Ijskoude schietproeven op het Valleipark Gerrit Kip exposeert in De Hakhorst leu scl ei* knn n Is Plattelands vrouwen over Wenen Dansschool naar B1 Lisiduna zoekt musici Alleenstaanden morgen bijeen ^^Lèmann en^iéfLerifzamh Gespecialiseerd in klassieke interieurverzorging plaatselijk nieuws DINSDAG 25 MAART 1980 Een van de zeer gevoelige geluidsmeters. LEUSDEN/CENTRUM Of en zo ja, op welke condities een schiet baancomplex ten behoeve van de schietvereniging Leusden op het sportpark aan het Valleikanaal zal worden gerealiseerd, is afhankelijk van het resultaat van de schietproe ven, die donderdag in de Wetering zijn gehouden. Om zekerheid te ver krijgen, dat omwonenden geen ge luidsoverlast zullen ondervinden van de t.z.t. in actie komende sportschut- ters, werd door b. w. van Leusden besloten tot het houden van die proe ven, waarvoor f10.000,— is uitge trokken. De gehele operatie werd uitge voerd door het Bureau Hinderwetza ken Schietinrichtingen en Veiligheid, ressorterend onder de Directeur Ma terieel van de Koninklijke Land macht. Leden van de S.V. Leusden hanteerden de schietapparatuur en enige gemeente-ambtenaren ston den stand-by. De belangstelling uit de nabijgelegen woonwijk de Wete ring was, buiten de heren de Weerd en v.d. Berg en mevrouw Kyper van de wijkwerkgroep geluidshinder, uiterst gering. Volgens de kalender begon donderdag de lente, maar op het Valleipark was daar niets van te Onder toeziend oog van onder anderen de wethouders Van Woudenberg en Wagenaar werden de schietproeven gehouden. merken. Er waaide een ijskoude noord-oostenwind van 5 tot 8 m./sec. over de open vlakte. Allerminst aan genaam voor hen, die in opdracht of uit eigen wil ter plekke waren. Om de meetresultaten zo effectief mogelijk op papier te krijgen werd een ..meteoraam" uitgezet, een seg ment met de windrichting als as en stroken van 45° aan weerskanten daarnaast. De meting geschiedde be nedenwinds (in die richting draagt het geluid het verst) op diverse pun ten variërend van 150 meter (afstand tot de naastliggende bebouwing) tot 300 meter. Vanuit een overdekt schietpunt, een uit stropakken ge bouwd en op een kerststalletje lij kend optrekje (vermoedelijk volgens art. 14 van de gemeentelijke bouw verordening gerealiseerd) werd over een open afstand van 25 meter met door lood ommantelde munitie ge schoten met een kleinkaliber geweer, resp pistool c.q revolver tot maxi maal 0 45 inch. waarbij de aanteke ning. dat de t g t te bouwen pistool/- revolverbanen overdekt zullen zijn en de open geweerbaan voorzien wordt van geluidsschermen, terwijl het ge hele schietcomplex omringd wordt door geluidwerende begroeide aar den wallen. Ten behoeve van het op te stellen meetrapport is met verschillende soor ten wapens en munitie geschoten. Zo is er ondermeer geschoten met het pistool kaliber 22 en het kaliber 45. De wapens, die een tamelijk luide knal geven, zullen uitsluitend op de overdekte banen wor den gebruikt. Dat er afgelopen don derdag in de open lucht mee is ge schoten. was om informatie te verkrij gen ten aanzien van de isolatieeisen die aan de komst van de binnenbanen ge steld moeten worden Er is ook ge schoten met zgn High Speed munitie Deze ..luidruchtige" munitie zal in het geheel niet op de geplande banen wor den gebruikt, maar in het kader van het onderzoek was het nodig om over goed meetbare geluidseffecten te beschik ken Tussen 18 30 en 19.30 is er uit sluitend met klein kaliber geweer ge schoten. het wapen dat gebruikt zal worden op de toekomstige gedeeltelijk overkapte 50 m buitenbaan, waarbij gebruik werd gemaakt van 22 LR muni tie. Tijdens deze proeven bedroeg de schietfrekwentie 1 schot per 5 secon den. Wat overeenkomt met de bij wed strijden gebruikelijke frekwentie Deze avond-proeven benaderden het dichtst de werkelijke situatie bij realisering van het schietcomplex. De proeven begonnen rond het middaguur en werden met tussenpo zen voortgezet tot in de vroege avonduren In de loop van de middag kwamen o m. burgemeester J.W.M Rademaker en de wethouders J Wa genaar en G van Woudenberg behal ve op de (inmiddels koud geworden) koffie, zich ook op de hoogte stellen van de experimenten. De dames E Blom en M. Defares en de heer H Offereins regelmatig te zien op Het bord aan de ingang van het sportpark. De schietproeven. allerlei gebeurtenissen rond de Leus- dense sport trotseerden namens de gemeentelijke werkgroep R O ook ditmaal de lage temperatuur. Over het resultaat van de geluidme tingen was uiteraard geen officiële uitslag te krijgen Die wordt naar verwachting over twee a drie maan den in een rapport uitgebracht Af gaande evenwel op de informatieve uitlatingen van de Hinderwet-offici als lijkt het voor de proeven uitge trokken bedrag weggegooid geld In siders hebben al eerder verklaard, dat het t.z.t. te verwachten geluidsni veau beneden de gestelde normen zal blijven. Die mening werd donder dag duidelijk gedeeld. Ook al waaide toen de vrij harde wind niet in het voordeel van de schietclub De NOS heeft van het gebeuren opnamen ge maakt voor het TV-programma ,,Van Gewest tot Gewest", dat woensdag avond om 19.00 uur op het scherm komt. Wethouder Wagenaar wordt ondervraagd door Peter de Ruyter van de NOS. De voorbereidingen voor het nemen van de schietproeven. Husqvarna heeft haar prijzen aangepast Interessant dat u voor 699.- al een échte Husqvarna kunt bezitten Keuze uit vele modellen <H) Husqvarna Kwaliteit uit Zweden ede: NAAICENTRUM KOENDERS Maanderweg 6-12. Tel. 08380-14876. Naast Hubot.o. politiebureau. amersfoort TEN HAQEN Arnhemsestraat 5. Tel. 033-14796. Tussen Kei en Varkensmarkt barneveld v. d. BROEK Langstraat 43. Tel. 03420-2718. nijkerk MIDDELKOOP Langestraat 9. Tel. 03494-52785. LEUSDEN In eetkafee-galerie „De Hakhorst" aan de Waarden 25a (einde Noorderinslag) eksposeert Gerrit Kip zijn kleurpotloodtekenin gen. Deze zijn te zien tot en met zondag 6 april, dagelijks vanaf 16.30 uur. Op zondag vanaf 14.00 uur. Op maandag Is „De Hakhorst" de gehele dag gesloten. Gerrit Kip weet met kleurpotlood opmerkelijke subtiele resultaten te bereiken wat betreft het weergeven van wolkenpartijen, mistbanken en landschappen, die in nevels gehuld zijn. Met uiterst summiere middelen, vaak enkele maanden van tinten kleurpotlood, weet hij stemmingen op te roepen, die typerend zijn vooreen laag land als Nederland. Hij geeft verre horizons weer. hoge wolkenluchten, auto's rijdend in de mist, boompartijen die vervagen naar de einder toe. Hij typeert het land schap in de kleuren van zijn potlood aangifte De vormen van landschap, auto's en wolken geeft hij zo weinig mogelijk aksent Ze zijn onderge schikt aan dat wat hij in kleur wil uitdrukken. „Koplampen in de mist" dat thema heeft hij op vele wijzen kleurvorm gegeven. Als twee rode lampen schij nend door een geheel van blauwe lucht en rose wolken heen Als witte lampen ineen volkoen witteentourge Als twee lichtende lampen in een eigen blauw wereldje vlak om de auto heen Met daarbuiten die grote klein geworden wereld van dikke witte mist. In diverse kleurnuances komthijop het thema terug, en werkt het uit met veel fantasie en maatgevoel voor het heel verstilde en zwaar nevelachtige van het landschap. In de uitnodiging staat dat hij zich niet liet beïnvloeden door Pronet en Turner, die beiden licht en weersge steldheden in hun schilderijen en aquarellen met kleurtyperingen mis ten. Heel subtiel is ook Gerrit Kips land schap met geboomteop de horizon en daarboven oranjeachtige gekleurde flarden hemel In fijne lagen potlood arceringen over elkaar neen weet Gerrit Kip de natuurstemmingen uiterst precies en boeiend weer te geven Dromerig en poëtisch zijn zijn landschappen, alsof er geen overbe volking en luchtvervuiling bestaat. Dromerig is ook de stemming, die spreekt uit het landschap, dat als het ware te zien is door aan beide zijden van de prenthangende witte vitrage partijen heen Het is alsof de kunste naar bij het uitzicht van binnen naar buiten ook stukken vage. witte nevel in het interview wenst aan te brengen. Zonder nevel lijkt het landschap hem te bruut, misschien wel te lelijk, tezijn. Verhullende sluiers trekt hij op. endie zijn alleszins de moeite van het bekij ken waard. LEUSDEN De Nederlandse Bond van Platelandsvrouwen hield maan dag 17 maart haar maandelijkse avond in de Johanneshoeve. Op deze avond werd een lezing ge houden door mevrouw Van Hemert over Wenen. Zij vertelde eerst over het ontstaan van Wenen met de geschiedenis daaromheen. ..Wenen ontstond 50 jaar na Christus uit een Romeinse nederzetting aan de Donau en werd toen Vindovona genoemd. In de 13e eeuw onder de Habsbur- gers werd het een keizersstad Deze Habsburgers deden door de eeuwen heen ontzettend veel voor Wenen Het werd onder andere het hart van het grote Habsburger rijk. De Habsburgers waren erg muzikaal, vandaar dat het de muziekstad werd Grote componisten werden hier ge boren en/of leefden in Wenen zoals Beethoven, Mozart Haydn en Strauss." Na de pauze toonde mevrouw Van Hemert dia's van de mooie kerken waaronder de beroemde Stefans- dom, die na de tweede wereldoorlog volkomen verwoest was. evenals een groot deel van Wenen. Tien jaar na de oorlog was alles echter her bouwd. „Wenen is beroemd om zijn mooie paleizen, parken en vele eethuisjes Na deze boeiende uiteenzetting van al het moois en de gezelligheid van Wenen hoopten vele dames daar nog eens hun vakantie door te brengen. LEUSDEN Woensdag 7 mei wordt in verpleeghuis Lisidunahof het jaarfeest gevierd, ditmaal met als motto „Er zit muziek in Lisidunahof". Een van de onderdelen van het jaar feest is een café chantant dat 's mid dags van 14.00 tot 16.00 uur wordt gehouden. Onder het genot van een drankje kunnen de bewoners dan luisteren naar de muzikale verrichtin gen van een aantal amteurmusici die op het podium zullen verschijnen. Daartoe nodigt de organisatie van het jaarfeest muzikale talenten uit die zich bevinden onder de bewoners en personeelsleden van Lisidunahof, maar ook belangstellenden van bui ten het verpleeghuis worden uitge nodigd hun muzikale kunnen ten ge hore te brengen Koren zowel als solo-artiesten, of dat nu zangers, zangeressen, accordeonisten of pi anisten zijn, zijn hartelijk welkom Voor pianisten is er op het podium een piano aanwezig Belangstellen den worden uitgenodigd snel kontakt op te nemen met de heer G Groenen dijk. telefonisch bereikbaar op num mer 942224 U kunt ook schrijven naar G. Groenendijk, Lisidunahof. Bavoortseweg 99 Hij kan alle verdere informatie verstrekken en bij hem kunt u zich ook opgeven LEUSDEN Morgen, woensdag avond. is er opnieuw een bijeen komst georganiseerd voor alleen staanden in Leusden De aanvang van de bijeenkomst is om 20 00 uur. Plaats van samenkomst is eetcafé De Hakhorst, Waarden 25a LEUSDEN Dansschool Van de Heuvel gaal een gebouw neerzetten In B 1. het buurtsteunpunt nabij Alandsbeek-Oost. Aldus heeft wet houder Jan Mandemaker meege deeld in de werkgroep Midden- en Kleinbedrijf Dansschool Van de Heuvel geeft tot nog toe lessen in Groot Krakhorst Naast de nieuw te vestigen dansschool komt een prak tijkwoning voor een fysiotherapeut. kTERREINniT B0(: ÜLJfJ*(ANNEER_0P DIT B0R T-i,., 'S GEPLAATST meubilering en stoffering I AMERSFOORT-LANGESTRAAT S3-TEL.13354 H

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5