KLEIN CNCECIEf Nilco Poortman in ribliotheek over bijbels, irenten en prentbijbels NACHT VAN HET HART INT HET INMLITIE-RAPPORT DINSDAG 25 MAART 1980 Loep op Leusden 15 OOSTENWIND IN DE HAMERSHOF Ga je een winkelcentrum bouwen. Doe je tevoren wind- proeven. Bouw je het winkel centrum zo dat van de vaakst waaiende winden uit de wes telijke hoek dus weinig hinder zal worden ondervonden. Staat erop de avond van de eerste winkelopening uitgerekend een zeer stevige oosterbries. Zodat veel bezoekers van die eerste winkelopening zich afvragen wat die Hamershof eigenlijk voor een tochtige bedoening moet jaan worden. Cortom: wind tegen voor meneer Spanjersberg van Delta Lloyd, de realisator van de Hamershof. Donderdagavond werd hij er in de werkgroep „Midden- en Kleinbedrijf" over aangesproken door meneer Spaans (voorzitter van de winkeliersvereniging, slager-in-ruste, lid van verschil lende gemeentelijke en CML- werkgroepen en -commissies, ontboezemer). Spaans was bij de opening van het Klerewinkel tje van Ans geweest en er bijna uit zijn jas gewaaid. Spanjersberg was ook bij die opening geweest en had helaas zelf ook „hinderlijke tochtver- verschijnselen" waargenomen. Evenals wethouder Jan Mande- maker en het VVD-raadslid Gerrit van Tiel, die ook toegaven bij Ans op de borrel te zijn ge weest. „Maar", zei meneer Span jersberg, „de Hamershof is nog Jet af en daardoor zijn er nu og veel gaten en hoeken, die lie hinderlijke tocht veroorza- ;en. Ik verwacht dat het beter :al zijn, wanneer de Hamershof laar is. We moeten wachten tot iet zover Is." at zullen we doen. Evenals we open dat het wat minder uit het >osten zal waaien. Overigens nerkte Spanjersberg op dat 'olgens zijn informatie deze ind slechts zo n vijf tot tien lagen per jaar zou waaien. En nocht dat anders liggen, dan unnen er altijd nog aanvullende naatregelen getroffen worden TWEE WINKELIERS Stelling: de mate waarin de voortgang van de bouw van de Hamershof goed verloopt is omgekeerd evenredig aan het aantal winkeliers dat de verga deringen van de werkgroep „Midden- en Kleinbedrijf" be zoekt. Als deze stelling juist is —bewijs het tegendeel maar eens dan gaat het momenteel erg goed met de bouw van het nieuwe hart van Leusden. Er waren donderdagavond slechts twee toekomstige ondernemers van de Hamershof bij de werk groepsvergadering aanwezig. Gaat het op een gegeven moment niet geheel naar wens met de Hamershof, dan weten de winkeliers heel best de werkgroepsvergadering te vinden, zo is in het verleden wel gebleken. De heer Spanjersberg had donderdagavond dan ook niets dan goed nieuws te melden. De werkzaamheden voorlopig zo voorspoedig verlopen dat men een hele lichte voorsprong op het schema heeft weten te bereiken. Spanjersberg: „De periode van wringen hebben we achter de rug." Wethouder Mandemaker, voorzitter van de werkgroep: dus medio september kunnen we het feest van de opening van de Hamershof vieren?" Spanjersberg: „Ongetwijfeld." BONI Om dat feest compleet te maken zou meneer Boni echter nog wel even meneer Spaans een plezier moeten doen. De firma Boni opent over enkele weken een grote unit in de Hamershof. Deze ligt aan de Hamersveldseweg. De units zijn voorzien van ruime, gebogen openingen, die bedoeld zijn om als etalage gebruikt te worden. Maar een zaak als de Boni maakt geen gebruik van etalages en dus heeft men die openingen dicht gemaakt. Spaans: „Met een soort spaanplaat dat ik af schuwelijk lelijk vind. Eerst dacht ik dat het tijdelijk was, maar ik heb gehoord dat ze dat zo willen laten. Ik zou me echt schamen voor die mooie Hamershof als dat zo bleef", al dus de heer Spaans, die zich ook nog afvroeg hoe een instan tie als de welstandscommissie zoiets nu over zijn kant kon laten gaan. VIJF - TWEE Niet alleen op de publieke tri bune was donderavond het aan tal winkeliers gering, ook in de werkgroep zelf ontbraken er nogal wat. Aanwezig waren alleen de heren Hendriks en Spaans. En voorts alle in de werkgroep zitting hebbende raadsleden. Getalsverhouding: vijf - twee in het voordeel van de raadsleden. En dat in de werkgroep die de belangen van de plaatselijke middenstand heet te behartigen. VISIE Ook weer aanwezig de heer J. Roggenkamp, hoofd Open bare werken van de gemeente. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om enig ongerief te lo zen, dat een commentaar in de Leusder Krant hem bezorgd had. Roggenkamp ging in op een commentaar van Bert Vos. (Leusderkrant, 13 maart 1980). Naar aanleiding van de discussie die er in de werkgroep „Ruimtelijke ordening" van het CML over 't Erf en de verkeersstructuur in het hoofd centrum was gevoerd, schreef Vos onder meer: „Waar het nu om gaat is een goede verkeers structuur te scheppen binnen het Hamershofgebied. De tot nu toe gevonden oplossingen lijken ons niet zo geweldig toe. Het lijkt weer op natte vingerwerk, ondanks alle inspanningen. En dat op zich is een opvallende zaak. Als men ergens alle ruimte krijgt om eindelijk een verkeers- struktuur te kreëren is het wel in De heren musici zaten ook danig op de tocht in de Hamershof. een gloednieuw winkelcentrum. Het is ronduit belachelijk, dat, nu een belangrijk deel van de Hamershof vrijwel gereed is, nog steeds gepraat moet worden over parkeerproblemen en auto- verbindingen binnen dit gebied. Dat zou het eerste geweest moe ten zijn wat had moeten plaats vinden. De Hamershof zou grotendeels autovrij worden en zeker het grote plein voor het gemeente huis. Wij zijn bang, dat op dit moment reeds die filosofie wordt verkracht uit angst voor de auto's èn uit angst voor de winkelende automobilist, die niet bereid zou zijn om een paar stappen te moeten doen om boodschappen te kunnen doen. Je zou bijna het gevoel krijgen, dat het allerbeste gestreefd zou kunnen worden naar parkeer plaatsen IN de winkels. Een sim pele voetgangerstunnel onder de Centrumweg door naar de Hamershof kon er niet af. Was te duur, te nat en niet mooi. Terwijl elders in Nederland de auto bakens worden verzet, is men is Leusden kennelijk nog steeds bezig om zich in te graven in auto's. De zotheid ten top." Met dat commentaar is Roggen kamp het niet eens: „als je dat zo leest zou je denken dat het met het verkeer in de Hamershof een grote janboel zou worden, en dat wil ik toch wel even rechtzetten." Aan de hand van een kaart de zogeheten contramal van het hoofdcentrum liet Roggenkamp zien wat de basis structuur van de verkeersloop door de Hamershof is. Twee in gangen vanaf de Centrumweg en van daaruit een zoekroute langs de verschillende parkeer terreinen. Een route die loopt over 't Erf. Dat is in alle tot nog toe gepresenteerde plannen zo geweest en Roggenkamp wees er op dat die basisstructuur al een jaar of misschien nog langer geleden in het CML en de raads commissie aan de orde is ge weest. Roggenkamp: „In het kader van de besprekingen over het nieuwe gemeentehuis worden nu een aantal afwijkin gen bekeken. Maar dat veran dert niets aan het basisplan. Als je nu zegt dat er sprake is van gebrek aan visie, dan zou achter het basisplan helemaal geen visie gezeten hebben." Wat Roggenkamp dus onjuist vindt. Maar, zo voegde hij daar aan toe, wanneer er behoefte bestaat om die basisstructuur nieuw ter discussie te stellen, dan moeten de geëigende personen en dat zullen in de eerste plaats wel de met ruimte lijke ordening belaste raadsle den zijn dat maar laten weten. M.K. EUSDEN Op woensdag 26 irt komt de bekende Nederlandse tlkenner en -verzamelaar Wilco 'oortman naar Leusden In de nbare leeszaal en bibliotheek aan lamersveldseweg zal hij vertellen Nederlandse bijbels en prenten idenaren, die een antieke bijbel jtten kunnen die meebrengen ^fco zal desgewenst daarover enige ^lichting verstrekken k e lezing begint om 20 00 uur. De I |ang is vrij. Men kan daags te I tn toegangskaarten ophalen tij- s de openingsuren van de open leeszalen EKZAAL VAN DE DERLANDSE BIJBELS nnenkort komt van de hand van o C. Poortman het boek uit over else prenten, „Boekzaal van de erlandse Bijbels" Het wordt uit- even te Utrecht door de Uitgeverij Banier". Voor de vele bijbellief- )ers in Amersfoort en Leusden zal en welkom bericht zijn' et boek bestaat uit drie delen in band. Het is de neerslag van al o Poortmans studies over de Ne- andse Bijbels de eerste boekzaal (=bibliogra- heeft Poortman de Nederlandse els beschreven, inclusief de Ne- andse handschriften en de incu- elen. tot 1850 e tweede boetezaal is gewijd aan lederlandse prentbijbels et derde deel is een boekzaal van Nederlandse uitgaven van Flavius phus. ilco Poortman vertelt graag en over „zijn bijbels". Hij houdt >sities en lezingen door het gehe id En hij weet zijn toehoordersde westering voor de bijbel over te igen. zelfs als deze tegen vele n van de inhoud van dit oude dse geschiedenisboek wat gema- staan lijn voorganger Lelong heeft één zaal gemaakt, die tot 1732 gaat. er bestaat er niets overde Neder- se bijbels. Onbegrijpelijk dat er geregistreerd is' NEDERLANDSE BELCOMPAGNIE SEERDEN ischedé en Proost Brandt (in fuseerden ze) hadden samen de ferlandse bijbelcompagnie Zij gaven de kerkbijbels uit. In de 60er jaren deden Proost en Brandt de zaak over aan het Boeken centrum Ze deden ook hun hele archief over en dat is (ook onbegrijpe lijk!) in zijn geheel gestolen Enschede gaf jarenlang mooiere bijbels uit dan Brandt Enschedé had een nieuw procédé, want die had uit Engeland een stereotypemachine la ten komen maakte afdrukken op gipsplaten. Ik wilde de bijbel van die stereoty pemachine uit 1817 bestuderen, en schreef een brief naar Enschedé De conservatrice van Enschedé schreef me dat er haar niets van bekend was, en of ik haar aan gegevens kon hel pen! Ze had wel een testament, zei ze Nu. het kan best wezen dat het alleen een nieuw testament is. Er is niets opgetekend Ik kom steeds dingen tegen, waarbij ik me af moet vragen hoe zit dit of dat nou weer in elkaar! Ik ben er nu twee jaar mee bezig. Er is zoveel verkeerd beschreven, en door toeval kom je daarachter!" PRENTBIJBELS „Vertelt u eensietsover deprentbij- bels," vragen we Wilco Poortman. De mens kon nog niet lezen Toen zeiden ze we gaan een prentenboek voor m maken Plm. 1300 was het prenten maken uitgevonden Zo kwam er een boek, de armenbijbel Het was bestemd voor de pastoors, zodat die de mensen bijbelonderricht konden geven Ze maakten 33 prenten, het aantal levensjaren van Jezus Voor de drie resterende levensmaanden maakten ze nog één extra prent De typologie van de prenten is vreselijk moeilijk na te gaan Ze zoch ten steeds enkele typen bij elkaar Wilco Poortman toont mij zo'n blad zijde met prenten Simpson breekt uit Gana. en loopt met de poortdeur onder zijn arm Jezus breekt uit het graf Jona breekt uit de walvis „Hoe bent u tot het bestuderen, beschrijven en verzamelen van bijbels gekomen?" Wilco enthousiast „Dat komt door het verzamelen. Ik heb alles verza meld postzegels, munten Tenslotte wist ik alleen eén ding verzamelen, dan krijg je wat bij elkaar. ik ben 25 jaar ouderling geweest bij Ds Overduin in Amsterdam Daarheb ik veel verteld over de bijbel Het is ook op mijn nageslacht over gegaan. Mijn dochter studeerde ge schiedenis Zij houdt lezingen over kinderbijbels In het boek komt van haar een hoofdstuk over kinderbij bels Mijn kleinzoon studeert kunstge schiedenis Die maakt alle chronolo gische registers voor het boek. Na tuurlijk moet ik zélf alle gegevens opscharrelen Het familieboek wordt opgedragen aan mijn vrouw. Enkele jaren terug ging,,De Banier" de correctiebijbel van 1657 uitgeven. In de eerste druk van de Statenbijbel zaten zo veel fouten Maar die druk is de zuiverste bijbel, die de oud-gere formeerden het liefst lezen Toen kwam een kennis bij me. diezei: „Man. jij moet een prentenbijbel uit geven. Dat gebeurde in 1972". Wilco Poortman laat me prenten zien van Jan Luyken. Van de drie verdiepingen van de Ark. Je zag de eetkamer en de keuken. Met voe dingsmiddelen als rookvlees, be schuit, appels Twee vakjes van de voorraadkas.t bleven leeg. Als Noach nog wat vergeten had, kon ie het nog even ophalen' „Die tekenaars tekenden de omge ving, waar zezèlf waren Salomo ligt te bidden in de tempel te Jeruzalem, en Mériam maakte die prent met details van de kerk in Bazel! Jezus genas de tien melaatsen. in Terwiell, dicht bij Bazel! Die Mérian illustreerde de hele bij bel. CORNELIS DANKERTS In 1923 schreef Knippenberg een proefschrift over de belangrijke dich ter Reinier Anslo en de graveur Cor- nelis Dankertsz. Cornelis Dankertz was een heel belangrijk graveur, ver meldde Knippenberg. Dankertsz kreeg die geïllustreerde bijbel van Mérian in handen, maar hij had daar natuurlijk niet de platen van. Hij druk te ze daarom allemaal, van de illustra ties, ómgekeerd af. Reinier Anslo deed of hij al die gedichten, die erbij stonden, had geschreven, en zij maakten het boekje precies na. Dat was „het vrome bedrog van Cornelis Dankertz'" En ik vond dat prentbijbeltje tussen de pockets bij „De Zon"' Toen ze de échte Mérian in handen kregen bleek dat daar twee boekjes van in ons land waren Eén exemplaar kwam uit Duitsland Daar stond het stempel in van een Duitse tandarts". LEZING MET DIA'S „Hoe moet ik me delezing voorstel len, die U In Leusden houdt?" Wilco Poortman „Ik heb 70 dia's met ingesproken tekst. Eigenlijk begin ik als volgt „Nebu- kadnezar wandelde op het dak van zijn paleis, en riep uit: „Is dit nu het grote Babyion, dat ik heb gebouwd En Jona. die moest naar Nineveh, dat was eengrotestad In 1850 komt in dat gebied een Franse consul Als die uit zijn raam keek, zag hij kunstmatige heuvels aan de Tigris. Waar was Ba byion? Waar was Nineveh? Toen gingen ze graven, en de toren van Nineveh werd blootgelegd. De tempelschool werd opgegraven. De bakjes lagen nog naast de banken. Ze schreven in spijkerschrift Dan vertel ik verder over Egypte. Ze schreven op papyrus in beeldschrift huis" water. De steen van Rosette werd ontdekt Toen konden ze dat schrift ontcijferen Pegamum was een universiteits stad in Klein Azie Egyptevoerdedaar veel papyrus naar uit De twee landen kregen ruzie. En in die tijd werd het perkament uitgevonden Tenslotte het papier De Chinezen kenden dat trouwens al lang. In 1477 kwam de eerste bijbel in ons land uit Perkament was erg schaars Voor één boekje moesten ze 300 geiten slachten 't Is zonde Vele prachtige handschriften gingen ver loren. Diegebruiktenzeom boekjes te repareren Als er een bandje van zo'n boekje losgaat, blijkt het gerepareerd te zijn met zo n kostbaar handschrift' De stukken, die er nog zijn, daar hebben ze vaak de tekst van afgesch raapt. Maar die tekst kunnen ze nu weer uit de indrukken, die zijn achter gebleven, tevoorschijn halen." JOSEPHUS FLAVIUS „Vertelt u eens Iets overde uitgaven van Josephus Flavius „Er zijn 47 uitgaven van Josephus Flavius. Er zijn ook vele boeken over de Flaviusuitgaven. Er was een Duitse versie van 1574. Die hebben ze in ons land nagedrukt met dezelfde inlei ding Heinz Schreckenberg beshrijft 2 Nederlandse uitgaven En er zijn er 13 van Ik heb alles er bij gezocht. Ik hield een lezing in Medemblik, en toen was er iemand die had een band van 1634 zonder titels. In Dordrecht vond ik een exemplaar, dat wasgedruktinZwolle. Bijbels durfde bijna niemand uit te geven. Zo'n zetsel konden ze niet laten staan Dat was veel te duur. Ze moesten het zetsel afbreken WEDUWE VAN WALOUW De eerste bijbel mocht een uitgave zijn van de Weduwe Van Walouw Die werd gedrukt door Ravenstein Ik begreep nooit waarom dat in Den Haag was Maar het bleek, dat zij de dochter was van de burgeeester van Den Haag Endiehadookeendrukke rij. Twee vertalers kregen octrooi, en die verkochten dat aan de burge meester van Leiden voor f 1500,—. Die was op visite bij zijn collega in Den Haag, en verkocht het voor f2000,— aan hem Niemand anders mocht bijbels drukken dan alleen die dame van Walouw De drukkers in Amsterdam wacht ten nog vier jaar Toen zei men: druk maar En dat is de valse bijbel van 1643 Ik heb er nu al 8 ontdekt Er is een bijbel van 1702! Ze zetten niet bij een volgende druk tweede, derde druk nee, ze gebruiken wéér hetzelf de laartal Toen Wilco Poortman eens op het Paardenveld in Utrecht scharrelde vroeg een theologisch student hem een handschrift af te staan Een handschrift waar het Middellimburgs. Wilco had het voor 1 kwartje gekocht en gaf het de student voor 2 kwartjes „Het is of Jezus daarin direkt tot je spreekt," zegt hij. „Tatiarros was een gnosticus, die de Christelijke leer mengde met heidense filosofieën Op een gegeven moment hebben zeal die banden verbrand, en de tekst veran derd naar devulgaattoe. Daar werden handschriften bij gebruikt uit de leen 2e eeuw. Toen vond Prof Plooy in 1923 in de bibliotheek van Luik een tekst, die iet gewijzigd was, van de prior van het klooster van Sint Trui in Limburg. PRENTBIJBEL Ik heb 22 prenten van de passie van Petrus de Jood. Daar zet ik de tekst van de intocht van Jeruzalem naast Van prentbijbels bestaat gewoon niets' Ik had er een leven bij moeten hebben Ik kom lang niet klaar!'t Is de eerste uitgave van de prentbijbels Ik heb bij het Bijbelgenootschap ook een boekje uitgegeven voor de zondagsscholen om er uitte vertellen „Het staat geschreven en gedrukt" heet dat. De Boekzaal van de Nederlandse bijbels, „Bijbel en prent" zal hij in tekening f275,— kosten Het zal een standaardwerk zijn voor de Neder landse bijbels, de Nederlandse prent bijbels en de Nederlandse uitgaven van de werken van Flavius Josepheus Onmisbaar voor ieder, die in de bijbel is geïnteresseerd, voor bibliotheken, antiquiteiten, partikuliere verzame laars. Voor wie meer over de bijbel wil weten houdt Wilco Poortman zijn lezing in de Leusdense openbare bi bliotheek aan de Hamersveldseweg. DOOR ROOD LICHT GEREDEN Vorige week donderdagochtend wer den meerdere automobilisten be keurd voor het door rood licht rijden op de kruising Noorderinslag-Ros senberglaan VERKEERSCONTROLE Tijdens een vorige week op de Doornseweg en Arnhemseweg ge houden verkeerscontrole werd een viertal autobestuurders bekeurd Tot de geconstateerde overtredingen be hoorden onder andere het niet nale ven van de Rijtijdenwet en het niet in orde hebben van het derde deel van het kentekenbewijs UIT VERKEER GENOMEN Vrijdag 21 maart werd door een politiepatrouille een klem vracht wagentje uit het verkeer genomen in verband met een in te stellen technisch onderzoek naar de staat van het voer tuig. Door dezelfde patrouille werd een bromfietser bekeurd in verband met het rijden met een ongeldig verzekerings bewijs BRANDWEER ABUIS Vrijdag 21 maart kwam bij de politie de melding binnen dat er een binnen brandje was uitgebroken in bejaarden centrum 't HamersvekJ. Nader onder zoek bracht echter aan het licht dat het hier een brandweeroefening betrof KOP-ST AART-BOTSING Op de Arnhemseweg deed zich vori ge week vrijdag een kop-staart-botsing voor. waarbij waren betrokken de be stuurders L. van D. uit Barneveld en P. M. W uit Soest De aanrijding ontstond doordat W onvoldoende afstand hield en het voertuig van Van D aan de ach terzijde raakte. RUITJE VERNIELD Zaterdag 22 maart werd er gemeld dat een ruitje van een caravan was ver nield. De caravan stond geparkeerd bij sporthal De Meent. De politie heeft de zaak in onderzoek. RIJVERBOD In de nacht van zaterdag op zondag om ongeveer 03.20 uur werd tijdens een controle H W A. van H. uit Stoutenburg aangehouden. Na een blaasproef bleek Van H. duidelijk te diep in het glas te hebben gekeken Een rijverbod volgde. GAT IN WEGDEK Zondag 23 maart werd gemeld dat er in de Geulwijk een gat in het wegdek was ontstaan, vermoedelijk doordat door water zand onder dat wegdek vandaan was gespoeld. Door de politie werd de dienst gemeentewerken gewaarschuwd, die het probleem op loste MYSTERIEUZE DING DEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD Dinsdag 25 maart, 20.00 uur: E.H- .B O -avond in Ons Gebouw Woensdag 26 maart, 09.00 uur: hand- werkhobbyclub in De Moespot Vrijdag 28 maart, 20.00 uur bingo en algemene ledenvergadering Avanti in De Moespot LEUSDEN CENTRUM EN ZUID Dinsdag 25 maart, 19.00 tot 21.00 uur: architectenwinkel in de openbare bi bliotheek Nieuw Langenbeek, Ha mersveldseweg 77 Voor telefonische inlichtingen 940519 of 944098 Dinsdag 25 maart, 19.45 uur: lezing over yoga in boerderij De Hakhorst, Noorderinslag Woensdag 26 maart, 10.30 tot 11.30 uur: boomplanten in verband met boomfeestdag bij verschillende Leusdense scholen Woensdag 26 maart, 20.00 uur: alge mene ledenvergadering wijkvereni- ging Rossenberg in De Til, Hamers veldseweg 30. Woensdag 26 maart, 20.00 uur: diale- zing over oude bijbels en prenten in de bibliotheek Nieuw Langenbeek. Hamersveldseweg 77 Donderdag 27 maart, 14.00 uur: ex cursie door de leden van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen. afdeling Leusden. naar Lisidu- nahof Donderdag 27 maart, 19.30 uur: ver gadering raad Leusden in de raads zaal van het gemeentehuis, Hamers veldseweg 2 Vrijdag 28 maart, 20.00 uur: muziek uitvoering door Lisiduna in de Pon zaal aan de Bavoortseweg Vrijdag 28 maart. 20.00 uur jazz in De Hakhorst, Waarden 25a GRATIS BOOMPJE OF STRUIK VOOR BEWO NERS VAN AKKERHOEVE EN NOORDWIJCK Bewoners van nieuwbouwwijken in Leusden krijgen van het gemeentebe stuur een boompje aangeboden als compensatie voor het ongerief dat zij ondervinden door allerlei bouwaktivi- teiten die nog in volle gang zijn. Een andere reden is dat het straatbeeld veel groener wordt, wanneer een groot aantal bewoners een boom of struik in hun voortuin planten Want dat is wel een voorwaarde het boom pje moet in de voortuin geplant wor den. Deze keer zijn de inwoners van de wijken Akkerhoeve en Noordwijck aan de beurt die vorig jaar géén boom hebben gehad Hoe krijgt u zo'n boompje of struik? Komt u in aanmerking voor een gratis boom, belt u dan vóór 3 april naar de afdeling Plantsoenen van de gemeente Leusden telefoon 941247, toestel 229, om door te geven welke soort u wilt hebben. U kunt een keuze maken uit: lijsterbes, berk, zoetekers, haagbeuk, meidoorn, krenteboom- pje, gele kornoelje De boompjes worden op zaterdag 26aprilopdehoekDinkelwijk/Wieric- kewijk tussen 10 en 12 00 uur uitge reikt. ingezonden TIENJARIG BESTAAN NVV LEUSDEN Het N V V. Leusden hield afgelopen donderdagavond een feestavond voor alle ouderen in Leusden en Ach terveld Uitgenodigd hiervoor was de goo chelaar en telepaat „Loncias" die met zijn optreden de aanwezige ouderen danig heeft geamuseerd Zijn bewonderenswaardig optreden was een succes waarvan herhaalde lijk blijk werd gegeven De bingo en verloting viel ook zeer in goede aar de Kortom het was een alleszins ge slaagde avond waarvan niet alleen de ouderen maar ok bestuur en mede werksters met genoegen op terug kunnen zien Met grote erkentelijkheid voor het gegevene, een van de aanwezige oudere J. Frankena Rozendaallaan 2 Leusden Centrum AANRIJ- Zondag werd er gemeld dat een aan rijding tussen een auto en enkele rij wielen zou hebben plaatsgevonden op het bruggetje in de Lockhorsterweg Toen een patrouille arriveerde, bleek er echter niets meer van auto of fietsen te bespeuren. Sportpaleis Ahoy' Rottendam Reserveer zaterdagavond 29 maart voor de

Leusder Krant | 1980 | | pagina 15