Voetbaltrainer Ruud Maas Plusminus Sportstad Utrecht VOETBAL 0 BALANS Weer winst voor hockey-heren Roda kaart seizoen werd succes Antilopen aan kop Roda (zat.) weerstond koplopers leusder krant: Achterveld veilig Vlotte jaar vergadering Impala DINSDAG 25 MAART 1980 7 LEUSDEN/CENTRUM Goed nieuws voor de sportclubs in de stad Utrecht zagen wij in Voetbal". Dit blad van de KNVB-afdeling Utrecht deelde mede, dat de Provinciale Sportraad suggereert, dat er in de gemeente Utrecht voldoende spor taccommodaties zijn. B W van Ut recht komen daartegen in het geweer en wijzen met name op het tekort aan voetbalvelden en dat tekort wil men toch wel graag zo spoedig mogelijk opheffen. Verder over Utrecht ge sproken de clubs in de domstad kunnen 35% van hun kosten voor technisch kader door de gemeente gesubsidieerd krijgen De gemeente streeft zelfs naar 50%' Wellicht kan het voor de Leusdense verenigingen geen kwaad om eens in Utrecht te informeren hoe daar de vork aan de steel zit Om dit punt daarna in de eigen gemeente aanhangig te ma ken Gelijke monniken gelijke kap pen, nietwaar? Peter LEUSDEN/CENTRUM Met kof fie vooraf en een borreltje na afloop een charmante geste hield de v.v.l.o.s. Impala verleden week woensdag in het Ros Beyaart de algemene ledenvergadering. De wei nig schokkende agenda zal mede van invloed geweest zijn op de matige belangstelling: 5 bestuursleden, 7 (later 8) gymnasten en 5 handballers, maar een „voordeel" was daardoor wel het zeer vlotte verloop van de praatavond. Voorzitter René Kull- boer probeerde nog wel de discussie te rekken, maar desondanks was bin nen een uur, „het varkentje gewas sen". De handballers wachten met span ning op het per 1 april(!) beloofde verharde handbalveld Een klem le denverlies (i.p.v de verwachte uit breiding) is mede door de veldpro- blemen veroorzaakt Dit jaar hoopt het handbalbestuur alsnog het 100e lid te kunnen inschrijven Ook de afdeling gymstiek heeft met proble men te kampen gehad, maar het te kort aan leiding is inmiddels verhol pen Daar is het bestuur bijzonder blij mee Op 10 mei worden in sportzaal de Meent de jaarlijkse Onderlinge Wedstrijden gehouden jammer dat Leusden nog altijd geen sporthal heeft en op 31 mei volgt de kleuter happening in Den Treek. In verband met de verhoogde gebruiksvergoe- ding voor de sportaccommodaties moet de Impala contributie aange past worden, maar het bestuur prijst zich gelukkig, dat de toeslag zeer beperkt kan worden gehouden. Im pala ziet de toekomst met vertrouwen tegemoet LEUSDEN/ACHTERVELD - De laterdagformatie van Roda '46 heeft ten puntje weten te pakken In Vree and bij koploper Sperwer en dat is neer dan mocht worden verwacht. )e Leusdenaren moesten wel, want SV kwam door van Benschop te linnen wat naderbij. VVJ was vrij en loda moet nog bij deze Utrechters ip bezoek. Vitesse klopte Puem en leeft thans de minste verliespunten n de beste kans op de titel. Theore- isch is verder ook Griftboys nog niet iltgeschakeld. )e uitslagen in de 1e klasse B waren loda - Sperwer 1-1 .opik - Brederodes 6-0 ^em - Vitesse 1-2 ISV - Benschop 2-1 Griftboys - Em Boys 1-1 VVJ was vrij Ranglijst: Sperwer 18 26 21-9 Vitesse16 24 29-17 Eminent Boys 18 20 26-22 Puem 16 17 22-19 Lopik 17 17 20-19 Griftboys 14 15 22-21 Benschop17 14 25-27 Brederodes 17 14 23-33 Roda '46 16 13 22-25 JSV16 11 20-27 VVJ15 9 11-22 1e KLASSE A (zondag) Roda heeft het tegen Veensche Boys niet kunnen redden. Een kwar tier voor het einde scoorden de be zoekers de enige treffer van de wed strijd Achterveld deed het beter en heeft zich met de zege op Naarden vrijwel veilig gesteld. VVZA kan maxi maal nog op 17 punten komen Ook aan de top is het zaakje vrijwel ge piept Nederhorst bleef DWSM 3 pun tig voor $nplieH op.hft verrassend hoog verliezende Lelystad verder uit De resultten^ .IA'waren; DWSM-Laren 2-1 Nederhorst - VVZA 3-2 Achterveld - Naarden 2-1 KVVA - Maluku Muda 2-2 Roda - Veensche Boys0-1 Amsvorde - Lelystad 4-1 Ranglijst Nederhorst 18 27 34-15 DWSM 18 24 26-12 Lelystad 17 21 34-29 Amsvorde 18 20 29-26 KVVA 18 20 24-22 Veensche Boys17 17 17-20 Naarden x 18 17 27-26 Achterveld 17 15 27-31 Maluku Muda 15 14 24-23 Laren 18 14 25-40 Roda 18 12 14-23 VVZA 18 7 22-36 x; 2 winstp i.m kaartseizoen bij Roda afgesloten. Niet minder dan 108 liefhebbers van het leggen van een kaartje zelfs de bestuurskamer moest voor het goede doel worden benut —hebben klaver- of schutgejast om de vele fraaie prijzen. De uitslag metvoordeschutjassers een (S) was; Prijs pnt 1e fam. Oudshoorn 4081 2e J. en W Verhoeve 3819 3e R v. Peursen - B v Ginkel 3761 4e W Osnabrugge-A v.d. Berg 3690 5e W. v Gils en mevr Glas 3589 6e J Kaspers en B Kaspers 3588 7e A. v.d Braak-G Smal 3137 3e A. Kamerbeek - J de Haan 3569 9e W v Berg-R Tuizenga 3513 10e mevr. d Haan - C Bosman 3491 11e J Wendel-mevr C v Helden 3368 12e J Smal - J. Tiggelhave 3100 13e A Hak - mevr hak 3332 14e Joh Maas - Hr Maas 3243 2e klasse KNVB) Vier jaar bleef Maas bij Roda, dat van de 2e naar de 1e klasse promoveerde en na een jaar bij HVC volgden twee VVZA-jaren Eind 1979 stapte hij (en met hem Zeehel- den-vooritter Baayens) na een tech nisch meningsverschil op bij die Amersfoortse club. Maas solliciteerde bij de zaterdag-af delingsclub Stroe (waar trainer Tem pelaars na 5 jaar vertrokken was) en kreeg al vlot overeenstemming Bij de roodzwarte Leusdenaren (waar hij een bijzonder prettige tijd heeft ge had) begonnen, komt hij nu bij het zwartrode Stroe Een hechte dorps gemeenschap met een primavoetbal- accommodatie: twee velden en een riantclubhuis. Stroe heeft 6senioren- elftallen en een uitgebreide jeugd. Op 27 mei vindt in het onderdegemeente' Barneveld vallende Stroe de kenni smaking plaats van de heer Maas (en zijn echtgenote) met de spelers en begeleiders van zijn nieuwe vereni ging Detraining (tweemaal perweek) begintop29juli en het oefenprogram ma van de Oost-Veluwse club bestaat uit8elementen, waaronder tweemaal een confrontatie met Roda Op 23 augustus spelen zes elftallen van Stroe thuis tegen Roda-zaterdag 1 t/m 6 en op een woensdagavond (Stroe heefteen prima lichtinstallatie) gaan Roda-zondag 1 en 2 naar het sportpark aan de Bosrand Alsniet-voetballerisRuudMaas(al 18 jaar lang) werkzaam bij Bronswerk Nijkerk, waar hij thans chef is van de lichtdrukkerij en het archief. Hobbies zijn o.m (en niet zonder succes) bingo en klaverjassen en vanwege dat kaarten werd hij met-vliegend lid van Willem Vrijhoefs postduivenhouders- club Leusden Ruud en zijn vrouw Wil tennissen voorts bij de LTV Leusden Van de twee dochters doet de oudste (13) aan jazz-ballet en de jongste is net zo'n voetbalgek als pa en had eigenlijk een jongen moetenzijn Ook zij 10) tennist niet onaardig bij de LTV Leusden. Tot voor kort speelde zij competitievoetbal in een jongenspu- pillenelftal van VVZA Nu doet zij alleen nog wat aan training, o.m. voor het as. schoolvoetbaltournooi in Leusden. ingebrachte hoekschop bleek de keeper van de thuisclub niet erg klem- vast en Rijk Rijnders maakte daarvan een dankbaar gebruik om Roda op voorsprong te brengen. De vreugde was evenwel van zeer korte duur Bijna omgaand kwam de thuisclub terug en met een snel en vooral hard ingeschoten vrije trap vanaf net buiten het strafschopgebied werd Roda keeper Henk ten Ham verrast Het spel golfde hierna wat op en neer en met 1-1 kwam de rust. Inde tweede helft bleef de met het afwer ken van de kansen toch wel wat tegenvallende thuisclub de meest of fensieve partij. Roda kreeg daardoor opnieuw de ruimte Richard Nieu- wenhuis speelde op het iddelveld een prima wedstrijd, maar de hechte Sperwer-defensie —slechts 9 tegen treffers in 18 wedstrijden bleek niet meer te passeren In de tweede helft werd de geblesseerde Ron van Ooyen knap vervangen door Jan van Lin- schoten uit A1 De Leusdense achter hoede hield eveneens stand een maal met geluk bij de Vreelandseknal tegen het houtwerk en zowaar ontstonden ook aan oe overzijde nog enkele mogelijkheden, die echter niet konden worden benut Zo kwam met 1-1 het einde van de sportieve ont moeting, waardoor Sperwer door toe doen van Roda vrijwel kansloos is geworden voor de titel, want Vitesse liet zich elders niet verrassen. De overige zaterdag-seniorenteams be reikten de volgende resultaten Roda 2 - Cobu Boys 2 2-1 Roda 3 - SDVB 4 1-3 Veensche Boys 4 - Roda 4 4-2 Roda 6-Hierden 6 6-1 EFC 7 - Roda 72-2 Roda 8- SDCP 9 2-1 LEUSDEN- /CENTRUM Met een recordaantal i deelnemers werd vrijdagavond het Intotaalhebben340kaartersaande competitie meegedaan De 5 beste resultaten (van de 6) telden mee voor het eindklassement W A vd Berg „won" de poedelprijs bij het klaverjas sen en C van Nimwegen bij de schut- jassers De top-20 was als volgt Prijs pnt. 1e R. v.d Berg 20 857 2e J Wendel 20 582 3e W. v.d. Kamp 20 477 4e J J. Visser (s) 18 023 5e J. Maas 20 367 6e J. v Helder 20.240 7e mevr. E Verhoeve(n) 20.074 8e D. J v Ginkel 19632 9e W. Osnabrugge 19 444 10e H Brandsen 19 281 11e W. v.d. Bremen 19 152 12e G Smal (s) 17 776 13e W. v. Zomeren-Zandberg 19.079 14e C. v. Zomeren 18925 15e mevr H Verhoeve 18 905 16e J de Haan 18.814 17e W G v Gils 18 809 18e A Snoek 18 7983 19e W. Oskam 18 748 20e Mevr A. Snoek 18 716 EUSDEN/CENTRUM Het heren- landaardteam van de Mixed Hockey lub Leuscjen liet ook zondag niets an het toeval over, voor wat de romotiekansen naar de 1e klasse etreft. Met een gewijzigde opstel- ng door het ontbreken van Frank tarrée (op doktersadvies) en Rob /estdljk (verblijf buitenlands) en dat al toch al gauw een borrel schelen p een fles werd Alkmaar resoluut ruggewezen. De Leusdense combi- alie van routine (bij de wat oudere pelers) en enthousiasme (bij dejon- ies) klopte voortreffelijk en Heren 1 gedurende de gehele wedstrijd laar amper en met name in de erveuze slotfase In gevaar ge weest. Na de winterstop heeft de MHCL-defensie nog geen doelpunt toegelaten! Het ontbreken van Marrée en West- dijk, individueel en/of in vereniging toch altijd wel goed voor een treffer, liet zich uiteraard vooral in de voor hoede gelden Hoewel de invallers zich voortreffelijk geweerd hebben, ontbrak de werkelijke scherpte in de aanval, waarin Pieter van Breugel ook nu weer een beslissende rol speelde. Na een vrijwel gelijkopgaan- de eerste helft had hij al in de 7e minuut na de hervatting succes Een mooie voorzet van Theo Mundt werk te Van Breuqel achter de Alkmaarse doelman Dat zou ook de enige treffer blijven, hoewel Leusden vlak voor het einde nog een nieuwe kans kreeg De harde inzet van Pieter van Breugel werd toen door de Alkmaarder goalie gekeerd De uiterst spannende, zeer sportieve en vlot gearbitreerde ont moeting trok. mede door de internati onale wedstrijden elders op het sportpark, een blizonder grote be langstelling De promotiekansen van Leusden zijn nog beter dan wij on langs hebben vermeld, want de num mers 12 en 3 gaan automatisch naar de 1e klasse en nummer 4 krijgt die kans via promotiedegradatiewed strijden LEUSDEN/CENTRUM Antilopen heeft de eerste veldkorfbalwedstrijd na de micro-competitie In winst om gezet. De Leusdense ploeg met inte rim-coach Kees van Buren (Evert de Bruin was nog niet hersteld van een oog-operatie) kwam zeer gemoti veerd het veld in. De eerste vijf minu ten kwam tegenstander RDZ uit Zeist nauwelijks in de aanval, maar zoals dan meer gebeurt, kwamen de be zoekers toch op voorsprong. Met een afstandsschot bracht Anita van Bu ren de partijen weer spoedig in even wicht. Via Gert Nieuwenhuis (van VREELAND De zaterdagploeg van Roda '46 heeft het uitstekend gedaan In de uitwedstrijd tegen de afdelingsleders. Zonder invallers werd toch wel met enige schroom aan het treffen begonnen. Destijds in Leusden heeft Sperwer zonder veel problemen met 1-3 gewonnen. Trai ner Richard Beumer ging uit van het concept: laat de Vreelanders maar komen en maak gebruik van de dan aanwezige ruimte. Die opdracht heb ben de Leusdenaren goed uitgevoerd en in de praktijk bleek Roda de zaken leuk In de hand te kunnen houden en op bepaalde momenten zelfs gevaar lijk voor werpertezljn. Reeds inde 10e minuut boekten de bezoekers succes. Bij een door Ronald de Haas scherp zeer ver) en Derk Hueting (doeltref fend na de gehele RDZ-verdediging te hebben uitgespeeld) bereikte Anti lopen een 3-1 voorsprong. De bezoe kers verkleinden de achterstand, waarna Pieter Kraaikamp onregle mentair gestopt werd. Frans ter Ma ten verzilverde de toegekende straf- worp. RDZ scoorde nogmaals en zo werd met 4-3 gerust. Na de thee zorgde Rob Geutjes met een afstandstreffer voor 5-3. maar Recht Door Zee kwam uitstekend toch weer langszij Daarmee was het echter gebeurd met de Zeister forma tie Eerst scoorde Frans ter Maten van afstand, met pal daarop een „her haling" van Margret Versteeg Dat RDZ in het laatste kwartier nauwe lijks in de aanval geweest is. typeert de conditie van Antilopen Uit een strafworp en een mooie doorloopbal bepaalde Rob Geutjes de eindstand op 9-5 De resultaten van de overige teams uit de afdeling waren DKV- Kameo 7-8, SKF-Revival 6-6en Thor- HKC 4-3 Hierdoor werd de ranglijst: 1 Antilopen 13 uit 9 Kameo 13 uit 9 3. RDZ 12 uit 9 4. Thor 11 uit 9 5. SKF 7 uit 9 6. DKV 6 uit 9 Revival 6 uit 9 8. HKC 4 uit 9 Midlandia 3 - Antilopen 3 3-9 Antilopen 4 - Dalto 5 1-2 Unitas A - Antilopen A 2-1 SKF D - Antilopen B 6-1 Dalto F - Antilopen C 5-0 Antilopen D - Telstar D 4-2 Woudenberg P1 - Antilopen P1 3-2 Antilopen P2 - Tovers P2 1-2 Antilopen P3 - SKF P3 2-0 LEUSDEN/CENTRUM Het gros van de Nederlandse voetbaltrainers beoefent die bezigheid als een lief hebberij. Met een onkostenvergoe ding als basis zeker geen vetpot -en verder op hoop van zege(n). Zo ang het goed gaat met zijn ploeg, is de oefenmeester zó'n peer (duim om hoog!), maar als de rode lantaarn in zicht komt, is Leiden in last. Dan krijgt de trainer de schuld en vaak zijn congé. Je vraagt je wel eens af, wat emand bezield om dat risico te ne- nen. Trainers zijn doorgaans „te )ud" geworden spelers, die het voet- jallen niet kunnen laten. Zij stellen ïun ervaring en kennis beschikbaar ian een jongere lichting en blijven odoende actief in hun sport. Ruud daas uit Leusden mag u zien als zo'n dealist. Met Rudolf Lein als voornamen verd hij op 28 oktober van het mobili- iatiejaar 1939 in het geboorteregister ian Den Haag ingeschreven Tot zijn He jaar is hij Hagenaar gebleven ang genoeg om daar zijn eerste ïtbalervaring op te doen in een Iraatclubje met de jongens van echts en links om de hoek als tegen partij Het gezin Maas verhuisde in 950 van de Hof- naar de Keistad, *aar Ruud voor het eerst „echt" voet- lal ging spelen bij de pupillen van amersfoortse Boys. Hij ontpoptezich ot een hard en zuiver scietende mid- oor, goed passend in het toen veel ehanteerde stopperspilsysteem met en 5-3-2-1 opstelling Voetbal werd weldra zijn lust en zijn leven en dat is iet nu nog Het eerste van de stapel auwgezet door zijn vader bijgehou- en plakboeken met vergeelde kran- (knipsels en foto's liet al zien, dat laas junior veel beter met de bal verweg kon dan zijn doorsnee leef- jdgenootjes. Datwasookdeoorzaak an zijn spoedige overstap naar HVC, sen hèt voetbalbastion van Amers- jort. 17 JAAR BETAALD VOETBAL Twee jaar speelde Ruud bij de A1-junioren van de Holland-Victoria- Combinatie voordat hij, met o.a Ben nie Marcus en Henk Wery, in het hoofdteam van de Amersfoortse se- mi-profclub kwam. Dat hij op „finan ciële gronden" te vroeg geboren is, illustreerde Maas met een spelers contract uit 1957. Dat garandeerde hem een jaarinkomen(l) van f600,— met als extra's f25,— bij een overwin ning, een tientje als gelijkgespeeld werd en niets na een nederlaag Be ginnende 1e elftalspelers worden vandaag de dag heel wat beter be loond, maar een feit is wel, dat de jongelui van toen doorgaans meer inzettoonden Maas begon als rechts buiten, maar kon feitelijk op iedere plaatsin hetelftalzijnmannetjestaan Zelfs als keeper' Ruud herinnert zich 8 februari 1965 nog als de dag van gisteren HVC speelde in Vlaardingen tegen Fortu- na Eerst werd doelman Piet Schrij vers (de huidige goalie van Ajax) geblesseerd en wat later invaller Pier re Stevenaart (evenmin een onbeken de grootheid) Nadat hij zijn ploeg op 0-2 had gezet moest Maas inmiddels tot 2-2 teruggelopen stand als (derde) HVC-keeper verdedigen en dat is hem gelukt! Ruud beschouwt die prestatie min of meer als zijn privé-cadeau aan de in dat jaar haar 60e verjaardag vierende keistedelijke voetbalclub. Hij heeft 17 jaar onafgebroken (zon der rijk te worden) betaald voetbal gespeeld in het eerste. In 1969 werd hij door voorzitter Hogewoning (de latere KNVB-kopman) met een envel op, een bos bloemen en mooie woor den gehuldigd voor zijn 250e wed strijd voor de roodwitten en in het seizoen 1970-1971 viel zin 500eoptre- den voor HVC. In 1972 kwam aan de actieve voet ballerij een einde Maaswas33jaaren vond het welletjes om iedere week weer prestatiegericht achter de bal aan te moeten hollen Toch kon hij zijn sport niet missen en toen trainer F. van Keeken Roda '46 vanwege zijn verhuizing moest verlaten, kwam Ruud Maas als oefenmeester naar de Leusdense roodzwarten. Op dat mo ment nog „op de papieren" van zijn voorganger, maar inmiddels in het bezit van de C-licentie (geldig t/m de Ruud Maas werd in 1969 door HVC-voorzltter Hogewoning gehuldigd t.g.v. zijn 250e wedstrijd voor de Amersfoortse roodwitten.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7