X Raad doet toch uitspraak over grondprijspolitiek Wagenaar en Rademaker zetten raad onder druk Praatprent gemeentehuis moet worden herzien rbr Ai 6 •ó-hD* J L br Hoewel opmerkingen uit „Financiën" niet in diskussiestuk verwerkt waren Presentatie voorlopig ontwerp maand verschoven GS vinden prijs grond De Vor te hoog VMHAM ik IH: LBIISIIIiR KRANT Boompje of struik voor bewoners Akkerhoeve/- Noordwijck BDU Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Reimus&Snel tapijten meubelen FOTO-KOPIE NODIG? SB Verantwoordelijk redakteur I BÉRTVOS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 My AA p"«v<nnrPnntn'm Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 110,50 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. DINSDAG 1 APRIL -11e JAARGANG NO. 78 -1980 Jan Wagenaar Ad Wisman (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Een meerderheid in de gemeenteraad is voor conti nuering van de huidige grond prijspolitiek van de gemeente Leusden: uitgifte van grond tegen kostprijs. Alleen de vier progres sieve raadsleden zijn daar tegen. Die op zich niet zo verrassende uitspraak deed de gemeenteraad donderdagavond. Wel opvallend was het dat de raad tot die uit spraak kwam. Want aanvankelijk wenste een groot aantal raadsle den dat het college het betreffen de discussiestuk terug zou ne men. In onvoldoende mate waren daarin de door de raadsleden in de commissie Financiën gemaak te opmerkingen verwerkt. Maar onder sterke druk van wethouder Jan Wagenaar (VVD) en burge meester J. W. M. Rademaker kwam het uiteindelijk toch tot een hoofdelijke stemming. In november en januari jongstleden bogen respectievelijk de commissies „Ruimtelijke Ordening" en ..Financi en" zich over het door het college geproduceerde discussiestuk „Ver kopen vrije sector kavels tegen kost prijs of marktwaarde9" Dat stuk is een uitvloeisel van de affaire Langen- beek. In de raadsvergadering van 21 december 1978 bleek het voorstel tot verkoop van 41 vrije sector-kavels in het deelplan Langenbeek aanleiding tot een uitvoerige diskussie over de verkoopprijs Het voorstel was om de kavels tegen kostpriis te verkopen hetgeen ook geschiedde maar de fraktie van Progressief Leusden, met inbegrip van financiën-wethouder Jan Mandemaker, drong aan op ver koop tegen (gemodificeerde) markt waarde PRINCIPIËEL In die raadsvergadering deed burge meester Rademaker het voorstel om. los van een actueel verkoopvoorstel. eens principieel van gedachten te wisselen over de gemeentelijke grondprijspolitiek. Die diskussie vond dus in twee raadscommissies plaats en zou donderdagavond een afronding krijgen in de raadsverga dering. Maar in de commissie Finan cien van januari werden nogal wat kritische kanttekeningen gemaakt bij het discussiestuk De financièel-des- kundige raadsleden kwamen una niem tot de conclusie dat praten over grondprijzen sec een weinig zinnige zaak is Je moet in zo n diskussieook de verkoopregulerende bepalingen betrekken, terwijl ook de invloed van de Vijf Vinger Theorie (VVT) met buiten beschouwing kan blijven Bo vendien kwam Harm Offereins (SGP/GPV) met een mogelijk alter natief om buitensporig persoonlijk gewin bij doorverkoop van woningen tegen te gaan Van dat alles nu was mets terug te vinden in het raadsstuk, hoewel in de commissie Financiën was toegezegd dat de gemaakte opmerkingen ver werkt zouden worden. Ad Wisman (CDA) uitte als eerste er zijn teleurstelling over dat dat met gebeurd was. Wisman ..Je krijgt dan toch het idee dat we daar bij finan- SCHORSING cién een avond voor joker hebben zitten pratenHet CDA-raadslid drong er bij het college op aan om het stuk terug te nemen en alsnog de in financiën gemaakte kanttekeningen er in te verwerken" Daar was Jan Wagenaar op tegen De wethouder wees. er op dat in ,,zijn" commissie R O geen zwaarwegende bezwaren tegen het voorliggende stuk waren ingebracht Wat er in ..Financiën" aan de orde was ge weest vond Wagenaar ..iets heel an ders" Wagenaar ,,er is gevraagd om een stuk over de grondprijspolitiek en dat is dit In ..Financiën" is er over heel andere uitgangspunten gepraat, dan waarom was gevraagd. Boven dien heb ik toch geen wisselgeld om de prijzen te veranderen We zitten niet te praten over een soort korting, in de zin van: als de verkoopregule rende bepalingen te zwaar zijn, dan doen we maar wat van de prijs af." Volgens burgemeester Rademaker werd het college ..heen en weer ge slingerd tussen die twee commissies- Het leek de voorzitter verstandig om wel over de prijs te spreken en dan later maar eens terug te komen op verkoopregulerende bepalingen en VVT HOE LANG WACHTEN? (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De praatprent voor het nieuw te bouwen Leusdense ge meentehuis zal moeten worden her zien. Oorzaak daarvan is onder meer dat bij de stedebouwkundige toet sing van het plan van Architect Heij- denrijk bleek dat de plangrenzen werden overschreden. Verder lever de de inspraak door het gemeente- personeel en de werkgroep R.O. van het CML zo'n overstelpende hoeveel heid reacties op, dat het onwenselijk bleek om de oorspronkelijke praat prent rechtstreeks om te zetten in een voorlopig ontwerp. Dat zou aanvan kelijk de op te volgen procedure zijn geweest. Door de noodzakelijk ge worden herziening van de praatprent is de presentatie van het voorlopig ontwerp van het gemeentehuis een maand verschoven. De meerdaagse BDUi Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. tentoonstelling zal nu worden ge houden omstreeks 20 mei. In een gemeentelijk persbericht wordt gemeld, ondanks bovenge noemde extra stap in de procedure, de praatprent toch volledig aan zijn doel beantwoord heeft. ..Van de mogelijkheid om in te spreken op de onlangs gepresenteer de ..praatprent nieuwbouw gemeen tehuis" is intensief gebruik gemaakt. In de eerste plaats door de ambtelijke medewerkers, die via de inspraak- groep gemeentepersoneel van hun betrokkenheid bij de geplande nieuwbouw blijk hebben gegeven Maar ook in de werkgroep Ruimtelij ke Ordening van het CML is de praat prent uitvoerig aan de orde geweest. Met name vanuit de inspraakgroep personeel zijn ten aanzien van de indeling een groot aantal nuttige suggesties gedaan Dit grote aantal gevoegd bij de uitkomsten van de stedebouwkundige toetsing van het praatplan waarbij een zekere overschrijving van de plangrenzen is geconstateerd hebben tot de con clusie geleid dat het met het oog op de verdere procedure gewenst is eerst een herziene praatprent te ma ken. voordat met het maken van het- voorlopig ontwerp wordt begonnen", aldus het persbericht Deze herziene praatprent zal op korte termijn gereed zijn. naar ver wachting rond 16 april Ook deze praatprent zal uiteraard weer worden voorgelegd aan de inspraakgroep gemeentepersoneel en aan de werk groep Ruimtelijke Ordening van het CML. Zoals het zich thans laat aanzien zal de vaststelling van het definitief ontwerp door de gemeenteraad over eenkomstig de oorspronkelijke plan ning in de raadsvergadering van sep tember kunnen geschieden Daarop zei VVD-fractïeleider Rients Bergsma het toch moeilijk te vinden om helemaal vrij over prijzen te gaan praten ..Je zou", aldus Bergsma. .toch minimaal moeten omschrijven wat de verkoopregulerende bepalin gen zijn" Daarop antwoordde Jan Wagenaar dat dat met nodig is. omdat er een raadsbesluit ligt over de voorwaar den waaronder in Leusden vrije ka vels worden uitgegeven Opnieuw liet de wethouder blijken mets te voelen voor terugnemen van het voorstel. Wagenaar ..Zaterdag ga ik weer met mensen praten over ver koop van kavels in volgende deel- plannen Ik zou toch graag weten, wat ik tegen die mensen kan zeggen Over de VVT is het laatste woord nog lang niet gezegd Over verkoopregu lerende bepalingen evenmin Hoe lang moeten we dan nog wachten voor we weten waar we aan toe zijn?" Harm Offereins daarop ..Ik heb er toch wel moeite mee dat we nu weer onder de druk van bepaalde omstan digheden beslissingen moeten ne men Terwijl het stuk al in november in een commissie aan de orde is geweest, is er nu ineens die druk van kopers van aanstaande zaterdag Wagenaar: ,,Ja, dat vind ik ook een beetje jammer Ik begrijp ook niet goed waarom het zo lang heeft moe ten duren voor dit in de raad aan de orde werd gesteld" Ook PL-fraktievoorzitter Rinze Bloemhof liet weten er mets voor te voelen om onderdruk .ja"of ..nee"te zeggen Bloemhof ..Alle frakties heb ben gevraagd om een koppeling van grondprijzen en bijbehorende bepa lingen en VVT Ik vind dat de wethou der desnoods dan maar zijn gesprek ken van aanstaande zaterdag moet uitstellen. Eerst moet deze zaak in een gezamenlijke vergadering van de commissies R O en Financien aan de orde komen Daar is toch ook om gevraagd.aldus Bloemhof Voor de derde maal liet Jan Wage naar daarop weten daar geen enkel heil in te zien ..De tweede fase is goedgekeurd en het is onbehoorlijk om dan halverwege de rit de prijzen te gaan zitten verhogen Ad Wisman: ..Wie heeft u horen zeggen dat de prijzen verhoogd zou den moeten worden?" Jan Wagenaar ..Daar is het toch allemaal om begonnen." Ad Wisman ..Helemaal niet. hele maal niet." Op dat moment kwam Rients Bergsma met het voorstel om in een schorsing te proberen de steeds ver der verzandende diskussie weer op gang te krijgen Na zestien minuten schorsen kwam Ad Wisman met een verklaring namens alle frakties Daarin werd gezegd dat de raad het zou betreuren wanneer er vertragingen zouden ont staan bij de uitgifte van kavels. Maar omdat een meerderheid in de raad voor continuering van de huidige grondprijspolitiek is. aldus Wisman, behoeft ervoorWagenaargeen enkel beletsel te zijn om met potentiële kopers te gaan praten Wel moet er dan in de voorlopige koopcontracten ruimte worden gelaten voor invulling van de verk pregulerende bepalin gen Dap"*,—., enst de raad uiterlijk in juni te praten en dan moet ook het ..plan-Offerems" aan de orde komen Een en ander bleek geheel naar de zin van Wagenaar en Rademaker De burgemeester ..Er wordt gewerkt aan een ambtelijke notitie over ver koopregulerende bepalingen en de VVT en wellicht kan deze u al in april bereiken En de wethouder Uiter aard zal in voorlopige koopcontrac ten ruimte worden opengehouden voor invulling van verkoopreguleren de bepalingen." Waarna de voorzitter de raad vroeg ter afronding van de discussie toch even te stemmen over het stuk Het geen geschiedde. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN/ACHTERVELD - Gede puteerde Staten van Utrecht vinden de prijs die de gemeente aan De Vor wil betalen voor een stuk grond waar op woningbouw gepleegd moet gaan worden te hoog. Het provinciaal col lege heeft de beslissing over goed keuring van het betreffende raadsbe sluit verdaagd en wil de grond op nieuw taxeren. Daarvoor wordt een taxatieburo ingeschakeld. Aldus liet wethouder Jan Wagenaar (VVD) donderdagavond in de raads vergadering weten op vragen van de raadsleden Henk Ossendrijver (CDA) en Rinze Bloemhof (PL) De wethou der voegde daar aan toe dat deze verdaging - die kan duren tot uiterlijk 10 mei aanstaande - een lichte vertra ging voor het woningbouwprogram ma in Achterveld tot gevolg heeft Overigens hebben b. en w. de provin cie wel duidelijk gemaakt dat haast is geboden met de woningbouw in Ach terveld. Commentaar: de „bestuurders" hebben gewonnen pag. 3 Leusden stopt met schooltandverzorging pag. 3 Koningshof feestelijk open pag. 5 Gelectra heeft toekomstpag. 5 Twee Achterveldse jubilarissenpag. 7 Sportnieuwspag. 13 Klein ongerief pag. 15 Mens in z'n werkpag. 15 DE LEUSDER KRANT: ...verwerkt altijd alle opmerkingen... LEUSDEN Bewoners van nieuw bouwwijken in Leusden krijgen van het gemeentebestuur een boompje aangeboden als compensatie voor het ongerief dat zij ondervinden door allerlei bouwactiviteiten die nog in volle gang zijn. Een andere reden is dat het straatbeeld veel groener wordt, wanneer een groot aantal be woners een boom of struik in hun voortuin planten. Want dat is wel een voorwaarde: het boompje moet in de voortuin geplant worden. Deze keer zijn de inwoners van de wijken Akkerhoeve en Noordwijck aan de beurt die vorig jaar géén boom hebben gehad Hoe krijgt u zo'n boompje of struik? Komt u in aanmerking voor een gratis boom. belt u dan vóór 9 april naar de afdeling Plantsoenen van de gemeente Leusden, telefoon 941247. toestel 229. om door te geven welk soort u wilt hebben U kunt een keuze maken uit: lijster bes, berk. zoete kers. haagbeuk. meidoorn, krenteboompje. gele kor noelje. De boompjes worden op zaterdag 26 april uitgereikt op de hoek Dinkel- wijk/Wierickewijk tussen 10.00 en 12 00 uur Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids tv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-944569 baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C telefoon 033-943880. i 4» n m w i»! voor vakkundig advies kamp 7j amersfoort Hoek begin Kamp. bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag Ik wil graag abonnee worden op de Rozendaallaan 9 Leusden C Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur) Tel 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr 03420-6141, na vijf uur. 03420-4679 •n ontvang de krant 1 maand gratis. (Hel abonnementsgeld voor een heol |aar bcdraagl I 40 Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbord8pel Naam: Adres: Plaats: U kunt deze bon In een open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krant. Antwoordnummer 211, 3800 XA Leusden 01 afgeven bij de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9 Leusden C Tel. 033-941495. (Dit aanbod geldt alleen voor hen. die gedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1