsgebouwen aanwezig is Hierdoor kunnen vooral jonge en zieke dieren, die 's nachts op- gestald moeten worden niet meer bij de bedrijfsgebouwen gehouden worden b. Zoals bekend heeft deze agrariër zijn weidegrond gedeeltelijk aan de overzijde van de Hamersveldseweg Deze zal hij veelvuldig moeten overste ken met landbouwmachines en vee Doordat deze weg meer verkeer krijgt te verwerken ontstaat er een permanent gevaarlijke situatie. Naarmate dus min der weidegrond bij de bedrijfsgebou wen overblijft (bij het huidige plan niets meer) zal de Hamersveldseweg veel- vuldiger moeten worden overgestoken c. Bij het huidige gemeenteplan ver dwijnt er te veel grond ten behoeve van het plan Bruinhorst. Deze agrari sche ondernemer houdt dan te weinig grond over om een normale en verant woorde bedrijfsvoering te realiseren Het bedrijf wordt dus te klein om een arbeidsinkomen te verkrijgen. d. Hinderwet-technisch ontstaan er nog grotere problemen. Doordat de in dustrie bijna tegen de bedrijfsgebou wen komt gaan de afstandsnormen, die de Hinderwetvergunning eist, volledig verloren. Hierdoor ontstaat een situatie, waarop art 26 (Hinderwet) van kracht kan worden, namelijk ..Het opleggen van nieuwe voorwaarden en het wijzi gen of intrekken van reeds opgelegde voorwaarden". Op grond van genoemd artikel kan het produceren in de huidige bedrijfsge bouwen volledig stopgezet worden Bovendien kunnen noodzakelijke tech nische aanpassingen van de bedrijfs gebouwen en exploitatie daarvan on mogelijk worden uitgevoerd, omdat een vervolg op pagina 3 - Eerste woning in Hamershof Pag. 3 - Vanavond expositie Munnikhove Pag. 5 - Onderwijs in A'foort Pag. 7 Sport Pag. 9 •Loep op Leusden Pag. 10 - Uit in Amersfoort Pag. 12 FilmPag. 13 DOKTERSDIENST: 03425-1222. LEUSDEN - De voorbereidende werkzaamheden in verband met de plaatsing van verkeerslichten op de kruisingen Hamersveldseweg en Centrumweg met de Noorderinslag zijn begin deze week van start ge gaan. De werkzaamheden bestaan hoofd zakelijk uit het aanbrengen van een wegverbreding langs de Noorderinslag aan de zuidzijde en het aanleggen van een ..opvangfietspad" langs de Ha mersveldseweg aan de noordzijde van de Noorderinslag In de loop van juni zullen de verkeerslichten op de beide kruispunten worden geplaatst. Het ligt in de bedoeling de beide verkeerslichten te koppelen aan de reeds aanwezige installaties op de kruisingen met de Rossenberglaan en de Groene Zoom Deze koppeling kan in juli gerealiseerd zijn. De kruising Burg. de Beaufortweg - Groene Zoom wordt eveneens aange past t.b.v. een door lichten geregeld kruispunt De werkzaamheden zullen bestaan uit het aanbrengen van een strook asfalt aan de westzijde van de Groene Zoom. het aanbrengen van de nodige verhoogde verkeersgeleiders en het afsluiten van de Burg de Baufortweg aan de westzijde van de Groene Zoom voor motorvoertuigen -Op de kruisingen met de Hamersfveldseweg en de Centrumweg komen er op de Noorderinslag verkeerslichten. Hier een beeld van de werkzaamheden. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr 03420-6141 na vi)f uur 03420-4679 SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-940928. u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag Taxaties Hypotheken Ver7ekeringen Woonfotogids tv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-944569 MAANDAG 24 MAART SLUITEN WIJ ONZE WINKEL OP DE TORENAKKERWEG WINKELCENTRUM DE ROZENDAAL. Graag tot ziens op donderdag 27 maart v a. 10.00 uur In onze nieuwe winkel De Brouwerij 8 In de Hamershof. Let op onze openingsadvertentie 25 maart in de LK. TORENAKKERWEG 24. TEL. 033-944189.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1